Doğum sonrası hasta oldum.

Çok teşekkür ederim, çevremde bu şekilde hiç bir kimseyi görmedim ve daha önce tecrübe etmediğimden dolayı hep fiziksel birşey aradım. Çünkü hemen doğum yaptıktan sonra oldu, herşey değişti birden bire..
Merhaba şimdi nasılsınız benimde sezeryan olalı2.5 ay oldu 1 aydır karnım ağrıyo ve sesler geliyo karnımdan sizde varmı bu durum

3 aydan sonra gurultular kesildi karnımda ağrı yoktu, bazen gaz sancısı oluyordu.
Kesinlkle en kisa zamanda pskyatriye gorunun. Gidebilcek her bolume gitmişsiniz zaten. Sorununuz panik atak tarzi olsa gerek. Ablam ayni yillarca donem donem yasadi sikayetlerinizi. Cok gecmis olsun

Merhaba 7 Temmuzda doğum yaptım 26 temmuzda şiddetli karın ağrısı, soğuk ter dökme ve kendinden geçme şikayetleri ile acile gittim. Doğum sonrası iç organların yerine oturma sürecinde olabileceğini söyleyip parol yapıp eve yolladılar. Bebegim 4 aylık olana kadar tam 22 kez acile gittim aynı şikayetlerden. Dahiliye, nöroloji, kardiyoloji vs gitmediğim doktor kalmadı. Tüm test ve tahlillerim normal çıkıyordu. Bir gün şiddetli kusma ve göğüs ağrısı ile tekrar acile gittim ve o zaman safra kesesi problemim olduğunu öğrendik. Maalesef safra kanalım tıkanmisti. Safra kanalı tıkanmadan karaciger enzimleri normalin dışına çıkmıyor ve safra kesesine bakmak akıllarına gelmiyor. Sonucta yeni doğum yaptık iç organlarimiz yerleşiyor başka ne olabilir ki!!! Cok sıkıntılar yaşadım 10 gün hastanede yattim bebeğimle birlikte. 1 Ay önce safra kesesi ameliyati oldum ve safra kesemi aldırdım. Şuan iyiyim şükür. Gebelik hormonları ve hızlı kilo alıp verme safra kesesinde taş ve çamura sebep oluyormus. Birde safra kesenize baktırin bence, çok geçmiş olsun.

Peki siz ne yaptını ya da doktorlar ne dedi, baygınlık şurasında bilinciniz kapanıyor muydu, ve vücudunuzda başka şeyler var mıydı?
Hayır bliilijcim açık ancak sürekli bir baygınlık hissi denge kaybı yaşıyorum elim ayağım titriyor hemde hep aç gibiyim yiyorum sürekli kilo aldım 50 kiloyu görmeyen ben şuan 8 kiloyum

Hayır bliilijcim açık ancak sürekli bir baygınlık hissi denge kaybı yaşıyorum elim ayağım titriyor hemde hep aç gibiyim yiyorum sürekli kilo aldım 50 kiloyu görmeyen ben şuan 8 kiloyum
Kardes bendede denge bozuklugu halsizlik surekli oluyor

Kardes bendede denge bozuklugu halsizlik surekli oluyor
Neden böyle oluyor ya yemin ederim sürekli düşecek gibi oluyorm. Artık o kadar stres yapıyorum ki oturduğum yerde sallanıyorum. Düşecek gibiyim sürekli. Bu gün dışarı çıktım eşimle yolda yürüyorum ama sanki bu dünyada değilim gibi. Tut beni bırakma diyorum düşerim yoksa

Neden böyle oluyor ya yemin ederim sürekli düşecek gibi oluyorm. Artık o kadar stres yapıyorum ki oturduğum yerde sallanıyorum. Düşecek gibiyim sürekli. Bu gün dışarı çıktım eşimle yolda yürüyorum ama sanki bu dünyada değilim gibi. Tut beni bırakma diyorum düşerim yoksa
Allah şifa versin herkes ayni sanirim ben bugun cok sinirliydim 20 dk dişari ciktim hava almaya yürümeye halim yoktu ev yemk cocuk yetişemiyorum yapamiyorum işlerimi ve bir kişi yok yardim edecek olan eşim yemege cok düşkün süreklu yemek ister bebek zaten henuz minicik yaşım43 eski gücüm yok bipolar hastasiyim ilac kullaniyorum artik yoruldummmmm dogum travmasi kaldi bende atlatamiyorum

