Gebeliğe Hazırlık Doğum, tamamlayıcı sağlık sigortası, doğum öncesi tahliller...

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

captain price

erkek değilim ben
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2015
26.567
91.279
arkadaşlar yılan hikayesine dönen 'çocuk yapma' işinde nihai sona yaklaşır gibiyiz. ama aklıma takılanlar var.

1. doğum yapmak istediğim, hatta doğum yapabileceğim bir hastane var, medicalpark batıkent. hastanenin kendi doğum paketi 8500. direkt eledim ben bunu manasız diye. bu hastanede geçerli olan ve bekleme süresi en kısa olan tamamlayıcı sağlık sigortası ise anadoluda. bir ay bekleme süresi var(yani sigorta yaptırdıktan sonra bir kere regl olmanız yeterli) sigorta + doğum paketi 3500 tl
ancak 1 ay bekle + 9 ay doğum. arada kalan 1,5-2 ay gibi kısa sürede hamile kalabilmek için dünyadaki tüm şansın bana ait olması lazım diye düşünüyorum. eğer kalamazsam aldığım doğum paketi yanıyor, hastane kapısını aşındırmadığımız sürece de tss ücreti de yanıyor gibi. diyelim o iki aylık aralığı kaçırdım, doğum sonraki yıla sarktı. sonraki sene +3500 (yenilenme farkı da var tabi) vermek gerekiyor. e etti 7000 tl. üzücü geliyor.
eşim her durumda sigorta ücretsiz, onu yaptıralim, hem bebeği de sigortalarız senin üzerinden diyor. mantıklı tabi de bilemiyorum.

hepiniz bu bekleme süreli sigortalarla boğuştunuz mu? axa, ak bilmenne filan 12 ay bekle diyor mesela. onlara hiç bulaşmadım.

2. daha önceki konumda hamile kalmadan önce bir doktora görün demiştiniz. onu yapacağım ama özele gideceğim için doktor tahlilleri şişirsin istemiyorum. neye bakılıyor, neye bakılmalı, ne gereksiz olur. önceden bilgi alırsam süper olur.

bir de anadoludan tss yaptırıp mı jinekolojik muayene olmak mantıklı yoksa herhangi bi sorun çıkması ve gebelik çalışmalarına başlamayı erteletmesi ihtimaline karşı sigorta yaptırmadan daha uygun fiyatlı bi özel hastanede mi muayene olmalı?

bu arada hep özel şart değil derdim ama hastanelerin durumu malum. kaldı ki en yakın devlet hastanesi pandemi sebebiyle randevu vermiyor. şehir hastanesi de uzak ki zaten ben oraya gitmek istemiyorum.

evet arkadaşlar. yine captain price, yine kararsızlıklar...

ben bu işin içinden çıkamıyorum.

bu arada doğum sonrası masraflara ilişkin de bi ton korkum ve sorum var ama o da başka bir konuya kalsın artık.

teşekkürler.

arkadaşlar yılan hikayesine dönen 'çocuk yapma' işinde nihai sona yaklaşır gibiyiz. ama aklıma takılanlar var.

1. doğum yapmak istediğim, hatta doğum yapabileceğim bir hastane var, medicalpark batıkent. hastanenin kendi doğum paketi 8500. direkt eledim ben bunu manasız diye. bu hastanede geçerli olan ve bekleme süresi en kısa olan tamamlayıcı sağlık sigortası ise anadoluda. bir ay bekleme süresi var(yani sigorta yaptırdıktan sonra bir kere regl olmanız yeterli) sigorta + doğum paketi 3500 tl
ancak 1 ay bekle + 9 ay doğum. arada kalan 1,5-2 ay gibi kısa sürede hamile kalabilmek için dünyadaki tüm şansın bana ait olması lazım diye düşünüyorum. eğer kalamazsam aldığım doğum paketi yanıyor, hastane kapısını aşındırmadığımız sürece de tss ücreti de yanıyor gibi. diyelim o iki aylık aralığı kaçırdım, doğum sonraki yıla sarktı. sonraki sene +3500 (yenilenme farkı da var tabi) vermek gerekiyor. e etti 7000 tl. üzücü geliyor.
eşim her durumda sigorta ücretsiz, onu yaptıralim, hem bebeği de sigortalarız senin üzerinden diyor. mantıklı tabi de bilemiyorum.

