doğum yapanlar eşleriniz yada yakınlarınız size ve bebeğinize ne hediye aldılar.

ah bu kayınvalideler kayınlar yokmu. benim başımda tam 4 tane kaynım var. bir tanesi iyi diğer üçü at b.k çukuruna gitsin. şerefsiz namusuzsun tekiler. daha çok şey sölerim ama kelimeler yetmez.. kaynana ise yüze gülen arkadan bin laf eden karının teki. uzaktalar zaten zahmet edip gelmezler. gelselerde bi şey almazlar. alsalarda gene bizim paramızla alır bize geri takarlar. düğünümü bile ben kendim yaptım. benim ailem vardı. erkek tarafından sadece iyi olan kaynım ve eşi vardı. diğerlerinin haberi bile yoktu. haberi olsa nikahında yemeğinde içine eder giderlerdi. eşimde bunu bildiğinden haber bile vermedi. bilmem kaç ay sonra öğrendiler evlendiğimizi. geçen ağustos eltim doğum yaptı hiç bi şey takmadılar. almadılarda.. sözde kaynanam eltimin bebişine bi şeyler örmüş ama hep artık iplerden yapmış. bana da örüyormuş aman allah korusun.. onlardan bi kıl dahi istemem. oturdukları yerde otursunlar gelmesinler yeter.. ben öyle daha mutlu olurum.

valla okuduklarima inanamadim...benim k.validem benden nefret etse bile oglu kirilmasin diye bebegi dormeye gelir takisini da takar oglu uzulmesin diye..
ne anneler var sok oldumm bunlarin ogluylada isi yok demekki...insan nasil torununu gormeye gelmez.. benim esimin ailesi torunu gormeye gelmese benim esim bi daha onlari bu eve sokmaz valla...

ben 20 ekimde doğum yaptım
doğumdan önce kaynanam bilezik aldı bana doğumdan sonrada kızıma bilezik aldı kayınpederimde çeyrek taktı 2 kaynım var biri bilezik taktı bir taneside çeyrek taktı
benim annemde tam altın taktı babamda kızıma künye yaptırdı kardeşimde küpesini aldı küçük kardeşimde çeyrek aldı

haa bu arada kocişimde bana tam altın taktı ve kızına da 500 euro taktı altın yastığına..
kızım çok şanslı toplamda 4 bileziği 1 künyesi 2 küpesi 20 çeyrek altını 4 tanede tam altını vardı..

Son düzenleme:
benim annem babam ve abim çeyrek taktılar.kayınvalidem ve kayınpederim tam altın taktılar.eşim tek taş pırlanta aldı.hiç beklemiyordum şok oldum.gerçi bebeğim sağlıklı çok şükür hediyeler gözümde yok ama düşünülmek çok güzel.

benim kayınvalidemle hiç sorunum yok çok şükür.Allah var çok iyiler.oğlum doğduğunda hem kayınvalidem hem kayınbabam hem de kaynım ayrı ayrı tam altın taktılar.zaten takılanın miktarının hiç önemi yok önemli olan içtenlikle gelmeleri isteyerek gerçekten seve seve.....ben de bu şekilde geldiklerinden eminim.kendi ailem de(annem-babam-kardeşim) birer tam takmışlardı.dediğim gibi bir küçük altın getirseler bile olurdu içten olduktan sonra.şimdi de kızımızı bekliyoruz....kayınvalidemle aldık her eksiğini yarısını da o ödedi bir sürü de örgü yaptı....

şu an kredi ödediğimiz için eşimle anlaştık kredimiz bitince hatıra olacak bir takı alacak o yüzden sadece çicek aldı kayınvalidem bana ve bebege bilezik aldı kendi ailemdekiler de değişik ebatlarda altın taktı borcumuz olduğunu bildikleri için genelde paraya kolay dönüşecek şeyler almışlar sağolsunlar.

