Dost dost diye nicesine kandım..

dreambig

Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2019
75
63
28
Hepinize merhabalar

Şu sıralar canımı sıkan bir konu var size danısıp fikir almaya karar verdim arkadaşlar.
Benim çocukluk arkadaşım var 23 yıldır beraberiz. Babalarımız da çocukluk arkadaşıdır.
Kardeş gibi büyüdük ve onun yeri bende her zaman bambaşkaydı. Ta ki şu son olanlara dek..

Çok uzatmadan anlatmak istiyorum. Üniversiteye beraber hazırlanmaya başladık. Ben her zaman ondan bir adım öndeydim ama ne olursa olsun onun için elimden geleni yaptım dersler de hep destekçisi oldum.
Bu arada bu arkadaşım erkek. Ve inanılmaz hassas bir insan. Sürekli ailevi problemler yaşardı yine en başta ben destek olurdum.
Neyse gün geldi çattı üniversite sınav sonuçları açklandı ben Türkiye'nin en iyi okullarından birine girdim o da neredeyse en kötüsüne.
Bir not eklemek istiyorum ailelerimiz son birkaç yıldır konuşmama kararı aldı bunu söylemek tuhaf ama aileler arasında bir rekabet çekememezlik durumu oluştu özellikle bizim maddi durumumuzun iyileşmesi ve benim iyi bir yeri kazanmam bir sürü şey var aslında..
Anneme karşı her zaman onu savunurdum ve annem de cidden arkadaşımı sever yani..

Neyse ben yine destek oluyorum uzakta ama elimden gelen her türlü şeyi yapıyorum onun için. Sonra psikolojisi o doğudaki üniversitede olmayı kaldıramadı üniversitenin 1. yılı çok ağır sorunlar yaşadı. Ben hep destek oluyorum görüntülü arama yapıyoruz inanın her allahın günü ağlıyor ve ben her allahın günü motivasyon konuşmaları yapıyordum. Babası bile yeter intihar edersen et dedi ben o anda bile kimse yokken vardım.
Her ne zaman buluşsak evde börek kek varsa götürürdüm düşünün.
Sonra ben Erasmus ile Almanya'ya gittim o da denedi ama gidemedi. Yine bir tuhaflık aramızda bir soğukluk oldu. Sonra uzakta olmam derslerimin yoğun olması ve inanın tam 3 yıl boyunca her gün onu desteklemenin verdiği bir yorgunluk vardı üzerimde.
En çok yoranda 2 saat 3 saat konuşuyorum ardından hala negatif olması beni cidden yormuştu. Türkiyedeki arakdaşlarım yeter ben olsam dayanamam diyordu ben yine de o benim "dostum" diyordum.
Ama sırf Almanya'da ona eskisi gibi destek olmadığım için benimle bir süre konuşmadı. Tamam ben de ihmal etmiş olabilirim ama inanın ben de yeni bir ülke derslerim var ve onun sürekli ben demesinden çok sıkılmıştım.

Neyse Almanya'dan döndüm sonra Amerika'da yaz dönemi bir işe kabul edildim ve Amerika'ya gittim. Yine biraz kopukluk oldu. Sonra da Erasmus ile Romanya'da 2. kez eğitim gördüm.
Ama dediğim gibi son 2 yılı yurtdışında geçirdim ve aramızda bir soğukluk oldu.

Ve bir not daha düşmek istiyorum. Ben inanılmaz enerjik ve pozitif bir insanım o da inanılmaz negatif. Ben hadi şöyle yapalım şunu başaralım çok iyi yerlere gelelim derim o da tam tersim. Beni heyecanlandıran bir şeyi dinlemek istemiyor gibi. Ya da hep ondan bahsetmek zorundaymışız gibiydi arkadaşlığımız.

Ama bakın kızlar inanın benim ona yaptığımı o zor zamanlarında ailesi yapmadı. Neyse asıl konu şu beni öyle kıracak bir şey yaptı ki yazıklar olsun dedim.
Ben burun ameliyatı oldum aranızda olanlar varsa bilir zor yani. İlk 3 gün özellikle ve psikolojik olarak da yoruluyorsunuz. Bana 3 gün boyunca yazmadı 3 gün sonra aradı ben de açmak istemedim 3 gündür aklın nerede? Ben de grip oldum diyor. He anladım dedim.

