Dost sandığım kızın kazığı

intense27

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2023
16
20
28
Merhaba, eski konumu belki hatırlarsınız. Eski erkek arkadaşım ailemin evinin kapısına dayanmıştı, ilişkide de tssb tanısı alacak kadar psikolojik şiddete uğramıştım.

Bu konuda en büyük yardımcılarımdan biri kız kardeşimden de yakın gördüğüm, ilkokul ve mahalleden bir arkadaşımdı. Yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmezdi ailenin 3. Kızı gibiydi. Psikopat eski sevgilimle konuşup peşimi bırakmasını söyleyen bana her ama her konuda destek çıkan birisiydi. Üç ay önce boşandı ve bu durumu kaldıramayıp alkol bagımlısı oldu, tek gecelik ilişkiler yaşamaya başladı, kokain bağımlılarıyla takılmaya başladı. Şu anda kendinden 8 yaş küçük biriyle sevgili. Artık ona yeter ki erkek olsun, hemen yürür.

Eski sevgilim bu kızla yakınlığımı hoş bulmazdı. (Tabi kız düzgün bir hayat yaşarken). Arkasından o…u, bunu sevmiyorum derdi. Kız da bunları biliyor. Hatta kıza, benim hakkımda o..u., namussuz, annesi de bunun gibi zaten, kardeşi anne babaya benzemiyor kesin aldattı kocasını gibisinden bir sürü rahatsız edici mesajlar atmıştı.

Konuya dönersek eski sevgilim hala peşimi bırakmıyor ve dün ise bu arkadaşımın iş yerine gitmiş (zincir elektronik mağazası). Bu anlatacaklarım “dostumun” ve iş arkadaşının ağzından duyduğum sözler. Eski sevgilim güya laptop bakarken arkadaşımı görmüş selam vermiş, görüşürüz demiş tam çıkarken arkadaşım “içeri gel sana çay vereyim” diye davet etmiş ve beni çekiştirmişler. Kız, benim için “yeni bir flörtü var zaten” demiş isim bile vermiş ve eski erkek arkadaşım ona sosyal medyadan mesaj atmış o benim sevgilim diye.

Eski sevgilimle iyi olduğumuz zamanlar arkadaşımın yaptığı bir iki hatayı ona anlatmıştım, akıl almak için. O da bu mesajları arkadaşıma göstermiş. Şimdi kız benimle konuşmuyor, ailem de yaşadığı hayat yüzünden konuşmamı istemiyordu zaten.

Ama benim ilişki yüzünden psikiyatri hastası olduğumu, onun kendisinin arkasından söylediklerini, bana ve aileme yaşattıklarını, hala CAN GÜVENLİĞİMİN OLMADIĞINI bildiği halde çaya davet etmesi beni o kadar yaraladı ki. Dün mesela gece 2ye kadar karakolda şikayette bulunmaya çalıştığımı, diken üstünde yeni ev arayışında olduğumu bildiği halde bir mesaj atamadı arkadaşlar. Bir de kalkıp ben özür diledim dediklerim için. Kim bilir o kocasına neler anlattı benim hakkımda.

Neden yaptın neden davet ettin o zaten mağazadan çıkarken dediğimde, benim düşmanım yok canım istedi davet ettim, hesap mı soruyorsun dedi.

Çok canım sıkkın.

Eski sevgilimle iyi olduğumuz zamanlar arkadaşımın yaptığı bir iki hatayı ona anlatmıştım, akıl almak için.
Onlar sizi çekiştirmiş ama siz de vakti zamanında arkadaşınızı çekiştirmişsiniz. Kızın yaşam biçimi hoşunuza gitmiyorsa uzak duracak arkadaşlık etmeyecektiniz.
Sonuç olarak ikisiyle de muhatap olmayın. Uzak durun. Saçma sapan hareketler, hayatlar.

Peki neden böyle bir hareket yapmış, bir açıklaması oldu mu? Aranızda bir sıkıntı mı oldu?
Neyse bundan sonra o hanımı her yerden engelleyin olsun bitsin. Bir şekilde size ulaşırsa da ağzınıza geleni söylersiniz

Merhaba, eski konumu belki hatırlarsınız. Eski erkek arkadaşım ailemin evinin kapısına dayanmıştı, ilişkide de tssb tanısı alacak kadar psikolojik şiddete uğramıştım.

