Doktorun Tavrı

leylaklardalda

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2022
97
36
37
Merhabalar
Çok üzüldüğüm bir hususu sizlerle paylaşmak istiyorum. Arkadaşlar ben bundan 3 yıl önce Rexapin 2.5 mg kullandım. Kullanma sebebim, olumsuz bir şey yaşadığımda hep zihinmde o olay dönüyordu. Atıyorum kavga mı ettim. Bana bunu dedi, şunu dedi. Keşke şöyle demeseydim, keşke şöyle yapsaydım. Niye öyle söyledi. Yani o olayı günlerce içimde yaşıyordum. Doktor düşük doz antipisikotiklerin kaygı ve anksiyetede kullanıldığını söyledi. Bende anksiyete tedavisi amaçlı kullandım ve iyileştim.
Bugünlerde işyerimde sorun yaşadım, bir arkadaşımla kavga ettik ve ben aynı problemleri yine yaşadım. Böylece uzman doktora gittim. Önceden rexapin kullandığım için doktor bana psikotik hastaymışım gibi tavır takındı. Ben de ben ruminasyon için kullandım dedim. İşyerindeki sorunumu yani kavga ettiğim arkadaşımı anlatıyordum. İşyerinde dedikodu yaptığını, bazı kişilerin onun yüzünden tavır takındığını ve çirkin söylemlerde bulunduğunu söyledim. Bunlar düşünce bozukluğu diye bağıırdı. Söylediklerime inanmayıp dedimi ki yaptı. Tek işyerinde o arkadaşınla mı sorun yaşadın dedi. Evet dedim. Hiç arkadaşın var mı dedi. Evet var, iki arkadaşla çok yakınız dedim. Bana senin genele yayılmıştır. Bu bir hastalık diye bağırarak konuşup odadan çıkıp bağıra bağıra acil rocha testi yapılsın dedi. Ben bu duruma çok üzüldüm arkadaşlar, gerçekten yaftalandığımı hissettim.
Sonra kardeşim yeni uzman olmuş birine niye gidiyorsun diye bana çok kızdı. Araştırdık iyi bir profesöre gittik. Profesör o kadar iyiydiki durumumu anlattım. Sizde anksiyete bozukluğu var dedi. Önceliğimiz terapi olacak ve Prozac 20 mg verdi. Bir haftadır çok iyiyim. Bu arada doktorum güldü düşük doz antipsikotikleri depresyon ve kaygı bozukluğunda kullanıyoruz. İçiniz rahat olsun dedi.
O doktorun varsayalım ki ben psikoz hastasıydım, beni o şekilde aşağılamaya ne hakkı vardı.
Arkadaşlar ben şu an çok üzgünüm kamu görevlisiyim şimdi hep aklıma ya başkaları da ben düşük doz antipisikotik kullandım diye beni yaftalarsa. Ya sicilime işlerse, ya öğrenilirse diye endişe duyuyorum. Bu hafta profesörle görüşeceğim bunun terapisini alacağım.:)))))Sizlerle de paylaşmak istedim.
Bu arada benim gibi rexapin 2.5 mg depresyon ve anksiyete için kullanan var mı:)))

Çok geçmiş olsun hangi ilde yasiyorsunuz

hiç üzülme bence zaten öyle olsan devamlı o başta söylediğin ilaç reçete edilirdi sana boşuna kafayı takma. İlk gittiğin doktorun yaptığı davranış çok çirkin hiç yakışmamış.

Son düzenleme:
O psikiyatristin de başka bir psikiyatriste ihtiyacı var bence. Yaptığı şey hiç etik değil çok yanlış. Bende de anksiyete bozukluğu ve agorafobi var. O kadar zor ve yorucu ki hayatımı felç ediyor resmen. Sizleri çok iyi anlıyorum ve de sizin beni çok iyi anladığınızı. Keşke yalnız olmadığımı bilmek güzel diyebilsrm ama diyemem. Bunu kimsenin yaşamasını istemem. Anlattıklarınızin aynısını yaşıyorum ben de

Rexapin değil ama farklı bir antipsikotiği minör depresif bozukluk geçirdiğim ve öfke sorunum olduğu dönemde kullanmıştım.

Her doktor maalesef iyi değil. Herhangi bir mesleğin tüm üyelerinin iyi olmadığı gibi. Canınızı sıkmayın, iyi birini bulduğunuza sevindim

Psikotik hastalık ilaclarini hafif nevrotik rahatsizliklara kullaniyor muymuşuz, doktor söylediğine göre doğrudur, ben unutmuşumdur.
İkinci gittiginiz tecrübesi az olan doktora aldirmayin, bazen insana affedersiniz insan gibi bile davranmadiklari oluyor maalesef. Kendisinin de rahatsızlık&ruhi tedavi süreci vardır muhtemelen. Yoksa da olmalı, ben yaziyorum
Siz iyi olan naif, kibar, yol üslûp yordam bilen doktorunuzla devam edin
Sağlıklar şifalar diliyorum.

Evet düşük doz antipsikotikleri kaygı bozukluğu ve minör depresyonlarda kullanıyoruz. Bir psikiyatri doktoruna yakışmayan bir tavır takınmış. Keşke böyle davranmasaynmış

Aman takılmayın. İş yerinde birisi bişey söylerse de darısı ihtiyacı olanların başına diyin ben de antidepresan kullanıyorum ama saklamiyorum. Laf yapacak olan uzak dursun zaten

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…