Ve 2 hafta boyunca beni asla ama asla aramadı. Sonra mesaj attı. Bu arada şuan ikimizde ailelerimizle yaşıyoruz İstanbul'da ve evlerimiz 5 dk mesafe. Çıkıp gelmedi geçmiş olsuna. Gerçekten insan zor zamanında bekliyor bunu.
Bana yanlış düşünüyorsun sen yazmayınca ben de senin yazmanı bekledim diyor.
Yahu ben ameliyat olmuşum insan çat çıkar gelir biz birbirimizi kardeş gibi görüyoruz neden bahsediyor anlamıyorum o kadar sahte geldi ki. Ben de artık görüşmek istemediğimi söyledim sonunda. Ve o günden bu yada 1 buçuk ay oldu asla konuşmuyoruz. Bugün akşam yolda gördüm hemen görmezlikten geldi telefona gömüldü ama daracık yol yani.

Gerçekten yazıklar olsun nasıl olur da bunca emek ettiğimiz güvendiğimiz insanlar böyle olabiliyor?
Bu arada ben Eylül de mezun olduğum için yeni yeni şirketlerle görüşmeye başladım.. O da haziranda mezun oldu hemen başladı ve kurumsal bir firmada çok çalışıyor ve bu işten sonra o kadar değişti ki..

Çok uzattım farkındayım ama inanın hayret ediyorum. Arkadaşalarım uzak dur boş ver diyor. Ben de gerçekten kırgınım ve görüşmek istemiyorum benim zor günümde yanımda olmayan bir insanla..

Sizler neler düşünüyorsunuz merak ediyorum. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Edit: Arkadaşlar konuyu editleme gereği duyuyorum görüyorum ki bazı şeyler yanlış anlaşılmaya yol açmış.
Öncelikle ben arkadaşımın düşük bir pozisyonda işe başladığından bahsettim. Bunu onu aşağılamak için değil bunun bile onu ne kadar değiştirdiğini vurgulamak için yazdım. Yazımda sürekli kendimi övüyor onu da aşağılıyormuşum gibi gözükmüş, ama asıl anlatmak istediğim bunların zamanla bizim aramızı açan unsurlar olduğuydu. Benim bunları yapmadan önce aramızın gayet iyi olması sonrasında bozulması rahatsız etti. Benim adıma sevindiğini hissetmiyordum artık.
Ve ben hep dikkat ederdim bu konuları yanında açmamak için çünkü gerçekten çok kafasına takıyor ve üzülüyordu. Zaten düzenli olarak ilaç da kullanıyor. Gerçekten hassas bir insan ama kötü biri de olduğunu düşünmüyorum sadece bu kadar çabuk değişmesi beni hayal kırıklığına uğrattı. Ve evde de baskı vardı ailesinden yana.

Dediğim gibi belki de aileler arasındaki rekabet bizi bu noktalara getirdi. Ama ben asla onun kötü olmasını istemem. 100 kez hadi kalk çalış bak beraber gidelim derdim tembellik eder ya da olmaz ki zaten ben şanssızım der vazgeçerdi.
Onun Cv'sini ben yaptım kaç kez ki bir şeyler yolunda gitsin diye. İnanın eğer ondan üstün olmak istesem bunu yapmazdım. Ben arkadaşımı asla ama asla rakip olarak görmedim. Yani günün birinde dünyanın en iyi işine sahip olayım dostum olmayacaksa ne anlamı var 3 günlük dünya Allah aşkına. İnsanız değer veriyoruz ve değer görmek istiyoruz.

Bir arkadaş da demiş ki evden götürdüğün kekten börekten bahsetmişsin diye. Arkadaşlar ben onu samimiyet boyutumuzu bahsetmek için onu ne kadar düşündüğümü göstermek için yazdım. Kendisi çok zayıftı bu da onu üzüyordu. Ya bilmiyorum arkadaşlara da söyledim eminim benim de hatalarım vardır kendimi kusursuz görmüyorum kesinlikle.

