Dolap kıyafet dolu ama giyecek hiç bir şeyim yok

Dün kışlıklarımızı kaldırdım yazlıkları çıkardım 3 hurç kıyafetim var. Dolabım tıklım tıklım dolu
Ama içime sinerek giyebileceğim 5 kombin filan yapabildim. Geri kalan kıyafetlerimin hiç birini ya beğenmiyorum ya kendime yakıştıramadım ya modası geçmiş.. çoğu da iyi markalar dünya para döküp aldım. Taş gibi yeniler
Ben neden böyleyim ya :KK43: beğenip alıyorum bir kaç sefer giyiyorum ertesi sene hiç beğenmiyorum. Salak gibi niye almışım mi bunları diye kendime sinir oluyorum şuan. Şu dolaba döktüğüm paraya koluma bilezik yapardım
Var mı benim gibi olan ben ya zevksizim ya maymun iştahlıyım ama alışverişi beceremediğim net :KK43:
aceleci davraniyorsunuz sanirim acele alinan seyler mantiksiz oluyor cogu kez gercekten ihtiyac varmi diye dusunme zamani karar vermeye akillica

Bende öyleydim sürekli bunu giyerim diyip hiç bı şekilde elimden cikaramiyordum. geçen seneden beri kendime söz verdim mesela kış boyunca üzerime gecirmedigim hiç biseyi seneye giyerim diyerek beklemiyorum hemen elimden çıkarıyorum. Ya satıyorum yada belediyenin giysi kumbaralarina koyuyorum. Dolapta yer açıldikca inanın içim rahatliyor. Bide çeşit çeşit kıyafet almıyorum. En fazla giyebileceğim 6 7 tunik 4 5 pantolon 2 3 elbise tutuyorum.

Hiç zevkim olmayan kıyafetlerde var dolabım da. Terzide üstünde oynama yaptırabilirsiniz, öyle yaptıklarım oldu. Ama çok kıyafet almıyorum

Benimkiler de.bir yaştan sonra vücut gelişimi duruyor falan diyorlar ya bence gerçeği yansıtmıyor.yaşla birlikte kilo alınmasa bile kalçalarda, bacaklarda falan büyüme oluyor kadınlarda. ne yaparsan yap 30 yaşındayken 23,24 yaşında aldığın pantolonu rahat rahat giyemiyorsun.

Kilo almadan kalca bacak durduk yerde nasil buyuyor? 30 yaşimdayim durduk yere buyumediler. Kendi istediğimle kot pantolonda 23-24 bedenden 25 bedene ciktim en son "kilo alarak." 😁 30 yaşinda ne gelişmesi olacak kilodur o

Bence tarzınızı belirleyip,vucut tipinize uyan,ne bileyim her zaman giyebileceğiniz tarzda parçalar alın bundan sonra,eskiyeni yenilemek şartıyla kapsül bir dolap oluşturabilirsiniz. Atıyorum Ben siyah/ basic tişört yada gömlek evdeki eskidi soldu,yerine yenisi alırım haliyle onunla giyilen pantalon vb parçaları hala kullanabiliyor olurum.
uzun bir zamandır böyle yapıyorum,dolabımdaki herşey giyilebilir halde inanın.
Ha günlük giydiklerim dışında bir kaç parça var ki onlari da özel günlerde giyiyorum onlar bile birbiriyle kombinleyebileceğim parçalar. Çok renkli,allı güllü parcalar almıyorum zaten (yazlık bir kac elbise dışında)haliyle hepsini seviyor giyiyorum.
Öncesinde cok kücuk beden ve iyi durumda olanları kaldırdım,kızım 11 yaşında ona veriyorum arada tişört, etek vb spor parçaları,kalanlari da yine o beģenip giyerse diye birazıni kaldırdım.
Hiç giymeyeceklerimi dolaptan boşalttım,verdim daģıttım.
Sizde bence ufak ufak alışveriş düzeninizi degiştirin. Belli ki dönem dönem moda! olan şeyleri alıyorsunuz sonrada beģenmiyorsunuz oysaki her zaman giyilebilecek,zamansız eskimeyen çok parça var giyimde.

Dün kışlıklarımızı kaldırdım yazlıkları çıkardım 3 hurç kıyafetim var. Dolabım tıklım tıklım dolu
Ama içime sinerek giyebileceğim 5 kombin filan yapabildim. Geri kalan kıyafetlerimin hiç birini ya beğenmiyorum ya kendime yakıştıramadım ya modası geçmiş.. çoğu da iyi markalar dünya para döküp aldım. Taş gibi yeniler
Ben neden böyleyim ya :KK43: beğenip alıyorum bir kaç sefer giyiyorum ertesi sene hiç beğenmiyorum. Salak gibi niye almışım mi bunları diye kendime sinir oluyorum şuan. Şu dolaba döktüğüm paraya koluma bilezik yapardım
Var mı benim gibi olan ben ya zevksizim ya maymun iştahlıyım ama alışverişi beceremediğim net :KK43:
giymediklerinizi satma fikri verilmiş zaten o mantıklı... bi de minimal ve basic dolap deneyin. modası geçmez, kolay kolay sıkılmazsınız. basic bodyler, 2-3 çeşit pantolon vs. videoları var internette.

