DR NİHAT KAYA

busrayldrm93

Üye
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2020
24
7
31
Arkadaşlar merhaba çok acillllllll yardımınıza ihtiyacım var. Dr Nihat Kaya ya burun estetiği olan var mı. İlk defa burun estetiği ameliyatı olmayı düşünüyorum. Ve doktor secmede zorlanıyorum yardımcı olur musunuz 🙏

Süleyman Taş, Güncel Öztürk ve Gürkan Kayabaşoğlu'na da bir bak istersen ben beğeniyorum.

Merhaba, şu anda Medicine hospital'deyim, kızım (24 yaşında) Dr Nihat Kaya'ya ameliyat oluyor,15 gün sonra da ben olacağım.Ben tavsiye üzerine geldim, arkadaşımın kızı Dr Salih Aydın'a olmuştu ama memnun kalmadı gerçi ben fena bulmadım ama kişi kendini daha iyi bilir. Konuşma arasında keşke Nihat Kaya hocaya olsaydım dedi. Bizde araştırdığımızı söyleyince yönlendirdi. Biz Bakırköy İncirli Cad. ofise gittik, hiç bekletmedi, 2 kere muayene etti, bilgisayar da tasarım yaptı. Hatta ben kalkık istedim ama yakışmayacağını söyleyip uyardı, öncelikle çok heyecanlıydık, o yüzden ilk söylediklerini rüyada gibi dinlemişiz, aynı şeyleri 2 kez anlattırdık, güven vericiydi, sekreterin burnunu da o yapmış, epey inceledik. Kişi başı 13000 TL. Kişi başı 1000 TL deposit yatırıyorsunuz, sabah 6 da hastaneye gelip yatış yapıyorsunuz, 7 gibi kan alınıp damar yolu açılıyor, 8 de hoca geliyor, son şeyler konuşuluyor, hastaya moral veriyor, ödemeyi alıyor, ameliyathaneye iniyor ve 10 dakika sonra sizi alıyorlar. 4 saat sürüyor, uyanma ile 5 saat dedi. Bu arada, Eylül ayından itibaren Nişantaşı'na taşınıyor, Eylül de sanırım 16000 olacak, bunu ona sorarsınız. Kızımın burun ucu düşük ve kemik var, sert ve yaşından büyük duruyor bu yüzden çok arzu ediyordu, kendim olacakken ona haksızlık etmek istemedim. Bu arada kesinlikle açık ameliyat yapıyor, direkt söyledi. Kızım ve benim burun kemiğimiz C çiziyormuş. Onu öğrendim. Konuşma esnasında para bir yere kadar, ben hastamın sabah aynaya baktığında bana teşekkür etmesini isterim demesi iyiydi. Benim (44 yaş) hem burun hem gıdı. Gıdı yağı için bu hastaneden Dr. Cengiz bey girecek, 5000 TL onun için ödeyeceğim. Tek korkum bu doktoru tanımıyor oluşum. Biraz o konuda paniğim, hatta Aman boynum delinmesin, ses tellerime bir şey olmasın falan dedim, Nihat hoca, korkma ben orada olacağım, güvenilir, korkma dedi, bugün hastanede tanıştıracak. Benim Dr Nihat Kaya yı seçmemin en büyük nedeni KBB olması, yukarıda arkadaşlar yazmış, estetikçi yapabilir tabi ama KBB branş doktoru nefes vb. gibi şeylerde, branşı olduğu için daha güvenlidir diye düşünüyorum. Bilmiyorum, Allah utandırmasın, ben 15 gün sonra olacağım ama canım yavrum ameliyatta, çıkınca göreceğim. 2. olarak ben araştırdım ama tavsiye eden arkadaşımın kızı çok ilgili bu konularda, hem de sağlıkçı. O da güven verdi. 3.olarak, hocanın ameliyat ettiği hastalarla instagram dan mesaj atıp tanıştım ve telefonda görüştüm. Hepsi memnundu.. Beni en etkileyen Bahar adında öğretmen bir hastasıydı. 7 sene araştırıp karar vermiş, gözün kapalı ol dedi. O bayağı motive etti. Yani hanımlar şimdilik bu kadar. Gelişmeleri ne zaman yazarım, ne zaman foto koyarım bilmiyorum. Umarım eksik bir şey yazmadım. bu arada tasarım yaptığı resmi koyuyorum, unutmayın henüz olmadım, doğal halim ve tahmini yeni burnum bu olacak , ek olarak gıdı alınacak, bu resimden daha iyi olacaktır.
Bu arada yazmayı unutmuşum, Nihat Kaya haftada 1 ameliyat yapıyor, öyle dedi ve görüşme, muayene falan ücretsiz. Bir şey ödemedik. Ameliyata karar verip gün aldıktan sonra 1 hafta içinde depozit yatırdık. Ayrıca bana, dudaklarım ince olduğu ve tabi yaşım da olduğu için 😊 dudak kontürü yaptırmam gerektiğini söyledi, ihtiyacım varmış, haklı olduğunu biliyorum, kızım, arkadaşlar ve hatta dişçim bile demişti bunu. Ya ameliyata en geç 10 gün kala yada ameliyattan 2-3 sonra yaptırabilirsin dedi. Sonra yaptıracağım, önce burnum otursun, iyileşsin.