Ya da ego tatmin ettiğimi söyleyen arkadaşlar var. Merak ediyorum arkadaşlık sadece dert sorun paylaşmak mı? Ben de isterdim ki ben iyi olduğumda da o da benim adıma sevinsin. Benimle gurur duyduğunu belirtsin. O en ufak bir şey başarınca bile ben hadi bir şeyler yapalım derdim onun adına mutlu olurdum. Ama öyle bir hal almıştı ki ben kendi yaptıklarımı bahsetmekten çekiniyordum. Tek konuştuğumuz şeyler sorunlarıydı.

Ve kusura bakmayın ama her ne olursa olsun sizin yanında olduğunuz insanın da yanında olmasını istiyorsunuz. Bu içgüdüsel insani bir ihtiyaç. Tabi ki de iyilikler karşılık beklenmeden yapılır ama insan bu kadar güvendiği insandan da elbet iyilik bekler yani bu istemsiz, İnsanoğlunun yaradılışında var olan bir şey bence. Yani ben kendimi onun yerine koyuyorum her ne kadar küs olsak da kalkar gider bir geçmiş olsun derim benim kırıldığım nokta bu. Ben görüşmeyelim dedim ama 23 yıl dile kolay. Yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmemiş. Bilmiyorum ben biraz önce bir arkadaşın yorumunda da belirttim benim de elbet hatalarım olmuştur. Ama siz 3 yıl boyunca ağır psikolojik problemler yaşayan birine bu kadar destek olup zor zamanınızda yanınızda göremiyorsanız siz de sitem edersiniz..

Hem öyle olmasa sizi sonradan umursamayacak birine bile bile iyilik yapmaya devam eder misiniz gerçekten merak ediyorum?

Son düzenleme:
Ne düşüncem insanların çoğu aynı zaten iyi günüde herkes yanında olur ama bir kez düştün mü üzerine bile basmazlar o kadar görünmez olursun.
Ha bu arada uuu evet anladık amerikaya ve alamanyaya gidilmiş :)
Ne kadar acı bir şey asla yapmaz dediğiniz insanların böyle nankör olması merak ediyorum acaba bir gün anlarlar mı..

Kimse kusura bakmasin, kimseni 3 yil depresyondan cikarmakla ugrasamam, kendi dertlerim bana yeter, hele erkekse hic cekemem.
Ama sanki arkadasinizdan kopmak icin bahane aramissiniz. Bir de dusuk pozisyon, takim elbisenin verdigi guc filan diyerek ezmissiniz cocugu.
Kafam karisti bir az.

Boyle habıre negatif, enerji emen ilgi alaka bekleyen, akıl isteyen ama bildigini okuyan kısır dongu İcinde dönüp duran tiplerden nefret ediyorum arkadasında oyle bırı. Ne kadar uzak durursan, o kadar iyilik edersin kendine. Erasmustu abddeydı derken o arabesk dertlerını biraz dınleyememıssın ki bahanen saglam calisiyorsun nasıl kesmıs hemen ıletısımı? Dost olan adınıza sevinir, ıletısımı kesmez. Cocuk dostunuz degıl yani.

Dıger konuda, ondan bahsederken özellikle calısmaya basladıgı kurumsal firmada bayagı dusuk pozisyonda oldugunu belirtmeniz, aileler gıbı ister kabul edin ister etmeyin sizinde bi kıyas İcinde oldugunuzu gösteriyor.
Ben is bulamadım o buldu ama, dusuk pozisyonda? Hanı ben CALISMAm gıbı...
Siz dost degılsınız frekanslarınız da baska.
Unutun onu o da sızı unutsun. Herkes dengıyle takılsın. Nankörlukler karsısında da bu kadar sasırmayın, 40 yıl tası sırtında Bıgun bırak senden kotusu yok. Hayatın gercegı bu.

Ne kadar acı bir şey asla yapmaz dediğiniz insanların böyle nankör olması merak ediyorum acaba bir gün anlarlar mı..
Aynı şeylerin benzerini bende yaşadım bi ufaklıktan beridir tanıdığım biri vardı görsen dünyanın en saflarından biriydi, ama sonra aradan 10 sene geçtikten sonra bi baktımki ne kadar pis iş var bulaşmış birine dönmüştü,keşke hep çocukluğundaki gibi kalsaydı ve sırf çıkar için çevresindekilerin yaptıkları kötülükleri yapmasaydı,ben asla çizgimi bozmadım 7sinde de iyiydim 70'indede öyle olacağım ama insanlar nasıl çıkarları için bu kadar değişebilirler bu çocukta onu gördüm ve artık kimseye de şaşırmam yani.

