Doğuştan Rahmi ve Vajinası Olmayan Var mı Aranızda?

sende kendine çok iyi bak çok teşekkür ederim sana sayende içim rahatlıyor :)

gelirsen daha iyi olur senin için benim gibi bizim gibi kaç kişi var :) hepimizin sorunu aynı :) iyi oluyo gel gel.. hem şimdiden öyle her şeyi nişanlına sorarsan tepene çıkarırsın diyeyim ben sana :) izin alma ama haber ver :KK66:

gelirsen daha iyi olur senin için benim gibi bizim gibi kaç kişi var :) hepimizin sorunu aynı :) iyi oluyo gel gel.. hem şimdiden öyle her şeyi nişanlına sorarsan tepene çıkarırsın diyeyim ben sana :) izin alma ama haber ver :KK66:

Onunla konuşucam zaten öyle iyi anlıyor ki zaten destekler:)aslında bizde izin alma haber verme olayı konuya göre değişiyor ne yalan söyleyim izin aldığım konular da oluyor haber verdiklerim de bir düzen tutturduk artık:)

Onunla konuşucam zaten öyle iyi anlıyor ki zaten destekler:)aslında bizde izin alma haber verme olayı konuya göre değişiyor ne yalan söyleyim izin aldığım konular da oluyor haber verdiklerim de bir düzen tutturduk artık:)[/QUO

hadi hayırlısı artık canım..iyi bir aileye rastgelmişsin. inşallah ilerde de böyle anlayışlı olurlar. bizim eşlerimizin aileleri bilmiyo bu durumu. hiçbi şekilde de söylemeyi düşünmüyoruz. çünkü şimdi anlamayacakları gibi ilerde de başımıza kakarlar.. Allahın sevdiği kuluymuşsun ki iyi bi aileye rast gelmişsin.. şükret haline. sakın isyan etme canım.. umarım hakkında en hayırlısı olur.. :)

merhabaa... bn yakın zaman içinde yaklaşık 2 ay önce vajinaplasti ameliyatı oldum...:) ameliyatımı prof. dr. ateş karateke yaptı... şu an herhangi bir sorunum yok.. :)10 gün hastanede kaldım. şu an egzersizleri uyguluyorum.. bir yıl içinde evlenmeyi planlıyoruz erkek arkadaşımla allah kısmet ederse...
mrb buket nasıl oldun tam anlamıyla iyileştin mi evlendin mi merak ettim ii günler

Merhaba bende de aynı sorun var ve Dr. Ateş Karatekeye muayene oldum bağırsaktan vajen oluşturuyo ameliyatımı ona yaptırıcam.Buket hanım, Ateş bey size hangi yöntemi uyguladı, memnun musunuz acaba..Ameliyatı Central Hospital da yapıyor sizinkide orda mı oldu?
Özelden msj yazamadığım için burdan soruyorum..Bilgilerinizi paylaşırsanız çoksevinirim..

Merhabalar;

Hayatimda ilk defa boyle bir forumda mesaj yaziyorum :) fakat boyle bir konuda yasadiklarimi paylasmam gerektigini dusundum umarim birilerine faydasi olur. Oncelikle benimde dogustan rahmim olusmamis, neden oldgunu bilmiyorlar.. bu sebebten yumurtaliklarimi aldilar cunku zamanla kanser yapma riski vardi. Rahim gelismeyince vajinada tam sekilde olusmamis, sadece 3cm kadardi buda saglikli bir iliskiye girmeye yeterli degil. Bu sebebten Doktorum prof.dr. Sema Kahraman bana vajinaplast ameliyatini onerdi. Bende 3 hafta kadar once bu ameliyati Memorial hastanesinde Dr. Cihangir bey ve Semra hanim ikisi beraber yaptilar. Fakat kullandiklari yontem cok daha farkli, bacakta veya bagirsaktan deri almak yerine, dogumdan sonra arta kalan plasentayi kullandilar. Cihangir bey bir kalip olusturarak, bu kok hucreyi yani plasentayi oraya yerlestirdi yaklasik 3 hafta kadar kaldi ve cok daha rahat, acisiz bir sekilde plasenta vucuduma uyum sagladi ve doku olustu suanda sadece kapanmamasi icin gunun belli zamanlari kullanicam, ameliyattan bir ay sonra saglikli bir sekilde hic bir sorun olmadan iliskiye girilebiliyormus. Bu ameliyati olmak isteyenlere ve dusunenleri bu yontemi siddetle tavsiye ediyorum, ben herhalde ameliyati bu sekilde olan 3. kisiymisim :) cok fazla bilinen bir ameliyat degil.. cogunlukla bagirsaktan ve deriden alinan parcalarla yapiliyormus hep buda yeni bir yontem, eger bir sorunuz olursa bana ulasabilrisiniz seve seve yardimci olmaya calisirim..

