Dövme Dövme sildirme

Kalıcı Dövme, Geçici Dövme, Hint Kınası,

ciko07

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2010
5.902
818
Iyi geceler kizlar bundan bikaç yil önce koluma dövme yaptirdim yaptrmamdaki sebep küçükken kolumu cam kesti ve cok kötü görünüyordu doktor yorgan diker gbi dikmis sanki :KK43:
Ama esim hoşlanmıyor sildirmemi istyr bende skldm ve sildrmek istyrm estetik yaptrablrm sildrip bi cahillikki yaptrdim.smdi pismanim nasil siliniyor kac seans bi fikri olan varmi?

Bildigim kadariyla 5 6 seans sürüyor fiyati seans başı ve dövme büyüklüğü ne gore belirliyorlar ama hafif bir iz kaliyor diye biliyorum

Ben de bu aralar dövme sildiriyorum yardımcı olabilirim umarım. Ben bi klinikte lazerle sildiriyorum, cerrahi müdahaleyle de silinebiliyor (dövmenin bulunduğu deriyi kesip almak suretiyle) ancak dikiş izi kalıyormuş sanırım ben dövmemin yerinden dolayı tercih etmedim. Seans sayısı dövmeye göre değişiyor. Yani dövme bilek gibi hareketli bir yerdeyse, koyu renkliyse, çok yeni (birkaç gün gibi) ya da eskiyse, sildiren kişinin ten rengi açıksa çok daha rahat siliniyor.
Ben Q- Switch lazerle sildiriyorum ve sanırım şu anki en ileri teknoloji bu siz de buna dikkat ederseniz daha başarılı olabilir sildirme. Süreçten de bahsedeyim biraz. Lazerle uygulama yapılıyor dövmeme hafif bir yanık gibi kabarıyor kremleyip kapatıyoruz. Ben yara tamamen iyileşip hiç kabuk kalmayıncaya kadar gazlı bezle sarıyorum ne olur ne olmaz leke kalsın istemem. Bana anlatıldığı kadarıyla lazerle dövmenin yapıldığı boya cildin alt katmanında parçalanıyormuş ve vücudumuzdaki hücreler bu yabancı maddeleri dışarı atıyormuş. Bu yüzden seanslar arası bir ya da bir buçuk ay gibi bir süre oluyor vücut temizlenebilsin diye. Ben henüz üç seans yaptırmama rağmen belli belirsiz durumda şu an. Yani dikkat ederseniz, yanlış yöntemlerle sildirmeye çalışıp deformasyona sebep olmazsanız ve tabii dövmeniz şartları sağlıyorsa silinmesi çok uzun sürmüyor.
Sonrasında iz kalma durumunu tecrübe etmedim henüz ancak birkaç farklı doktordan aldığım bilgiye göre eskiden kullanılan lazerin türüyle alakalı bir durummuş bu iz kalma meselesi, üstte bahsettiğim yeni türleyse yalnızca boyaya müdahale olduğundan iz kalmayacağı söylendi. Ama belli olmaz tabii ki. Umarım yardımcı olabilmişimdir, iyi sonuçlar almanız dileklerimle. :nazar:

Son düzenleme:
Ben de bu aralar dövme sildiriyorum yardımcı olabilirim umarım. Ben bi klinikte lazerle sildiriyorum, cerrahi müdahaleyle de silinebiliyor (dövmenin bulunduğu deriyi kesip almak suretiyle) ancak dikiş izi kalıyormuş sanırım ben dövmemin yerinden dolayı tercih etmedim. Seans sayısı dövmeye göre değişiyor. Yani dövme bilek gibi hareketli bir yerdeyse, koyu renkliyse, çok yeni (birkaç gün gibi) ya da eskiyse, sildiren kişinin ten rengi açıksa çok daha rahat siliniyor.
Ben Q- Switch lazerle sildiriyorum ve sanırım şu anki en ileri teknoloji bu siz de buna dikkat ederseniz daha başarılı olabilir sildirme. Süreçten de bahsedeyim biraz. Lazerle uygulama yapılıyor dövmeme hafif bir yanık gibi kabarıyor kremleyip kapatıyoruz. Ben yara tamamen iyileşip hiç kabuk kalmayıncaya kadar gazlı bezle sarıyorum ne olur ne olmaz leke kalsın istemem. Bana anlatıldığı kadarıyla lazerle dövmenin yapıldığı boya cildin alt katmanında parçalanıyormuş ve vücudumuzdaki hücreler bu yabancı maddeleri dışarı atıyormuş. Bu yüzden seanslar arası bir ya da bir buçuk ay gibi bir süre oluyor vücut temizlenebilsin diye. Ben henüz üç seans yaptırmama rağmen belli belirsiz durumda şu an. Yani dikkat ederseniz, yanlış yöntemlerle sildirmeye çalışıp deformasyona sebep olmazsanız ve tabii dövmeniz şartları sağlıyorsa silinmesi çok uzun sürmüyor.
Sonrasında iz kalma durumunu tecrübe etmedim henüz ancak birkaç farklı doktordan aldığım bilgiye göre eskiden kullanılan lazerin türüyle alakalı bir durummuş bu iz kalma meselesi, üstte bahsettiğim yeni türleyse yalnızca boyaya müdahale olduğundan iz kalmayacağı söylendi. Ama belli olmaz tabii ki. Umarım yardımcı olabilmişimdir, iyi sonuçlar almanız dileklerimle. :nazar:

Teşekkür ederim blgilernz icin benm tam kolumda dirsegimin üst tarafında cerrahi müdahale istemiyrm lazerle sldrmeyi düşünüyorum ama iz kalmasın istyrm dovmem 2 3 yllik falan suanda sildrmem mümkün degil hamileyim dogumdan sonra sildrmeyi planlyrm inşallah iz falan kalmaz

Yazım Kurallarına Özen Gösterelim
Aslında yazım kuralları ilkokuldan başlayarak öğretilir ama nette nedense biraz dikkatsiz oluyoruz. Doğrular, yanlışlar birbirine karışıyor.