benim kayınvalidemde hamileliğim sırasında heves edip hiçbişey almadı.sadece beraber olduğumuzda ben bişey beğenip alıcakken parasını o ödemeye kalkardı ve öderdi.mazereti ben güzel şeyler alıyormuşum değişik şeyler buluyormuşum onun aldıklarını beğenmezmişim.çok sinirleniyordum ilgisizliklerine heves etmemelerine

doğum yaptığım gün kayınpederim kızıma künyeyle geldi hastaneye kaynvalidem yarım taktı.mevlütümdede bana en kalınından 2 tane bilezik valla beklemiyordum bukadarını

hah eşim bile bişi almadı bana kaldı ki kendi annem de kayınvaldem de alsın.... ben o kaa doğurmuşum umurlarında bile deil ama eşime söyledim yani içimde kalmadı
insan bi çiçek bari alırrr o bile yok ay

çocuğa gelince eşim ona da bi hast. çıkışı almış o kaaa
annem karyolasını alt açmasını örgülerini battaniyelerini filan hep aldı
kayıvnadlem de alt açma almış battaniye kıyafet örgü almış
ayrıca her ikisi de altın taktı o kadar

ben... ben bi hiçim yani söylyince de kabahatli oluyorum
hala bozuğum bu nedenle
arada eşimin başına kakıyorum

amannnn kızlarrrr benim ailem üzerimize titriyor ama eşimin ailesi biraraya bile geldiğimizde hamileliğin nasıl gidiyor bebek nasıl diye bile sormuyorlar. bu durum zaten beni yeteri kadar üzüyor bişey taksalar ne takmasalar ne. benden uzak olsunlarda evimin huzurunu kaçırmasınlarda yeter bana. :KK43:(((

kayınvalidem 3 tane yelek ördü..hala da devam ediyor..yeter yapma diyorum anlamıyor..huylanmaya başladım artık şu örme işinden..aldığı bişey yok..aman alsa da istemem,okadar zevksizdir ki anlatamam..basit ve ucuzuna kaçar herşeyin..bugün pazardan bir yelek almış yine görünce şok oldum..erkek bebeğe kalpli,kurdeleli acayip bişey..yadırgamıyorum ama,sonradan giydirecekmiyim diye gözlüyorlar,mecburen giydiriyorsun..lütfen bebeğe ya da bana bişey almasıneyvahedigeldismile

bnimde annem bebeeğimin herşeyini aldı bide altın taktı opuyorumnanaktan
kaınvalidem çeyrek taktı geliş gidiş yol
parasını alarak çıkarttı o parayı..
bide yelek örmüş ucuzundan bide takım:1closedeyes:
eşimde yüzük taktı bide çok beğendim bi tlf aldı

Kaynanam boş odaya oturma gr alın diye 1000 Tl getirdi verdi Sanki 1000 tlye oturma gurubu oluyo da... Boşuna masrafa soktu bizi. Bir de halı aldı ve çocuk odasının tüllerini yaptırdı. Uyku seti alacaktı aldırmadım. Bebeğe 3 tane çeyrek taktılar. Mevlüt için de kıyafetimin parasını verecekmiş...
Bana kimse bir iğne almadı. Eşim çiçek bile yaptırmadı. Güya gece çiçekçi bulamamış. Eve çıktığımızda da oğluma çirkin bi peluş ayı almış ala ala. Çatacaktım ama hadi dedim hevesini kırmıyım. Böyle konularda malesef eşim bir odun...

benimde eşim daha ben ameliyathaneden çıkmadan odama çiçeği hazırlamıştı daha sonrada çokm istediğim incili pırlnata bir üyzük avrdı onu almış canım kocacım::KK70: annem bana ve bebeğe altın taktı zaten yanıma gelebilmek için bi dünya yol parası vermişti bunların dışında aklınıza gelebilcek tüm bebek eşyasını getirmiş yelekler hırkalar tulumlar patikler takımlar herşeyini almış canım annem banada öle bi hırka örmüşki kimse inanmadı örme olduguna:KK70: kardeşim beşiğimizi aldı arkadaşlardanda altın para yada takım geldi kayınvaldemleri hiç saymıorum çünkü büyük kızının çocugundan kalan yani 17 sene öncesinden kalan bir bebek çantasının fermuarını diktirmiş bana getirmiş yine kızının oğlundan kalan 2 yelekle beraber bende ben bunları kulanamam kusura bakma die almadım görümcemde 1 liralık bi plastik araba getirmiş kaynım hiç bişi::KK70: zaten düğündede bişi takmamıştı büyük görümcemin hakkını yiyemem az ama öz şeler almıştı bebğin iç çamaşırlarını almış ama en kalitelisini ayrıca birde altın taktı oğluma acaba kayınvaldeler neden böle anlamıorum