O da haziranda mezun oldu hemen başladı ve kurumsal bir firmada çok düşük bir pozisyonda çalışıyor ama o kadar değişti ki acaba diyorum giydiği takım elbise mi güç veriyor

Bunun gibi bir sürü ezikleyici cümle ve ben ona hep destek oldum :sampiyon:

Ameliyat sonrası aramamasi cok çok ayıp ama sizinde hep onunla yarışınız varmış maşallah.
Bu konu benim bir erkek dostum vardi aile dostumuzdu aileler küstü ama biz devam ettik. Hayat galesi yeri geldi yurt dışına çıktım arayamadim yeri geldi yoğun oldum arayamadim ama bunun haricinde gerçekten çok destek oldum. Çünkü istemediği bir üniversite de okuyordu ailesi bile onemsemiyordu bazen onu ama ben destek olmaya her zaman çalıştım.
En son burun ameliyatı oldum aramadi bile ve neden aramadin dedim griptim dedi hı peki o zaman deyip artık görüşmek istemedigimi söyledim çünkü aynı ozeni bana göstermediğini anladım. Şimdi 1 buçuk ay oldu ama yolda görüyor yüzüme bakmıyor bile hic mi hatrim yok diye açılabilirdi ama yok
.
Yardim ettiginiz takma dediğiniz seyler aslında sizin için ne kadar muhimmis belli oluyor.
ikinizin dostluguda hic saf ve temiz değil.

Hepinize merhabalar

Şu sıralar canımı sıkan bir konu var size danısıp fikir almaya karar verdim arkadaşlar.
Benim çocukluk arkadaşım var 23 yıldır beraberiz. Babalarımız da çocukluk arkadaşıdır.
Kardeş gibi büyüdük ve onun yeri bende her zaman bambaşkaydı. Ta ki şu son olanlara dek..

Çok uzatmadan anlatmak istiyorum. Üniversiteye beraber hazırlanmaya başladık. Ben her zaman ondan bir adım öndeydim ama ne olursa olsun onun için elimden geleni yaptım dersler de hep destekçisi oldum.
Bu arada bu arkadaşım erkek. Ve inanılmaz hassas bir insan. Sürekli ailevi problemler yaşardı yine en başta ben destek olurdum.
Neyse gün geldi çattı üniversite sınav sonuçları açklandı ben Türkiye'nin en iyi okullarından birine girdim o da neredeyse en kötüsüne.
Bir not eklemek istiyorum ailelerimiz son birkaç yıldır konuşmama kararı aldı bunu söylemek tuhaf ama aileler arasında bir rekabet çekememezlik durumu oluştu özellikle bizim maddi durumumuzun iyileşmesi ve benim iyi bir yeri kazanmam bir sürü şey var aslında..
Anneme karşı her zaman onu savunurdum ve annem de cidden arkadaşımı sever yani..

Neyse ben yine destek oluyorum uzakta ama elimden gelen her türlü şeyi yapıyorum onun için. Sonra psikolojisi o doğudaki üniversitede olmayı kaldıramadı üniversitenin 1. yılı çok ağır sorunlar yaşadı. Ben hep destek oluyorum görüntülü arama yapıyoruz inanın her allahın günü ağlıyor ve ben her allahın günü motivasyon konuşmaları yapıyordum. Babası bile yeter intihar edersen et dedi ben o anda bile kimse yokken vardım.
Her ne zaman buluşsak evde börek kek varsa götürürdüm düşünün.
Sonra ben Erasmus ile Almanya'ya gittim o da denedi ama gidemedi. Yine bir tuhaflık aramızda bir soğukluk oldu. Sonra uzakta olmam derslerimin yoğun olması ve inanın tam 3 yıl boyunca her gün onu desteklemenin verdiği bir yorgunluk vardı üzerimde.
En çok yoranda 2 saat 3 saat konuşuyorum ardından hala negatif olması beni cidden yormuştu. Türkiyedeki arakdaşlarım yeter ben olsam dayanamam diyordu ben yine de o benim "dostum" diyordum.
Ama sırf Almanya'da ona eskisi gibi destek olmadığım için benimle bir süre konuşmadı. Tamam ben de ihmal etmiş olabilirim ama inanın ben de yeni bir ülke derslerim var ve onun sürekli ben demesinden çok sıkılmıştım.

