dogum yapmis arkadaslar lutfen bakin!!

TDEMEZUN

CANIM OGLUM
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2007
15.991
44
kizlar benim bir sorum olacak aklima takilan bisey var bebegini emziren kadin oruc tutabilirmi yani emzirmek orucu bozarmi bana bozar gibi geliyor ama kesin bir bilgisi olan varsa cevap bekliyorum!!
 

askprensesi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2007
412
1
35
Değerli Kardeşimiz;

Tuttuğu takdirde kendisine yahut çocuğuna bir zarar geleceğinden korkan hâmile veya emzikli kadın, oruç tutmayıp sonradan kazâ eder. Emzirdiği çocuğun başkasının çocuğu olması hükmü değiştirmez. Bu hususta dindar ve uzman bir doktora danışılmasını tavsiye ederiz.

Bu orucun kazasını tutan kadın şöyle niyet eder "Niyet ettim Allah rızası için vaktinde tutamadığım ramazan orucunun kazasını tutmaya" der ve her tutmadığı için bir oruç kaza olarak tutar.
Selam ve dua ile...
 

askprensesi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2007
412
1
35
Çocuğunu emziren bir anne oruç tutabilir mi?
CEVAP Eğer çocuğa zarar verecekse. kendine bir zararı dokunacaksa, tutmaz, iyi olduğu zaman kaza eder. Çocuğa zararı olmayacaksa tutar. Bunu da müslüman namaz kılan bir doktor bilir. Yani o çocuğa zarar gelir oruç tutma derse tutulmaz, zararı olmaz tut derse tutulur.
 

bedef

Guru
Kayıtlı Üye
2 Mart 2007
2.578
1.669
valla benim karşı komşum çocuğu iki aylıkken ramazana girdik ve tüm ayı tuttu sahursa bol bol süt yapacak yiyecekler yedi.hem kkendimde tutulmasında bi skınca yok diye biliyorum.
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1028 gün geçti.

belmakyuz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2007
147
0
ya bi canın yaşaması için en önemli şey süt tabiki öncelik bebişin o yüzden bi sakınca yoktur fikrimce yani kazası tutulur daha sonra
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2193 gün geçti.