Doktorumdan Metabolizmayi yavaslatmadan zayiflama yöntemi

Arkadasim söyledigin birkacini internette arastirdim ama bulamadim :S Neyse zaten isim veriyorsan eminim öyle demislerdir ancak bunlarin hepsi diyetisyen bir doktor ve diyetisyen arasinda bir secim yapmam gerekirse daha cok doktora inanirim acikcasi... Sonra avrupadaki doktorlara daha cok güveniyorum nedense.

Neyse nasil olsa herkez istedigi gibi yapacaktir rejimini benim doktorumun verdigi bilgiler bunlar.

light kolada yasak sanırım, o da mı şişmanlatıyomuş, doktorun buna bi açıklama getirdimi acep:hulya:

light kolada yasak sanırım, o da mı şişmanlatıyomuş, doktorun buna bi açıklama getirdimi acep:hulya:

Evet arkadasim, bütün light ürünler olsun tatlandiricilar olsun bunlarin hicbiri aslinda daha saglikli degilmis hatta daha zararliymis. Aslinda bunlarin hepsinin yasaklanmasi gerekiyor ama bunlardan milyonlarca para kazaniyorlar onun icin yasaklanmiyor bunlarin hepsi politika dedi... Gerci bunlari daha öncedende biliyordum ben cok duymustum doktorun söylemesi sadece bir onay oldu.

Evet arkadasim, bütün light ürünler olsun tatlandiricilar olsun bunlarin hicbiri aslinda daha saglikli degilmis hatta daha zararliymis. Aslinda bunlarin hepsinin yasaklanmasi gerekiyor ama bunlardan milyonlarca para kazaniyorlar onun icin yasaklanmiyor bunlarin hepsi politika dedi... Gerci bunlari daha öncedende biliyordum ben cok duymustum doktorun söylemesi sadece bir onay oldu.
DR . SELAMLAR aynına bende katılıyorum .... layt diye içilen kolanın içinde nekadar tatlandırıcı var hiç araştirdınızmı ?hatta hazır meyve sularının .. sonra diyebetik recellerin ........:umursamaz: bunların zazarı birazda şöyle bunlar damaga şeker tadı versede metebolizma onları şeker olarak kullanamıyor . vucutta birkmelerinden mada birde daha sonrasında alınan şekere hucum ediyor metebolizma da anında yag olrak depoya atılıyor.... bünyemiz bizden akıllı kıslar.yerimseniben

Sımdı kızlar benım anlamdıgım hadı dıyelım 3 ogun yedık tamm ama ben makarna yada pılav yemessem aclıktan delırırm azda olsa yıyorum cunku sadece kahvaltıda az bır ekmek yıyorum.bır ıkıncı anlamdıgım ben ıkındı vaktı cok ackıyorum ve portakal elma yıyorum eger bunları yemezsem aksam yemegıne gomulurum ben kesın ....bence cok ac kalmakta ıyımı yanı ınsan yemegı gordumu kendını tutamazkı anlamdım ben bunda nbır sey yaa ben az az sabah ogle aksam yıyorum ve ara ogun olarakta standart meve yıyom bol bol su ve sekersız cay ıcıyorum valla yoksa dayanamam oyle ac kalmaya banada akıl verın barı yaa

Sımdı kızlar benım anlamdıgım hadı dıyelım 3 ogun yedık tamm ama ben makarna yada pılav yemessem aclıktan delırırm azda olsa yıyorum cunku sadece kahvaltıda az bır ekmek yıyorum.bır ıkıncı anlamdıgım ben ıkındı vaktı cok ackıyorum ve portakal elma yıyorum eger bunları yemezsem aksam yemegıne gomulurum ben kesın ....bence cok ac kalmakta ıyımı yanı ınsan yemegı gordumu kendını tutamazkı anlamdım ben bunda nbır sey yaa ben az az sabah ogle aksam yıyorum ve ara ogun olarakta standart meve yıyom bol bol su ve sekersız cay ıcıyorum valla yoksa dayanamam oyle ac kalmaya banada akıl verın barı yaa
ben kendi adıma ögünlerde okadar yiyyorum ki doyuyorum aralarda açıkmıyorum ...
ama bi rahatsızlıgınız var şeker yada benzeri .. dr. ne diyorsa ona uyun derim ... asla aç kalmaktan yana deyilim ..... eger acıkıyorsanız ögünlerde az yiyorsunuz demektir..
egerki hala açıkıyorsanız ben kendi adıma söylütorum arkadaş bu konuda ne der bilmiyorum ama yemekten 4 saat sonra meyve yemenizde bir sakınca yok bence tabi.:eek:..a.s.

