Doğum sonrası karın için korse takanlar, takmayanlar gözlemlerinizi alabilir miyim?

womannn35

Üye
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2020
351
662
Doğum sonrası korse gibi karnı destekleyecek sıkıştıracak korseyi kimi öneriyor kimi önermiyor. Takıp da memnun kalan var mı ve ya takmayıp da yine de toparlanma sorunu yaşamayan var mı ?
Tavsiye edenler nasıl bir şey kullanıyor?

Doğum sonrası korse gibi karnı destekleyecek sıkıştıracak korseyi kimi öneriyor kimi önermiyor. Takıp da memnun kalan var mı ve ya takmayıp da yine de toparlanma sorunu yaşamayan var mı ?
Annem takmadi ve sarkik kaldi göbeği. Ben de bekarken uzun sureli korse kullanarak bel oyuntusu olusturdum vücudumda. Korse cok yararli bir sey. Tabii doktorunuza sorun yine de.

Ben korse değil de çarşaf gerdirdim, korse biraz esnek gelmişti bana, esnemeyen bir kumaşla sarınca daha sıkı kaldığından daha kolay toparladığını düşünüyorum. Psikolojik de olabilir ama işe yaramıştı.

Korse kullanmadım, uzunca bir şalım vardi onunla baya bi sıkı sarmistim karnımı ama en fazla 3-5 kez sonra sıkıldım yapmadim. Sezeryan olmama ragmen sarkma vs olmadi.. toparlandi vücudum. Şalı sardım diye mi desem pek sanmıyorumda cok hareket halindeydim bi de zaten 10 kilo anca almistim öncesinde zayif oldugum ici belki de sarkma olmadi.

Benim dr önermişti taktım hem rahat hareket ettim hemde hiç sarkmam olmamıştı.ikinci gebeliğim doğumdan sonra yine takacagim

Ben de 1 ay önce doğum yaptım. Dikisler alındığından beri takıyorum gun icinde 8 saatten fazla takmamak gerekiyormus. Gece bile taktigim olmustu. Uyurken kullanmamak lazımmış. Bence faydası olur.

Ne markaydı ve nerden almıştınız hatırlıyor musunuz?
Benimki çok iyi bir marka değildi çünkü doğuma çok yakın bir zaman öğrenmiştim korse takılacağını, hemen internetten sipariş vermiştim, dedim yorumlarda fena değil alayım. Emay agrafli hamile korsesiydi yanlış hatırlamıyorsam

Benimki çok iyi bir marka değildi çünkü doğuma çok yakın bir zaman öğrenmiştim korse takılacağını, hemen internetten sipariş vermiştim, dedim yorumlarda fena değil alayım. Emay agrafli hamile korsesiydi yanlış hatırlamıyorsam
Teşekkür ederim. Hemen bakıyorum.

Takmadim gobek kalmadi zira kolik sonra ek gida sonra yurume derken zayifladim bile 🥰

X