Doktorum ve hiçbir şey bilmiyorum?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Balliciklokma1234

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Mart 2019
627
361
Kızlar selam nolur nolur bana yardım edebilir misiniz?
25 yaşındayım şu anda intörn doktorum (Tıpta 6. Sınıf öğrencisiyim.) 2 ay mezun olacağım.
Fakültemiz çok rahattı sınavları hep çıkmış sorular çözüp geçerdim 2 sene covid sebebiyle online oldu zaten onlar da tahmin edebileceğiniz üzere.
Sonuç: kendimi inanılmaz inanılmaz eksik hissediyorum.
Eskiden çok çalışkan bir öğrenciydim ancak tıbbı sevemedim. İntörnlük sürecimde asistanlarin gördüğüm yoğun çalışma şartları ve memnuniyetsizlikleri ve türkiyenin genel enflasyon ve alım gücünün oldukça düşmesi hepsi bende inanılmaz depresif bir durum oluşturdu. Hiçbir şey yapasım yok. Hiçbir şey çalışamıyorum. Çalışsam bir araba bile alamayacağım resmen 30 yaşına kadar.
Tus’ta kadrolar inanılmaz arttı eğitim kalitesi düşecek deniyor hoş zaten TUS’a da hala pek çalışamadım.
Bayramda ailelerin 25 yaş evlilik konuları ayrı, hayatımda biri yok.
Yurtdışı mı denesem napsam? Tıp bilgilerini nasıl öğreneceğim?
Hayatım ellerimden kayıp gidiyor sürekli uyumak istiyorum yalvarırım yardım edin.

Mezun olanların çoğu bu şekilde mezun oluyor merak etmeyin bütün bölümlerde ki gibi kitap bilgisiyle uygulama aynı olmuyor, mecburi hizmette diğer doktor arkadaşlarınız yardımcı olacaklar merak etmeyin ☺️Şuan 5 lira bile kazanmak için kpss çalışmak ve atanamama ihtimaliniz yüksek bi bölümden mezun oluyor olabilirdiniz bütün mezunlar bu hisleri yaşıyor, alışılan durumun değişmesi belirsizlik biraz sıkıntılı olur ama o kadar daralacak durumda değilsiniz akışa bırakın kendinizi

Mezun olanların çoğu bu şekilde mezun oluyor merak etmeyin bütün bölümlerde ki gibi kitap bilgisiyle uygulama aynı olmuyor, mecburi hizmette diğer doktor arkadaşlarınız yardımcı olacaklar merak etmeyin ☺️Şuan 5 lira bile kazanmak için kpss çalışmak ve atanamama ihtimaliniz yüksek bi bölümden mezun oluyor olabilirdiniz bütün mezunlar bu hisleri yaşıyor, alışılan durumun değişmesi belirsizlik biraz sıkıntılı olur ama o kadar daralacak durumda değilsiniz akışa bırakın kendinizi
Çok teşekkür ederim peki TUS kitaplarından çalışsam sizce bir şeyler öğrenebilir miyim? Resmen lisede daha çok şey biliyordum gibi hissediyorum :KK43:

Sende böyle düşünüyorsan diğerleri ölsün o zaman🥴
Tıbba dair hiçbir şey bilmiyor gibiyim. Boşa geçen 6 sene 🥺 napicam nasıl olacak hiçbir fikrim yok. Ailemde de doktor yok. İntörnken tuttugum 12 saatlik gece nöbeti sonrası ölü gibiyim. Asistanken 36 saati düşünemiyorum. Of of bunlardan ziyade hiçbir şey bilmiyorum 🥺

Bende hukuk mezunuyum avukatlık stajım berbat geçti malesef pandemiye geldiği için tam kapanma zamanına yani☹️Şimdi memur olucam kendimi ciddi anlamda eksik hissediyorum zaten stajıda zor ayarladım o dönemde hep icra takip elemanı gibiydim.sizi çok iyi anlıyorum yani ama bir yerden başlayıp tecrübe kazanacağız bizde yeni mezunların çoğunda bu psikolojiyi görüyorum.yerinizde olsam yurtdışı denerdim benim bölümüm müsait değil malesef.

Mesleğinizin ciddiyetinin farkında mısınız? Eğer sevmiyorsanız başka bölümlerde kendinizi geliştirebilirsiniz.
Yok tıb da devam edeceğim diyorsanız da ders kitapları insanı bir yere kadar öğretiyor pratik yaparak ve vakaları gördükçe bilginizin artacağını düşünüyorum yada zaten bildiğiniz bilgiler vakaları gördükçe tazelenecek. Öncelikle depresif durumdan kurtulmanızı öneririm.

Kusura bakma konu sahibesi hiç kibar olamicam. Bu ne demek:

Fakültemiz çok rahattı sınavları hep çıkmış sorular çözüp geçerdim 2 sene covid sebebiyle online oldu zaten onlar da tahmin edebileceğiniz üzere.

Sen böyle bir şeyi halkla ilişkiler, reklamcilik vb okuyorsan yapabilirsin tıp okuyup fakülteye, derse nasıl gitmezsin? Pandemi son 2 yıldır var, ondan önceki 4 yıl aklın nerdeydi? derslere nasıl gitmezsin, bu nasıl bir sorumsuzluk??? Sen şimdi hangi yüzle hastaların karşısına çıkacaksın?

