Doğum teminatlı Sigorta Yaptırmalı mı?

5 yıldır TSS'si (eşimin işi sebebiyle)olup 2,5 yıldır gebe kalmaya çalışan biri olarak söylüyorum ki, bence ilk olarak devlet hastanelerinde veya özelde (maddi durumunuza bağlı) genel tam teşekküllü bir muayene, kan tahlili, görüntüleme vs bütün işlemleri yaptırıp (ki bu gebelik öncesi eşlerin zaten yapılması gereken bir sağlık taraması bana göre) o şekilde eğer değerlerinizde gebeliğe engel bir sıkıntı çıkmazsa (dilerim çıkmaz) o şekilde sigorta başlangıcı yapın derim. Eğer olur da değerlerinizde mesela amh,lh,prolaktin,FSH vs gibi değerler ilaç tedavisi ile duzelebiliyor ona göre sigorta başlatıp gebelik için hazır olursunuz. Naçizane tavsiyem 🌱 umarım süreç dilediğiniz gibi ilerler ve sağlıklı bir gebelik geçirirsiniz 🥰
Ne kadar incesiniz 🥰 bu kadar ayrîntılı yazdınız ☺️
10 gün önce muayene oldum doktorum hic bir problem olmadığını söyledi fakat ek bir tahlil de yapmadı. Daha önce denemediğimizi bildirdiğim için muhtemelen. Tüm bu bilgilerle bilmediğimiz bir yolculuğa çıkacağız ☺️ dilerim isteyen herkesin kalbinden geçenler gerçekleşir 🙏🏻

Ben dün anadolu sigortadan yaptırdım tüp bebek tedavisi görüyorum şubat ortası gibi transferim olacak . Sigortacı bekleme süresiyle ilgili kesin karşılar diyemiyorum çünkü bikaç gün sonra regliniz şubatta transferiniz var dedi. Risk aldım yaptırdım sizce karşılar mı ? Umarım boşuna yaptırmış olmam

Ben dün anadolu sigortadan yaptırdım tüp bebek tedavisi görüyorum şubat ortası gibi transferim olacak . Sigortacı bekleme süresiyle ilgili kesin karşılar diyemiyorum çünkü bikaç gün sonra regliniz şubatta transferiniz var dedi. Risk aldım yaptırdım sizce karşılar mı ? Umarım boşuna yaptırmış olmam
Sigortayı yaptırdıktan sonra bir kere regl olma şartı var canım. Mesela hamile olduğunu öğrendin 4 hafta önce yaptırmış olman gerekiyor diye biliyorum. Sigortayı arayıp tam detayları öğren ama bence. Herkes 28 günde bir regl olmuyor çünkü 20-25 günde olan da var onu nasıl hesaplıyorlar bilmiyorum pek

Sigortayı yaptırdıktan sonra bir kere regl olma şartı var canım. Mesela hamile olduğunu öğrendin 4 hafta önce yaptırmış olman gerekiyor diye biliyorum. Sigortayı arayıp tam detayları öğren ama bence. Herkes 28 günde bir regl olmuyor çünkü 20-25 günde olan da var onu nasıl hesaplıyorlar bilmiyorum pek
Sigortada emin değil sordu
sigortada emin değildi %100 kesin karşılar demedi

Bence yaptırmak en mantıklısı. Ne zaman olacağı belli olmadığı için en mantıklısı yaptırmak zaten. Ben beklemediğim bir zamanda hamile kaldım yaptıramadım. Özel bir hastaneyle konuştum doğum paketi 55 bin. Sigorta yaptırsaydım 10 bindi ücreti. Doğuma kadar yetişmese bile tekrar sigorta yapmak bile 55 binden daha karlı.
düşündüğümde 2 yıl önceydi ve şimdiye kadar hiç hamile kalmadım. sağlık problemi vs. olanlar için 10 bini hiçliğe yollamak pek mantıklı değil. herkes istediği anda hamile kalmıyor.

