Gebeliğe Hazırlık Döllenmiş yumurta var, kanda gebelik testi negatif :(

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Smnrl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Mart 2020
128
46
30
Kızlar merhaba . Öncelikle ben bu ay ilk kez klomen ovitrelle tedavisi gördüm 5 adet yumurtam vardı boyutları 20-22 mm arası bugün iğneden sonra iğne olduğum günü de sayarsak 17.günüm ve hala adet olmadım bu sabah doktora gittim vajinal ultrasondan bir adet döllenmiş yumurtan var kanda gebeliğe bakalım dedi ama sonuç negatif böyle bi durum yaşayan var mı yani yumurta döllendiyse neden yerleşmiyor yada daha yerleşmesi için vakit var mı sizce yardımcı olur musunuz

İnşallah vardr 🤲 inşallah yerleşir bu konuyla ilgili bilgm yok ama üste çıksın diye yazdm konunuz. Allah yardımcınız olsun Allah hepimize annelik duygusunu yasatsin

Kızlar merhaba . Öncelikle ben bu ay ilk kez klomen ovitrelle tedavisi gördüm 5 adet yumurtam vardı boyutları 20-22 mm arası bugün iğneden sonra iğne olduğum günü de sayarsak 17.günüm ve hala adet olmadım bu sabah doktora gittim vajinal ultrasondan bir adet döllenmiş yumurtan var kanda gebeliğe bakalım dedi ama sonuç negatif böyle bi durum yaşayan var mı yani yumurta döllendiyse neden yerleşmiyor yada daha yerleşmesi için vakit var mı sizce yardımcı olur musunuz
Merhaba. Dollenmiş yumurtayi ultrasonda gormesi mumkun değil. Buyuk ihtimal sari cisim denilen şeyi gormuşdur yumurtalikda. Sari cismin olmasi yumurtlamanin gitdiyini gosterir. Yani içinden yumurtanin çikdiğini. Dollenip dollenmediyini sadece kese oluşdukda anlamak mumkun. Yalniş ifade etmiş doktorunuz herhalde(

Merhaba. Dollenmiş yumurtayi ultrasonda gormesi mumkun değil. Buyuk ihtimal sari cisim denilen şeyi gormuşdur yumurtalikda. Sari cismin olmasi yumurtlamanin gitdiyini gosterir. Yani içinden yumurtanin çikdiğini. Dollenip dollenmediyini sadece kese oluşdukda anlamak mumkun. Yalniş ifade etmiş doktorunuz herhalde
Yok canım bildiğim döllenmiş olan yumurtayı gösterdi karından bakılandan göremedi vajinal ultrasondan baktı ama kan testi istedi negatif :KK43: senin sarı cisim dediğin yani içinden yumurta çıkıp rahme yerleşiyor kalan dışarıda kalan parçaya mı sarı cisim dedin anlamadım

Yok canım bildiğim döllenmiş olan yumurtayı gösterdi karından bakılandan göremedi vajinal ultrasondan baktı ama kan testi istedi negatif :KK43: senin sarı cisim dediğin yani içinden yumurta çıkıp rahme yerleşiyor kalan dışarıda kalan parçaya mı sarı cisim dedin anlamadım
Evet canim. Korpus luteum adi. Yani yumurta ve sperm ultrasonda ya da gozle gorulecek buyuklukde değiller. Keseyi kasteddise kesebin de gorulmesi için hcg oraninin en az 1500 olmasi gerek. Onunda kanda çikmama ihtimali yok( anlamadim gerçekten. Idrar testi yaptin mi? Belki gerçekten kesedir ve laboratuarda hata var? Olamazmi?

Döllenmiş yumurta tüp bebekte bile mikroskopla incelenerek yapılan yapılan işlem
Kaldı ki ultrasonda kese oluşmadan öyle birşey gözükmez çatlamış yumurta demek istemiş doktorun Büyük ihtimal.

X