Doktoru değiştirmeli miyim? beni başından mi savıyor?

O zaman öyledir zaten birkaç ay adet miktarinizi takip edersiniz. Belirti verir yapışıklık adet azalmasi olur. Normalde kürtajdan hemen sonra azalirmis benimki 3 ay sonra başladı. Siz yine de takip edin bariz bı azalma olması lazım 6 gün süren adet 2 güne düşünce anlamıştım ben. Ama içinizi ferah tutun benim ikinci kurtajim ilki 6 yıl önceydi yapışıklık vs olmadi film de cektirmistim. Her kurtajda yapışıklık olacak diye bı şey yok. Doktorlar bakınca anlıyor zaten. Filmi cektirdigim yer de rapora yapışıklık diye yazmıştı oradaki doktor da yapışıklık var demişti. Demek ki sizinki yapışıklık gibi değil yoksa biri söylerdi illa ki
Ya çok teşekkür ediyorum, inanılmaz içimi rahatlattınız. 🙏 ben 3-4 doktora gittim abartısız, hepsi rahimin 17-18 mm kalınlığında filminde hiçbirşey yok, hava kabarcığı olması çok muhtemel dedi. Çocuk istediğim için içim içimi yiyor. 🙏 bende filmimi atiyim hatta.
Sizin başka ne probleminiz vardı? Tüp bebekle hamileymişsiniz, Allah kucağınıza almayı nasip etsin inşallah 🤍

Eklentiler

• IMG_4100.jpeg
    IMG_4100.jpeg
    67,9 KB · Görüntüleme: 16
  • IMG_4099.jpeg
    IMG_4099.jpeg
    61,9 KB · Görüntüleme: 12
Ya çok teşekkür ediyorum, inanılmaz içimi rahatlattınız. 🙏 ben 3-4 doktora gittim abartısız, hepsi rahimin 17-18 mm kalınlığında filminde hiçbirşey yok, hava kabarcığı olması çok muhtemel dedi. Çocuk istediğim için içim içimi yiyor. 🙏 bende filmimi atiyim hatta.
Sizin başka ne probleminiz vardı? Tüp bebekle hamileymişsiniz, Allah kucağınıza almayı nasip etsin inşallah 🤍
Sizin rahim kalınlığı da çok iyi. Filmde de yuvarlak daha önce böyle görmemiştim yapışıklık, yani dedikleri gibidir bence de kabarcık gibi nasıl böyle tam daire yapissin ki olmaz yani canım. doktorlar o kadar çok film görüyorlar ki kabarcık ile yapisikligi ayırt edebilirler rahat ol sen. Bizim sebepsiz aslında. İlk ay hamile kaldım evlendigimde. 9. Haftada Kürtaj oldum. Sonra 6 yıl olmadı testler temiz adetim düzenli sperm sayısı çok iyi morfoloji düşük o da engel değil sayı çok dediler. Nasip işte. Bu üçüncü tüp bebek denemem ilki negatif ikinci pozitif ama kürtaj oldum. Bunda şuan sadece kese gördük inşallah kalp atışı olur ve ilerler. Hiç rahat değilim maalesef. Allah size de en kısa zamanda en kolay yoldan nasip etsin. Bence çok ara vermeyin ben 6 ay nerdeyse ara vermiştim. Vitamin tiroid testi yaptırın. Eğer normal çıkarsa denemeye başlayın ve en önemlisi kafa rahatligi benim kafa hiç rahat değildi etkisinden cikamamistim. Oluruna bırak en güzeli 🌸🤲🏻

Arkadaşlar bilenler bilir transfer olmuştum
5.gun blastokist kalitesi güzel iyi dedi
Doğal ilaçsız siklus ilerledik
Oksapar ve prolutex kullandım.

Ve ilk transferim negatif olarak sonuçlandı embriyo tutunmadı bile.
Embriyo Genetik taramalar pgt herşeyden geçti
Değerler normal eşimde sorun yok

Doktora düşünün nedenini araştıralım belki bağışıklık sistemi sorunum vardır gerekli testleri yapalim diyorum yok diyor
Kendi bağlı olduğu hastanede gebelik aşısı yapıyorlar. Aşı ile anne rahminin gebeliği daha rahat kabul etmesine yardımcı olunuyor, ve bu işlemle embriyonun transferinden önce rahim canlandırılması, gebeliğe hazır hale getirilmektedir. Embriyonun tutunma şansı yükseltilmekte.

Buna da yok diyor

Kalan son embriyo ile transfer olacam ama
Ne söylesem ne yapsam hayır diyor ikinci kez transfer olsam mi
Yoksa tedaviye başka bir doktorla sil baştan mi baslasam

Hayır derken gerekçe sunuyormu?
Yani neden hayır diyor mesela.

