Doğum sancısı mı? Yardim lütfen

ldybrown

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2023
80
22
25
İyi geceler 37 haftalık hamileyim kızlar öğlen NST de sancım çıktı 20 dakikada 70-100 arası. Ebeler kontrol etti açılma yok ama açılabilir müsait vs dediler. NST beni zaten çok kötü yapıyor sırt üstü mahvoluyorum belim ağrıyor orda hafif ağrı vardı ama akşama doğru regl ağrısı gibi ağrı olmaya başladı belimde şuanda devam eden şiddeti artıyor mu emin olamadığım bir bel ağrısı var. Uzandım geçmiyor acaba doğum sancısı mı bu bilmiyorum bildiğiniz regl ağrısı ama siddetli gibi. Psikolojik mı yapıyorum yoksa normal kalça bel ağrısı mı yoksa doğum başlangıcı mı bilemiyorum. İlk hamileligim emin değilim acaba açılma kontrolü sonrası tetikledi mi doğumu anlamadim baya kontrol ettiler birde hatta canımı acıttı baya ebe de söyledi sakinim ama anlamakta istiyorum durumu öyle doktora da gitmek istemiyorum. Açılma varsa evde bunu anlar mıyız yada sanciyi nasıl anlarız

Doğum sancısı sürekli bir sancı değil, belirli aralıklarla gelir gider, tekrar gelir. 10 dk bir 5 dk bir gibi. Şiddetliyse mutlaka hastaneye gidin. Tedirgin olmayın doğum başlasa da hemen olmuyor saatler geçiyor. Ama sabahı beklemeyin gidin hastaneye.

İyi geceler 37 haftalık hamileyim kızlar öğlen NST de sancım çıktı 20 dakikada 70-100 arası. Ebeler kontrol etti açılma yok ama açılabilir müsait vs dediler. NST beni zaten çok kötü yapıyor sırt üstü mahvoluyorum belim ağrıyor orda hafif ağrı vardı ama akşama doğru regl ağrısı gibi ağrı olmaya başladı belimde şuanda devam eden şiddeti artıyor mu emin olamadığım bir bel ağrısı var. Uzandım geçmiyor acaba doğum sancısı mı bu bilmiyorum bildiğiniz regl ağrısı ama siddetli gibi. Psikolojik mı yapıyorum yoksa normal kalça bel ağrısı mı yoksa doğum başlangıcı mı bilemiyorum. İlk hamileligim emin değilim acaba açılma kontrolü sonrası tetikledi mi doğumu anlamadim baya kontrol ettiler birde hatta canımı acıttı baya ebe de söyledi sakinim ama anlamakta istiyorum durumu öyle doktora da gitmek istemiyorum. Açılma varsa evde bunu anlar mıyız yada sanciyi nasıl anlarız
Benimde ilk gebeliğim ve her sancıyı maalesef doğum sancısı sanıyordum😄 ama acılma varmı diye baktıklarında hep adet ağrısı gibi ağrı yaşadım ve son haftalarda cidden bi bel ağrısı oluyor ben 34. Haftamdan beri ciddi bel ağrıları cekıyorum 38. Haftamdayım az önce yine regl ağrısı gibi ağrı ve bel ağrısı oldu ama geçiyor. Mühim olan sancıların duzenlı olması misal veriyorum 20 dk arayla başlayıp 10a 5 e düşmesi falan düzenli ve şiddeti giderek artan sancılar olması lazımmıs ama sen yine dayanamıcak gibi olursan git me olur ne olmaz

X