Biz de cok düşündük eşimle. Gecen ağustostan beri bebek deniyoruz. Eğer o zaman doğum sigortası yaptırmış olsaydım suan karşılamıyor olacaktı cunku hala hamile kalmadım. Geçen gün yine dedim eşime yaptırsak mı çok pahaşı hastaneler falan diye. Gerek yok neleri odedik onu da oderiz dert etme hele bi hamiş ol da parası onemli değil dedi 😂iyi dedim sen bilirsin. Akışına bıraktık hastane faturasını görünce fikri değişmez umarım 😂😂😂 benim şahsi fikrim yaptırmaktan yana. Sonucta sadece doğum eğil baska hastalık olduğunda da cok büyük rahatlık. Tamamlayıcı vardı gecen sene. Cok rahat ettim gittim her tahlilimi yaptırdım kafam rahattı 15liraya profesörlere gidiyosun iyi oluyo 😄

Bir regl olma süresinin mantığından benim anladığım sigorta yaptırdıktan sonra en erken 1 ay sonra gebe olmanız. Yani 20 ocakta yaptirdiniz 18 şubatta gebelik ögrenildi teminat geçersiz oluyor.
Tabi iptal de edebiliyormuşsunuz.
sigorta şirketleri tabi ki sonrasında yeniden sigorta yapmanız gereken bir durum olursa kâr da ederek ilerleyecek bir mantıkla çalışmakta.
Bu arada 10 bin gibi rakamlar eskide kalmış
20 bin aşağı yukarı verilen rakamlar.
Hastane masrafları ne durumda ondan pek haberim yok.
Tüp bebek desteği var mı açıkcası onu da bilmiyorum ama siz araştırmışsınızdır.
Dilerim istediğiniz gibi sağlıkla gerçekleşir her şey ☺️

düşündüğümde 2 yıl önceydi ve şimdiye kadar hiç hamile kalmadım. sağlık problemi vs. olanlar için 10 bini hiçliğe yollamak pek mantıklı değil. herkes istediği anda hamile kalmıyor.
Tabi tercih meselesi. Ama 10 bini sorun etmeyip gözden çıkaranlar olabilir mesela benim gibi. Geleceği bilemeyiz işin ucunda hamile kalmak da var. Özellikle mutlaka özel hastane düşünenler için kârlı zaten. Yılda sigortaya 10 bin vermek özel hastaneye 70 bin vermekten çok daha iyi bence.

Sigortada emin değil sordu

sigortada emin değildi %100 kesin karşılar demedi
Bazıları hamileliğini geç bildiriyor canım doktorlar ayarlayabiliyor. 1 hafta falan sorun olmuyor. Doktorunla da konuş bence sen. Bir de sigortan bekleme süresi yüzünden geçersiz sayılırsa iptal edip verdiğin paranın tamamını geri alabiliyorsun. Ben öyle yaptım.

Bir regl olma süresinin mantığından benim anladığım sigorta yaptırdıktan sonra en erken 1 ay sonra gebe olmanız. Yani 20 ocakta yaptirdiniz 18 şubatta gebelik ögrenildi teminat geçersiz oluyor.
sigorta şirketleri tabi ki sonrasında yeniden sigorta yapmanız gereken bir durum olursa kâr da ederek ilerleyecek bir mantıkla çalışmakta.
Çok teşekkür ederim bilgiler için 🙏🏻 tüp bebek olduğu için hiç bişey belli değil 24 ocakta yaptırdım eğer herşey takvime göre ilerlerse 25 şubatta gebeliği öğrenmiş olacağım bakalım inşallah kapsar

Bazıları hamileliğini geç bildiriyor canım doktorlar ayarlayabiliyor. 1 hafta falan sorun olmuyor. Doktorunla da konuş bence sen. Bir de sigortan bekleme süresi yüzünden geçersiz sayılırsa iptal edip verdiğin paranın tamamını geri alabiliyorsun. Ben öyle yaptım.
Ewet sigortacıda öyle dedi tanıyı değiştirebilirse sıkıntı olmaz dedi bakalım yaşayıp görücez 24 ocakta yaptırdım herşey takvime göre ilerlerse 25 şubatta gebeliği öğreneceğim belki o zaman kapsar🙏🏻 en kötü bende iptal ettireceğim

Ewet sigortacıda öyle dedi tanıyı değiştirebilirse sıkıntı olmaz dedi bakalım yaşayıp görücez 24 ocakta yaptırdım herşey takvime göre ilerlerse 25 şubatta gebeliği öğreneceğim belki o zaman kapsar🙏🏻 en kötü bende iptal ettireceğim
25 Şubatta öğrenirsen kapsar diye düşünüyorum canım 1 ayı geçmiş oluyor sonuçta. 25 şubattan önce bhcg için kan vermemeye çalış.

Kizlar benimde bir sorum olucak bende gebelik planlıyorum ama gebelik öncesi tüm tahlillerim için de tamamlayıcı sigorta yaptırmayı düşünüyorum tahlillerimi yaptırmadan çocuk yabailecek noktadamiyim öğrenemedigim için şunu merak ediyorum acaba normal sigorta yaptırıp daha sonra mesela 3 ay sonra doğum sigortası yaptırabiliyormuyuz yoksa birbirleriyle bağlantılı mi?