Çok enteresan rahmi duymuştum da vajinayı ilk defa duyuyorum :44:
Geçmiş olsun herkese

Benim gibi olanlar için yazıyorum... Yakın zamanda sigmoid kolon vajinoplasti (kalın bağırsaktan yapılan vajina) ameliyatı oldum.Ameliyatımı Prof. Dr. Ateş Karateke yaptı,ameliyatım sorunsuz geçti,6 gün hastanede kaldım,şimdi gayet iyiyim 1 ay sonra düğünüm var.Sorusu olan varsa yazabilir.

Uzun süredir yazmıyorum fakat okuduklarım canımı acıttığı için yazmak zorunda hissettim umarım ihtiyacı olup okuyan olur. Öncelikle rahim, vajina, yumurtalık yoklukları ayrı ayrı veya birlikte görülebilir. Birsürü değişik sendrom var. İlk başlık açan arkadaşın sanırım durumu testiküler feminizasyon. Bu duruma sahip kişiler genotip(genetik) olarak erkek kromozomlarına sahiptir, fenotip(fiziksel görünüş) olarak kadın olarak gelişirler. Erkeklik hormununa karşı duyarsız olduğu için anne karnında cinsel organ gelişemez ve yarı gelişmiş vajina olarak kalır, sanırım bu kadınlık hormonu üretilmediği için kullanılamayan erkeklik hormonu kadınlık hormonuna dönüştüğü kadar vajina oluşumunu sağlıyor ama çoğunlukla kör vajinalar ve bu insanların içlerinde testisler(erkek yumurtaları) vardır. Bu durumdaki kadınlar için yapılabilecek tek şey vajinadır. Günümüzde de birsürü yeni güzel teknikler var, daha çok cinsiyet değişimini yapan tanınmış bilinmiş doktorlara gidilmeli çünkü prosedür neredeyse aynı. Hatta iyi ve hissedilen bi vajina düzenli cinsel hayat için yurtdışı bile düşünülmeli. Bu durumu olan kişiler malesef hamile kalamıyor çünkü bunu destekliyicek bişey yok yumurta üretilmiyor.

Eğer durum sadece rahim veya sadece vajen yolu eksikliği işe. Gene vajina yapılabilir, rahim nakline de başlandı veya taşıyıcı annelik var. Yumurtalık olduğu sürece çocuk sahibi olunabilir, rahim olduğu sürece de çocuk taşınabilir. Yukarıdaki durum çok farklı. Beni üzen bu ameliyatları sadece evlilik veya sadece karşı tarafın kabulü için gerekli gören insanların olması. Cinsellik sadece erkek için değil kadın için de var.

Benim gibi olanlar için yazıyorum... Yakın zamanda sigmoid kolon vajinoplasti (kalın bağırsaktan yapılan vajina) ameliyatı oldum.Ameliyatımı Prof. Dr. Ateş Karateke yaptı,ameliyatım sorunsuz geçti,6 gün hastanede kaldım,şimdi gayet iyiyim 1 ay sonra düğünüm var.Sorusu olan varsa yazabilir.
bende ameliyat olmak istiyorum evliyim 5 yıldır maddi durum nedeniyle ameliyat olamadım henüz, sizin yaptırdığınız operasyon maliyeti ne kadar sakıncası yoksa paylaşır mısnız?

merhaba arkadaşlar aynı sorunlar bende yaşıyorum rahim olmadığı için vajina tam olarak gelişmediğinden ameliyat olmam gerekiyor.:KK43: yumurtalıklarım tam hormonlarımda da sıkıntı yok şimdi ameliyat olan arakadaşlarla görüşmek ameliyatla ilgili bilgi almak istiyorum ve doktor tavsiye eder ve destek olursanız çok sevinirim

bir soruna buradan cevap vereyim,bir tanıdığım ameliyat olmuş, normalden hiçbir farkı yokmuş, kolay kolay anlaşılmazmış, evlenmeye yakın olursan iyi olur elbet, şimdiden de olur ama kapanmaması için belirli aralıklarla alıştırma yapmak gerekiyormuş, bi alet varmış protezmiydi neydi , öyle bişey, çok afedersin arada takmak gerekiyormuş,şimdiden olursan onu kullanman gerekecektir,çok ta zor bişey olduğunu sanmıyorum.

