Dövme dövme kaşıntı yapar mı?

Kalıcı Dövme, Geçici Dövme, Hint Kınası,
E

EU2

Ziyaretçi
kızlar dövme yaptıralı 10 gün kadar oldu,zaten beyaz tenliyim,her yerim kıpkırmızı oldu kabarcık kabarcık:gitme:
felaket bir kaşıntı hasıl oldu ficuduma:nazar:şimdi sizlere sorum..acaba bu kabarmaların sorumlusu benim canım dövmelerimmiCADIARZU

alerjin olabilir belki bende hicbir sorun yapmamıstı.. bepanthene surmek gerekiyor dovmenin oldugu bolgeye canım ilk 15 gun surdunmu

evet canım sürüyorum hala,dövmem oturmadı kabuklarım atmadı çünkü tam olarak
benim dövmeye alerjim var demekki:gitme:bundan sonra hep alerjikmi olucam ben yahufisfisfis

eet canım döwme çok kaşıntı yapar ben yaptırdıımda kaşıntıdan çıldırıodum baya uzun süre kaşındı ama asla kaşımadım..sen de sakın kaşıma cildin mahwolur..bi süre kaşınıp geçicek katlanmaya çalış..

evveettt eveeetttt kabuk atana kadarr feci kaşıntı yapıyoooooooo

çok telaş etme, teramisin merhem de sürebilirsin kaşıntı için. kabuk tutmasını da hızlandırır.

canım kremini kullan. krem kullanırken parmak uççlarınla pıtpıt yap böyle alır kaşıntını. kabuk dökene kadar bekle sonra geçecek :)

konunun tarihine baktım da büyük ihtimal kabuk falan kalmamıştır artık dövmende. ama dövme oluşan kabuk atılana kadar çok kaşıntı yapar bu normal. vücudun ordaki hücreleri iyileştirmek istiyor sonuçta ve kabuğu atmaya çalışıyor bu da doğal olarak kaşıntı yapıyor. çok kaşındığında bepanthene pxienin dediği gibi parmak uçlarıyla sürerken hafif bastırılabilir bu kaşıntıyı hafifletir. sakın ama sakın kaşımayın. kaşırsanız kabuk kalkabilir küçük küçük dökülebilir ve dökülen yerlerdeki dövme izleri gider. yani alacalı kalır iyileştikten sonra. bu da istenmeyen bir durum tabi ömür boyu sağı solu silik bir dövmeyle kimse dolaşmak istemez.

X