hepiniz bu bekleme süreli sigortalarla boğuştunuz mu? axa, ak bilmenne filan 12 ay bekle diyor mesela. onlara hiç bulaşmadım.

2. daha önceki konumda hamile kalmadan önce bir doktora görün demiştiniz. onu yapacağım ama özele gideceğim için doktor tahlilleri şişirsin istemiyorum. neye bakılıyor, neye bakılmalı, ne gereksiz olur. önceden bilgi alırsam süper olur.

bir de anadoludan tss yaptırıp mı jinekolojik muayene olmak mantıklı yoksa herhangi bi sorun çıkması ve gebelik çalışmalarına başlamayı erteletmesi ihtimaline karşı sigorta yaptırmadan daha uygun fiyatlı bi özel hastanede mi muayene olmalı?

bu arada hep özel şart değil derdim ama hastanelerin durumu malum. kaldı ki en yakın devlet hastanesi pandemi sebebiyle randevu vermiyor. şehir hastanesi de uzak ki zaten ben oraya gitmek istemiyorum.

bu arada doğum sonrası masraflara ilişkin de bi ton korkum ve sorum var ama o da başka bir konuya kalsın artık.

teşekkürler.
Ben korunmayı bıraktıktan iki buçuk sene sonra hamile kaldım. Hem de hiç sorun yoktu. Düşükler falan derken. Bı sene de öyle geçti. Hamile kalmadan böyle işlere girmeyin derim. Normal sigortanız yok mu. Ben Medipol üniversitesi hastanesi nde Esenler'de doğum yaptım. İki sene önce iki bin TL verdim. Ve çok çok iyi bı doğum ve doğum sonrası bakım vardı. Acayip memnun kaldım. Dereyi görmeden paçaları sivamayin. Normal sigorta yoksa normal sigorta yaptırın. Varsa zaten hallolur herşey. Allah gönlüne göre versin.

Ben 7+4 hamileyim benimki sürpriz gebelik oldu 🙈 Biz normalde 1 sene daha bekleriz diye düşünüyorduk normal de tamamlayıcı sağlık sigortamız var doğum paketi ekletiriz diyorduk onda da 1 sene şartı var. Şuan benim gidebileceğim en yakın hastane Derindere Hastanesi doğum paketi için fiyat istedim 10.000-12.000 civarı dediler normal doğum sadece 5500 sigortanız var ise o da. İnternetten ve çalıştığımız sigorta şirketinden araştırma yaparak 5000 civarı bir paket bulduk bekleme süresi yok hamileyken alabiliyorsunuz içinde 8 muayene (yetmez tabiki ama el mecbur) nst, şeker yüklemesi, ikili tarama, tahliller ve görüntüler kapsıyor sizde internetten araştırma yapabilirsiniz ya da varsa iletişim de olduğunuz sigortacınız onunla görüşün bence

Bende araştırdım bu tamamlayıcı sağlık sigortasını hatta yaptıracaktım tam da ama bebek işi sürpriz olunca zaten haklarından yararlanamıyorum diye vazgeçtim.
Sadece doğumu karşılıyor oda 5 bin gibi bir rakam.
Ben o rakamı zaten sigortaya vermektense hastaneye verip doğumu yaparım.
Yani iyice araştırman lazım bir çoğunun tedavisi kısıtlı ayakta 8,10 diye sayı veren de var.
Ben hamile kalmadan önce 2 kez falan muayene oldum 500 tl tuttu. ( sgk lı çalışanım )
Bana çok gelmedi.
Bunun içinde tahliller vs dahil tabi.
Sigorta içinde bir çok eledikleri durumlar var.
Doğumdan sonra bende düşünüyorum.
Eğer şimdi yaptırıp bu sene hamile kalırım diyorsan mantıklı ama diğer türlü bana mantıksız geldi.

