Dörtlu tarama testi

Geographer20

Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2024
168
79
31
Merhabalar dörtlü tarama testinde geçen yıl ablamın riskli cikmisti ve bebeğini aldır dediler çok kötü bi süreç yaşadı ama çocuk sağlıklı doğdu .Böyle bi durum yaşandığı için yakın çevremde 4 lu tarama testini yaptırıp yaptırmama konusunda tereddüte düştüm. Sizce yaptırmalı miyim ?

Fetal dna daha net sonuç veriyor diyorlar. Tarama testleri olasılık söylüyor çünkü kesin değil. Fetal dna araştırınız mı

Fetal dna daha net sonuç veriyor diyorlar. Tarama testleri olasılık söylüyor çünkü kesin değil. Fetal dna araştırınız mı
Hayir fetal dna hiç araştırmadim onu araştırayım o zaman .Çevremdeki herkes tarama testini yaptırma diyor bende tereddütte kaldım dediğiniz gibi yapacağım teşekkür ederim:)

Hayir fetal dna hiç araştırmadim onu araştırayım o zaman .Çevremdeki herkes tarama testini yaptırma diyor bende tereddütte kaldım dediğiniz gibi yapacağım teşekkür ederim:)
Evet genelde hiç ikili dörtlü yaptırmayıp fetal yaptıranların sayısı artıyor sanırım. Rica ederim 🙏🏿

Benim yakın çevremde birine sağlıklı dediler down sendromlu doğdu, birine down sendromlu dediler sağlıklı doğdu. İkili testler daha çok popülasyon üzerinde tahmin üzerine yapılıyor maalesef. Fetal dna yaptıracaksanız da yurt dışında firmalara yaptırın, trdeki firma için yanlış sonuçları çok çıkıyor diyorlar. Ben de sadece fetal DNA yaptırdım, hamileyim.

X