Doktor Zahide Küçük

selmayvz06

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Sahte Profil
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2017
3
2
40
Meraba 9 aylık gebelik serüvenimi sağlıkla tamamladım, artık dünyalar güzeli kızım kucağımda. Zor bir gebelik süreci yasadım önce kanamam vardı sonra erken doğum riskim oldu, tansiyonum yükseldi, herşey zordu yani.. Tek güzel şey kızımın sağlıklı olması ve doktorumun çok iyi olmasıydı. Daha gebeliğimin ilk gününden doktor Zahide Küçük Hanıma takip olmaya başladım, hastane değiştirdi, bende hiç düşünmeden hastane değiştirdim, en umutsuz anımda elimden tuttu, sen mutlu olursan bebeğin daha sağlıklı olur deyip beni yüreklendirdi. Sayesinde kızım cok şükür sağlıkla dünyaya geldi, etrafımda doktor arayan herkese Zahide Küçük hanımı tavsiye ediyorum, ona hep dua ediyorum. Bilgisiyle, tecrübesiyle, güler yüzlülügüyle mesleğinin hakkını sonuna kadar veren bir doktor. Ona çok şey borçluyum..

Benim canım doktorum hakkında forum açılmış nasıl sevindim anlatamam. Bende gebeliğimin başından beri Zahide Küçük hanıma gidiyorum. Kendisi hep normal doğum yanlısı birisi ve bende normal doğum yapmayı çok istiyorum. Tavsiye üzerine gitmiştim zaten, kendisi aynı iş yerinde çalıştığım iki arkadaşıma da çok güzel bir şekilde normal doğum yaptırdı. bende bunun üzerine kendisine takip olmaya başladım ve cok memnun kaldım, şuan gebeliğimin 38. haftasındayım, kolay doğum yapmam için egzersizler hareketler gösterdi, bu kontrolümde neler yapmam gerekiğini anlattı . Kendisine her istediğimi sorabiliyorum, ailemizden biri gibi oldu sanki, çok seviyorum onu. İnşallah çok güzel bir şekilde doğum yaparım tekrardan yazarım buraya. Allah hepimize bebişlerimizi kucağimiza sağlıkla almayı nasib etsin.

Ankarada kadın doğum hekimi denilince kesinlikle akla zahide hanım gelmeli. Kendisini mesleğinde tek geçiyorum. Ben kendisinde doğum yaptım çocuğum yakında bir yaşına basacak hala görüşüyorum, arada ziyaretine gidiyorum. Ailemizden biri oldu artık. Gebe olup doktor arayan herkese de tavsiye ediyorum.

Bende 26 hafta gebeyim,tavsiye üzerine zahide hocamda takiblerime başladım. Çok memnunum kendisinden çok şükür. Buradan zahide hocama takip olanlara bir sorum var, doğum paketi yaptırmayı düşünüyorum tavsiye edermisiniz? 26 haftadan sonra zaten doğumada az kaldı paketsiz takip mi olsam , paketmi alsam karar veremdim. Tavsiyelerinizi ihtiyacım var.

Bende 26 hafta gebeyim,tavsiye üzerine zahide hocamda takiblerime başladım. Çok memnunum kendisinden çok şükür. Buradan zahide hocama takip olanlara bir sorum var, doğum paketi yaptırmayı düşünüyorum tavsiye edermisiniz? 26 haftadan sonra zaten doğumada az kaldı paketsiz takip mi olsam , paketmi alsam karar veremdim. Tavsiyelerinizi ihtiyacım var.
Hayırlı olsun gebeliğiniz.. Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasib etsin. Bende 12 haftalık hamileyim, tavsiye üzerine zahide hanımda başladım takiplerime, çokta sevdim kendisini. Biz direk doğum paketi alarak başladık, sizede tavsiye ederim çünkü uyguna denk geliyor.. Ayrı ayrı muayene ücreti vermek biraz pahalı.

Canımmmm doktorum güzel yürekli kadın’ doktor öte ablacım diye hitap edebiliyorsanız eğer bi hekime demekki oda size yüreğini açmış demektir’ ki bizim hocamla hikayemizde öyle olmuştu’ erken doğum riskli gebelik sıkıntılar kola gezerken seni ben doğurtucam inşallah merak etme diye destek verirken Zahide hocam dediğini yaptık beraber’ nasıl güzel bi yüreği varsa öyle güzel açtıki hiç tereddüt etmedim onunla ve hala diyorum ki iyi ki o süreçte karşıma çıkmış iyi ki yollarımız Zahide hocamla kesişmiş iyikiii ve en güzel iyikilerim arasında Zahide hocamda var’ sonsuz minnet ve sevgiyle hep

Hayırlı olsun gebeliğiniz.. Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasib etsin. Bende 12 haftalık hamileyim, tavsiye üzerine zahide hanımda başladım takiplerime, çokta sevdim kendisini. Biz direk doğum paketi alarak başladık, sizede tavsiye ederim çünkü uyguna denk geliyor.. Ayrı ayrı muayene ücreti vermek biraz pahalı.