Neyse Almanya'dan döndüm sonra Amerika'da yaz dönemi bir işe kabul edildim ve Amerika'ya gittim. Yine biraz kopukluk oldu. Sonra da Erasmus ile Romanya'da 2. kez eğitim gördüm ve tüm bunları yaparken okulumu uzatmadan 4 yılda mezun oldum.
Ama dediğim gibi son 2 yılı yurtdışında geçirdim ve aramızda bir soğukluk oldu.

Ve bir not daha düşmek istiyorum. Ben inanılmaz enerjik ve pozitif bir insanım o da inanılmaz negatif. Ben hadi şöyle yapalım şunu başaralım çok iyi yerlere gelelim derim o da tam tersim. Beni heyecanlandıran bir şeyi dinlemek istemiyor gibi. Ya da hep ondan bahsetmek zorundaymışız gibiydi arkadaşlığımız.

Ama bakın kızlar inanın benim ona yaptığımı o zor zamanlarında ailesi yapmadı. Neyse asıl konu şu beni öyle kıracak bir şey yaptı ki yazıklar olsun dedim.
Ben burun ameliyatı oldum aranızda olanlar varsa bilir zor yani. İlk 3 gün özellikle ve psikolojik olarak da yoruluyorsunuz. Bana 3 gün boyunca yazmadı 3 gün sonra aradı ben de açmak istemedim 3 gündür aklın nerede? Ben de grip oldum diyor. He anladım dedim.

Ve 2 hafta boyunca beni asla ama asla aramadı. Sonra mesaj attı. Bu arada şuan ikimizde ailelerimizle yaşıyoruz İstanbul'da ve evlerimiz 5 dk mesafe. Çıkıp gelmedi geçmiş olsuna. Gerçekten insan zor zamanında bekliyor bunu.
Bana yanlış düşünüyorsun sen yazmayınca ben de senin yazmanı bekledim diyor.
Yahu ben ameliyat olmuşum insan çat çıkar gelir biz birbirimizi kardeş gibi görüyoruz neden bahsediyor anlamıyorum o kadar sahte geldi ki. Ben de artık görüşmek istemediğimi söyledim sonunda. Ve o günden bu yada 1 buçuk ay oldu asla konuşmuyoruz. Bugün akşam yolda gördüm hemen görmezlikten geldi telefona gömüldü ama daracık yol yani.

Gerçekten yazıklar olsun nasıl olur da bunca emek ettiğimiz güvendiğimiz insanlar böyle olabiliyor?
Bu arada ben Eylül de mezun olduğum için yeni yeni şirketlerle görüşmeye başladım.. O da haziranda mezun oldu hemen başladı ve kurumsal bir firmada çok düşük bir pozisyonda çalışıyor ama o kadar değişti ki acaba diyorum giydiği takım elbise mi güç veriyor

Çok uzattım farkındayım ama inanın hayret ediyorum. Arkadaşalarım uzak dur boş ver diyor. Ben de gerçekten kırgınım ve görüşmek istemiyorum benim zor günümde yanımda olmayan bir insanla..

Sizler neler düşünüyorsunuz merak ediyorum. Okuduğunuz için teşekkür ederim.
Degisime karşı şurada kalsın. Umarım gorusmezsiniz birbirinizle artik.

Kimse kusura bakmasin, kimseni 3 yil depresyondan cikarmakla ugrasamam, kendi dertlerim bana yeter, hele erkekse hic cekemem.
Ama sanki arkadasinizdan kopmak icin bahane aramissiniz. Bir de dusuk pozisyon, takim elbisenin verdigi guc filan diyerek ezmissiniz cocugu.
Kafam karisti bir az.
Ben kardeşimden ayırmazdım o üzülünce ben de üzülürdüm bu yüzden.
Evet çünkü ben işe girdikten sonra değiştiğini düşünüyorum, konuşma şekli tavırları. Belki de sinirliyim o yüzden de sert konuşmuş olabilirim burada biraz evet..