Allah şifa versin herkes ayni sanirim ben bugun cok sinirliydim 20 dk dişari ciktim hava almaya yürümeye halim yoktu ev yemk cocuk yetişemiyorum yapamiyorum işlerimi ve bir kişi yok yardim edecek olan eşim yemege cok düşkün süreklu yemek ister bebek zaten henuz minicik yaşım43 eski gücüm yok bipolar hastasiyim ilac kullaniyorum artik yoruldummmmm dogum travmasi kaldi bende atlatamiyorum
Çok geçmiş olsun ya doğumun bu kadar zor olduğunu bilmiyorum tramva İn insan vücuduja bu kadar zarar verdiğini de

Merhaba 7 Temmuzda doğum yaptım 26 temmuzda şiddetli karın ağrısı, soğuk ter dökme ve kendinden geçme şikayetleri ile acile gittim. Doğum sonrası iç organların yerine oturma sürecinde olabileceğini söyleyip parol yapıp eve yolladılar. Bebegim 4 aylık olana kadar tam 22 kez acile gittim aynı şikayetlerden. Dahiliye, nöroloji, kardiyoloji vs gitmediğim doktor kalmadı. Tüm test ve tahlillerim normal çıkıyordu. Bir gün şiddetli kusma ve göğüs ağrısı ile tekrar acile gittim ve o zaman safra kesesi problemim olduğunu öğrendik. Maalesef safra kanalım tıkanmisti. Safra kanalı tıkanmadan karaciger enzimleri normalin dışına çıkmıyor ve safra kesesine bakmak akıllarına gelmiyor. Sonucta yeni doğum yaptık iç organlarimiz yerleşiyor başka ne olabilir ki!!! Cok sıkıntılar yaşadım 10 gün hastanede yattim bebeğimle birlikte. 1 Ay önce safra kesesi ameliyati oldum ve safra kesemi aldırdım. Şuan iyiyim şükür. Gebelik hormonları ve hızlı kilo alıp verme safra kesesinde taş ve çamura sebep oluyormus. Birde safra kesenize baktırin bence, çok geçmiş olsun.
Gerçekten doktorlardan Allah razı olsun ama benim artık tıbba inancım kalmadı, var olan 5,10 hastalık değerlendirilmesi yapılıyor eve yollanıyorduk, ambulans çağırmış eşim, görevli doktorlar hastaneye götürmeye gerek yok nabzı şekeri normal demişler

Kesinlkle en kisa zamanda pskyatriye gorunun. Gidebilcek her bolume gitmişsiniz zaten. Sorununuz panik atak tarzi olsa gerek. Ablam ayni yillarca donem donem yasadi sikayetlerinizi. Cok gecmis olsun
Çok teşekkür ederim, başladım bakalım zaten şu süreçte bayılma tarzı durumlar bitti, halsizlik huzursuzluk var sadece

Rahim ve yumurtalıklarında kist vardı 2 yıl boyunda tedavi gördü ama sonuç vermeyince rahim ve yumurtalıklarını aldılar. Kapalı diye girdi ama açık ameliyata döndü çok uzun sürdü. bağırsaklara da kistler yapışmış onlar da kazınmış ameliyatta. Üzerinden bi süre geçtikten sonra bağırsak sorunları başladı. Yemek yer yemez tuvalete koşuyordu, sık sık tutamayacak kadar ishal oluyordu. Sonra bayılmalar başladı. Kendinden geçiyordu nasıl anlatsam, böyle yüzü gözü tğm vücut ter içinde rengi bembeyaz dili bişey demeye çok dönmüyor sadece zorlanıyor gibi sesler çıkıyordu. Çok sancılı zamanlardı. Neredeyse her branşa gittiler sonuç alabilmek için. En son genel cerrahi çözüm oldu. Çok şükür ishali de kesildi eskisi kadar sık olmuyor, tutamayacak konuma gelmiyor. Sadece artık çok üzülüp stres yaptığı zamanlar tekrarlıyor. Ama vücut ağrıları hala devam ediyor maalesef
Bu akdeniz ateşi romatizma olabilir bunu değerlendirsinler bi dr. Lar anlayamıyor

Doğum kadını çok yıpratıyor. Benim normalde bile sürekli karnım ağrır gaz mide, doğuranlar nasıl dayanıyor ya diye düşünüyorum bazen düşününce atak geliyor. Allah şifa versin herkese. Ama kafa vs sağlam değilse dünyaya birey getirerek doğru yapılmıyor üzgünüm herşey onlara yansıyor.