merhaba hanımlar bu konuyu ben açmıştım ama tekrar yazmaya fırsat bulamadım. doğum yapalı 3 gün sonra 4 ay olucak bana yapılanları yazayım. annem babam bilezik taktı bana hamileliğimde annem kızıma kıyafet ve battaniye almıştı pek fazla şey almadı çünkü sen zaten alıyosun sen kızına al bende sana alıyım dedi bir sürü hamilelik kıyafetleri ve bir çok ihtiyacımı gördü sağolsun kız kardeşim melek kolye aldı ve bir sürü kıyafetler erkek kardeşimde kızımın küpesini aldı 200 tl para verdi başka ihtiyaçlarınıda görüyüm diye üstelik yeni işe başladı ve maaşı 300 tl di bi kaç tanede elbise aldı. dayılarım teyzelerim ve amcalarımda vede arkadaşım çeyrek taktı 2 şer tane takım almışlar yanlarında sebze meyve alarakta geldiler. gelelim eşime ve tarafına eşim ne bana ne kızıma hiç bişey almadı ama hakkınıda yemeyim kazandığı bütün parayı getirir bana verir. kaynanam bugüne denk ne kızım nede benim için 1 tl değerinde bile hiç bişey yapmadı hamileykende yapmadı görümcelerimde aynı şekilde hamileyken hiç bişey yapmadılar bu güne kadarda geçenlerde bi görümcem arabasını aldı kızımın diğer görümcemde bi çeyrek taktı 2 tane tulum almış kayınbabam zaten bana dokunmayan yılan bin yıl yaşayan diyen biri olduğu için hiiiiç bişey yapmadı halada yapmıyolar üstelik onlar alt katta biz üst katta oturuyoruz. yazık ya çok yazık kaynanam evlenbmeden önce hep derdi senin gibi bi gelinim olsun 100 milyar borcum olsun diyen biriydi şimdi 1 kuruş bile harcamıyo ama yarın onlarda yaşlanır herşeyin bi sırası var 3 veya 4 güne bir gelir 10 dk bilemediniz 20 dk oturur torununu sevmeye çalışır sonrada gider tabi ben verirsem birde gelme saatini her zaman oğlunun işten geldiği zamana denk getirir benimde bütün cinlerim ayaklanır tabiki. ne biçim insanlar ya benim sevmiyosun torununu yada yiğeninide sevmiyosunuz diyelim ama eşimde onların oğlu ya insan onun hatrına bişeyler yapar. eşimde öyle kalın kafalı biriki annesi ağladım mı herşeyi unutur zaten kaynanamda her kusurunu herşeye ağlayarak kapatmaya çalışan birisidir. oofff ooff yazacak öyle çok şey var ki ama olmuyo hatırladıkça daha çok canım sıkılıyo sizlerin yazdıklarını okudukça bütün kaynanalardan nefret ediyorum ama böyle olanlanlardan tabiki sadece çünkü annemde bi kaynana ona kurnab olurum ben.

süper bi konu açmışsın bazılarını üzülerek bazılarını gülerek okudum devamını bekliyorum

benim kaynanam hastaneye bile gelmedi.evlendimizden beri istemez beni.eşim üzüldü gelmedi diye.tlf açıp çağırdılar.genede gelmedi.eşim kendi düğünün kendi yaptı.hastaneden eve geldimizde eşimin üzüldünü görünce annem kaynanama tlf açmış dünür nie gelmiyosun diye.oda anneme demiş ki oğlum bir gün doğru yolu bulup çocuğuda alıp gelecek demiş.ilk torunu ve bende ilk geliniyim.kayınım evlenmemiş.düşün ben yeni doğum yaptım.loığusalı kadın hakkında düşünülecek birşey mi bu?zaten benden ayrılsa bir daha evlenmeyecek mi oğlu?karşılıklı hiç bir tartışmamız olmamıştır.ondan nefret ediyorum.bebeğim 4 aylık daha bir şey takmadı.anlattıkça bile sinirlerim bozuluyor.annemler bilezik taktı,k.pederim çeyrek,eşimin halası bebişe küpe,amcası çeyrek,babaannesi çeyrek taktı.ablam da bişey yapmadı.kayınımda daha görmedi gelmedi bile.k.pederimde her hafta gelir bezini felan alır.