Bu konuda en büyük yardımcılarımdan biri kız kardeşimden de yakın gördüğüm, ilkokul ve mahalleden bir arkadaşımdı. Yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmezdi ailenin 3. Kızı gibiydi. Psikopat eski sevgilimle konuşup peşimi bırakmasını söyleyen bana her ama her konuda destek çıkan birisiydi. Üç ay önce boşandı ve bu durumu kaldıramayıp alkol bagımlısı oldu, tek gecelik ilişkiler yaşamaya başladı, kokain bağımlılarıyla takılmaya başladı. Şu anda kendinden 8 yaş küçük biriyle sevgili. Artık ona yeter ki erkek olsun, hemen yürür.

Eski sevgilim bu kızla yakınlığımı hoş bulmazdı. (Tabi kız düzgün bir hayat yaşarken). Arkasından o…u, bunu sevmiyorum derdi. Kız da bunları biliyor. Hatta kıza, benim hakkımda o..u., namussuz, annesi de bunun gibi zaten, kardeşi anne babaya benzemiyor kesin aldattı kocasını gibisinden bir sürü rahatsız edici mesajlar atmıştı.

Konuya dönersek eski sevgilim hala peşimi bırakmıyor ve dün ise bu arkadaşımın iş yerine gitmiş (zincir elektronik mağazası). Bu anlatacaklarım “dostumun” ve iş arkadaşının ağzından duyduğum sözler. Eski sevgilim güya laptop bakarken arkadaşımı görmüş selam vermiş, görüşürüz demiş tam çıkarken arkadaşım “içeri gel sana çay vereyim” diye davet etmiş ve beni çekiştirmişler. Kız, benim için “yeni bir flörtü var zaten” demiş isim bile vermiş ve eski erkek arkadaşım ona sosyal medyadan mesaj atmış o benim sevgilim diye.

Eski sevgilimle iyi olduğumuz zamanlar arkadaşımın yaptığı bir iki hatayı ona anlatmıştım, akıl almak için. O da bu mesajları arkadaşıma göstermiş. Şimdi kız benimle konuşmuyor, ailem de yaşadığı hayat yüzünden konuşmamı istemiyordu zaten.

Ama benim ilişki yüzünden psikiyatri hastası olduğumu, onun kendisinin arkasından söylediklerini, bana ve aileme yaşattıklarını, hala CAN GÜVENLİĞİMİN OLMADIĞINI bildiği halde çaya davet etmesi beni o kadar yaraladı ki. Dün mesela gece 2ye kadar karakolda şikayette bulunmaya çalıştığımı, diken üstünde yeni ev arayışında olduğumu bildiği halde bir mesaj atamadı arkadaşlar. Bir de kalkıp ben özür diledim dediklerim için. Kim bilir o kocasına neler anlattı benim hakkımda.

Neden yaptın neden davet ettin o zaten mağazadan çıkarken dediğimde, benim düşmanım yok canım istedi davet ettim, hesap mı soruyorsun dedi.

Çok canım sıkkın.
Arkadaşınızın iş arkadaşı ne alaka size gelip o ikisinin konuştukları şeyleri anlatsın ki? Üstelik bu kadar ayrıntılı bilmesi için oturup onlarla beraber sizi çekiştirmiş olması lazım. Bir de diğer konunuzda ayrı şehirlerde olduğunuzu yazmışsınız ne alaka yani iş arkadaşının ülkenin diğer ucundaki arkadaşına gıybet yetiştirsin?

Bir kere iş arkadaşıyla papaz olacak, her gün yan yanalar, bu da her gün gerginlik demek. Size aralarındaki konuşmaları bu kadar detaylı bir şekilde eski sevgiliniz anlatmış gibi geldi bana. Ama onunla konuştuğunuzu söylemeye çekindiğinizden arkadaşımın iş arkadaşından duydum dediğinizi düşünüyorum.

Son düzenleme:
Arkadaşınızın iş arkadaşı ne alaka size gelip o ikisinin konuştukları şeyleri anlatsın ki? Üstelik bu kadar ayrıntılı bilmesi için oturup onlarla beraber sizi çekiştirmiş olması lazım. Bir de diğer konunuzda ayrı şehirlerde olduğunuzu yazmışsınız ne alaka yani iş arkadaşının ülkenin diğer ucundaki arkadaşına gıybet yetiştirsin?