Sitede yazılan metinlerde genelde yapılan hataları, yardımcı olmak adına vurgulamak istiyorum. Daha temiz bir Türkçe için sizin de desteğiniz olursa sevinirim.

1- Dahi anlamına gelen ekler ayrı yazılmalıdır.
Ben de yazacağım
Sana da aldım
Onun da gözleri mavi
Belki de gelir.
Bitişik yazılanlar
Senin kalemin bende
Bu kitap sende var mı?

2- Soru ekleri ayrı yazılmalıdır
Yazar mısın?
Gelir misin?
Anladınız mı?
Geldi mi?

3- Sözcüklerin içinin boşaltılmaması gerekir.
Bnm, gelio, ii, evt
Benim, geliyor, iyi, evet
Kısaltmalar alışkanlık haline gelirse zamanla doğru imiş gibi algılanabilir.

4- Yalın olmak kökünden geldiğinden YALNIZ, yanılmak kökünden gelen YANLIŞ doğru yazımdır.

5- Özel isimlerin baş harfinin büyük harfle yazılmasına dikkat edilmelidir.

6- Özellikle cümlenin sonuna nokta koymaya, sonraki cümlenin baş harfinin büyük olmasına özen gösterilmelidir.

7- Konuştuğumuz gibi yazmamalıyız.
Gelicem, gitcem yerine geleceğim, gideceğim.

8- Alfabemizde olmayan q, w gibi harfleri Türkçe sözcüklerde kullanmayalım.

9- Bazen ‘s’ ve ‘z’ harfleri yer değiştiriyor nedense?
Herkez, ösledim, kıslar
Doğrusu:
Herkes, özledim, kızlar.

10- Hamiş, kociş, bebiş, oğluşum gibi Türkçede olmayan sözcükleri en azından başlıklarda kullanmamaya özen gösterelim.

‘ Teknolojisini satan, kültürünü de satar’ diye bir söz vardır.

Evet, genelde teknolojiyi maalesef dışarıdan alıyoruz ama kültürümüze de sahip çıkmamamız için bir mazeret olamaz.

Kültürümüzü kaybedersek öz benliğimizi de kaybederiz.

Türkçemize sahip çıkalım.

Herkese iyi paylaşımlar diliyorum.

arkadaşlaar ben bağdat caddesinde bi güzellik okulu var orada yapıldığını duymuştum bende görüşmeye gittim ve deneme seansıyla başladılar gerçekten ilk seansta dövmem % 30 kısmı silindi diyebilirim şuanda 3.seansımdayım neredeyse silindi.isteyen olursa yazabilirler bana bilgisini veririm

Iyi geceler kizlar bundan bikaç yil önce koluma dövme yaptirdim yaptrmamdaki sebep küçükken kolumu cam kesti ve cok kötü görünüyordu doktor yorgan diker gbi dikmis sanki :KK43:
Ama esim hoşlanmıyor sildirmemi istyr bende skldm ve sildrmek istyrm estetik yaptrablrm sildrip bi cahillikki yaptrdim.smdi pismanim nasil siliniyor kac seans bi fikri olan varmi?

arkadaşlaar ben bağdat caddesinde bi güzellik okulu var orada yapıldığını duymuştum bende görüşmeye gittim ve deneme seansıyla başladılar gerçekten ilk seansta dövmem % 30 kısmı silindi diyebilirim şuanda 3.seansımdayım neredeyse silindi.isteyen olursa yazabilirler bana bilgisini veririm

anlamadım nie eski konuları hortlatıp tavsiyede bulunuyorsunuz :63:

vallahi ya asırlar olmuş resmen :)) acemiliğime ver

Bagdata gtme imkanm yk cnm ant yasytm

Merhaba,

Bende dövmenin sadece küçük bir kısmını kötü işçilikten ötürü sildirmek istiyorum çalışırken detaylı çalışabiliyorlar mı acaba. Bir de tüylenme oluyormuş sizde böyle birşey oluştu mu ??

Tşkler

Merhaba,

Bende dövmenin sadece küçük bir kısmını kötü işçilikten ötürü sildirmek istiyorum çalışırken detaylı çalışabiliyorlar mı acaba. Bir de tüylenme oluyormuş sizde böyle birşey oluştu mu ??

Tşkler
Merhabalar,
Bu video belki sizin için yardımcı olabilir.
Kalıcı Dövme İz Kalmadan Nasıl Silinir?

Dövme silmenin en ucuz ve zararsız yöntemi bence TCA. Bu video belki işinize yarar. Bence çok mantıklı...

Son düzenleyen: Moderatör:
X