Dondurulmuş embriyo

Azra kayra

Üye
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2021
59
35
29
Tüp bebek tedavisinde sona geldiğimi düşünüyordum arkadaşlar. Bugun dondurulmuş 5. Gün embriyosunun transferi için hastaneye gittim. Beklemediğim bir sonuçla karşılaştım 😢 4 adet 5. Gün embriyom çözülme sonrasında hiç biri canlanmadı hepsi dejenere oldu. Başına böyle bir olay gelen var mı?

Konu hakkında bilgim yok ama nasıl 4 ünün de hepsi birden dejenere oluyor yahu ? Bana hiç normal gelmedi , hadi 1 tamam , 2 tamam , 3 tamam. Doktorla ve embriyologla konuştunuz mu ? Dondurmasalarmış o zaman , riskler hakkında sizi bilgilendirdiler mi ?

Tüp bebek tedavisinde sona geldiğimi düşünüyordum arkadaşlar. Bugun dondurulmuş 5. Gün embriyosunun transferi için hastaneye gittim. Beklemediğim bir sonuçla karşılaştım 😢 4 adet 5. Gün embriyom çözülme sonrasında hiç biri canlanmadı hepsi dejenere oldu. Başına böyle bir olay gelen var mı?
4ünü birden neden çözdüler🙄 Dörtü canlansaydı dördünü de transfer mı edeceklerdi. Acaba yanlış bir şey mi yaptılar. 4 ünün birden canlanmaması sorgulanmalı bence

Bana da biraz değişik geldi. İkisini çözdürürken kaybedince diğer ikisini de mi çözdürmeye karar verdiler? Acaba laboratuvar şartları mı uygun değildi? Genelde laboratuvar şartları iyi değilse kaybedilebiliyor

Yani bir değil iki değil üç değil dördünün birden canlamaması ne demek,hiç duymamıştım daha önce,bir açıklama yaptılar mı ? Akla direk labaratuar şartları ve embriyolog tecrübesiyle ilgili bir sıkıntı mı var diye geliyor

Önce ikisini cözdüler. Canlanmadıkları için diğer ikisininde çözdüler onlarda canlanmadı. Açıklamada bulunamadılar. Çok zor ihtimalin gerçekleştiğini söylediler. Sebep bulmadlr. Bende ikinci denememi orda mı yapmalıyım hastane mi değiştirsem bilemedim😔

X