Bir kere iş arkadaşıyla papaz olacak, her gün yan yanalar. Size aralarındaki konuşmaları bu kadar detaylı bir şekilde eski sevgiliniz anlattı di mi 😁 onunla konuştuğunuzu söylerseniz linç yersiniz diye arkadaşımın iş arkadaşı anlattı diyorsunuz
Kendisi de anlattı, iş arkadaşı da.

Kendisi de anlattı, iş arkadaşı da.
Kendisi gelip eski sevgilinle seni çekiştirdik, sana şöyle şöyle saydırdım mı dedi? İş arkadaşının anlattığına neden inanmadığımı zaten söyledim. Bana pek inandırıcı gelmedi ne yalan söyleyim :/ eski sevgilinizin anlatmış olması anlattıklarınızın mantığına daha çok uyuyor.

Kendisi gelip seni eski sevgilinle seni çekiştirdik, sana şöyle şöyle saydırdım mı dedi? İş arkadaşının anlattığına neden inanmadığımı zaten söyledim. Bana pek inandırıcı gelmedi ne yalan söyleyim :/ eski sevgilinizin anlatmış olması anlattıklarınızın mantığına daha çok uyuyor.
Bir gün boyunca telefonlarımı açmadı, en sonuncuda açtı ve böyle böyle ben seninle konuşmak istemiyorum dedi. Bunda inanılmayacak ne var? Karakolda saatlerce şikayet ettiğim kişiyle neden görüşeyim? Lütfen yorumlarınıza dikkat edin senaryo yazacak değilim

Bir gün boyunca telefonlarımı açmadı, en sonuncuda açtı ve böyle böyle ben seninle konuşmak istemiyorum dedi. Bunda inanılmayacak ne var? Karakolda saatlerce şikayet ettiğim kişiyle neden görüşeyim? Lütfen yorumlarınıza dikkat edin senaryo yazacak değilim
Dediğiniz gibi gerçekleşmiş olmasını temenni ederim ben de. Kızacak bir şey yok, mantıksız bulduğum kısımları söylüyorum. Yani empati yapıyorum: çalıştığım yerdeki bir iş arkadaşım türkiyenin öbür ucundaki bir başka arkadaşını bir başkasıyla beraber kötülüyor, ben de pür dikkat onları dinliyorum, o kişiyi buluyorum ve bunları yetiştiriyorum.

Bir kere o kişiyi tanısam bile söylemem çünkü dedikodu yapan kızla aynı işyerindeyiz ve bu her gün işyerinde gerginlik, huzursuzluk demek. Bu yüzden mantıksız geldi. Yoksa eski sevgilinizle konuşmamış olmanız beni mutlu eder

Arkadaşınız eşinden ayrıldıktan sonra depresyona girmiş ve şuan bence çok kötü durumda. O sizin yanınızda olmuş, siz de onu bu durumdan kurtarmak için bir şeyler yapın lütfen. Belki de kafası karışık kimseye güvenmiyor şuan onun arkasından gerçekten o şekilde konuşup konuşmadığını teyit etmek için, eski sevgilinize bir çay içelim demiş olabilir. Keşke eski sevgilinizin onun arkasından bu şekilde konuştuğunu ona söylemeseydiniz.

Dediğiniz gibi gerçekleşmiş olmasını temenni ederim ben de. Kızacak bir şey yok, mantıksız bulduğum kısımları söylüyorum. Yani empati yapıyorum: çalıştığım yerdeki bir iş arkadaşım türkiyenin öbür ucundaki bir başka arkadaşını bir başkasıyla beraber kötülüyor, ben de pür dikkat onları dinliyorum, o kişiyi buluyorum ve bunları yetiştiriyorum.

