Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar dökülme için nizoral şampuan kullanan var mı?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

zlmm

artık böyle
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2009
902
43
nizoral ,ketoral vs bu şampuanları saç dökülmesi için kullanan var mı?

canım eczaneye gittim saç diplerime baktılar aman allahım mısır tarlası gibi komik ama berbat tıkanmış bütün kabuklar kalkmış kafamda dökülmemesi anormal olur zaten dedi eczacı rausch isimli kepeği kalıcı yok eden ürün önerdiler 40 tlye aldım katerol alsam daha uygun dedim kullanmayı bıraktığınız an kepekler yine çıkacak dedi bakalım bunu kullanıcam çok övdüler biraz araştırdım gerçekten etkili bir şampuan inşallah iyigelir biz burdayız 1 ay sonra gel azalcak burdan bakıcaz öyle yok alcaklar dedi ama organıcumu alamadım sırf bunu kullanıcam 1 ay sonra dönüşümlü hem bu kepek şampuanını hemde organıcumla yıkıcam.

canım hiç duymadım dediğin şampuanı nizoral Avrupada saç dökülmesi yaşayanların kullandıkları ürünler arasında olduğu için sordum bi de kan dolaşımını artırıormuş nizoralı uzun zaman kullanıp saç kazanan insanların yorumlarına baktığımda heveslendim

bi de biliosun ne duyuyorsak yaptık kafamıza senin kepek problemin bundan bence.

benim de hiç olmazdi kepek, kafama karışımları kullanmaya başladığımda başladı

ınşallah memnun kalırsın canım

canım şampuanımı değiştirmem bir ara vede içine kattığım ampullerden oldu büyük ihtimal bakalım aldığım şampuana çok güveniyorum ama önce kendi şampuanımız sonra kepek şampuanıyla mı yıkanıyordu ben galiba sırf bunu kullanıcam bir süre sonra organıcumla yani ikisiyle arka arkaya yıkıcam.inş arınır

ben ilk nizoralle sonra plasentayla yıkıorum.bıktım valla ya ömrümü yedi şu saçlar

arkadaşlar kepek ,kaşıntı ve dökülme için bu şampuanları mutlaka kullanmışsınızdır lütfen deneyimlerinizi belirtin.nnnnnn

bana doktorum bu şampuanı önermişti fakat pahalı ve bulamıyabilirsin demişti bende dediği gibi bulamadımfisfisfis

yok doktorun dediği bu şampuan değildir.5 lira civarında bu şampuan artı heryerde var.

senin dedğin şampuan revita olabilir.

ketoral kullanmıştım saçı çok sert yapan bi şampuan saçımın çok az biyerinde egzama vardı onun için dermatalog tavsiye etti 1 kutu kullandıktan sonra egzama geçti ama dökülmeye hiç bi etkisi yok daha fazla saç döküyo gibime geldi..

öyle diğer şampuanlar gibi sürekli kullanılacak bir şampuan değil nizoral. saç derisindeki bazı rahatsızlıklar için veriyor doktor. yani o rahatsızlıklardan kaynaklanan dökülmeye etkisi var. örneğin seboreik dermatit ve kaşıntı kepek v.s için etkisi çok yüksek.her banyoda bu şampuanla yıkanmaz. sadece haftada 2 kere saçta 5-6 dk bekletilerek sonra iyice durulanır. bunun yanısıra yine iyi bir şampuan kullanmak lazım arkadaşlar.

işte benimde sizin dediğiniz gibi kafamdaki kepek ve tortulardan dolayı dökülmem var bakalım pazartesi dermatoloğa gidicem ne verecek.
kanszılık olmasına hala imkan yok 7 kilo aldım çok iyi besleniyorum niye dökülsün hala kesin bu kafamdakilerden allahım inş öyledir de artık durur şu dökülme.:Saruboceq:

başka var mı acaba kepek kaşıntı problemi olup saçı dökülen ve tedavi için bu şampuanları kullanıp fayda gören.cevap lütfen

Merhaba. Bana doktorum ketoral sampuanla yikiyorum, genetik sac dokulmem var, onunla yikadiktan sonra dahada bir dokuldu. Nedeni ne olabilir acaba