Bu ne biçim bir fakültedir yahu çemişkezek ünvsi falan mı, tıpta devam zorunluluğu nasıl olmaz? Sana bu diplomayı nasıl teslim ederler, sen kendine doktor mu diyorsun şimdi?

Bir de yurtdışında şansımı denesem mi yazmışsın seni kim doktor diye alacak sence, ordaki hastaların canı yok mu?

Adam gibi yapacaksan yap, yapmayacaksan da çık git kimsenin hayatını tehlikeye atmaya hakkın yok.

Mezun olanlarin cogu boyle mezun olmuyor, okulda ogrenemedigini alanda çalışirken ogrenmesi normalmi sizce? Öğrenene kadar baktığı hastalar ne olacak? Saka gibisiniz

8 bin liraya işe başlayacağınız garanti bir mesleğiniz var, bence o yüzden diğer mezunların durumu belliyken maaş konusunda şikayet etme hakkınız yok.Diger konudaysa özel ders imkanı varsa onu deneyin veya 1 sene mezun kalıp çalışın bence.Ben de mühendislik öğrencisiyim 3. Sınıf ve staj yapmadım, bir yere de başvurmadım, kendimi 2. Sınıf gibi hissediyorum :KK43:

Kimse o şekilde mezun olmuyor, gidin Cerrahpaşaya Hacettepe tıbba derse 3 kere gelme 4. kez hoca derse almaz dersten de kalırsın. Onun dışında tonla tıbba giren lise arkadaşım oldu hepsi kırdı dizini çalıştı. 6 yıl kitap kapağı kaldırmayıp bomboş kafayla mezun olmak büyük bir beceri inanın o beceri herkeste yok. Ayrıca babam tıp doktorudur, ölene kadar zehir ötesiydi başka doktorlar da tanıyorum gayet zehir gibi insanlar herkes boşbeyinli değil. Çalışmayayı asla normalleştirmeyin, tıp okurum diyorsan hakkını vermek zorundasın o kadar. Çalışmayı sevmeyenler yazmasın olsun bitsin.

Merak etmeyin bunlar normal korkular, tusa şuan girmeyecekseniz gittiğiniz mevburi hizmette acilde yalnız olmayacaksınız uzman doktorlara da soracaksınız, sizden önce gelen acildeki arkadaşlarınz yardımcı olacak 1-2 aya bi çok konuya hakim olursunuz tus çalışacaksınız zaten asistanlıkta herşeyi adım adım öğreniyorsunuz. Ama intörnlükte de acilde özellikle zaman geçirmek gibi değil de bişeyler öğrenmek gibi takip edin çok faydasını görürsünüz

Kimse o şekilde mezun olmuyor, gidin Cerrahpaşaya Hacettepe tıbba derse 3 kere gelme 4. kez hoca derse almaz dersten de kalırsın. Onun dışında tonla tıbba giren lise arkadaşım oldu hepsi kırdı dizini çalıştı. 6 yıl kitap kapağı kaldırmayıp bomboş kafayla mezun olmak büyük bir beceri inanın o beceri herkeste yok. Ayrıca babam tıp doktorudur, ölene kadar zehir ötesiydi başka doktorlar da tanıyorum gayet zehir gibi insanlar herkes boşbeyinli değil. Çalışmayayı asla normalleştirmeyin, tıp okurum diyorsan hakkını vermek zorundasın o kadar. Çalışmayı sevmeyenler yazmasın olsun bitsin.
Tıpkazanmış birisinin gerçekten boş beyinli olduğunu mu düşünüyorsunuz? Bu sadece tıpta değil hukukta da böyledir mesela okulda öğretilenle uygulamadaki aynı değildir

Kızlar selam nolur nolur bana yardım edebilir misiniz?
25 yaşındayım şu anda intörn doktorum (Tıpta 6. Sınıf öğrencisiyim.) 2 ay mezun olacağım.
Sonuç: kendimi inanılmaz inanılmaz eksik hissediyorum.
Eskiden çok çalışkan bir öğrenciydim ancak tıbbı sevemedim. İntörnlük sürecimde asistanlarin gördüğüm yoğun çalışma şartları ve memnuniyetsizlikleri ve türkiyenin genel enflasyon ve alım gücünün oldukça düşmesi hepsi bende inanılmaz depresif bir durum oluşturdu. Hiçbir şey yapasım yok. Hiçbir şey çalışamıyorum. Çalışsam bir araba bile alamayacağım resmen 30 yaşına kadar.
Tus’ta kadrolar inanılmaz arttı eğitim kalitesi düşecek deniyor hoş zaten TUS’a da hala pek çalışamadım.
Bayramda ailelerin 25 yaş evlilik konuları ayrı, hayatımda biri yok.
Yurtdışı mı denesem napsam? Tıp bilgilerini nasıl öğreneceğim?
Hayatım ellerimden kayıp gidiyor sürekli uyumak istiyorum yalvarırım yardım edin.
isin icine girince istemesen de ogreniyorsun, dert etme.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X