Dondurulmuş embriyo mu yoksa taze embriyo mu??

gratel88

Üye
Kayıtlı Üye
9 Mart 2023
373
276
35
Arkadaşlar beylikdüzü medicana da tüp bebek tedavisine başladım 17 martta, doktorum dondurulmuş embriyo ile tüp bebek şansı daha fazla olur dedi, toplama işleminden sonra rahim duvarları kalınlaştığı için bekleyelim 2 ay dedi, ama eşim 1 ay anlamış heyecandan karıştırdık :)) her neyse 1-2 ay beklemek mi daha iyi, yoksa taze embriyo mu? tecrübesi olan var mı?

Bugun bende arastirdim
Genelde dondurulmus embriola hamile olanlar cogunlukda bende öyle yapicam ikinci denememde

Arkadaşlar beylikdüzü medicana da tüp bebek tedavisine başladım 17 martta, doktorum dondurulmuş embriyo ile tüp bebek şansı daha fazla olur dedi, toplama işleminden sonra rahim duvarları kalınlaştığı için bekleyelim 2 ay dedi, ama eşim 1 ay anlamış heyecandan karıştırdık :)) her neyse 1-2 ay beklemek mi daha iyi, yoksa taze embriyo mu? tecrübesi olan var mı?
Canım bende dondurulmuş oldum banada doktorum dondurulmuş daha iyi dedi tazede o kadar ilaçlardan iğneden dolayı hormonlar alt üst oluyor bu hormonla tutma ihtimali çok düşük dedi 2 ay ara verdi rahimde toparlanır dedi sonra donmuş transfer oldum anne adayı içinde iyi biraz toplarlaniyor vücudu.

Canım bende dondurulmuş oldum banada doktorum dondurulmuş daha iyi dedi tazede o kadar ilaçlardan iğneden dolayı hormonlar alt üst oluyor bu hormonla tutma ihtimali çok düşük dedi 2 ay ara verdi rahimde toparlanır dedi sonra donmuş transfer oldum anne adayı içinde iyi biraz toplarlaniyor vücudu.
Peki dönmüş yumurtaniz tuttumu.bende dondurulmuş yumurtalarda daha yüksek şans olduğunu duymuştum.ama karar veremiyorum benimde iki tane dondurulmuş yumurtam var ama vücut uretiyorken şuanda bunlarımi kullansam ya zaten erken menopoz durumum var ama doktor en erken 4.5 seneye girersin menopoza dedi.

Donmuş için daha iyi diyorlar. Vücut dinlendiğini kendine geldiği için. Rahim daha iyi hazırlanıyormuş. Ama ben hem donmuş hem taze denedim ikisi de tutmadı 🙈 şimdi yine donmuş deniyorum. Nasip aslında tamamen bence

Peki dönmüş yumurtaniz tuttumu.bende dondurulmuş yumurtalarda daha yüksek şans olduğunu duymuştum.ama karar veremiyorum benimde iki tane dondurulmuş yumurtam var ama vücut uretiyorken şuanda bunlarımi kullansam ya zaten erken menopoz durumum var ama doktor en erken 4.5 seneye girersin menopoza dedi.
Çok şükür ilkte tuttu 5 haftaligiz şuan. Canım dediğim gibi 0 dan baslasan uzun iş ekstra dondurtursan 2 ay daha bekleyeceksin ama elindekileri kullanırsan rahim hazır olduğunda direk transfere olur

Merhaba konuyu okuyunca bende yorum yapmak istedim. Bende dondurulmuş embriyo ile transfer oldum. Doktorum bu yöntemle hamilelik şansının daha yüksek olduğunu söylemişti. Dediği gibi çok şükür ilk transferimde tuttu. Rahim dinlendirmesi olayı önemli diye biliyorum. İmkan varsa dondurmak mantikli.

vucut cok hormon alıyor yumurta toplama donemınde, dınlendırılmesı cok daha mantıklı bence ..
donmus embrıyo ıcın tutunma şansı daha yuksek denıyor ..
bende donmuş olmuştum..

Evet ama sanırım ben dondurulmuş yumurtalar için geç kaldım.zaten iki aylık tedaviyi tüp bebek öncesi ben bir ayın sonuna geldim.ve bir ay daha biosteron ve omegrav kullanicam.zaten bir ay kullandım ve bir ayim kaldı.ilaclar çok zorladı beni bukadar zorlanmisken bir ay daha dayanayim.ilaclarda ucuz degilki.artik bir ay sonra bakalım ne olacak.7 aydır bekliyorum saniirm birkaç ay daha bekleyebilirdim.acele işe şeytan karisirmis bekleyeceğim.

Merhaba konuyu okuyunca bende yorum yapmak istedim. Bende dondurulmuş embriyo ile transfer oldum. Doktorum bu yöntemle hamilelik şansının daha yüksek olduğunu söylemişti. Dediği gibi çok şükür ilk transferimde tuttu. Rahim dinlendirmesi olayı önemli diye biliyorum. İmkan varsa dondurmak mantikli.
Merhaba ne kadar dinlenmiştiniz siz 🙏🏻

Merhaba ne kadar dinlenmiştiniz siz 🙏🏻
Benm 2 regli dönemi geçtikten sonra transferim gerçekleşti. Dr bu şekilde başarı oranının daha yüksek olduğunu söylemişti. Sebebide opu’dan sonra o bölgede tahribat oluyormuş hatta bazı hastalarda yumurtalıklarda şişkinlik ödem ve iltihap oluyormuş bu sebepten. Beni kontrole çağırmıştı opudan sonra.

Inşallah mayısta donmuş embriyo transferi olacağım. Vücudum dinlendi dinleneceği kadar. Umarım bu sefer pozitifi görmek kısmet olur.

Inşallah mayısta donmuş embriyo transferi olacağım. Vücudum dinlendi dinleneceği kadar. Umarım bu sefer pozitifi görmek kısmet olur.
ben de yarın öbür gün adet olmayı bekliyorum inşallah bu hafta olucam, ve doktora gidicem, transferim mayısın 2. haftası olur belki, bu kadar bekledim ama adetimi beklemek çok zor resmen gün geçmiyor

ben de yarın öbür gün adet olmayı bekliyorum inşallah bu hafta olucam, ve doktora gidicem, transferim mayısın 2. haftası olur belki, bu kadar bekledim ama adetimi beklemek çok zor resmen gün geçmiyor
Bekleyince bir türlü gelmek bilmiyor 4 gözle bekledigimiz reglimiz...
Normalde adetlerim çok düzenliydi benim, ama hormonlardan ignelerden hep düzensizleşti.

Mayıs ayı bize ugurlu gelsin arkadaşım, umarim tez vakitte burda birbirimize güzel haberler vermek nasip olur.

Bekleyince bir türlü gelmek bilmiyor 4 gözle bekledigimiz reglimiz...
Normalde adetlerim çok düzenliydi benim, ama hormonlardan ignelerden hep düzensizleşti.

Mayıs ayı bize ugurlu gelsin arkadaşım, umarim tez vakitte burda birbirimize güzel haberler vermek nasip olur.
inşallah, burası olmasa bu konuları konuşacak kimsem yok, çevremde arkadaşlarımın arasında yaptıran ilk kişi benim, o kadar tedirgin başladım ki, burda okuduklarım, hiç tanımadığım ama aynı zorlu yolu yaşayanlar bana yoldaş oldu , inşallah güzel olur herşey

X