Domates, biber, patlıcan karışma her şeye ulan...

Bortecineee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2019
2.559
3.720
Merhaba kızlar, nasılsınız? Ben ilk defa bu kadar rahat ve sakinim. Neyse konuya geleyim...
Pazarı pazartesiye bağlayan gece köyden domates, patates, soğan vb. erzak geldi, kv gönderdi. Domatesleri ezilmesin diye 5 lt su şişesinin ağzını kesip içine doldurup öyle göndermiş. Yine de içlerinde bazı ezişenler ve ıslanan domatesler olduğu için kurusun diye leğene koymuş tezgahta bekletiyordum, müsait ve rahat olduğum bir an yıkayıp doğrayıp buzluğa atacaktım, o zaman da bu geceydi.

Eşim 1, 5 saat önce görevden geldi, o ara yeni bitmiş bulaşık makinesinin içini boşaltmış ve dışarıda kalan kirlileri yerleştiriyordum.

Neyse eşim geldi domatesler için laf sokmaya başladı, kaç gündür o domatesler orda hala da orda duruyor vs, ben de dedim çocuk daha yeni uyudu(uyku düzeni bu aralar bozuldu geç yatıyor geç kalkıyor) akşam kurstan geldim çocuktan fırsat bulamadım, hem ister yaparım ister yapmam dedim. Bana "zaten yapmıyorsun ki duruyor öyle vs" deyio söylenmeye devam etti. Ben de sinirlenip "kaldırmıyorum, ister kaldırırım ister kaldırmam, canım istemiyor bırakıyorum sana inat bırakıyorum burada, çocuğun uyumasını bekledim diyorum anlamıyorsun, hem ben sana açıklama yapmak zorunda değilim ki niye açıklama yapıp kendimi kanıtlayayım ki, sana her yaptığımın hesabını vermek zorund değilim. "diye söylendim mutfakta." o da odadan duyuyor söylediklerimi " tamam çay may istemiyorum senden, bşr şey istemiyorum." dedi yatmaya gitti 😅🤣 bi rahatladım kızlar var ya.
O gidince de domatesleri doğrayıp buzluğa yerleştirdim. Her şeye karışan erkek zor, birşey den anladığı da pek yok da. Ben kurstayken annem kızıma bakıyordu o ara sepetteki çamaşırlarımı katlamış onun için bile laf sokuyor bana eşim, "ahh kaynanam ne güzel de katlamış" diye. Ailecek laf sokmak için doğmuşlar, bununla besleniyorlar 🤣

Son düzenleme:
Merhaba kızlar, nasılsınız? Ben ilk defa bu kadar rahat ve sakinim. Neyse konuya geleyim...
Pazarı pazartesiye bağlayan gece köyden domates, patates, soğan vb. erzak geldi, kv gönderdi. Domatesleri ezilmesin diye 5 lt su şişesinin ağzını kesip içine doldurup öyle göndermiş. Yine de içlerinde bazı ezişenler ve ıslanan domatesler olduğu için kurusun diye leğene koymuş tezgahta bekletiyordum, müsait ve rahat olduğum bir an yıkayıp doğrayıp buzluğa atacaktım, o zaman da bu geceydi.

Eşim 1, 5 saat önce görevden geldi, o ara yeni bitmiş bulaşık makinesinin içini boşaltmış ve dışarıda kalan kirlileri yerleştiriyordum.

Neyse eşim geldi domatesler için laf sokmaya başladı, kaç gündür o domatesler orda hala da orda duruyor vs, ben de dedim çocuk daha yeni uyudu(uyku düzeni bu aralar bozuldu geç yatıyor geç kalkıyor) akşam kurstan geldim çocuktan fırsat bulamadım, hem ister yaparım ister yapmam dedim. Bana "zaten yapmıyorsun ki duruyor öyle vs" deyio söylenmeye devam etti. Ben de sinirlenip "kaldırmıyorum, ister kaldırırım ister kaldırmam, canım istemiyor bırakıyorum sana inat bırakıyorum burada, çocuğun uyumasını bekledim diyorum anlamıyorsun, hem ben sana açıklama yapmak zorunda değilim ki niye açıklama yapıp kendimi kanıtlayayım ki, sana her yaptığımın hesabını vermek zorund değilim. "diye söylendim mutfakta." o da odadan duyuyor söylediklerimi "bıdırama, tamam çay may istemiyorum senden, bşr şey istemiyorum." dedi yatmaya gitti 😅🤣 bi rahatladım kızlar var ya.
O gidince de domatesleri doğrayıp buzluğa yerleştirdim. Her şeye karışan erkek zor, birşey den anladığı da pek yok da. Ben kurstayken annem kızıma bakıyordu o ara sepetteki çamaşırlarımı katlamış onun için bile laf sokuyor bana eşim, "ahh kaynanam ne güzel de katlamış" diye. Ailecek laf sokmak için doğmuşlar, bununla besleniyorlar 🤣
İçinize atmayip arkasından da olsa söylenmeniz çok iyi olmuş. :super: Yardım edip destek olmuyorsa susacak.

