Örgü Doğum sonrası

Bebek örgüleri, örgü teknikleri, Tığ işi örgüler, Örgü oyuncaklar, Örgü takılar,

Semaa1

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2022
25
8
26
Selamün aleyküm arkadaşlar 🙂 Ben 5 aylık hamileyim geçen kayınvalidemlere gittim biraz sohbet ettik bana doğum yaptıktan sonra 1 ay bende kal dedi Allah razı olsun kayınvalidemde aileside çok iyi insanlar ama sık sık buraya gelmiyorsun burda yatıya kalmıyorsun deyip duruyor ve çoğu zaman eşimle tartışmalarının bu yüzden oluyor ben küçük yaşta evlendim ve şuan üniversite okuyorum ve hamileyim üstelik düşük tehlikem var sürekli ilaç iğneler falan kullanıyorum ve ben evinde rahat eden bi karaktere sahibim ben evin içine hiç görmediğim için ve eşim ve ailesi çok yabancı olduğu için ister istemez rahat olamıyorum kayınvalide in evinde eşimin erkek kardeşleri var evde hem onlardan hem kayınbaba dan ötürü rahat edemiyorum ve sürekli yatmam lazım şimdi ben orda 1 ay kalırsam ailemde beni hiç göremeye gelmez ben evime geçene kadar e insan ister istemez doğum gibi bir dönüm noktasından sonra annesiyle olmak ister ben açık sözlüde bir insanın kaynanama yok gelmem dedim kız kardeşlerim yanıma gelir dedim yok dedi sen rahat etsende etmesen de buraya geleceksin dedi eşim annesine düşkün eğer ona söylerse eşim kabul eder bence şuan bu konu o kadar psikolojimi bozuyor ki çoğu zaman çok düşünmekten kasık ağrılarım oluyor siz olsaydınız ne yapardınız.

Şöyle ki daha önce 3 aylık bir düşüğün oldu ve kayınvalidem bir gün bende kaldı daha doğrusu kalabildi ama oda biraz sağlık sorunları var o yüzden evimin işini yapınca ben çok huzursuz oluyordum onların evi biraz kalabalık ve çocukları küçük bırakıp gelemiyor o gidince annem geldi annem bana o kadar iyi geldi ki eşim bile farkına varmıştı annemin tüm kızları evli olduğu için ve küçük çocuğu olmadığı için 3 gün babamla beraber bizde kaldılar ve ben ne olursa olsun nasıl olursa olsun bir kaynanın gelinini kızı gibi görebileceğini düşünmüyorum çünkü görümcemin kaynanası da onu yanında istemişti kaynanam onları arayıp evinde kalsın daha rahat eder demişti ama bana gelince niyeyse istesende istemesende burada kalacaksın dedi.
Sizin annenizde onu arasın ozaman. Hiç tahammülüm yok bencil insana. İş kendi kızına gelince istemiyor peki aynı şeyi size neden reva görüyor. Saçma.

Sizin annenizde onu arasın ozaman. Hiç tahammülüm yok bencil insana. İş kendi kızına gelince istemiyor peki aynı şeyi size neden reva görüyor. Saçma.
İşte kaynanam sürekli eşimi yanında istiyor ilk başlarda eşime maden böyle olacaktı evlenmeseydin annenin dizinin dibinde kalsaydın diyordum hep çünkü 2 günde bir ordaydık çok şükür o meseleden kurtuldum bazen 2 ay oluyor anca gidiyorum daha kışa girmedik sizin ev soğuk olur. 4 5 ay bize gelin dedi ben kabul etmedim ama eşimle aram bozuldu. Allah'tan ben kendimi ezdiren bir insan değilim ama dediğim gibi doğumdan sonra psikolojim nasıl olur bilemem zaten annemi aradım söyledim sana bahsederse sende kendi evinde kalsın daha iyi de dedim🥰

Eşime anlatınca sende o evin kızısın rahat edemiyorum demek ne diyor ki hamile olmadan önce gittiğimde tıpkı evin kızı gibi temizlik yemek yapardım ama yinede içimde hep akşam olsunda evime gideyim diye bir his oluşuyordu Allah razı olsun kayınvalidem hamile olduğum için elimi sıcak sudan soğuk suya koymuyor ama ben çarşaflı bir kadının babam medreselerde dersler veriyordu ve imam bizi dindar yetiştirdi çarşafımızı kolay kolay çıkartmazdık öyle yetiştiği için bana zor geliyor evimde başım açık istediğimi giyebiliyorum
ÇOK haklısın ve kayınlarınla nikah düşüyor rahat etmek zorunda değilsin. Eşine bu şekilde anlattığın da anlamıyor mu?

Aleykum selam canım, asla kabul etme. Kayınvalideni çok anlayışsız buldum. "Rahat etsen de etmesen de" ne demek???
Çarşaflısın, hamile halinle 1 ay boyunca nasıl çarşaf ile duracaksın evde kayınlarınla? Eşin bunu sana nasıl reva görür? Evin kızı gibi olunca da evde çarşaf ile rahat edilmiyor. Eşine bunu güzel güzel anlat, özellikle hamileliğinde bunalmamanı stres olmaman gerektiğini biliyordur herhalde?
Ayrıca neden isterlerki hamile gelinleriyle birlikte olmayı hiç anlamıyorum. Çok üstelerlerse de annemlerde daha rahat ederim, oraya gideceğim dersin. Veya anneni/ kız kardeşini çağır kayınvalidenin seni çağıracağı zaman.

Lütfen stresten olabildiğince uzak dur. Bebeği çok etkiliyor. Sen ne kadar huzurlu ve rahatsan bebek de doğduğunda okadar sakin bir bebek olacak inşallah.

Şöyle ki daha önce 3 aylık bir düşüğün oldu ve kayınvalidem bir gün bende kaldı daha doğrusu kalabildi ama oda biraz sağlık sorunları var o yüzden evimin işini yapınca ben çok huzursuz oluyordum onların evi biraz kalabalık ve çocukları küçük bırakıp gelemiyor o gidince annem geldi annem bana o kadar iyi geldi ki eşim bile farkına varmıştı annemin tüm kızları evli olduğu için ve küçük çocuğu olmadığı için 3 gün babamla beraber bizde kaldılar ve ben ne olursa olsun nasıl olursa olsun bir kaynanın gelinini kızı gibi görebileceğini düşünmüyorum çünkü görümcemin kaynanası da onu yanında istemişti kaynanam onları arayıp evinde kalsın daha rahat eder demişti ama bana gelince niyeyse istesende istemesende burada kalacaksın dedi.
Esin senin carsafli oldugunu biliyor rahat edeneyecegini de biliyordur. Cok uzatmaya gerek yok bu bilr yatili kalmama sebebin olabilir. Konusu acildiginda kirmadan kirilmadan tatli dille anlatirsin sen acip tepkileri uzerine cekme. Dogumdan sonra nasil durcaksin kayinpederinin yaninda. Benim.kp im 10 gun sonta geldi her iki dogumumda da kv erken geldi annemle ikisi baktilar hem bana hem bebege. Babam bile aksamlari evinde uyudu rahatsiz etmemek icin.

X