Dövme dövme konusunda sorusu olanlar sorsunlar :)

Kalıcı Dövme, Geçici Dövme, Hint Kınası,

shewe

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2010
46
1
bayanlar ilk dövmemi yaptırmadan önce kafamda milyonlarca soru vardı
ilk dövmemi yaptırdıktan sonra bir fark ettim ki en az yaptırmadan önceki kadar çok soru var aklımda
eğer kafanızda soru işaretleri varsa elimden geldiğince sizlere yardım etmek isterim bir dövme yaptırmak cidden bir insanın hayatında çok önemli bir adımdır ki bu çoğunlukla geri dönüşü olmayan ya da çok zor olan bir karar olduğu için :KK34: ama şundan emin olun ki eğer ne istediğinizi biliyorsanız kesinlikle korkacak hiç bir şeyiniz yok demektir
bu arada eğer merak edeniniz varsa benim şu an iki tane omzumda bir tane sırtımda bir tane kolumda ve bir tane de karnımın alt kısmında olmak üzere beş tane dövmem var ve bunlardan 2 tanesi renkli yani az çok tecrüben var bu konuda :KK51: sorularınızı bekliyorum :KK51:

ben anne ve babamın adını yazdırmak istiyodum

Son düzenleme:
ve 2. ci dövmemide gögsümün altına yazdırdım..............always keep the faith daima inancını kaybetme :)

veee 2. dövmem 1. kadar acımadı sigara içip diger yandan gülüyoduuum :)))

bayanlar ilk dövmemi yaptırmadan önce kafamda milyonlarca soru vardı
ilk dövmemi yaptırdıktan sonra bir fark ettim ki en az yaptırmadan önceki kadar çok soru var aklımda
eğer kafanızda soru işaretleri varsa elimden geldiğince sizlere yardım etmek isterim bir dövme yaptırmak cidden bir insanın hayatında çok önemli bir adımdır ki bu çoğunlukla geri dönüşü olmayan ya da çok zor olan bir karar olduğu için :KK34: ama şundan emin olun ki eğer ne istediğinizi biliyorsanız kesinlikle korkacak hiç bir şeyiniz yok demektir
bu arada eğer merak edeniniz varsa benim şu an iki tane omzumda bir tane sırtımda bir tane kolumda ve bir tane de karnımın alt kısmında olmak üzere beş tane dövmem var ve bunlardan 2 tanesi renkli yani az çok tecrüben var bu konuda :KK51: sorularınızı bekliyorum :KK51:

ben bileğime yakın yaptırmak istiyorum ama dikiş izim var..bazı yerler dikişe bazı yerler dikişsiz yere gelecek tabi..zaman içeriisnde iki yerde renk farkı olur mu?bir de hep kafama ya mikrop kaparsam olayı takılıyo..siz nerede yaşıyosunz?kime yaptırdınz

öncelikle ben izmirde yaşıyorum ve tüm dövmelerimi izmirde yaptırdım birini diptattooda diğerlerini darkgatetattoo da yaptırdım eğer dövmeyi yaptırdıktan sonra bakımını iyi yaparsanız çok belirgin bir renk farkı olacağını sanmıyorum ama bildiğim kadarıyla yara üzerine yapılan dövmeler 1-2 gün geç iyileşiyor normalden ki bu ararlar dövmeler yara izlerini kapatmak için en çok kullanılan yöntemlerden biri için rahat olsun yani:)
enfeksiyon konusuna gelince nerede yaptırdığın çok önemli eğer dövme yaptıracaksan huysuz mülteri olacaksın çünkü konu sağlık ve ömür boyu kaıcı bir sanat 100-200 lira ucuz olacak diye sağlığından olma ve şu da var 100 liranın altında dövme yapan hiç bir yerin kıyısından bucağından geçmeyin çünkü dövme malzemesinin fiyatı o kadar ve bunların hepsi tek kullanımlık olmalı yoksa bir başkasında kullanılmış malzemeden hastalık kapabilirsiniz dövmeye başlamadan önce dövme sanatçısına söyleyin her şeyi sizin yanınızda paketinden çıkarıp hazırlasın böylece emin olmuş olursunuz dövmeyi yaptırdıktan sora da 3-4 gün mümkün olduğunca suya değdirmemeye çalışın bunun dışında ben antimikrobial kremler sürdüm zaten cildinizin nemlenmesi için kremlemeniz gerekiyor antimikrobial kremler enfeksiyon riskini de düşürecektir :)

Selamlar benim de birkaç sorum var :) Ben de ensemin biraz aşağısına boynuma bir dövme yaptıracağım. Sonsuzluk işareti olacak ve içinde annem babam ve kardeşimin isimleri işlenmiş olacak. Kendim taslağını çizdim ama profesyonel değil tabii ki :) Bir dövmeciye gittiğimde bana bunu profesyonelce çizerler değil mi? Bir de dövmenin iyileşmesi ne kadar sürüyor? Yaz aylarında yaptırmayın deniyor ya güneş vs yüzünden ben şu sıralar yaptırsam yaza kalmadan iyileşir mi?

Tam olarak şuraya ve şu boyutlarda birşey istiyorum. Sizce aşağı yukarı ne kadar tutar fiyat?

Eki Görüntüle 687959

Kendi çizdiğim şeyi de koyayım hatta,
$image_1366202074329776.jpg
İsimleri buzladım ondan garip görünüyor :)

Son düzenleme:
geç cevap için çok özür diliyorum öncelikle fiyat nerede yaptırdığına bağlı değişir ense biraz riskli bir bölgedir ama eğer iyi bir sanatçıya yaptırırsan korkacak bir şeyin yok demektir çünkü bazı durumlarda felaketle sonuçlanabiliyor dövmeyi yaptıracağın kişinin daha önce yaptığı benzer dövmelerine bak eğer içine siniyorsa yaptır elli dövmeci gezmekte hiç utanılacak bir şey yok ömür boyu taşıyacaksın sonuçta ve ben seçtiğin modelleri beğendim bence güzeller enseye gelince biraz acıyabilir kemiklerin üzeri ancak epilatörden daha fazla acıtmayacaktır emin ol ve sen elindeki taslağı götür ve dövmeciye ne istediğini ayrıntılı bir şekilde tarif et ve içine sinene kadar hatalı gördüğün yerleri düzelttir dövmenin iyileşmesi yaklaşık 2 hafta kadar sürüyor ama yinede bir yıl çok direk gün ışığı almamasında fayda var renkelrin canlı kalması açısından ama bu güneşlenemezsin demek değil çok da güzel güneşlenirsin sadece yüksek korumalı güneş kremi kullanmayı ihmal etme :KK34: mutlu günler dilerim

Son düzenleme:
X