Kizlar benimde bir sorum olucak bende gebelik planlıyorum ama gebelik öncesi tüm tahlillerim için de tamamlayıcı sigorta yaptırmayı düşünüyorum tahlillerimi yaptırmadan çocuk yabailecek noktadamiyim öğrenemedigim için şunu merak ediyorum acaba normal sigorta yaptırıp daha sonra mesela 3 ay sonra doğum sigortası yaptırabiliyormuyuz yoksa birbirleriyle bağlantılı mi?
Gebe olduktan sonra yapılan veya normal sigortaya ekleyen firmalar varmış. Tabi yüksek fiyatlılar.
Ama Anadoluda en başta doğumu ekleyebileceklerini söylediler. Yine de bir daha danışmakta fayda var :)

Gebe olduktan sonra yapılan veya normal sigortaya ekleyen firmalar varmış. Tabi yüksek fiyatlılar.
Ama Anadoluda en başta doğumu ekleyebileceklerini söylediler. Yine de bir daha danışmakta fayda var :)
peki hamlileiğimiz sigorta bitimine yetişmedi diyelim son 3 ay öbür seneye attığında tekrar sigorta yaptırmamız gerekiyor ya ozaman da sen hamilesin şuan o yüzden yüksek fiyattan alıcaksın mı diyolar yoksa normal fiyattan mı alıyoruz bilginiz varmı

peki hamlileiğimiz sigorta bitimine yetişmedi diyelim son 3 ay öbür seneye attığında tekrar sigorta yaptırmamız gerekiyor ya ozaman da sen hamilesin şuan o yüzden yüksek fiyattan alıcaksın mı diyolar yoksa normal fiyattan mı alıyoruz bilginiz varmı
Yanlış yönlendirmiş olmayayım ama anladığım gebelik teminatlı olan bir sigorta varken süresi dolacağı için yeniletiyor olunduğu zaman fiyat hamilelik sonrası yapıldığı gibi yüksek olmüyor. tabi sigortayı nasıl kullandığınıza da bağlı ve her sene fiyat zaten yükseliyor gibi bir zamlanma oluyormuş

Bende bugün yaptırma kararı aldım Anadolu sigortadan.20 bin kusurlu bir rakam verdiler ki bu bir çok dogum fiyatından ucuz.
Bekleme süresiyle alakalı kesinlikle 1 ay diye bir şey yok.Bugün yaptirdiniz sigortayı 3 gun sonra regl oldunuz.15 gün ya da 20 gun sonra hamile kalabilirsiniz karşılar cevabını aldım.Bir regl geçirmeniz önemli olan 1 ay beklemeniz değil diye net şekilde söylendi.Benim regl yeni bittiği için süre oynamaması adına o yuzden bir 10 gun sonra yaptirayım diye düşündüm.
Sonrası nasip.

Bende bugün yaptırma kararı aldım Anadolu sigortadan.20 bin kusurlu bir rakam verdiler ki bu bir çok dogum fiyatından ucuz.
Bekleme süresiyle alakalı kesinlikle 1 ay diye bir şey yok.Bugün yaptirdiniz sigortayı 3 gun sonra regl oldunuz.15 gün ya da 20 gun sonra hamile kalabilirsiniz karşılar cevabını aldım.Bir regl geçirmeniz önemli olan 1 ay beklemeniz değil diye net şekilde söylendi.Benim regl yeni bittiği için süre oynamaması adına o yuzden bir 10 gun sonra yaptirayım diye düşündüm.
Sonrası nasip.
Bana ilk görüştüğüm kişi aynı sana söyleneni söyledi 2. Görüştüğüm 1 ay geçmesi gerekiyor dedi . Anadolu sigortanın 2 ayrı çalışanı farklı bilgiler verdiler bende yaptırdım bakalım karşılayacak mı 🤷‍♀️

Bana ilk görüştüğüm kişi aynı sana söyleneni söyledi 2. Görüştüğüm 1 ay geçmesi gerekiyor dedi . Anadolu sigortanın 2 ayrı çalışanı farklı bilgiler verdiler bende yaptırdım bakalım karşılayacak mı 🤷‍♀️

Hamileyken doktora gidildiğinde son regl tarihini soruyor bildiğim kadarıyla haftayı ordan itibaren sayıyorlar diye biliyorum

X