İletişiminiz çok tuhaf. Evlilik böyle bir şey değil ama.

Evlilik nasıl birşey? Kadının erkeğin her dediğine susup oturması ve senelerini her türlü ezilerek geçirmesi mi? Ne demek istediğinizi anlamadım biraz açar mısınız?
Evlilik nasıl olmalı sorusunun yüzlerce farklı cevabı olabilir ama nasıl olmamalı sorusunun cevapları sayılıdır.
Mesela evlilikte böyle iletişim şekli hiç sağlıklı değildir.
Karşınızda size hem yardımcı olmayıp hem de hesap soran, ukala bir dille küçümseyen biri ile evli olmak, bunu sürdürmek saçma mesela.
Eşine baş kaldırarak kendini savunmak, özsaygı sağlamaz ki. En fazla iletişimi daha beter çıkmaza sokar.
Neticede hâlâ eşim diyorsunuz o tıynette birine. Vurgulamak istediğim buydu.
Sizi tenkit etmek değil, karşılıklı iletişiminizin eksik ve tuhaf yanlarına şaşırdım bir hayli.

Evlilik nasıl olmalı sorusunun yüzlerce farklı cevabı olabilir ama nasıl olmamalı sorusunun cevapları sayılıdır.
Mesela evlilikte böyle iletişim şekli hiç sağlıklı değildir.
Karşınızda size hem yardımcı olmayıp hem de hesap soran, ukala bir dille küçümseyen biri ile evli olmak, bunu sürdürmek saçma mesela.
Eşine baş kaldırarak kendini savunmak, özsaygı sağlamaz ki. En fazla iletişimi daha beter çıkmaza sokar.
Neticede hâlâ eşim diyorsunuz o tıynette birine. Vurgulamak istediğim buydu.
Sizi tenkit etmek değil, karşılıklı iletişiminizin eksik ve tuhaf yanlarına şaşırdım bir hayli.
Malesef bazen evli kalmak durumunda olabiliyorsunuz. Ha diyince ayrılınmıyor herkes de buna cesaret edemeyebilir. Daha önce cesaret ettiğinizde arkanızda durmayan bir aileniz olduğunda da güvenip ayrılamıyorsunuz. Her şeyi düşünmek zorundasınız.

Beni anlaması için onun gibi cevap verdim ona. Onun bana verdiği tepkilerin benzerini gösterdim ki anlasın ama anlar mı bilmem. Artık baş kaldırıyorum çünkü bu zamana kadar başkaldırmadığım için hep tepeme çıkıldı, ezilen ben oldum. Verdiği tepkilerin bende nasıl etki yarattığını görmeli. Sürekli bu şekilde konuşmuyorum tabiki. Her şeyine de böyle cevap vermiyorum. By şekilde iletişimin sağlıklı olmadığını da biliyorum ama bazen gerekli.

Malesef bazen evli kalmak durumunda olabiliyorsunuz. Ha diyince ayrılınmıyor herkes de buna cesaret edemeyebilir. Daha önce cesaret ettiğinizde arkanızda durmayan bir aileniz olduğunda da güvenip ayrılamıyorsunuz. Her şeyi düşünmek zorundasınız.

Beni anlaması için onun gibi cevap verdim ona. Onun bana verdiği tepkilerin benzerini gösterdim ki anlasın ama anlar mı bilmem. Artık baş kaldırıyorum çünkü bu zamana kadar başkaldırmadığım için hep tepeme çıkıldı, ezilen ben oldum. Verdiği tepkilerin bende nasıl etki yarattığını görmeli. Sürekli bu şekilde konuşmuyorum tabiki. Her şeyine de böyle cevap vermiyorum. By şekilde iletişimin sağlıklı olmadığını da biliyorum ama bazen gerekli.
İnsan sınanmadığı şey hakkında yorum yapmamalı, yaşadığınızı siz biliyorsunuz elbette.
Yine de böyle bir hayatı hak etmiyoruz hiçbirimiz. Buna üzüldüm.

X