Ortopedi Dogustan kalca cikigi olan, ameliyat?

bende var doğuştan kalça çıkığı ama ben 1.5 yaşındayken ameliyat oldum yaşım 25 şuan kireçleme başladı ama ameliyat için erken olduğunu söylüyor doktorum 40 50 yaşına geldiğimde falan olmamı söylüyor sen mi ameliyat olcaksın

Hayir annem olacak.....
onda da dogustan kalca cikigi var, artik yürümesi cok güclendi. ama kalca cikigi olup da yillar sonra ameliyat olanlar iyi randuman almiyorlarmis, öyle duyduk.

Sana da gecmis olsun. umarim agrin yoktur kireclenmeden dolayi

doğuştan kalça çıkığında ameliyat ne kadar erken olursan okadar iyi diye biliyorum ben ama tıp şuan çok olanlar varmı bilmiyorum hiç kireçlemede falan mümkün olduğunca geç ameliyat olmak gerekiyomuş umarım annen tez vakitte şifa bulur daha önce ameliyat olmuşmuydu ilk kezmi olacak bide annen kaç yaşında benim kireçlemeden dolayı ağrılarım çok oluyo canım ama katlanmak zorundayız ne diyelim Allahtan rabbim cümle kullarına bizede şifa versin inşallah

Öncelikle acil şifalar ablam benimde kalça çıkıklıgım vardı doğuştan fakat hemen teşhis edilip tedavi edildi 1 yıl boyunca daha 40ım çıkmadan demir aletin içinde uyumuşum sırt üstü yatmışım 1 yıl hep Allaha çok şükür geçti benimki.. ablam ne kadar erken olunursa okadr ii die blıorum bende ALLah yardımcınız olsun

X