Doğum paketi ne kadar acaba koru’da?

Zahide Hoca ile hamileliğimin 9. haftasında tanıştım ve gebeliğimi takip etmesini istedim. Sakinliği, alakadarlığı ikna ediciydi fakat sonraki haftalarda gebesi ve hastası o kadar arttı o kadar arttı ki, ayda 1 kez kocaman bir heyecanla gittiğimiz muayeneler apar topar geçiştirilmeye başlandı. Normalde her hasta için 15 dakika olarak belirlenmiş olan muayene süresi, Zahide Hoca ile 5 dakika sürerse şanslısınız. Ortalama 2-3 dakika süren muayeneye asla saatinde giremiyorsunuz. Minimum bekleme süreniz 25-35 dakika. Çünkü randevusuz onlarca hasta geliyor ve Zahide Hoca kimseyi geri çevirmiyor nezaketinden. (Ya da hastanenin farklı bir politikası oluyor bununla alakalı) Fakat bu durum randevulu hastaları gerçekten yıpratıyor. O kısacık 2-3 dakikalık muayenenize girdiğinizde odada hali hazırda sizden önceki hastanın muayenesi sürüyor oluyor. Siz hocaya merhaba nasılsınız diyemeden “hemen seni alalım”diye apar topar ultrasona hazırlıyorlar sizi. Ultrasonda hızlı hızlı “her şey yolunda.şu iyi bu iyi”deniyor ve siz sorularınızı soramadan bir sonraki hasta odaya alınmış oluyor. Ben bebeğimi normal doğumla aldım kucağıma (çok şükür).Sancım hafta başında sabah saatlerinde geldi. 6 gibi hastanedeydik Zahide hoca saat 10’a doğru gelip kontrol edip gitti. Sonrasında kendisine telefonla ebeler ulaşıp talimat aldılar. Sonrasında doğumun son anına kadar ebeler sancılarla alakadar olup doğumu yönettiler. Zahide hoca sanıyorum doğumun son 3-5 dakikasına dahil oldu.bebeğimi kucağıma verdi, kesiyi dikti, video kaydı için biraz konuştu ve gitti. Çünkü öyle yapmak zorundaydı. Onlarca hastası var. Aynı esnada doğumda olan başka gebesi de vardı, bir yandan üniversitede ders veriyor ve hasta muayeneleri zaten coşmuş durumda. Diğer yandan whatsapp tan bir şey sorsanız saatler bazen birkaç gün bazense cevap bile yazamıyor.Şu anki aklım olsa kesinlikle kendisinin gebesi olmak istemezdim. Evet çok naif bir insan olabilir ama gebelik dönemi çok hassas bir dönem. Kesinlikle size özel vakit ayırıp, her muayenenizde baştan kendinizi ve varsa gebeliğinizdeki özel durumunuzu hatırlatmak zorunda kalmayacağınız bir doktor seçmenizi öneririm.

Hic bir bilgi ve tavsiyede bulunmuyor sorarsan soyler hatirlatma kesinlikle yok
9 ay takip etmesine rağmen son hafta izne cikiyorum diyerek bizi yari yolda birakti ve bunu son dakika soyledi
Takipli hastasi olmamiza ve hep ona gitmemize ragmen sanki ilk gelisimiz gibiydi hep ve en son nts nasil dedigimizde gayet iyi dedi nts kagidini cantadan cikarmamistik henuz
Bebegin kilosunu soruyoruz en son ne demiştim diye cevap aliyoruz birde odasindaki tarti 2 aydir bozuk ve ebelerin cevbi evet biraz eksik tartiyor

Gece gündüz demeden bizler için çalışan, ona rağmen yüzündeki gülümsemesi doğallığı her daim süren işinde çok başarılı güzel doktorum Zahide Küçük. yoğun olabilir ama her hastasıyla ayrı ayrı ilgilenir, aklınıza takılan soru olduğunda kendisine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Doğumuma çok az kaldı her muayene sonrası bir kez daha şükrediyorum kendisini bulduğum için:)