Canim eger dayanamiyorsan arada meyve filan yemekte fayda var rejimini tehlikeye atmaktansa.. Zaten benim doktorda bana dedi ac kalmakla zayiflanmaz diye. Bol bol su ve sekersiz cay icmen cok iyi.

Makarna ve pilava gelince bunlari duyunca bende sok oldum pirinc neysede makarnayi cok severim ama iste hamur islerinen ve onlara benzeyen herseyden uzak durmak gerekmis. Daha yiyeek cok sey var canim Balik var patates var birsürü sebze var ama eger cok seviyorda dayanamiyorsan cok az porsiyonda yersin.

Eger ikindi vakti yemek yapmadan edemiyorsan kahvalti ve ara ögün arasina 3 saat koy bence en azindan.

Sekersiz kahvede icebilirmisiz, benden size tavsiye aciktiginiz zaman bir bardak koyu sekersiz kahve icin aclik diye birsey kalmiyor! Ben nezaman rejim yapsam kahveye sarilirim ve aclik krizlerine girdigim an beni hep kurtarir.

doktora değil de bir diyetisyene inanmak lazım bu konuda
çünkü doktorlar hastanede yatan hastalara,veya şeker,fazla kan yağı gibi problemler yaşayan hastaleme önerilerinde bulunacak eğitimi alıyorlar.tıpta diyetisyenlik diye bir dal yok.anestezi ve reanimasyon uzmanı yogun bakım hastasıyla,genel cerrah yatan hastasıyla,endokri yan dal yapan dahiliyeci şeker hastasıyla ilgili bir beslenme planı oluşturacak bilgiye odaklanıyor.normal saglıklı insanlara kilo verdirmek diyetisyenlerin işi.ama ben tıp fakültesinde okuyorum hocalarımın hepsi prof,doç,yar.doç,beslenmeyle ilgili söylenen şeylerde 3 ana 3 ara öğün olarak günlük kalori ihtiyacının alınması gerektiği söyleniyor.ara öğünden kasıt oturup yemek yemek değil,ama bir meyve,veya bikaç kepekli bisküvi gibi şeyler

bu da bir endokrin uzmnı prof doktorun sitesi

zayiflamadr.com/Tr/content3.asp?m1=1&m2=9&m3=195

aşağıda 3 ana 3 ara ögün yenilmesi gerektiğinden bahsediyor.99 adet yurtduşı yayını olan bir hoca.

Son düzenleyen: Moderatör:

DİYET | PROF DR METIN OZATA

aşağıda 3 ana 3 ara ögün yenilmesi gerektiğinden bahsediyor.99 adet yurtduşı yayını olan bir hoca.
selam gizemcim ...a.s. evet dr.larımız ve diyetisyenlerimiz bu yönde bilgi veriyorlar bize...
ben kendimden örnek vereyim hipogılisemiyim dr. ve beraberinde diyetisyene gittim .. bana 4+4 8 ögün verdiler.... uygulamaya çalıştım ama her zaman 2 saatte bişi yenmiyor ve kilo verme konusundada pek başarılı olamadım .....

epeydir yaptıgım diyette gl. endeksi üzerine ... kan şekerimi yükseltmeyen gıdalarla besleniyorum geneldede 3 ana ögünle gayet güzel idare ediyorum çok acıkırsamda ara yapıyorum . aç kalmıyorum asla
kl. hesabı yapmıyorum ... doyana kadar yiyyorum . ve düzenli şekerimi ölçtürüyorum ve hipogılisemi etkilemiyor artık çok da dinçim ..
amacım kimseyi eleştirmekde deyil kendi yaşadıklarımı paylaşıyorum .. ben diyetisyenime bu tür düşük gl endeksli. beslenmeyi anlattıgımda ve bu yaptıgım diyetle ilgili soru sordugumda beni tersledi git o zaman onu yap dedi..

ve ben onu yapıyorum .a.s 3 aydır . gayet saglıklı beslenerek kl. deyilde gl endekse dikkat ederek karnım doyuncaya kadar yiyip diyetimi yapıyorum ve 6 kilodan fazla verdim .. vede durmuş bir bünyeyle ( daha evvelindende bi 10 kilo vermiştim ....