ah ah bilmeyen ne kadar çok insan var, bu hastalığın nasıl bişey olduğunu yaşamayan bilemez, anlamaya çalışmayın sakın, çünkü anlayamazsınız,bizi birtek biz anlarız,bizimki görünen hastalık değil çünkü,elimiz kolumuz eksik olsa destek olanlar moral verenler çok olacaktır, ama içimizde , mahrem yerlerimizde eksiklik olduğu için saklanıyoruz,bir başımıza yız, destek alamıyoruz kimseden:KK43:(
bu duruma benzer hastalığı olanlar,hemen hepimiz kendimizi yalnız sanıyoruz, ama değiliz, her geçen gün yeni birileriyle tanışıyorum, keşke sayımız artmasa ama, olanlarla da tanışmak güzel

bayanlar yazılarınızı okudum . gerçekten zor bi durum. alışılması zor. fakat herşeye ragmen dünya dönüyor ve cok güzel.
bende aynı durumdayım bastan kabullenemedim ama ne kadar kabullenmezsek o kadar kendimize zarar veriyoruz. ben 2002 yılında ameliyat oldum hacettepe de . vajinoplasti yapıldı. cok basarılı bi ameliyat oldu. sizlerin yazılarını okudum evlilik öncesi ameliyat olunacak vs. bana da dediler bunu bi üniversitesi hastanesinde. iki ameliyat dediler ilkini hemen yapıcaz ikincisi evlilik öncesi dediler işlemleri yaptırırken resmi işlemlerde sıkıntı cıktı olmadı. hacettepeye gönderdiler iyi ki gitmişim. şimdi herşey yolunda. normal saglıgıma kavustum fakat bi tek farkla oda anne olamamak. birini sevdim ısrarla yasantıma girdi bahsettim bastan kabul etti sonra adilik etti. yapıcak bi şey yok. herkez kendine yakışanı yapar. biz bu konumda olmayı secmedik. yaradan böyle takdir etmiş. rıza göstermekten baska çare yok. kabul eden böyle kabul etsin etmeyene kapı açık...hiç kendimizi üzmeye gerek yok. arada bi annelik duygusu agır basıyo sıkıntı oluşturuyo ama illaki kendi kanımızdan olacak diye bişey yok. kimisi sahip olmak ister olamaz kimisi elindeki nimetin kıymetini bilmez doğurur çöplüğe bırakır gider. bi aileye muhtaç o kadar küçük masum bebekler var ki onları evlat edinerek annelik duygularımızı tatmin edebiliriz. ben çözümü bu düşüncede buldum. bu konuda yanımızda duran erkegi bas tacı ederiz durmayana da kapıyı gösteririz.
bende hacettepede ameliyat olmayı düsünüyorum han
mrb kızlar daha önce biricikbusecikk i takip ediyordum sayfada gezinirken kendi hastalığımın başlığını görünce yazmak istedim vajinoplasti hakkında bilgi almak isterseniz yardımcı olabilirim. ben 7 ay önce bi operasyon geçirdim elimden geldiğince yardımcı olurum bizi sadece bizim gibiler anlar :KK43:((

Merhabalar;

Hayatimda ilk defa boyle bir forumda mesaj yaziyorum :) fakat boyle bir konuda yasadiklarimi paylasmam gerektigini dusundum umarim birilerine faydasi olur. Oncelikle benimde dogustan rahmim olusmamis, neden oldgunu bilmiyorlar.. bu sebebten yumurtaliklarimi aldilar cunku zamanla kanser yapma riski vardi. Rahim gelismeyince vajinada tam sekilde olusmamis, sadece 3cm kadardi buda saglikli bir iliskiye girmeye yeterli degil. Bu sebebten Doktorum prof.dr. Sema Kahraman bana vajinaplast ameliyatini onerdi. Bende 3 hafta kadar once bu ameliyati Memorial hastanesinde Dr. Cihangir bey ve Semra hanim ikisi beraber yaptilar. Fakat kullandiklari yontem cok daha farkli, bacakta veya bagirsaktan deri almak yerine, dogumdan sonra arta kalan plasentayi kullandilar. Cihangir bey bir kalip olusturarak, bu kok hucreyi yani plasentayi oraya yerlestirdi yaklasik 3 hafta kadar kaldi ve cok daha rahat, acisiz bir sekilde plasenta vucuduma uyum sagladi ve doku olustu suanda sadece kapanmamasi icin gunun belli zamanlari kullanicam, ameliyattan bir ay sonra saglikli bir sekilde hic bir sorun olmadan iliskiye girilebiliyormus. Bu ameliyati olmak isteyenlere ve dusunenleri bu yontemi siddetle tavsiye ediyorum, ben herhalde ameliyati bu sekilde olan 3. kisiymisim :) cok fazla bilinen bir ameliyat degil.. cogunlukla bagirsaktan ve deriden alinan parcalarla yapiliyormus hep buda yeni bir yontem, eger bir sorunuz olursa bana ulasabilrisiniz seve seve yardimci olmaya calisirim..
merhaba arkhe188 ayrıntıları bizede anlatırmısın mail adresi .... çok sevinirim bilgilendirirsen teşekkür ederim

Son düzenleyen: Moderatör:
X