Tam tersi ketoral genetik dökülmeye iyi gelir.
Yaa bende sevinerek yikamaya basladim ama daha ikinci yikamadan saclarim elimde avucumda kaldi. Zaten kafamda 3-5 tane, onlarda dokuluyor diye panikledim, biraktim. Prozinc'e döndüm, simdi dokulmuyor. Acaba diyorum sık-sık yikamadan olabilirmi, ben hergun yikadim onunla, ayrıca saçlarımı çok kuru ve kirilmaya musait yapti

Sık sık yıkanmaz onunla. Yoğun kepek probleminiz varsa ilk iki hafta haftada 3 sonra haftada bire düşer. Kepek yoksa haftada 2. Çok kurutur ve saç derisini inceltir. Prozincle dönüşümlü kullanın. Ben prozincten memnun kalmamıştım. Siz memnun musunuz?
Yaa bende sevinerek yikamaya basladim ama daha ikinci yikamadan saclarim elimde avucumda kaldi. Zaten kafamda 3-5 tane, onlarda dokuluyor diye panikledim, biraktim. Prozinc'e döndüm, simdi dokulmuyor. Acaba diyorum sık-sık yikamadan olabilirmi, ben hergun yikadim onunla, ayrıca saçlarımı çok kuru ve kirilmaya musait yapti

Sık sık yıkanmaz onunla. Yoğun kepek probleminiz varsa ilk iki hafta haftada 3 sonra haftada bire düşer. Kepek yoksa haftada 2. Çok kurutur ve saç derisini inceltir. Prozincle dönüşümlü kullanın. Ben prozincten memnun kalmamıştım. Siz memnun musunuz?
Prozinc saçlarımı tabi çok mükemmel yapmıyor, hala yıpranmış gibi duruyor. Ama benim esas sorunum dökülme ve onu azalttı. En azından kontrolde tutabiliyorum saç dökülmemi

Perfectil tablet kullanıyorum 3 aydır. Saç dökülmem yarı yarıya azaldı. Doktor tavsiye etmişti. Deneyebilirsiniz.

Perfectil tablet kullanıyorum 3 aydır. Saç dökülmem yarı yarıya azaldı. Doktor tavsiye etmişti. Deneyebilirsiniz.
Tamam, kafamın bir köşesinde tutarım o ilacı, alıp denerimde.

Şuan ilaç takviyesi almaktayım, bir doktor buldum iyiye benziyor. Eğer ki memnun kalırsam paylaşacağım.

Şimdiye kadar gittiğim tüm dermotologlar beni kısa yol PRP yada mezoterapiye yönlendirirdi, başkada birşey yapmazdı. Acaba kelleşmeden kurtulacakmıyım diye sorduğumda da soğukkanlı bir şekilde "saçların dökülecek, yapacak birşey yok, en fazla 3-5 yıl geciktire biliriz" derlerdi, hatta birisi git eve birşey yapma, barış kelliğinle dedi. :silah:

Bende kollarımı sıvayarak kendi kendime derin bir araştırma yaptım - tamam genetikte, nasıl meydana geliyor, arkasında duran şübheli hormon nedir, nasıl oluyor diye ve birsürü şey oğrendim. Çok tesadüfen bulduğum bu doktor ben birşey söylemeden tüm o oğrendiklerimi bana ayrıntılı şekilde izah etti, karşısında oturttu şu şu bu yüzden böyle oluyor dedi ve bana tedavi yazdı:
- Saw palmetto, ısırgan otu, kabak çekirdeği ves. içerikli masum tablet (normalde prostat hastaları için kullanılan)
- A ve E vitaminleri takviyesi (B grup vitaminlerim aşırı olduğu için onu içmiyorum)
- Kendisi çekip hazırladığı tam organik kabak çekirdeği yağı
- Kendi ekibinin hazırladığı organik bitki losyonu
- Başka bir losyon - oda bitki içerikli
- 2 hafta sonra PRP ye gideceğim, kelleşen kısımlarda saç çıkaralım sonra onu koruyup tutalım dedi

ek: kendim her hafta dermaroller tedavisi yapıyorum

3-5 aya sonucunu görmeye başlayacağız dedi. Mucize olurda saçlarım gelirse ve kafamda durmaya devam ederse burada mutlaka sonucu paylaşacağım ve tavsiye edeceğim

X