Dövme Dövme sonrası ciltteki hassasiyet..

Kalıcı Dövme, Geçici Dövme, Hint Kınası,

D'arbanwille

geliyorlar bazen
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2007
3.006
29
42
kızlar selam..
bende 3 dövme var..2 sini yaptıralı 1 yıldan fazla oldu , yaklaşık 5-7 cm çapındalar..
3.yü bu kış yaptırdım kuyruk sokumuna ve 20-24 cm çapında ..3 seansta tamamlandı .. Büyük ve detaylı bir desen çünkü..
şöyle bir sorun yaşıyorum ve acaba ben mi abartıyorum diye merak ediyorum , son yaptırdığım dövmeden sonra cildimde ciddi anlamda hassasiyet belirdi...normalde de zaten hassastı ama dövme sonrası sapıttı resmen benneyaptımki
sir ağda örneğin , artık alerji yapıyo bende ve cildim resmen kabarıyor..
nescafeye ve bitkisel çayları içemez oldum , direk sivilce sırtımda ve yüzümde benneyaptımki
benzeri durumları yaşayan oldu mu içiniz de ?
doktora gidicem ilk fırsatta ama iyi bir cilt doktoru bulana kadar araştırmam lazım o süreçte içim içimi yiycek resmen :bbo:

aslında benimde sırtımdaki dövmeden sonra sırt bölgemde genelin üzerinde sivilce olusumu basladı
baska seylere yormustum ama nedeni dövme olabilir
doktora gittiysen haber verir misin? ne dedi

selamm, bende iki tane dövme var biri sağ omzumun arkasında öbürü sol koluma armband olarak. sırtımdaki hafif ele geliyor zaten yapıldıktan sonra da ve zaman zaman kendiliğinden kabarabiliyor, mesela banyo sonrası çok sıcaktan çıkınca ya da regl olduğumda gibi silüeti hafif kabarıyor kaşınıyo ama kaşımayınca kendiliğinden iniyor. sırtımdakini yaptıralı 1.5 yıl oldu en başından beri de öyleydi. kolumdakini ise yaptıralı 3 ay gibi oldu ama onda en başından beri hiç silüetinde de kabarıklık yoktu. sadece ara ara kaşınırsa kabarıyo ama kaşımayınca hiç kabarmıyor. google'da araştırmıştım tattoo rised fln diye yazınca çıkıyor genelde soğukta, sıcakta veya hasta olunca kabardığını söyleyen birçok insan var. sivilcelenmem hiç olmadı ama.

X