Zaten bazı sigortalar, önemli şeyleri karşılamıyor bile.

Tamamlayıcı sağlık sigortası hastane aşındırmıyorken çok makul değil.
Doğum vs için de tek hastane odaklı bakma. Belki Dr sevmeyeceksin belki öneri ile başkasını başka doktoru deneyeceksin.
Bence tamamen es geç tssyi. Vakti gelince içine sinen, bütçene uygun bir yer bulursun.
Tss düşünmek şu aşamada her kulu bitirip leyleğe gelmek gibi.
İstediğinde/hazır olduğunda rabbim aratmasın.

Ben tss kullaniyorum bence guzel birsey. Cogunda ztn dis paketi ve genel checkup var en kotu bu yil onu kullanirsiniz. Benimki dogum pk kapsamiyor fiyati daha normal ve bu noktada nasil davranirdim bilmiyorum
Gecen yil dahiliyede kontrolleri yaptirmistim yaklasik 1000 tllik tahlil ucreti odemedim diyabet ile ilgiliydi.
Bu hastaliktan dolayi kullanamazsiniz diye birseyle karsilasmadim
Tabiki hersey normal olmali ama olduki isler ters gitti isinize yarayabilir ztn 1 yil kullandiktan sonra sizde devam etmek isteyeceksiniz.

Captain

teşekkürler.
Captain bende senin gibi medikal park batikentte doğum yapmak istiyorum. Aynı soru işaretleri benimde kafamda var. Acaba tss mi yaptırsam yaptırsam hemen hamile kalabilecek miyim boşuna yaptırmış olmak istemiyorum. Aşırı kararsızım, sizin planınız belli oldu mu bu konuda.☺️

Captain

Captain bende senin gibi medikal park batikentte doğum yapmak istiyorum. Aynı soru işaretleri benimde kafamda var. Acaba tss mi yaptırsam yaptırsam hemen hamile kalabilecek miyim boşuna yaptırmış olmak istemiyorum. Aşırı kararsızım, sizin planınız belli oldu mu bu konuda.☺️
Maalesef hayır. Kara kara düşünüyorum.

Dhaa mi uyguna geliyor şuan maddiyat benim için önemli tss çok içime sinmişti ama bilemiyorum
Tssde konuda anlattığım durum var. İlk aydan hamile kalamayacaksanız ikinci defa almak zorunda kalıyorsunuz. Benim için hemen hemen aynı paraydı. Bir de o stresle zaten hamile kalamam diye düşündüm.
Yani siz de bir fiyat alın görüşün ama ben tercih etmedim.
Hastanelerin doğum paketleri de bu civar genellikle. Ama sadece doğum olsun derseniz, önceki testleri devlette yaptırırım derseniz daha düşük fiyatlara bulabilirsiniz.
Benim biraz birikmişim vardı, ordan karşılayacağım. Eğer olmasaydı devlete giderdim diye düşünüyorum.

Tssde konuda anlattığım durum var. İlk aydan hamile kalamayacaksanız ikinci defa almak zorunda kalıyorsunuz. Benim için hemen hemen aynı paraydı. Bir de o stresle zaten hamile kalamam diye düşündüm.
Yani siz de bir fiyat alın görüşün ama ben tercih etmedim.
Hastanelerin doğum paketleri de bu civar genellikle. Ama sadece doğum olsun derseniz, önceki testleri devlette yaptırırım derseniz daha düşük fiyatlara bulabilirsiniz.
Benim biraz birikmişim vardı, ordan karşılayacağım. Eğer olmasaydı devlete giderdim diye düşünüyorum.
Demirhayatla Görüştüm 5150 dedi ama istemediğim ve beğenmediğim hastaneler.
Medikal park koru vs 12000 diyor paket almam dha mantıklı.. Ben Anadolu 4500 e medikal park dedi Ama. İki ay içinde Hamile kalmam gerekir iki arada bir derede kaldım