Kendisi tekkelime mükemmel bir insan gece gündüz arıyorum insanın ses tonu hicmi değişmez. Ben biraz korktuğum için hamilelikten kesinlikle muhteşem bir doktor seçtiğimi düşünüyorum. Burda bazı arkadaşlar şikayetçi olmuş ama kadın yoğun herkes ona gitmek istiyor geleni kapıdanmı çevirsin. Cevirse bu seferde bizi muayene etmedi diye dert yanacaksınız. Ayda kaç kişiye bakıyor hepsini nasıl aklinda tutucak insanlarda bir alem ya

İlk anda sinirle yazmış bulundum yorumu sonra da değiştiremedim. Sadece isleyişteki aksakliklar beni buldu yoksa hocamızın tutumu güler yüzü diğer nice doktorlardan daha iyidir bizzat şahit oldugum icin söylüyorum Kimsenin hakkına girmek istemem, dediğim gibi o anin verdiği bir sinirle yazılmış bir yorumdu. Tekrar kusura bakmayın

Hic bir bilgi ve tavsiyede bulunmuyor sorarsan soyler hatirlatma kesinlikle yok
9 ay takip etmesine rağmen son hafta izne cikiyorum diyerek bizi yari yolda birakti ve bunu son dakika soyledi
Takipli hastasi olmamiza ve hep ona gitmemize ragmen sanki ilk gelisimiz gibiydi hep ve en son nts nasil dedigimizde gayet iyi dedi nts kagidini cantadan cikarmamistik henuz
Bebegin kilosunu soruyoruz en son ne demiştim diye cevap aliyoruz birde odasindaki tarti 2 aydir bozuk ve ebelerin cevbi evet biraz eksik tartiyor
İlk anda sinirle yazmış bulundum yorumu sonra da değiştiremedim. Sadece isleyişteki aksakliklar beni buldu yoksa hocamızın tutumu güler yüzü diğer nice doktorlardan daha iyidir bizzat şahit oldugum icin söylüyorum Kimsenin hakkına girmek istemem, dediğim gibi o anin verdiği bir sinirle yazılmış bir yorumdu. Tekrar kusura bakmayın

Kesinlikle çok başarılı bir doktor,kendisinde doğum yaptım herşeyiyle, ilgisiyle bilgisiye çok memnun kaldım. Allah ondan razı olsun

Benim canım doktorum Allah ondan bin kez razı olsun, çok zor geçen riskli gebeliğimi öyle güzel geçirttiki bana. her zaman yanımdaydı, elimi tuttu, kendine güven, çok güzel bir doğum yapacaksın dedi, sayesinde çok güzel bir doğum yaptım. Doğum için doktor arayan tüm arkadaşlarıma tavsiye ediyorum, keyifli sağlıklı güzel bir gebelik geçirmek istiyorsanız zahide küçük tek adresiniz olsun. Sevgilerimle...

Aynı zamanda benimde canımmm doktorummm:)) onun için ne dense az, gebelik doğum gibi zor bir süreci onunla öyle güzel geçirdim ki.. bebeğime her baktığımda onu için dua ediyorum. ALLAH bizi hep onun gibi iyi doktorlarla karşılaştırsın:KK9:

04.09.2019 günü eşim Çukurambar Koru Hastanesinde doğum yapmıştı. Doğum sonrası ne olduğunu o an için bilmediğimiz bir durum gerçekleşti ve bir anda aşırı şekilde kanaması meydana geldi. Yapılan ilk müdahalelerin ardından derhal ameliyata alındı. 3 kez ameliyat geçirmesine rağmen yapılan müdahalelere olumlu cevap vermedi ve hayati riski söz konusu oldu. Akabinde kanama 24 saati geçkin bir süre sonra durduruldu. Defalarca kan verildi. Bu yaşananlar sonrasında vücuttaki bütün organlar büyüklü küçüklü zarar gördü. Bu seferde bunun mücadelesi başladı. Yaşananlar bir kabüs gibiydi. Doğum için kendimizce etkinlikler planlamış, bunların heyecanına kapılmıştık. Ama her şey dediğim gibi bir kabusa dönüşmüştü. Eşim 7-8 gün yoğun bakımda kaldı. Bir süre de serviste kalarak 12 gün sonra hastaneden taburcu olabildik. Halan da kontrolleri devam etmektedir. Bu yüzeysel olarak anlattıklarımda insan canın doktorlar için ne kadar anlamlı, ne kadar değerli olduğu, bir annenin hayata sımsıkı tutulmasının ne kadar önemli olduğunu vurgulamak, her şey için teşekkür etmek istiyorum.