kl hesabı diyet belli bir kiloya kadar etkili ondan sonra o kl. alışan bünye de kilo verilmiyor azda yesen tekrar hemen kilo alınıyor ... bunu inan yaşadıklarımla defalarca test ettim .
demem o ki dr. larımız aldıkları egitimle bizi tedavi ediyorlar işleri ras gelsin .a.s.
o ülkenin dr. orda aldıkları egitimle tedavide bulunuyorlar..
herkese saygı duymalıyız .... burda sadece görüşlerimizi paylaşıyoruz dogrusuyla yanlışıyla .....olumunekankayizsmile
umarım her ne yönterle olursa olsun herkes saglıkla istedigi kiloda olur ..:1hug:a.s.

zayiflamadr.com/Tr/content3.asp?m1=1&m2=9&m3=195

Bu bilgiler icin tesekkürler. bu dietle basarili olmazsam mutlaka buna gececegim

Arkadaslar hangi uzman bu ara ögün meselesini söylüyor bana bir link verebilir misiniz? Bu doktorlar arasindaki celiskiye cok sasirdim ben almanyada yasiyorum ve herzaman arada birsey yenmemesi gerektigini duyarim. Yanliz dr. veya professör varsa bana bir zahmet linki verin de birdahakine doktoruma göstereyim bakalim.

slm 2 ayda 10 kg vermiş biri olarak diyetisyen kont. konuşmaya hakkım var sanırım ara öğün yemeyi bıraktım kg veremıyorum sabıtledım ara ogun bı sonrakı ana ogunde az yemenı saglıyo hihoyyyt

bunlara sütte dahilmi acaba?

selam gizemcim ...a.s. evet dr.larımız ve diyetisyenlerimiz bu yönde bilgi veriyorlar bize...
ben kendimden örnek vereyim hipogılisemiyim dr. ve beraberinde diyetisyene gittim .. bana 4+4 8 ögün verdiler.... uygulamaya çalıştım ama her zaman 2 saatte bişi yenmiyor ve kilo verme konusundada pek başarılı olamadım .....

epeydir yaptıgım diyette gl. endeksi üzerine ... kan şekerimi yükseltmeyen gıdalarla besleniyorum geneldede 3 ana ögünle gayet güzel idare ediyorum çok acıkırsamda ara yapıyorum . aç kalmıyorum asla
kl. hesabı yapmıyorum ... doyana kadar yiyyorum . ve düzenli şekerimi ölçtürüyorum ve hipogılisemi etkilemiyor artık çok da dinçim ..
amacım kimseyi eleştirmekde deyil kendi yaşadıklarımı paylaşıyorum .. ben diyetisyenime bu tür düşük gl endeksli. beslenmeyi anlattıgımda ve bu yaptıgım diyetle ilgili soru sordugumda beni tersledi git o zaman onu yap dedi..

ve ben onu yapıyorum .a.s 3 aydır . gayet saglıklı beslenerek kl. deyilde gl endekse dikkat ederek karnım doyuncaya kadar yiyip diyetimi yapıyorum ve 6 kilodan fazla verdim .. vede durmuş bir bünyeyle ( daha evvelindende bi 10 kilo vermiştim ....

kl hesabı diyet belli bir kiloya kadar etkili ondan sonra o kl. alışan bünye de kilo verilmiyor azda yesen tekrar hemen kilo alınıyor ... bunu inan yaşadıklarımla defalarca test ettim .
demem o ki dr. larımız aldıkları egitimle bizi tedavi ediyorlar işleri ras gelsin .a.s.
o ülkenin dr. orda aldıkları egitimle tedavide bulunuyorlar..
herkese saygı duymalıyız .... burda sadece görüşlerimizi paylaşıyoruz dogrusuyla yanlışıyla .....olumunekankayizsmile
umarım her ne yönterle olursa olsun herkes saglıkla istedigi kiloda olur ..:1hug:a.s.