gene ne varsa kız tarafında var arkadaşlar.kaynanam tlf açıp eşime diyomuş bebeği getir göreyim.4 aylık oldu yeni gelmiş aklı başına ama ben göndermiyorum.burada insan evladı var.hayırlı olsun diye gelir insan arada eşim var.ama beni hiç istemedi istemiyo.benim gibi gelini zor bulur o.aslında ona eli sopalı bir gelin lazım ama ben in aldığım aile terbiyem buna izin vermez hemde eşim var arada.ama yalnız göndermem bebişi.geçen eşim gitmişti bir takım elbise almış.aman çok yapmış.nasıl insanlar nasıl insanlık anlamıyorum.bir insan,kaynana nasıl bu kadar çelişir geliniyle.ben onun yaşıtı mıyım?benimle uğraşmaktan ne zaman vazgeççek çok merak ediyorum?bu arada eşimde doğum hediyesi bir telefon almış bana.çok sevinmiştim.

valla okuduklarima inanamadim...benim k.validem benden nefret etse bile oglu kirilmasin diye bebegi dormeye gelir takisini da takar oglu uzulmesin diye..
ne anneler var sok oldumm bunlarin ogluylada isi yok demekki...insan nasil torununu gormeye gelmez.. benim esimin ailesi torunu gormeye gelmese benim esim bi daha onlari bu eve sokmaz valla...

aslında benimde sokmamam lazım ama nede olsa anenedir diyo insan.anne olunca anneleri o zaman daha iyi anlıyo insan ama bu kadar olmaz ki...
tlf açtı eşim genede gelmedi.benim en mutlu günümde yoktu yanımda.
oğlunun hatrına gelmeliydi bence.ama bana kısır gelin diye yapmadını bırakmadı verende allah alanda.bunu kaynanalara anlatmak çok zor.doğurmam zoruna gitti belkide.
varsa o duygu utanmıştır belki de.

allahım çıldırıcam ya ne biçim insanların ellerine düştük allah onları bu yaşattıklarını yaşatır inş allaha havale ediyorum ben. benim kaynanayı bi görseniz melek sanırsınız keşke benim kaynanam olsa dersiniz ama içine girince allahım msen beni kurtar diyosun benim gibi hiç anlamıyorum onları ben nede olsa annedir anne olunca anladım diyosun ya neyi anladın allah aşkına yaa benim evladım için yapamıcam şey yok kadına bak seni sevmiyo diye gelmiyomuş gelmezse gelmesin zıkkımın dibine gitsin. eşim tek erkek yani bende onların tek gelinleriyim yaşlandıkları zaman benim elime kalıcaklar kızlar evlenicek gidicek zaten kaynanamda o yüzden oğlunu dibinde istedi ama düşünmüyo ki yaşlandığı zaman oğlu değil ona bakıcak olan gelini. oğlu işe gidip çalışıp karısına çocuğuna mı bakacak evde oturup ona mı bakacak yarın benden yardım beklicek insanın bugün elinden geleni yapması lazım ama öyle kurnaz ki oğlunu o gün geldiğinde evde bile oturtur. aaayyyy daha fazla yazamıcam sinirlerim bozuldu.

bana eşim 20 gr bilezik taktı,kayınvalidemler bir bilezik ve çocuğa bir çeyrek altın ana dizi,çanta ve kanguru aldılar,benim için doğuma gecelik aldılar...annemler bir bilezik bir çeyrek ve oğlumun tüm battaniye kıyafetlerini ayrıca paket paket ıslak mendil ve çocuk bezi aldılar daha da yapmaya devam ediyorlar sağ olsunlar...

X