Gebeliğe Hazırlık Doğum, tamamlayıcı sağlık sigortası, doğum öncesi tahliller...

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Herkesin adet döngüsü aynı değil ki bilemezler yaptırdıgın günden 1-2 gün sonrasını son adet tarihimdi diyin. Bende anadolu sigorta hemen kabul ediyordu aslında hamileliği
Farketmez ki çok fazla. Doğum yine 9 ay değil mi? Hadi regl gününü farklı söyleyerek kendine bir ay daha kazandırdı diyelim. Yine 3 ay içinde filan hamile kalması lazım. Ki doktor da gebeliğin haftasını bildirecek sigortaya. Tutmaması durumunda sıkıntı çıkabilir.

Çok teşekkürler bende anlamadım bir regl süreci geçmesi lazım dedi tamam da şeyi anlamdım şimdi yaprsam diyelim bir ay sonra 4 haftalık hamile olacağım e o zaman iptal mi olacak kafam karşti 🤣

Neyi anlamadınız?
Sigortayı yaptırdınız. Doğum paketi aldınız. Üstünden bir kere regl oldunuz. Sonrasında hamile kalabilirsiniz. Muhtemelen sigortaya regl gününüzü bildiriyorsunuz.

Farketmez ki çok fazla. Doğum yine 9 ay değil mi? Hadi regl gününü farklı söyleyerek kendine bir ay daha kazandırdı diyelim. Yine 3 ay içinde filan hamile kalması lazım. Ki doktor da gebeliğin haftasını bildirecek sigortaya. Tutmaması durumunda sıkıntı çıkabilir.

Neyi anlamadınız?
Sigortayı yaptırdınız. Doğum paketi aldınız. Üstünden bir kere regl oldunuz. Sonrasında hamile kalabilirsiniz. Muhtemelen sigortaya regl gününüzü bildiriyorsunuz.

Reglden bir iki gün önce yaptırmak en mantıklısı o halde.
Diyelim ki evdeki hesap çarşıya uymadı o zaman paket yenilenir oda 6200 oluyor
2*3100 den sanırım Anadolu yu düşüneceğim

Herkesin adet döngüsü aynı değil ki bilemezler yaptırdıgın günden 1-2 gün sonrasını son adet tarihimdi diyin. Bende anadolu sigorta hemen kabul ediyordu aslında hamileliği
Dedim diyelim önümüzdeki regl geçerli yani illa bir kez regl şartı var o nedenle matematiğime göre regl e en yakın tarihte yaptırmak lazım ama koruduğun regl

Dedim diyelim önümüzdeki regl geçerli yani illa bir kez regl şartı var o nedenle matematiğime göre regl e en yakın tarihte yaptırmak lazım ama koruduğun regl
Aynen öyle regl döngüsü bile.. her kadının aynı olmuyo ki. Ben sen 15.günde gene adet gördün nerden bilecek:)) anadolunun tek istedigi yaptırdıgın gün hamile olmaman. Onun dısında her türlü kılıfına uydurursun

Reglden bir iki gün önce yaptırmak en mantıklısı o halde.
Diyelim ki evdeki hesap çarşıya uymadı o zaman paket yenilenir oda 6200 oluyor
2*3100 den sanırım Anadolu yu düşüneceğim

Yani en iyi ihtimalle bu şekilde olur bence de. Zaten tss yaptırdıktan sonra hastaneye gider kullanırsınız vs çok da boşa gitmemiş olur. Ben gebelikten önce özel bi hastaneye gittim kontrol için. Smear vs yapıldı toplamda 350 ödedim. Sağlık ocağına gittim kan verdim vs onu da özelde yaptırsaydım en az 300 400. Yani zaten doğum hariç tss bin küsür TL, bu şekilde illaki parasını çıkarır.

Ama işte bazen provizyon vermiyor vs bu tip sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz

Aynen öyle regl döngüsü bile.. her kadının aynı olmuyo ki. Ben sen 15.günde gene adet gördün nerden bilecek:)) anadolunun tek istedigi yaptırdıgın gün hamile olmaman. Onun dısında her türlü kılıfına uydurursun
Peki sizce korunmadigim regle bir gün veya regl günü yaptırmam mi

Yoksa

Korumayı bıraktığım ay ortalarda yaptırmak mi mantıklı (regl den on gün sonra mesela)

Ve hamile kalırsam iki hafta diye mi çıkıyor Diretk diyorlar ya bir ay diye sanırım her ihtimale karşı regl günü yaptirsam dha iyi olacak anladığım kadarıyla

Yani en iyi ihtimalle bu şekilde olur bence de. Zaten tss yaptırdıktan sonra hastaneye gider kullanırsınız vs çok da boşa gitmemiş olur. Ben gebelikten önce özel bi hastaneye gittim kontrol için. Smear vs yapıldı toplamda 350 ödedim. Sağlık ocağına gittim kan verdim vs onu da özelde yaptırsaydım en az 300 400. Yani zaten doğum hariç tss bin küsür TL, bu şekilde illaki parasını çıkarır.

Ama işte bazen provizyon vermiyor vs bu tip sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz
Zaten 10 muane var diye hepsini hamile iken kullanırım galiba. Hakkımızda hayırlısı olsun size de hayırlı olsun sağlıklı doğumlar dilerim ilk doğumu Ankara tip da yaptım çok güzeldi ama eşim falan kimse yanımda yoktu içimde ukte kaldı o kadar acı denerken tek başımaydim muane de bekle bekle sıkıntı.
Ama haklarımı yiyemem doğum ve doğum sonrası özel gibi çok iyiydi o nedenle Allah izin verirse özel istiyorum

Peki sizce korunmadigim regle bir gün veya regl günü yaptırmam mi

Yoksa

Korumayı bıraktığım ay ortalarda yaptırmak mi mantıklı (regl den on gün sonra mesela)

Ve hamile kalırsam iki hafta diye mi çıkıyor Diretk diyorlar ya bir ay diye sanırım her ihtimale karşı regl günü yaptirsam dha iyi olacak anladığım kadarıyla
Son adet tarihini doktora geç söylersen 4 haftalık diyemez genelde adet tarihine göre ilk zamanlar hafta söylüyolar. Ama sen gene de icin rahat edecekse simdi yaptır korun bi regl geçir. Ondan sonra basla:)

X