Cok düsük bir pozisyonda calısıyor diye belirttigin yere gelene kadar sana hak vermistim.
Bunu okuyunca sana tüm verdigim hakları geri almak istedim.
Kim bilir destek olayım derken laflarının arasında kac asagılayıcı konusman gecti. Bencede yazık olmus...

Ben kardeşimden ayırmazdım o üzülünce ben de üzülürdüm bu yüzden.
Evet çünkü ben işe girdikten sonra değiştiğini düşünüyorum, konuşma şekli tavırları. Belki de sinirliyim o yüzden de sert konuşmuş olabilirim burada biraz evet..
Sert degıl, asagılamıssınız acık acık. Kazandığı unının kotu olması çocukluktan beri sizin önde olmanız, durumunuz iyi diye ailenin sızı cekememesı, cocugun is bulması ama dusuk pozisyon olusu, takım elbiseden cesaret aldıgı...

Hak etmeyen birine gereğinden fazla destek olmuşsunuz. Ona harcadığınız zamana çok yazık olmuş.

Konunun her paragrafında karşı tarafı aşağılamışsınız. Desem ki konuyu iyi anlayalım diye böyle yazdın ama yok bildiğin kendini üstün görüyorsun. Mesela sonda yazdığın “düşük pozisyonda” ayrıntısı ne alaka yani? Bu tavırlarınızdan sıkılmıştır.

Cok düsük bir pozisyonda calısıyor diye belirttigin yere gelene kadar sana hak vermistim.
Bunu okuyunca sana tüm verdigim hakları geri almak istedim.
Kim bilir destek olayım derken laflarının arasında kac asagılayıcı konusman gecti. Bencede yazık olmus...
Haklisiniz belki ama onu eklemenin sebebi bu işle beraber değişmesi. Ben her ne kadar şuan konuşmuyor olsak da iyi bir işe girmesini isterim tabi ki ama benim gözlemlediğim bu. Ve ayrıca şunu belirtmek istiyorum ki ben asla ama asla ortamlar da eramsus ya da amerika konusunu açmamaya çalışıyordum ki üzülmesin diye. Ama mesela en son buluşmamız da bana yukarıdan baktığını hisettim bilmiyorum belki de sinirliyim ve böyle detayları yazdım.

Haklisiniz belki ama onu eklemenin sebebi bu işle beraber değişmesi. Ben her ne kadar şuan konuşmuyor olsak da iyi bir işe girmesini isterim tabi ki ama benim gözlemlediğim bu. Ve ayrıca şunu belirtmek istiyorum ki ben asla ama asla ortamlar da eramsus ya da amerika konusunu açmamaya çalışıyordum ki üzülmesin diye. Ama mesela en son buluşmamız da bana yukarıdan baktığını hisettim bilmiyorum belki de sinirliyim ve böyle detayları yazdım.
Nasıl hissettiniz ne dedi veya ne yaptı?

Hislerle alakalı bunlar biraz. Mesela konuşuyoruz ve o tanıdığım insan değil de biraz daha tuhaf bir insan varmış gibiydi. Sen anlamazsın modunda. O da beni kıracak bir şeyi direkt söylemezdi zaten.
Hissettiğinız seyler genelde dogrudur.
Hersey harıkayken kotu hissetmez insan o duyguyu bılıyorum. vadenız dolmus demek. Az önce baska konuya da yazdım, yaklasık 2 yıl önce 21 senelık dostlugum bıttı ve ölmedim.
Bitmesi lazımdır ve biter
İnsanlar degısır sehırler degısır hayat standartları goruslerı degısır biter. Ömür bitiyor evlilikler bitiyor, dostluk neden bitmesin.
Kabullenin ve ısrar edip kafa yorup buna uzulmeyın
Onsuz da olur. Keske bitmese ama, bitiyor iste. İcinde insanların oldugu herseyın malesef bir sonu var.

Boyle habıre negatif, enerji emen ilgi alaka bekleyen, akıl isteyen ama bildigini okuyan kısır dongu İcinde dönüp duran tiplerden nefret ediyorum arkadasında oyle bırı. Ne kadar uzak durursan, o kadar iyilik edersin kendine. Erasmustu abddeydı derken o arabesk dertlerını biraz dınleyememıssın ki bahanen saglam calisiyorsun nasıl kesmıs hemen ıletısımı? Dost olan adınıza sevinir, ıletısımı kesmez. Cocuk dostunuz degıl yani.