cnm hipoglisemi bende de var.ve düşük glisemik indexli yani kan şekerini birden arttırmayan ama uzun üre etkili kalan gıdalar yemek önemli.ama o şekilde yesen bile günde 3 öğünde şekerinde bariz dalgalanmalar olur.sen ne şekilde daha rahat olduysan o şekilde yap tabi ama bilimsel açıdan bakılınca hipoglisemiden muzdarip bir kişi mutlaka ara öğünler yemeli artı glisemik indexe dikkat etmeli.ben kendi adıma söyleyeyim,sabah 8buçukta kahvaltı,10buçukta atıştırma,12de öğlen yemeği,3de atıştırma 6-7 gibi akşam yemeği yiyorum.aslında burda bile akşama ara öğün koymak lazım ama ben bu şekilde hipoglisemiye girmiyorum.a.s.

sevgili chocolate

bana da mantıksız gelmiyor...

tabi aclıktan bayılana kadar değil gerektiğinde belki bişey yenebilir ama acıkma olmadan yemek de ne kadar mantıklı?

bi denenebilir...

buarada

Aeben merhaba

ne zamandır mesaj yazmadıgım için özelden yazamadım sistem izin vermiyor oyuzden buradan yazıyorum

beni belki cıkarırsın bir ara takıma girmiştim ama düzenli takip edemediğim için cıktım...
bu yaptıgın diyet bana mantıklı geliyor...
bu ara ögun olayı acıkmadıgın surece gerekli değil gibi geliyor...
acıkma öyle asırı değil tabi...
senin montignac nasıl?
memnun musun gercekten?

cnm hipoglisemi bende de var.ve düşük glisemik indexli yani kan şekerini birden arttırmayan ama uzun üre etkili kalan gıdalar yemek önemli.ama o şekilde yesen bile günde 3 öğünde şekerinde bariz dalgalanmalar olur.sen ne şekilde daha rahat olduysan o şekilde yap tabi ama bilimsel açıdan bakılınca hipoglisemiden muzdarip bir kişi mutlaka ara öğünler yemeli artı glisemik indexe dikkat etmeli.ben kendi adıma söyleyeyim,sabah 8buçukta kahvaltı,10buçukta atıştırma,12de öğlen yemeği,3de atıştırma 6-7 gibi akşam yemeği yiyorum.aslında burda bile akşama ara öğün koymak lazım ama ben bu şekilde hipoglisemiye girmiyorum.a.s.
gizemcim sanada geçmiş olsun canım ..hipoglisemi zor evet . ama inan aç kalmıyorum. nasıl anlatayım açlık hissetigimde kendimi biliyorum zaten ve hemen ara yapıyorum ..a.s
benim kastettigim sakın açıksanız bile ara yapmayın deyil demek istedigim buna ihtiyaç duymaman .... ama ögünlerde karnımı güzel doyurdugum için (gl endekse dikat ederek yiyyorum tabi) ara ögüne pek gerek kalmıyor . sadece akşamı erken yedgimde gece ara yapabiliyorum .. mesele bu öglen büyük bir tabak spageeti yedim yogurlu ve soslu cokacimcoook

sevgili chocolate

bana da mantıksız gelmiyor...

tabi aclıktan bayılana kadar değil gerektiğinde belki bişey yenebilir ama acıkma olmadan yemek de ne kadar mantıklı?

bi denenebilir...

buarada

Aeben merhaba

ne zamandır mesaj yazmadıgım için özelden yazamadım sistem izin vermiyor oyuzden buradan yazıyorum

beni belki cıkarırsın bir ara takıma girmiştim ama düzenli takip edemediğim için cıktım...
bu yaptıgın diyet bana mantıklı geliyor...
bu ara ögun olayı acıkmadıgın surece gerekli değil gibi geliyor...
acıkma öyle asırı değil tabi...
senin montignac nasıl?
memnun musun gercekten?
:1hug:evet canım hatırladım 4 takımdaydın eskiden dimi....
montignac süper gidiyor canım 17 yıl önce gördügüm genç kızık kilolarımdayım .. ama burayı işgal etmek istemiyorum oraya yazarsan görüşürüz...:1hug:

dedigim gibi hangi yöntemle olursa olsun yeterki kilolar saglıkla gitsin hepimizden ...
sevgiler.kaydirigubbakcemile5:enbuyukkk:

Sanirim yagsiz sütten bahsediyorsun canim yok o dahil degil tabii ki. zararli olanlar Süssli, Cola Light gibi ürünler. Yani aslinda sismanlatmadigi iddia edilen ürünler.

anladim canim saol evet 1,5 luk süt ve yogurt kullaniyorumda ben ondan merak ettim,evde cocuklarimda var kendimden gectim onlara zarar vermek istemem,cevabin icin tesekür ederim

X