Bebeğin kafasındaki şişlik sertleşti

dora3476

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2023
4
0
32
herkese merhaba 1 aylık bebeğimiz var, doğumda kanalda kaldı cocuk kafasının sağ üst tepesinde ödem oluştu ve şişti, doğumdan 1 hafta sonraki kontrolde ultrasonla bakıldı ve hafif kanama (ödem) olduğunu önemli bi durumun olmadığını kısa sürede şişliğin kaybolacağını söylediler, şuan bebeğimiz tam 1 aylık ve şişlik az bsy indi fakat sertleşti. Cocuk doktoru bugün (30.11.2023)kontrol etti ultrason istedi sonuc temiz sadece görsellik açısından sorun olabilir dedi, beyin cerrahı görsün dedi onada gösterdik emmesinde sorun varmı dedi yok dedik, 15-20 gün sonra tekrar gelin tomografi yaparız olmadı dedi, kafayı yicem stresden mahvoldum.
Aynı sıkıntıyı yaşayan varmı? Geçtimi ne yaptınız ne kadar sürede geçti bilgi verirseniz sevinirim

Benim de zor bı dogumdu plesantasini da çıkarmıştı kordonununa sımsıkı sarilmisti çıkarken sıkıntı oldu oğlumun da basnda kanama alanı oluştu doğumda beş gün serviste yattık sonra çıkardılar çocuk doktoru gördü ultrason yapıldı o arada kaybolmuştu bir bir bucuk aylık bı süreçti, emzirmek lazım bol bol bebek kilo aldıkça kayboluyordu, benim bebeğim çok hızlı 1kilo kadar kaybetti beş gün gozetimde tutulup emzirme takip edildi beslenmesi takip edildi işte tahlilleri falan yapildi sizinde kaybolup gider inşallah problem olmadan

İnsallah, doğumun ertesi günü taburcu olduk , kafasındaki ödemin önemli olmadığını söylemişlerdi, 1 aya geçer dediler şişlik geçmedi, şiş azaldı falat sertleşti, umarım zamanla geçer

X