Doğum sonrası kafada şişlik sefal hematom

mernurgul

Guru
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2010
121
86
Merhaba herkese, umarım deneyimi olan annelerim görür. Benim bebeğim 18 haziranda amerikada doğdu şu an 46 günlük. Doğum sırasında kakasını yaptığı için vakumla müdahale ettiler ve vakuma bağlı başında şişlik oluştu. Amerikadaki doktorlar önemsiz geçecek dedi. Türkiyeye geldik pediatrist önce önemsiz geçecek dedi 1 hafta sonra sertleşmeye başlamış bu tarafa yatırın dedi. Sonraki hafta gittik önemsiz geçecek diyen doktor kalabilir ama sadece görsel bir şey demeye başladı. Bu hafta beyin sinir cerrahına götürdük geçmez kalacak ameliyatla düzeltilebilir dedi. Hatta fazla düzgün bu kitle de olabilir 2 hafta sonra gelin bakalım muayeneye göre tomografi isteyebilirim dedi. Çok endişeli ve üzgünüm. Benzer durumu yaşayan doktor önerecek annelerim var mı?

Kimse kask önermedi mi? Benim oğlumun da kafası doğum esnasında sıkıştığı için eğriydi, herkes geçecek dedi ama geçmedi biz de kask taktırdık. Kask sayesinde epey düzeldi, minimal bir eğrilik kaldı onunda yalnız ben anlıyorum. Kaska ne kadar erken başlanırsa okadar iyi sonuç alınır. Vakit kaybetmeyin.

Kimse kask önermedi mi? Benim oğlumun da kafası doğum esnasında sıkıştığı için eğriydi, herkes geçecek dedi ama geçmedi biz de kask taktırdık. Kask sayesinde epey düzeldi, minimal bir eğrilik kaldı onunda yalnız ben anlıyorum. Kaska ne kadar erken başlanırsa okadar iyi sonuç alınır. Vakit kaybetmeyin.
Merhaba çok geçmiş olsun geçmesine sevindim. Bizim eğrilikten ziyade kafasının tam köşesinde bir yumru var. Kaskı araştırmıştık doktora sordum sizde işe yaramaz dedi.

Merhaba çok geçmiş olsun geçmesine sevindim. Bizim eğrilikten ziyade kafasının tam köşesinde bir yumru var. Kaskı araştırmıştık doktora sordum sizde işe yaramaz dedi.
Bu arada siz hangi doktora gitmiştiniz? Kaskı nerede yaptırdınız acaba?

X