Ben benimle gözleri dolan, olumsuzluklarda boğazı düğümlenen, heyecanla sağa sola koşturan, ağızdan çıkacak tek kelime güzel şeylere muhtaç olurcasına gözlerine baktığımda güven bana dercesine titreyen gözlere sahip doktoru sizinle gördüm.

Zahide hocam size ne desem, ne yapsam, ne söylesem, duygularımı nasıl ifade etsem, şükranlarımı, minnettarlığımı nasıl dile getirsem bilemiyorum. inanın kendimden çok şu hayatta sizlere dua eder oldum. Kendi evini, eşini, çocuğunu bir kenara koyup hastası olan eşimin başından 72 saat boyunca hiç ayrılmadınız. Bir şeyler yolunda gitmeye başladığında zaman zaman durumu değerlendirmek için konuştuğumuzda tabi gecenin bir vaktinde ki hala siz hastanedesiniz ve bana dönerek "çok yıprandın sende, iyiye gidiyoruz, hadi sende dinlen biraz” demeleriniz aklıma geldiğinde, kendinizi düşünmeden hala eşimi ve beni yani bizi düşünen bir doktorun vefakarlığı; o doktorun Allah katında ne kadar güzel yerinin olduğunu düşündürüyor bana. Sizi iyi ki tanımışız. Her daim dualarımdasınız. Hatta o günlerde Cuma vakti namaz kılmak için camiye gittiğimde hoca hutbede " bir insanı öldürmek, bütün insanlığı öldürmek gibidir, bir insanı yaşatmakta bütün insanlığı yaşatmak gibidir” dedi. Ve aklıma o an siz geldiniz. Gözlerimi yumdum ve ellerimi açarak sadece size dua ettim. Siz bizim sağlımızı düşündüğünüz kadar Allah da sizin her daim sağlığınızı korusun. Sizler var oldukça nice insanlar var olmaya devam edecek.

Uzunca gibi ama bence çok kısa duygularımı kaleme aldığım şu yazıda insan canın doktorlar için ne kadar anlamlı olduğunu, ne kadar değerli olduğunu, bir annenin hayata sımsıkı tutulmasının ne kadar önemli olduğunu; bu sebep ile doktorluk vazifesini layıkıyla, helaliyle yapan doktorların varlığını hissettiğimi, gördüğümü ve şahit olduğumu vurgulamak istedim. İyi ki varsınız. Ben sizden razıyım. Allah' da sizden razı olsun. Sonsuz Teşekkürler..

Zahide Küçük hanımda doğum yapmış biri olarak yazmak istedim. Sayesinde bir anne hayata tutundu, iyiki de benim doktorum oldu. Doğum işi bilinmeyen bir süreç bazen herşey yolunda gitse bile çok riskli durumlarla karşılabiliyoruz. böyle zor durumlarla baş edebilecek tecrübeli donanımlı doktorlarla yola çıkmak lazım. işte zahide hanımda tamda böyle bir doktor. çok şükür benim doğumumu çok güzel geçti sayesinde, ama az önce paylaştığım yorumu okuyunca annelerin doktor seçiminde ne kadar dikkatli olmaları gerektiğini gördüm. Canım doktorum canım ablam(bana hep bir abla gibi yaklaştı çünkü) seni gerçekten çok seviyorum

Zahide hocamla internetten yaptığım araştırmalar sonucu hamileliğimin 5. Haftasında tanıştık. Tüm hamileliğim boyunca takibindeydim ve şimdi 2aylık bir oğlum var. 5 hafta kontrolümde 12 cm civarında bir miyomumun da olduğunu öğrendik ve sıkı takip başladı. Kendisiyle bu hassas dönemi sakinliği, gerçekçiliği, içtenliği ve tüm o yoğunluğuna rağmen solmayan güleryüzü sayesinde rahat atlattım. Ve sayesinde o koca miyoma rağmen ağrı sızı yaşamadan doğumumu yaptım.. Şimdi de miyomumun alınması için beni benden çok takipte tutuyor... inşaallah miyom operasyonumu da yine Zahide Hocam la yapacağımdan içim rahat...Hergün anıyoruz hocamı eşimle... Memleketin Zahide Hoca gibi birilerine dokunan, çalışkan, sevgi ve saygıyla işini yapan insanlara ihtiyacı var...

X