Dr. Ayça Kaya/ 1 haftada 3.5 kg diyeti

Gerçekten yapıp da kilo veren var mı ve ne kadar verdiniz? Ben de denemek istiyorum,gerçi benden 3,5 hayatta gitmez bi haftada ama 1 kilo bile olsa yeter bana

ee bu diyet değilki.ben zaten hep böyle yiyorum akşam yediğim abur cuburlarım hariç tabi:)

Biraz moral vereyim,ben bu diyet listesi ile ilk çocuğumdan sonra 1 ayda 8 kilo vermiştim.Şimdi 2 sene geçti ve 2. çocuğumdan sonra yine bir 8 kilo fazlam var.Pazartesi başlama kararı aldım.Umarım hala iradem eskisi gibi güçlüdür :/.Benimle beraber başlamak isteyen arkadaşlarla birbirimize gaz versek hiç fena olmaz.Yarın okkalı bi pazar kahvaltısı edip pazartesi başlayalım mı?

Başlarınızı kaç kilo verdiniz

Uzun zamandır kimse yazmamış .Ben bugün yapmaya başladım.Hedefim 5 kilo vermek .
Sabah: Biraz peynir,bir kaç zeytin, domates ,salatalık yedim.Avuç içim kadar beyaz ekmek yedim. Çavdar yada kepekli yoktu .
10 da az şekerli Türk kahvesi arkasından iki tane ince grissini yedim.

Bugün hazırlıksız geldim işe.
İnş. hedefime ulaşana kadar devam ederim.

Öğlen 3 tane haşlanmış tavuk but ,salata,yoğurt ve ekmek yedim. Tavuk çok mu oldu bilmiyorum ama küçüktü. Ancak doydum. Üstüne birkaç ısırık elma aldım .

Akşam bir büyük kase tavuk suyuna şehriye çorbası ,brokoli haşlama yoğurtlu , iki tane yaprak sarma ve biraz salata yedim.

Yatmadan önce biraz portakal ve bir bardak kefir .
Sabah bir haşlanmış yumurta,az peynir azıcık ,iki zeytin , domates, salatalık 'iki tane çavdar ekmeği yedim.

Öğleden önce az şekerli Türk kahvesi üç grissini yedim.
Öğlen bir buyuk kase tavuk suyuna şehriye çorbası ,bir tane tavuk baget haşlanmış 'bir tane cavdarli ekmek ve yoğurt yedim.​

İkindi iki tane grissini , Nescafe.
Akşam bir kase mercimek çorbası, bir kaşık karnabahar kızartması, biraz brokoli haşlaması ,salata , yoğurt.
Yatmadan önce meyve ve kefir ile günü kapatırım inş.

Geceyi bir bardak kefirle kapattım meyve yemedim.
Sabah az sucuklu yumurta az peynir , zeytin ,domates salatalık ve iki buçuk dilim çavdar ekmeği yedim. Çay ile beraber.

Burası benim diyet topigim gibi oldu olsun devam edeceğim ins. yazmaya.
Ara az şekerli Türk kahvesi.
Öğlen mercimek çorbası iki kase ,6 yemek kaşığı barbunya ,yarım dilim ekmek .
Mercimek çorbası çok sulu idi o yüzden anca doydum. Tam uyamasamda en azından dizginliyorum yememi.

Ara da bir tane grissini yedim .
Akşam tantuni yaptım . Ve üç adet lavaş a (lavaşlar çiğköfte lavasi idi ince ) dürüm yapıp yedim. İki bardakta ayran içtim. Kaçırdım ipin ucunu ama çok acikmistim.
Akşam az meyve ve iki tane çiğköfte , bir bardak ayran içtim.
Çok fazla geldi şuan çok rahatsızım.

Öğlen bir kase mercimek çorbası m dört beş kaşık barbunya. Bir dilim kızarmış beyaz ekmek.
Akşam misafirliğe gideceğiz.Cok kaçırmam inş. Birde cumartesi pazar var. Oradan taze sebzeler alırsam daha kolay olacak bu iş benim için.

Akşam evde menemen iki tane çavdarlı ekmek yedim.Misafirlikte bir kase patates salatası,bir adet ağlayan kek, üç adet küçücük börek yedim.
Bu kadar kaçamağa rağmen sabah kalktığımda zayıf görünüyordum.
Sabah erken kalkamadım iş yerinde bir tane kabak simit ve krem peynir yedim.
Birde akşam yine dışarda yiyebiliriz .

Selam demet, kolay gelsin. Hepsini okuyamadım, kaç kilo vermeye çalışıyorsun? Ne kadardır diyettesin?
Ben pek kilolu biri değilim ama sanırım her iki ayda bir diyete başlıyorum :)
Çabuk kilo veriyorum ama hemen geri alıyorum, sonra tekrar diyet. Bir türlü koruyamıyorum kilomu.
Şimdi 3 kilo vermek istiyorum ama direncim kırıldı sanırım, eskiden 1 haftada verirdim şimdi sürekli yiyesim geliyor kendimi durduramıyorum mutsuzum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…