Merhaba,
2 yıl önce zorunlu sezeryanla doğum yapmış genç bir anneyim. Maalesef işler çokta istediğim gibi gitmedi.Doğum anında istemsiz kıpırdamaya başladığım için sakinleştirici yaptılar ve ameliyat bittiğinde sadece titriyordum.Daha sonra bana tuvalete çıkmam için shot verdiler onun içtikten sonra sadece gaz ve bağırsak ağrısından bütün gece inledim 2-3 gün bağırsaklarındaki eve gelen herkesin duyduğu bir ses ve gördüğü hareketlilik vardı yani aynı şeyleri yaşadık. ama konu bu değil konu tam 3 gün sonra baş ağrısından göz bulanıklığından denge kaybından Dr a gidip üstüne birde bütün vücudumda minik kabarıkların çıkmasaydı. Baş ağrısına bir parol serum verildi ertesi gün kaşınmaya başladım ve nefes alamıyordum sonrası eşim dekort iğne yapıp beni rahatlattı IgE 500lerdeydi. Oscapar kan sulandırıcı ve antibiyotiği kesmemi söylediler. Ve bugün tam 2 yıldır hayatımda yaşamadığım şeyleri hala yaşamaya devam ediyorum. Özelikle emzirdiğini dönemde ilk 1.5 yıl bazen ayağa kalkamıyordum çünkü kaslarım resmen dökülüyordu. Bu süreçte vertigo ve Tiroid nodülü çıktı. Bugün göğüs dr gittim ve alerjik astım çıktı. Ayrıca özelliklerde karnım açken bilincim gidiyor gözüm kararıyor elim ayağım titriyor ve hemen şekerli birşeyker yiyorum. Üzgünüm ama biz psikolojik sorunları olan insanlar değiliz. Biz çocuğumuz yeni doğmuşken ölümle burun buruna geldiğimizin getirdiği kaygıyla yaşıyoruz. bunlar psikolojik değil 2 yıldır psikolojik diye geçiştiriliyorum ve geçiştiriyorlar. Ben sizi çok iyi anlıyorum ama lütfen internetten hastalık araştırmayı bırakın bu bizi daha kötü yapıyor sadece tekrar tekrar dr gidin annemin alerjik astım teşhisi tam 1 yıl sonra kondu. Bide şunu unutmayın lütfen bu belirtiler öldürmüyor. Bununla yaşamaya alışıyorum.