Sizin rahim kalınlığı da çok iyi. Filmde de yuvarlak daha önce böyle görmemiştim yapışıklık, yani dedikleri gibidir bence de kabarcık gibi nasıl böyle tam daire yapissin ki olmaz yani canım. doktorlar o kadar çok film görüyorlar ki kabarcık ile yapisikligi ayırt edebilirler rahat ol sen. Bizim sebepsiz aslında. İlk ay hamile kaldım evlendigimde. 9. Haftada Kürtaj oldum. Sonra 6 yıl olmadı testler temiz adetim düzenli sperm sayısı çok iyi morfoloji düşük o da engel değil sayı çok dediler. Nasip işte. Bu üçüncü tüp bebek denemem ilki negatif ikinci pozitif ama kürtaj oldum. Bunda şuan sadece kese gördük inşallah kalp atışı olur ve ilerler. Hiç rahat değilim maalesef. Allah size de en kısa zamanda en kolay yoldan nasip etsin. Bence çok ara vermeyin ben 6 ay nerdeyse ara vermiştim. Vitamin tiroid testi yaptırın. Eğer normal çıkarsa denemeye başlayın ve en önemlisi kafa rahatligi benim kafa hiç rahat değildi etkisinden cikamamistim. Oluruna bırak en güzeli 🌸🤲🏻
O yuvarlak balon, rahimi şişirmek daha rahat görebilmek için koyulan birşey, yapışıklık dedikleri yeri işaretledim orada 3 tane yuvarlak var diğer görüntülerde ama o görüntüyü bulamadım. Tam böyle yuvarlak yan yana 3 adet birşey, rahim yapışıklığı daha şekilsiz oluyor gördüğüm kadarıyla. Zaten asla beklemeyi düşünmüyorum, ağzım yandı bir kere. Allahım tamamına erdirsin, bol bol sağlıklı beslenin, bebeği besleyen yiyecekler yiyin. İnanıyorum çok güzel olacak sizin için de herşey, kalbinizin temizliği bebeğinize yansısın inşallah 🙏

Eklentiler

• IMG_4134.png
    IMG_4134.png
    187,2 KB · Görüntüleme: 10
O yuvarlak balon, rahimi şişirmek daha rahat görebilmek için koyulan birşey, yapışıklık dedikleri yeri işaretledim orada 3 tane yuvarlak var diğer görüntülerde ama o görüntüyü bulamadım. Tam böyle yuvarlak yan yana 3 adet birşey, rahim yapışıklığı daha şekilsiz oluyor gördüğüm kadarıyla. Zaten asla beklemeyi düşünmüyorum, ağzım yandı bir kere. Allahım tamamına erdirsin, bol bol sağlıklı beslenin, bebeği besleyen yiyecekler yiyin. İnanıyorum çok güzel olacak sizin için de herşey, kalbinizin temizliği bebeğinize yansısın inşallah 🙏
Ay bı de orası da değil ben isaretledigin yerde hiç bir şey görmüyorum canım. Benim filmi gördün mü giriş simsiyah işte yapisiklik öyle oluyor internetten de baksan yapışıklık görsellerine hiç seninki gibi bir şey yok. Üstelik rahim şeklin de çok güzel. İnşallah en kısa zamanda müjdeli haberi alırsın sağlıkla. 🤲🏻❤️ Allah razı olsun amin inşallah Allah kimseyi evladiyla ve evlatsizlikla sinamasin canım

Ay bı de orası da değil ben isaretledigin yerde hiç bir şey görmüyorum canım. Benim filmi gördün mü giriş simsiyah işte yapisiklik öyle oluyor internetten de baksan yapışıklık görsellerine hiç seninki gibi bir şey yok. Üstelik rahim şeklin de çok güzel. İnşallah en kısa zamanda müjdeli haberi alırsın sağlıkla. 🤲🏻❤️ Allah razı olsun amin inşallah Allah kimseyi evladiyla ve evlatsizlikla sinamasin canım
Çok teşekkür ediyorum ya iyiki varsın. 🤍 günlerdir arıyorum kurcalıyorum acaba birşey var mı diye içimi o kadar rahatlattın ki 🙏 inşallah güzel duaların için teşekkür ederim 🤍

Hayır derken gerekçe sunuyormu?
Yani neden hayır diyor mesela.
Merhaba mesajınızı şimdi gördüm
Hayır gerekçe sunmuyor sadece şunu diyor bunların bilimsel bir açıklaması yok ama YouTube'da dinlediğim doktorların bazısı bunu öneriyor ama bazısı da önermiyor benim doktorum da bunları gereksiz buluyor yani kendi bildiği yoldan ilerlemek istiyor.

Tam ultrason görüntümü buldum, bak buradaki 3 noktaya yapışıklık deniyor. 🙁 reglm az oldu yine içim içimi yiyor, 2. Adetim bayağı fazlaydı halbuki.

Eklentiler

• IMG_4583.jpeg
    IMG_4583.jpeg
    215,9 KB · Görüntüleme: 4
X