Dondurucuya kek atıyor musunuz

umayela

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2019
322
85
Derin dondurucuya normal bildiğimiz sade/kakaolu kek yapıp koyuyor musunuz? çıkarınca tadında değişiklik oluyor mu? En fazla ne kadar süre dondurucuda durabilir?

Atıyorum çokta güzel oluyor dilimle poşete koy hiç ne tadı değişiyor ne kokusu bazen oda sıcaklığında kendi kendine çözülmesini bekliyorum basende acilse ılık fırına 5 dakka atıyorum taze gibi oluyor kurabiye de atıyorum yenecek diye beklemekten iyidir yenecek kadar çıkarıyorum israf olmaktan kurtuluyor hem pratik misafirin geleceği zaman çayın yanına 10 numara mutlaka dene

Şuan kızıma buzluğa attığım cup keklerden çıkardım mesela. Her hafta ister benden Max yediği 2 adet başkada kimse yemiyor. Bayatlayincada yenmiyor. Bende buzluğa atıyorum hafta sonları ikişer tane çıkarıyorum.

Atıyorum çokta güzel oluyor dilimle poşete koy hiç ne tadı değişiyor ne kokusu bazen oda sıcaklığında kendi kendine çözülmesini bekliyorum basende acilse ılık fırına 5 dakka atıyorum taze gibi oluyor kurabiye de atıyorum yenecek diye beklemekten iyidir yenecek kadar çıkarıyorum israf olmaktan kurtuluyor hem pratik misafirin geleceği zaman çayın yanına 10 numara mutlaka dene
Normalde kurabiye popaça dolma vs koyuyordum ama kek hiç denemedim ve bazen aniden misafir gelecek oluyor telaş ediyorum. Denemek istedim bi öncesinde yapan var mı diye sorayım dedim. Teşekkürler cevabınız için

Çift dolap poşetine koyup at tazeden farkı olmuyor
Ayrıca kurabiye hamuru da koyuyorum rulo sarılı çıkarıp kesilecek olunca kesip tepsiye diziyorum misafir için soruyorsan fikir olsun
Aniden gelecek misafire ikram olacak kadar iyi olur demi. Mesela kakaolu kek yapıp atsam çıkarıp çözündükten sonra üzerine muhallebi vs bi sos yapsam bana kolaylık olur diye düşünüyorum

Şuan kızıma buzluğa attığım cup keklerden çıkardım mesela. Her hafta ister benden Max yediği 2 adet başkada kimse yemiyor. Bayatlayincada yenmiyor. Bende buzluğa atıyorum hafta sonları ikişer tane çıkarıyorum.
Bende aniden gelen misafirler için yapmak istiyorum. Misafire ikram edilecek kadar iyi oluyor yani demi

Derin dondurucuya normal bildiğimiz sade/kakaolu kek yapıp koyuyor musunuz? çıkarınca tadında değişiklik oluyor mu? En fazla ne kadar süre dondurucuda durabilir?
Ben koyuyorum, 2 ay da kaldı hiç bişey olmadı yendi gayet.

Saklama kabına koyup attım buzluğa hiç sıkıntı olmadı. Tadı vs gayet yerinde oluyor.

Bende aniden gelen misafirler için yapmak istiyorum. Misafire ikram edilecek kadar iyi oluyor yani demi
Yani bence bariz bir fark yok ama benim annem farkediliyor diyor. Çift buzdolabı poşeti yapın siz ya da hava almaz kaba koyun. Ben tek poşete koyup sallıyorum buzluğa:)

Normalde kurabiye popaça dolma vs koyuyordum ama kek hiç denemedim ve bazen aniden misafir gelecek oluyor telaş ediyorum. Denemek istedim bi öncesinde yapan var mı diye sorayım dedim. Teşekkürler cevabınız için
Hiç sorun yaşamadım ani gelen misafir için çok iyi oluyor geniş zamanda yapıp koyarım hep

Yok olmuyor. Hiç dağılma yaşamadım ben.
Aynı tazelikte çıkıyor

Ben genelde poğaça ve börek pismeden koyuyorum . Pisirecegim zaman cikartip
Gününde pişiriyorum.
Ama hic keki denemedim .

ben birkaç kez denedim buzluğa koymayı ama sanki tadı değişiyor. ya da psikolojik mi anlamadım ama aynı tat olmuyor sanki

X