Bir kere o kişiyi tanısam bile söylemem çünkü dedikodu yapan kızla aynı işyerindeyiz ve bu her gün işyerinde gerginlik, huzursuzluk demek. Bu yüzden mantıksız geldi. Yoksa eski sevgilinizle konuşmamış olmanız beni mutlu eder
Yani şöyle oldu iş arkadaşı olayı, o da beni seven tanıdığım birisi. Çok detay anlatmadı ama arkadaşıma ulaşamadığım için onu aramıştım. Eski sevgilinle konuştular X senin yüzünden ağladığı söyledi

Bazen bazı olaylar çevremizdeki insanların gerçek yüzünü görmemize vesile oluyor. Arkadaşlığınızı bitirmeniz gerektiğini anlamışsınızdır sanırım. Başınızda daha büyük belalar var. Bir an önce bu belaları defetmeye çalışın. Bu süreçte yanınızda duranlar gerçek dostunuzdur, unutmayın. Umarım bir an önce kriminal eski sevgilinizin radarından çıkarsınız da rahat bir nefes alırsınız. Çok geçmiş olsun🙏

Arkadaşınız eşinden ayrıldıktan sonra depresyona girmiş ve şuan bence çok kötü durumda. O sizin yanınızda olmuş, siz de onu bu durumdan kurtarmak için bir şeyler yapın lütfen. Belki de kafası karışık kimseye güvenmiyor şuan onun arkasından gerçekten o şekilde konuşup konuşmadığını teyit etmek için, eski sevgilinize bir çay içelim demiş olabilir. Keşke eski sevgilinizin onun arkasından bu şekilde konuştuğunu ona söylemeseydiniz.
Hiçbir şey yapamıyorum inanın. Benim hayat tarzım bu dedi. Dediği her seyi biliyor, mesajları göstermiştim

Hiçbir şey yapamıyorum inanın. Benim hayat tarzım bu dedi. Dediği her seyi biliyor, mesajları göstermiştim
İşte kendince hesaplaşmak istemiş, neden benim için bu şekilde düşündün diye. Birisinin sizin arkasından o... diye bahsettiği mesajları siz okumak ister miydiniz? Okusaydınız ne hissederdiniz? Siz gerçekten hayat tarzının öyle olduğunu düşünüyor musunuz peki yoksa bu durumun ileride onu çok yaralayacağını pişman olacağını mı düşünüyorsunuz? Sizin arkadaşınız tanımanız lazım. Bence onun da yardıma ihtiyacı var..

Eee siz evin üçüncü kızı gibiydi dediğiniz kişiyi sevgilinizle neden çekiştirdiniz? Kendi kardeşlerinizin dedikodusunu da yaptınız mı mesela? Hiç sanmıyorum. Demek ki ezelinden beri kardeş gibi değilmişsiniz. Bence eksik anlattığınız şey var o da şu. Erkek arkadaşınız kendisi gitti kızın yanına kendisi direkt sizin ona zamanında attığını mesajları gösterdi kıza. Kız da buna karşılık sizinle alakalı konuştu. Çünkü size bu kadar destek olmuş insanın bir anda böyle yapmasının başka hiçbir anlamı olamaz. Yaşam tarzını da katıp kızın değiştiğini ve bunun için yaptığını ima etmişsiniz ancak yaşam tarzıyla karekterin alakası yok. Şu an depresyona girdiği için saçma bir yaşam biçimi oluşturmuş kendisine. Destek olmamı istemedi falan yazmışsınız kız yani bir anda 180 derece değişti bataklığa düştü üstüne bundan memnun ve sizin destek olma teklifinizi reddetti şeklinde yazmışsınız tuhaf doğrusu.

Yanlış anlama ama ilk kazığı sen atmış gibisin. Benim sevgilim arkadaşım hakkında ağza alınmayacak şeyler söyleyecek onun orda ağzına ş.çarım.

Çok canım sıkkın.
İkinizde birbirinizi çekiştirmissiniz eski sevgiliniz eğer arkadaşınızın arkasından ağza alınmayacak laflar ediyor ve sizde susuyorsanız o insan sizin yakın arkadaşınız felan değildir öyle olsa adam arkadaşınız hakkında böyle demeye cesaret edemezdi. Aynı şey arkadaşınız içinde geçerli... yakın arkadaşımı değil sevgilim çevremdeki kimse çekiştirme cesareti bulamaz bulmamalı.

Çok canım sıkkın.
Konuşmayı kesin derdim ama az değil yıllardır arkadaşınızmış ve zor dönemindeymiş. Yerinizde olsam ne yapar eder kendisiyle buluşur derdimi anlatır onun yanında olurdum, onun da zamanında size çok desteği olmuş çünkü.

Kötü gününde destek olduğum arkadaşımın sevgilisi bana küfrederken susup oturduğunu üstüne çekiştirdiğini görsem ben de aynılarını yapardım. Hatta kibar davranmış diye düşünüyorum.

X