Doldurma parfüm

Açık parfüm kullanmayı bırakalı çok oldu.. Fakat kullandığım dönemlerde d&p, mad ve loris'in parfümlerini tercih ederdim.. Mad parfümlerini daha çok kullanırdım..
 
Parfümün orjinal iyi bir seçim olması gerektiği taraftarıyım pervasızca bir öneri değil bu sebebi şöyle, bir fıs sıksanız dahi bütün gün buram buram parfüm kokuyorsunuz. Gerekirse biriktirir yine orjinal alırım.. Uzun süre bitmiyor zaten. Bir süre sonra kokunuz size gelmiyor alıştığınız için, gaza gelip çok sıkmadıgınız sürece epey gider. Ben Victoria Secret Bare kullanıyorum ve çok soruyorlar. Övgü aldığım ve her şeyden önce sevdiğim bi koku oldu. Tavsiye edebilirim ferah bir koku. ( VS bana don yolla görürsen babamın malı gibi övdüm sizii)
Her orjinal parfüm uzun süre kalıcı degil
 
Ben de doldurma parfümlerden çok kullandım. Orjinal parfümler de kullandım.
Son zamanlarda aldığım hiç bir doldurma parfümden memnun kalmadım mesela Dp, Bargello, Muscent. Daha öncelerde de bu markalardan çokça parfüm kullanmışlığım var ve bir çoğundan da memnun kalmıştım, ancak sonradan kalitelerini bozduklarını düşünüyorum. Bana göre hem koku kalitesi çok düşük hem orjinale benzerlik çok az hem de kalıcılık ciddi anlamda azaltılmış. Üstelik bence fiyatları da haddinden fazla yüksek.
Orjinallerin fiyatları da malum gündelik kullanım için artık fazla lüks oluyor. Ne yapacağımı bilemiyorum bu gidişle heralde artık parfüm aşkımdan vazgeçmek zorunda kalıcam.
Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Özellikle yakın zamanlarda hangi doldurma parfüm markasından memnun kalıyorsunuz?
Bir de kokuya göre de çok farklılık olabiliyor sanırım. Yani şöyle; mesela bir muadil markası yapmış olduğu her kokuda aynı başarıyı tutturamıyor sanırım. Bu konudaki tecrübelerimizi burada paylaşalım mı? Benim çok ihtiyacım var çünkü :cool:
Dp olympea, muhteşem bir koku ve kalıcı. Bu sefer farklı alayım diye gidiyorum dp ye ,her seferinde de olympea alıp dönüyorum 😊
 
X