Dıger konuda, ondan bahsederken özellikle calısmaya basladıgı kurumsal firmada bayagı dusuk pozisyonda oldugunu belirtmeniz, aileler gıbı ister kabul edin ister etmeyin sizinde bi kıyas İcinde oldugunuzu gösteriyor.
Ben is bulamadım o buldu ama, dusuk pozisyonda? Hanı ben CALISMAm gıbı...
Siz dost degılsınız frekanslarınız da baska.
Unutun onu o da sızı unutsun. Herkes dengıyle takılsın. Nankörlukler karsısında da bu kadar sasırmayın, 40 yıl tası sırtında Bıgun bırak senden kotusu yok. Hayatın gercegı bu.

Haklisiniz sanırım. Ben de bu kiyas durumuna girmiş olabilirim. Ama şunu belirtmek istiyorum aileler o kadar birbiriyle uğraştı ki biz de etkilendik. Bunu üzülerek söylüyorum ama ben bazen benim için sevindiğini hissedemiyordum. Ve babasının küçükken benim hakkımda ondan bir şey olmaz demesi de üzmüştü bunlar hep bizi bu noktalara getirdi sanırım. Ama inanın ben onu her şey için o kadar destekledim ki. Mesela abd icin hadi sen de şunları yap diyorum yok. Kaç kez cv sini ben düzenledim onun için. Ya da Hadi çalış Erasmus diyorum ama tembellik ediyordu sonra da çok üzülüyordu. Belki tam içindekileri yansıtamadım ama bilmiyorum.

Haklisiniz sanırım. Ben de bu kiyas durumuna girmiş olabilirim. Ama şunu belirtmek istiyorum aileler o kadar birbiriyle uğraştı ki biz de etkilendik. Bunu üzülerek söylüyorum ama ben bazen benim için sevindiğini hissedemiyordum. Ve babasının küçükken benim hakkımda ondan bir şey olmaz demesi de üzmüştü bunlar hep bizi bu noktalara getirdi sanırım. Ama inanın ben onu her şey için o kadar destekledim ki. Mesela abd hadi sen de şunları yap diyorum yok. Kaç kez cv sini ben düzenledim onun için. Ya da Hadi çalış Erasmus diyorum ama tembellik ediyordu sonra da çok üzülüyordu. Belki tam içindekileri yansıtamadım ama bilmiyorum.
Gerek yok iste, anne sefkatıyle sadece evladını seveceksin yoksa seni harcarlar, al harcamış iste.
Ederinden fazla deger soytarıyı kral eder, gecer karsına sankı o arabesk ezik kendisı degılmıs gıbı sen anlamazsın dıyıverır. Kıtlenırsın kalırsın. Bu cesaretıde senın sevginden alır, en uzucusu bu.
Sizin ıcın sevindiğini hissetmiyorsanız sevınmiyordur emin olun.
Simdı kendi hayatına odaklanıp isine gucune bakma zamanı. Adım falan atayım deme.

Hissettiğinız seyler genelde dogrudur.
Hersey harıkayken kotu hissetmez insan o duyguyu bılıyorum. vadenız dolmus demek. Az önce baska konuya da yazdım, yaklasık 2 yıl önce 21 senelık dostlugum bıttı ve ölmedim.
Bitmesi lazımdır ve biter
İnsanlar degısır sehırler degısır hayat standartları goruslerı degısır biter. Ömür bitiyor evlilikler bitiyor, dostluk neden bitmesin.
Kabullenin ve ısrar edip kafa yorup buna uzulmeyın
Onsuz da olur. Keske bitmese ama, bitiyor iste. İcinde insanların oldugu herseyın malesef bir sonu var.
Haklisiniz ve eminim benim de hatalarım olmuştur bu arkadaşlıkta. Belki ailelerimizin böyle olması belki de cidden onun henüz toparlanamamasi. Ben de burada aşağılayıcı şeyler yazdım utandim şimdi gerçekten. O yazdıklarımı sileceğim.

Ve görüyorum ki sizin de bitmiş arkadaşlığınız sizi çok iyi anlıyorum. Demek ki hayat böyle bir şey. Inanın üzücü. Ama hayırlısı bu diye bakmak en doğrusu sanırım evet

X