Demirhayatla Görüştüm 5150 dedi ama istemediğim ve beğenmediğim hastaneler.
Medikal park koru vs 12000 diyor paket almam dha mantıklı.. Ben Anadolu 4500 e medikal park dedi Ama. İki ay içinde Hamile kalmam gerekir iki arada bir derede kaldım
Ben üç dört aydır korunmuyordum. Ama yumurtlama günlerine pek dikkat etmiyordum. Gerçekten dikkat ettiğim ve ihtimalin yüksek olduğu dönemde gün aşırı birliktelik yaşadığım ayda hamile kaldım. Belki sigortayı yaptırsam hemen o ay dikkat edecektim ve kalacaktım, belki stres yapacaktım kalamayacaktım vs vs yani tamamen kısmet ama ihtimal çok düşük. Bir de benim konuma 2.5 senedir deniyorum olmuyor yazan bir üye vardı maalesef. Bu da bir ihtimal sonuçta.

Canım hangi sigortayı yaptırırsan yaptır zaten 2 sene yaptırman gerek. Bende 6 aydır allianz modüler sağlık sigortası+dogum paketi yaptırdım onun bekleme süresini bekliyordum. Ama mayıs sonunda yenıden yeniletmem gerekecek…
Ama anadolu sigortada hemen hamile kalırsan öyle bi sıkıntı yok. 1 ay sonra falan o kadar bakmıyolar en son adet tarihini gittigin doktora sigortayı yaptırdıktan sonraki bi tarih söylersin olur biter. Korunmayı yavastan bırak vücudunu alıstır derim ben

Ben üç dört aydır korunmuyordum. Ama yumurtlama günlerine pek dikkat etmiyordum. Gerçekten dikkat ettiğim ve ihtimalin yüksek olduğu dönemde gün aşırı birliktelik yaşadığım ayda hamile kaldım. Belki sigortayı yaptırsam hemen o ay dikkat edecektim ve kalacaktım, belki stres yapacaktım kalamayacaktım vs vs yani tamamen kısmet ama ihtimal çok düşük. Bir de benim konuma 2.5 senedir deniyorum olmuyor yazan bir üye vardı maalesef. Bu da bir ihtimal sonuçta.
Birinci bebekte hemen oldu yumuetlama ya dikkat edince 🧿 bunda da olur diye düşündüm aslında ama tabiki herşey kısmet. Anadolu ile tekrar görustum
3150 verdi ama bir ay bekleme süresi varms

Canım hangi sigortayı yaptırırsan yaptır zaten 2 sene yaptırman gerek. Bende 6 aydır allianz modüler sağlık sigortası+dogum paketi yaptırdım onun bekleme süresini bekliyordum. Ama mayıs sonunda yenıden yeniletmem gerekecek…
Ama anadolu sigortada hemen hamile kalırsan öyle bi sıkıntı yok. 1 ay sonra falan o kadar bakmıyolar en son adet tarihini gittigin doktora sigortayı yaptırdıktan sonraki bi tarih söylersin olur biter. Korunmayı yavastan bırak vücudunu alıstır derim ben
Bir regl süresini geçirmen gerek dedi bana

Çok teşekkürler bende anlamadım bir regl süreci geçmesi lazım dedi tamam da şeyi anlamdım şimdi yaprsam diyelim bir ay sonra 4 haftalık hamile olacağım e o zaman iptal mi olacak kafam karşti 🤣

Herkesin adet döngüsü aynı değil ki bilemezler yaptırdıgın günden 1-2 gün sonrasını son adet tarihimdi diyin. Bende anadolu sigorta hemen kabul ediyordu aslında hamileliği

X