Kilo almadan kalca bacak durduk yerde nasil buyuyor? 30 yaşimdayim durduk yere buyumediler. Kendi istediğimle kot pantolonda 23-24 bedenden 25 bedene ciktim en son "kilo alarak." 😁 30 yaşinda ne gelişmesi olacak kilodur o
Ben 24 yasimla aynı kilodayım ama aynı tip değil vücudum 28 oldum bu sene belim daha bı kalın göğüslerim küçüldü basen daha geniş gerçekten o dönem giydiğim kıyafetleri giyemiyorum

Ben 24 yasimla aynı kilodayım ama aynı tip değil vücudum 28 oldum bu sene belim daha bı kalın göğüslerim küçüldü basen daha geniş gerçekten o dönem giydiğim kıyafetleri giyemiyorum

Buna vucut gelişimi devam ediyor denmez ama eger hayatinizda hic spor yoksa vucut zamanla gevşiyordur kendini salinca haliyle bazi yerler buyumuş, kuculmus gibi oluyordur.

Buna vucut gelişimi devam ediyor denmez ama eger hayatinizda hic spor yoksa vucut zamanla gevşiyordur kendini salinca haliyle bazi yerler buyumuş, kuculmus gibi oluyordur.
Hayatımın hiç bir döneminde spor yapmadım hep ince belli bir kızdım bazı insanların vücudu yaşı büyüdükçe değişiyor gelişim derken bundan bahsetmiştir diye düşünüyorum

Hayatımın hiç bir döneminde spor yapmadım hep ince belli bir kızdım bazı insanların vücudu yaşı büyüdükçe değişiyor gelişim derken bundan bahsetmiştir diye düşünüyorum

İşte genetik bir yere kadar goturuyor, belli bir yaştan sonra vucuda bakilmazsa boyle degişimler olur cok normal.
Vucut gelişimi devam ediyor diyince daha farkli bir algi oluşturuyor. 😁

yanlış hatırlamıyorsam
Yanlış hatırlamıyorsam ‘2 yıldır kullanmadığın ya da giymediklerini nir daha giymezsin’ diye nir kural vardı sanki. Bu mantıkla bir eleme yapabilirsiniz öncelikle, dolapta ben de satamamdım aslında bazıları çok işlevsel kullanıyor ama fazla fiyat mı veriyoruz bilmem. Ben de birilerine veririm hep küçük kuzen, komşu falan..
Diğer konuda da ilk sebep zaten moda nın amacının bu olması; sürekli değişiyor ki aldıkça alalım. Diğer sebep de zamanla kendimizi vücut yapımızı tanıyor olmamız; kendimize uymayacak şeyleri aldık zamannında demek. Burda da zamansız parçalar alarak dolaba yatırım yapmak önemli sanırım. Bir çoğumuz öyleyiz maalesef, bide hep derim en kötü kıyafet bile iyi bir vücutta iyi durur diye. Şimdilerde fit ve sağlıklı olmaya özen gösteriyorum; sanki bu bile kıyafet giderimi azalttı

Ben katılmıyorum.kadın vücudu zamanla.değişime uğruyor.kalçalar, memeler falan büyüyor.eskisi gibi kalmıyor.belli bir yaşın üstündeki kadınların göğüsleri, bacakları falan daha kalın oluyor.25 yaşında göğüs çatalı olmayan kadının 45 yaşında göğüs çatalı oluyor mesela.gençken vücut daha ince oluyor.

Elindekileri dolap uygulamasıyla sat bence, kendine bi tarz belirle alışverşini de ona yönelik yap ve modaya göre değil her zaman giyebileceğin basic parçaları çoğunlukta tut ki modası geçmesin her zaman giyebil

İşte genetik bir yere kadar goturuyor, belli bir yaştan sonra vucuda bakilmazsa boyle degişimler olur cok normal.
Vucut gelişimi devam ediyor diyince daha farkli bir algi oluşturuyor. 😁
Evet kalçalar, memeler kilo almasan bile büyüyor.ona bakarsanız 20 lik dişler 30,40 yaşında falan da çıkabiliyor.genç kız inceliği diye birşey var.neden şaşırdınız anlamadim valla.

Ben katılmıyorum.kadın vücudu zamanla.değişime uğruyor.kalçalar, memeler falan büyüyor.eskisi gibi kalmıyor.belli bir yaşın üstündeki kadınların göğüsleri, bacakları falan daha kalın oluyor.25 yaşında göğüs çatalı olmayan kadının 45 yaşında göğüs çatalı oluyor mesela.gençken vücut daha ince oluyor.

Gelişim degil de yaşlanma/ yaş alma belirtileri deseydin anlayacakmişim. 😬
Yanliş anlamişim. Gelişimi gerilemek olarak dusunmedim ondan.

Ya ben nedense üstte yazan yoruma katılıyorum. Mesela 20 yaşındaki 55 kilonla 40 yaşında 55 kilo aynı değil.Rakam farazi. Tartıda aynı rakamı görebilesin ama vücut kaliten,şekli şemali aynı olmuyor ya. Hatta 40 yaşında 50 kilo ol 20 yaşındaki 60 kilodan daha iyi durmuyor.
Gençlik nedir? Gençlik güzeldir😂😍

X