Doktorun olmaz(sa) dediği ama başarılı olan tedaviler? :/

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Iyy bu dis olaylari bana fenalik getiriyor. Gecen gun disciye kontrole gittim. Benim de var onde bir tane degismesi gereken dis, simdi bir tane daha cikti basima, kaplama yapilmasi gerekiyormus ona da:KK43: 2 tane kanal tedavisi falan filan. Pff. Neyse simdi kendimi bosvereyim.... Zaten bir dis kaybetmis ve 9 yasimdan beri 1 kaplama disi olan biri olarak diyebilirim ki asla ama asla saglam disime dokundurtmazdiim yerinde olsam. Ne olursa olsun. Tek dis icin 2 ekstra dis feda etmek cok aci bir sey. Ben yapay disin ne oldugunu cocuklugumdan beri bildigim icin, bu dis konusunda cok katiyim. Bence birden fazla doktora gorun. Mesele dis olunca kimi doktorlarin kurtaramadigi disi, bir baska doktor kurtarabiliyor. Ben tek doktora kalsaydim, agzimda 1 degil, 3 yapay dis olurdu. Bulana kadar ugrastim. Bilgi, tecrube ve beceri meselesi dis bence.

Bir de bana sor sevdecim
Ben 15-16 yaşımdan beri dişten çekiyorum
Her sene bir problem çıkıyor
Kaç tane dolgum, kanal tedavim, kaplamam var ama yine de diretiyorum işte orijinal dişi kaybetmemek için
Hayır bir de anlamıyorum mesela günde iki paket sigara içen, dişini fırçalamayan, bakmayan insanlara bir şey olmuyor
Ben üzerine titriyorum yine de patır patır kaybediyorum dişlerimi ya! :olamaz:

Aslında haklısın hem de çok haklısın
Ben istiyorum ki hemen her şey hallolsun rahatça hallolsun ama dediğin gibi biri yapamaz bir diğeri yapar
Kendi doktorumdan küçüklüğümden beri çok memnunum her yaptığı diş dayandı çok şükür bir sıkıntı yaşamadım ama onu bile aşan şeyler olabilir

Hemen böyle umutsuzluğa kapılmamak gerek değil mi? :cry:
Birçok seçenek var daha köprüye kadar önümde

Bu arada kendini de anlatabilirsin sorun değil ben artık uzmanı oldum bu meselelerin 10 senedir uğraştığım için :KK70:

En çok korktuğum şeylerden biri diş kaybetmek :KK17: 2 dişim yok başka da çürüğüm falan yok dişlerim iyidir hoş anneminde öyle hala kendi dişleri çenelerde kayıpları var sadece bende ona çekmişim galiba :rapci: ben de yaptırabilirsem implant düşünürüm yoksa kalsın sapasağlam dişlerimi mahvedemem :KK45: hele estetik görüntü için yaptırıyorlar :skandal:

Nerede peki o iki diş kuzu?

Benim en önde lak diye olduğu için, ön alt dişim, estetik için yaptırmayı düşünüyorum dediğin gibi :olamaz:

Aynen ön diş çocuklugumdan beri çekiyorum derdini porselen yapmıştım hiç belli olmuodu ama olmadı diş alttan curumeye devam edıyo gibi en son köprüye karar verdım ama bılmıyorım

Bende de var bir kaplama ama hiç böyle bir sıkıntı yaşamadım ya öncesinde Bibibella Bibibella nun dediği gibi kanal tedavisi ile temizledi köklerini aldı :110:
Onu hemen bir gidip sorsana kontrol etsin temizlenebiliyorsa temizlesin bence geç kalmadan :skandal:

Nerede peki o iki diş kuzu?

Benim en önde lak diye olduğu için, ön alt dişim, estetik için yaptırmayı düşünüyorum dediğin gibi :olamaz:
Şükür önler değil canım ay Allah korusun çok korkuyorum canım :bicak: çene dişleri sayılır diyelim pek görünmüyorlar 32 diş gülmezsem :KK70: ama gelsen implant yaptırmaya çalış bebiş yazık etme dişlerine o dişlerle nasıl ekmek falan ısırılıyor mu? mesela bi sucuk ekmek yiyiyorsak napim estetiği :tokat::tokat:

Şükür önler değil canım ay Allah korusun çok korkuyorum canım :bicak: çene dişleri sayılır diyelim pek görünmüyorlar 32 diş gülmezsem :KK70: ama gelsen implant yaptırmaya çalış bebiş yazık etme dişlerine o dişlerle nasıl ekmek falan ısırılıyor mu? mesela bi sucuk ekmek yiyiyorsak napim estetiği :tokat::tokat:

Önceki estetik dolgu vardı süt dişimin üzerinde ön dişlerimi 10 senedir kullanmadım öyle söyleyeyim çünkü sallanıyordu
Bana da tak etti artık ısıramamak ben de implanta kalkıştım
Ya çok istiyorum implant olsun valla
Ama olmazsa diye korkuyorum işte
Hemen umudumu kaybetmeyeyim değil mi :cry:

Ege dişle, vinonun dediği doktora da görünücem eğer benimki olmaz derse zaten :KK35:

Son iki haftadır o kadar acı çektim ki artık düzgün de düşünemiyorum inan hiç katı bir şey yemedim iki haftadır yoruldum artık:cry:

Temizledilerde sonra köprü yapalım dedi ?

Yok o tek diş çürüktü derin bir çürüktü dolayısıyla dolgu tutmayacaktı
Köklerini aldı dişi küçülttü üzerine kaplama yerleştirdi
Köprü altta tutacak bir diş parçası olmadığında yapılıyor zaten, şu an implant yapılacak yerde hiç diş yok bende
Sende altta diş varmış onu değerlendir bence

Bu arada bayıltıyorlar istersen merak etme
Seçebiliyorsun genel/lokal anestezi olmasını

Yok o tek diş çürüktü derin bir çürüktü dolayısıyla dolgu tutmayacaktı
Köklerini aldı dişi küçülttü üzerine kaplama yerleştirdi
Köprü altta tutacak bir diş parçası olmadığında yapılıyor zaten, şu an implant yapılacak yerde hiç diş yok bende
Sende altta diş varmış onu değerlendir bence

Bu arada bayıltıyorlar istersen merak etme
Seçebiliyorsun genel/lokal anestezi olmasını
Yok işte o alttaki diş saglıklı degil onu cekip yapayım dıyorum :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X