Merhaba hanımlar, ilk defa konu açıyorum, yorumlarınızı bekliyorum. Ben 36 yaşında 2 ay önce genel anestezi ile 3. Doğumumu yaptım. Ameliyattan çıktıktan yaklaşık 5 saat sonra henüz ayaklanmamışken midemde müthiş bir kazınma ve açlık hissi ile çok açım dedim etrafındakilere, ardından bağırsaklarımdan herkesin duyacağı şekilde gürültüler geldi ve içim boşalır gibi oldum sanki ishal olursunuzda eliniz ayağınız boşalır ya aynen öyle, ardından yatakta hareketsiz bir şekilde kaldım ve bilincim açık ancak gözlerimi dahi açamayacak şekilde kaldım. Herkes beni bayıldı sandı ama ben herşeyi duyuyor ama cevap veremiyordum, doktorlar geldi herşeyime baktılar ama herşey normal görünüyordu. Yorgunluktan dediler ve ben birazda anestezi etkisi ile 2 saat kadar uyudum. 2 hastanede kaldık ve herşey normal görünüyordu, eve geldik, 2 gün sonra gece uykumdan uyandım ve başım dönüyordu, yine bağıraaklarımdan o ses geldi ve tansiyonum düşer gibi oldum, kalktım ve tuvalete gittim, ter bastı ben de soğuk duşa girdim, çıktım ve aynı hastanedeki gibi bilincim açık şekilde bayıldım. Eşim ambulansı aradı, ambulans geldi hepsini duydum tansiyonum şekerim normaldi, ancak ben kıpırdayamıyordum ve alim ayağım boşalmış şekilde yatıyordum. Beni hastaneye götürdüler, ekg mr bt, kan ve idrar tahlilleri yapıldı ve hepsi temizdi, sabah eve geldik ama ben yorgunluk ve bitkinlikten yürüyemiyordum, sanki kalbim atmıyordu, ne olduysa o geceden sonra oldu, sabah saat 10 gibi gözümü açtım ama yine aşırı halsizlikten hareket edemiyordum ve kafamı yataktan kaldıramadan eşime ölüyorum dedim, çünkü bedenim adeta kendini yatağa yapıştırmıştı, tekrar bir ambulans ile doğum yaptığım özel hastaneye gittik, orada kadın doğum nöroloji ve kardiyoloji gördü, kan tahlilleri yapıldı ve hepsi temiz dendi, beni tekerlekli sandalye ile dolaştırdılar ve ben heryeri bulanık görüyordum sanki beynimde sis vardı. Bedenim bana ait değil gibiydi. Bu şekilde tekrar eve geldik, tam 20 gün aşırı halsizlik, normal bir halsizlik değil yemek dahi yiyemiyordum, bulanık görme, beynimde sis, ve vücut ağrıları, o kadar kötüydüm ki, sezeryan yerimi hissetmiyordum. Evdeki bu bayılmadan sonra 4-5 günde bir bu şekilde ataklar oldu, önce bir yorgunluk çöküyor ardından kemiklerimi sıkıyorlar gibi oluyordum ve kendimden geçer gibi oluyordum, kimseye cevap veremiyordum ama herkesi duyuyordum, 20 günden sonra eklem ve kemik ağrılarım başladı hala devam ediyor, bugün doğum yapalı 2.5 ay oldu. Yaklaşık 2 haftadır bayılma nöbeti gelmiyor ancak, mide bağırsak sorunlarım devam ediyor eklemlerim ağrıyor ve yorgunum, arada bayılma hissi geliyor, sanki tansiyonum düşer gibi oluyor, bu süreçte ailemin yanında kaldım ve bir kaç gündür evime gelebildim, okula giden 2 çocuğum var ve bir bebeğim. Asla eski sağlığımda değilim, yorgunum dışarı çıkamıyorum, heryerin ağrıyor bayılma hissi geliyor, 2-3 günde bir ishale çıkıyorum tek seferlik, elimi ayağımı iyice halsizleştiriyor. Bu süreçte, tüm testlerim yapıldı, hormonlardan vitaminlere, genetik testlere kadar hepsi temiz çıktı, psikolojik dediler en son. Ben kabullenemiyorum çünkü güle oynaya doğuma gittim ve hayatım kabusa döndü, bu şekilde bir psikolojik bozukluk olabilir mi? Ne oldu bana ne oldu bedenime, herşeyimi alsınlar ama sağlığımı geri versinler, çok yoruldum, bunaldım, asıl şimdi bozuldu psikolojim, her an o iğrenç bayılmayı tekrar yaşayacağım diye ödün kopuyor, 3 çocukla evde zar zor duruyorum. Büyük kızım 11 ortanca 7 yaşında diğeri 2.5 aylık. Söyleyin bu yaşadığım nedir, baygınlık sırasında ruhum bedenimde ayrılır gibi oluyor ve ben gözlerimi açamıyorum, sanki üstüme karabasan çökmüş ve kıpırdayamıyorum ama bilincim açık, ardından aşırı yorgunluk ve baş dönmeleri, kas ağrıları kalıyor. Böyle birleşti yaşayan ya da duyanınız var mı? Haftalardır bu platformda bakmadığım hastalık kalmadı, yoruldum, bunaldım, evden çıkamaz oldum. Ben tüm işlerini kendi yapan aktif bir insandım, şimdi araba bile süremiyorum korkudan, henüz kendim dışarıya çıkamadım, yorgunum ve eklem ve kemik ağrılarım var…
Son eklemek istediğim şeyde d vitamini mutlaka takviyesini alın ve 30un altına düşürmeyin. Bunlar benim kendi gözlemlemelerim. Ms hastalığından şüphelenmiştim kendimde. Emzirme bitene kadar bütün vitamin takviyelerini alın.

