doğuştan katarakt ve göz kapama tedavisi

Jupiter neptun

Göğü kucaklayıp getirdim sana kokla açılırsın...
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2019
1.445
1.315
36
arkadaşlar konuyu nerde açacağımı bilemediğim için burdan açtım, 19 aylık bir oğlum var, 9 aylıkken konjenital katarakt (doğuştan katarakt) teşhisi koydular tek sağ gözünden ameliyat oldu yavrum, şuan lens kullanıyoruz ve günde 3-4 saat kapama tedavisi yapıyoruz, bu süreçlerden geçen arkadaşların yorum ve tavsiyelerine ihtiyacım var, kapamayı ilk başlarda çok yapamıyorduk sürekli açmak istiyordu, açıyordu filan, sonra mecburen eline eldiven takarak kapatıyoruz yoksa başka türlü başa çıkamadık, 3-4 aydır böyle yapıyoruz, yavaş yavaş eldivenlerini çıkartmaya başladım, o da artık alıştı kuzum ne yapsın,
2.ameliyatı ne zaman olmak gerekiyor, 9 yaşına kadar kapama tedavisi devam edecek, biraz zor bir süreç,
lens kullanan var mı, ben uyurken takıp çıkartıyorum, uyanıkken elletmiyor çünkü :KK43: hep böyle zor mu olacak dersiniz, yoksa zamanla büyükçe kolaylaşıyor mu, kapama gözlüğü çıkmış ondan kullanan var mı,
son olarak bu hastalığın neden olduğunu bilen var mı, hamilelikte kullanılan ilaçlardan da olabiliyormuş galiba ve hamilelikte detyalı ultrasonda görülüyormuş katarakt olup olmayacağı, keşke iyi bir yer yaptırsaydık da, doğar doğmaz ameliyat olsaydı yavrum göz tembelliği oluyormuş geç kaldıkça inşallah geç kalmamışızdır.
teşekkürler şimdiden

merhaba ben de yardım almaya geldim bütün başlıklara yazıyorum göz kapatma konusunda ilerlediniz mi
tecrübelerinizi dinlemek isterim lütfen yardım çok teşekkürler

X