Merhaba,
2 yıl önce zorunlu sezeryanla doğum yapmış genç bir anneyim. Maalesef işler çokta istediğim gibi gitmedi.Doğum anında istemsiz kıpırdamaya başladığım için sakinleştirici yaptılar ve ameliyat bittiğinde sadece titriyordum.Daha sonra bana tuvalete çıkmam için shot verdiler onun içtikten sonra sadece gaz ve bağırsak ağrısından bütün gece inledim 2-3 gün bağırsaklarındaki eve gelen herkesin duyduğu bir ses ve gördüğü hareketlilik vardı yani aynı şeyleri yaşadık. ama konu bu değil konu tam 3 gün sonra baş ağrısından göz bulanıklığından denge kaybından Dr a gidip üstüne birde bütün vücudumda minik kabarıkların çıkmasaydı. Baş ağrısına bir parol serum verildi ertesi gün kaşınmaya başladım ve nefes alamıyordum sonrası eşim dekort iğne yapıp beni rahatlattı IgE 500lerdeydi. Oscapar kan sulandırıcı ve antibiyotiği kesmemi söylediler. Ve bugün tam 2 yıldır hayatımda yaşamadığım şeyleri hala yaşamaya devam ediyorum. Özelikle emzirdiğini dönemde ilk 1.5 yıl bazen ayağa kalkamıyordum çünkü kaslarım resmen dökülüyordu. Bu süreçte vertigo ve Tiroid nodülü çıktı. Bugün göğüs dr gittim ve alerjik astım çıktı. Ayrıca özelliklerde karnım açken bilincim gidiyor gözüm kararıyor elim ayağım titriyor ve hemen şekerli birşeyker yiyorum. Üzgünüm ama biz psikolojik sorunları olan insanlar değiliz. Biz çocuğumuz yeni doğmuşken ölümle burun buruna geldiğimizin getirdiği kaygıyla yaşıyoruz. bunlar psikolojik değil 2 yıldır psikolojik diye geçiştiriliyorum ve geçiştiriyorlar. Ben sizi çok iyi anlıyorum ama lütfen internetten hastalık araştırmayı bırakın bu bizi daha kötü yapıyor sadece tekrar tekrar dr gidin annemin alerjik astım teşhisi tam 1 yıl sonra kondu. Bide şunu unutmayın lütfen bu belirtiler öldürmüyor. Bununla yaşamaya alışıyorum.
Gerçekten ne diyeceğimi bilemiyorum, siz psikiyatriye gittiniz mi peki? Ben hala iyi değilim, vücudum kemiklerim ağrıyor bayılma hissi geliyor arada aşırı yorgunluk çöküyor, bazen sol gözüme kuruluk geliyor. Bazen günde 1-2 saat iyi gibi oluyorum sonra tekrar başlıyor, ciğerlerimden nefes bile bazen Farklı geliyor. Vücudum alarm veriyor adeta. Artık aşırı kaygıdan dolayı panik atak geliyor. Siz şuan neler yaşıyorsunuz ve şu süreçte astım dışında konulmuş bir teşhisiniz oldu mu? Benim tüm vitaminlerim tam, D vit eksikti onu da kullandım 3 şişe tamamladım.

Gerçekten ne diyeceğimi bilemiyorum, siz psikiyatriye gittiniz mi peki? Ben hala iyi değilim, vücudum kemiklerim ağrıyor bayılma hissi geliyor arada aşırı yorgunluk çöküyor, bazen sol gözüme kuruluk geliyor. Bazen günde 1-2 saat iyi gibi oluyorum sonra tekrar başlıyor, ciğerlerimden nefes bile bazen Farklı geliyor. Vücudum alarm veriyor adeta. Artık aşırı kaygıdan dolayı panik atak geliyor. Siz şuan neler yaşıyorsunuz ve şu süreçte astım dışında konulmuş bir teşhisiniz oldu mu? Benim tüm vitaminlerim tam, D vit eksikti onu da kullandım 3 şişe. O bana gelen bayılma gibi şeylerden sonra sanki beynimde hareket mekanizmam kapanıyor gibi oluyordum, hareket edemiyordum bir yere odaklanıp takılıp kalıyordum, beynim çalışıyordu ama komutlar sanki çalışmıyordu. Kendimi psikolojik olduğuna ikna etmek üzereydim çünkü kimse birşey bulamıyor, ama sizin yazdıklarınızı okuyunca aşırı üzüldüm şuan, ne yaptılar böyle bize. Zaten hastanede o gelen atak, fitil verdiler bana bağırsaklar için, ondan sonra oldu. O verilene kadar iyiydim.

Gerçekten ne diyeceğimi bilemiyorum, siz psikiyatriye gittiniz mi peki? Ben hala iyi değilim, vücudum kemiklerim ağrıyor bayılma hissi geliyor arada aşırı yorgunluk çöküyor, bazen sol gözüme kuruluk geliyor. Bazen günde 1-2 saat iyi gibi oluyorum sonra tekrar başlıyor, ciğerlerimden nefes bile bazen Farklı geliyor. Vücudum alarm veriyor adeta. Artık aşırı kaygıdan dolayı panik atak geliyor. Siz şuan neler yaşıyorsunuz ve şu süreçte astım dışında konulmuş bir teşhisiniz oldu mu? Benim tüm vitaminlerim tam, D vit eksikti onu da kullandım 3 şişe tamamladım.

X