Eklentiler

• Screenshot_20200729-165225.png
    Screenshot_20200729-165225.png
    260,7 KB · Görüntüleme: 470
  • Screenshot_20200727-185609.png
    Screenshot_20200727-185609.png
    325,8 KB · Görüntüleme: 455
Merhaba, şu anda Medicine hospital'deyim, kızım (24 yaşında) Dr Nihat Kaya'ya ameliyat oluyor,15 gün sonra da ben olacağım.Ben tavsiye üzerine geldim, arkadaşımın kızı Dr Salih Aydın'a olmuştu ama memnun kalmadı gerçi ben fena bulmadım ama kişi kendini daha iyi bilir. Konuşma arasında keşke Nihat Kaya hocaya olsaydım dedi. Bizde araştırdığımızı söyleyince yönlendirdi. Biz Bakırköy İncirli Cad. ofise gittik, hiç bekletmedi, 2 kere muayene etti, bilgisayar da tasarım yaptı. Hatta ben kalkık istedim ama yakışmayacağını söyleyip uyardı, öncelikle çok heyecanlıydık, o yüzden ilk söylediklerini rüyada gibi dinlemişiz, aynı şeyleri 2 kez anlattırdık, güven vericiydi, sekreterin burnunu da o yapmış, epey inceledik. Kişi başı 13000 TL. Kişi başı 1000 TL deposit yatırıyorsunuz, sabah 6 da hastaneye gelip yatış yapıyorsunuz, 7 gibi kan alınıp damar yolu açılıyor, 8 de hoca geliyor, son şeyler konuşuluyor, hastaya moral veriyor, ödemeyi alıyor, ameliyathaneye iniyor ve 10 dakika sonra sizi alıyorlar. 4 saat sürüyor, uyanma ile 5 saat dedi. Bu arada, Eylül ayından itibaren Nişantaşı'na taşınıyor, Eylül de sanırım 16000 olacak, bunu ona sorarsınız. Kızımın burun ucu düşük ve kemik var, sert ve yaşından büyük duruyor bu yüzden çok arzu ediyordu, kendim olacakken ona haksızlık etmek istemedim. Bu arada kesinlikle açık ameliyat yapıyor, direkt söyledi. Kızım ve benim burun kemiğimiz C çiziyormuş. Onu öğrendim. Konuşma esnasında para bir yere kadar, ben hastamın sabah aynaya baktığında bana teşekkür etmesini isterim demesi iyiydi. Benim (44 yaş) hem burun hem gıdı. Gıdı yağı için bu hastaneden Dr. Cengiz bey girecek, 5000 TL onun için ödeyeceğim. Tek korkum bu doktoru tanımıyor oluşum. Biraz o konuda paniğim, hatta Aman boynum delinmesin, ses tellerime bir şey olmasın falan dedim, Nihat hoca, korkma ben orada olacağım, güvenilir, korkma dedi, bugün hastanede tanıştıracak. Benim Dr Nihat Kaya yı seçmemin en büyük nedeni KBB olması, yukarıda arkadaşlar yazmış, estetikçi yapabilir tabi ama KBB branş doktoru nefes vb. gibi şeylerde, branşı olduğu için daha güvenlidir diye düşünüyorum. Bilmiyorum, Allah utandırmasın, ben 15 gün sonra olacağım ama canım yavrum ameliyatta, çıkınca göreceğim. 2. olarak ben araştırdım ama tavsiye eden arkadaşımın kızı çok ilgili bu konularda, hem de sağlıkçı. O da güven verdi. 3.olarak, hocanın ameliyat ettiği hastalarla instagram dan mesaj atıp tanıştım ve telefonda görüştüm. Hepsi memnundu.. Beni en etkileyen Bahar adında öğretmen bir hastasıydı. 7 sene araştırıp karar vermiş, gözün kapalı ol dedi. O bayağı motive etti. Yani hanımlar şimdilik bu kadar. Gelişmeleri ne zaman yazarım, ne zaman foto koyarım bilmiyorum. Umarım eksik bir şey yazmadım. bu arada tasarım yaptığı resmi koyuyorum, unutmayın henüz olmadım, doğal halim ve tahmini yeni burnum bu olacak , ek olarak gıdı alınacak, bu resimden daha iyi olacaktır.
Bu arada yazmayı unutmuşum, Nihat Kaya haftada 1 ameliyat yapıyor, öyle dedi ve görüşme, muayene falan ücretsiz. Bir şey ödemedik. Ameliyata karar verip gün aldıktan sonra 1 hafta içinde depozit yatırdık. Ayrıca bana, dudaklarım ince olduğu ve tabi yaşım da olduğu için 😊 dudak kontürü yaptırmam gerektiğini söyledi, ihtiyacım varmış, haklı olduğunu biliyorum, kızım, arkadaşlar ve hatta dişçim bile demişti bunu. Ya ameliyata en geç 10 gün kala yada ameliyattan 2-3 sonra yaptırabilirsin dedi. Sonra yaptıracağım, önce burnum otursun, iyileşsin.
Geçmiş olsun. Güzel haberlerinizi alırız inşallah.

Günaydın, kızım ameliyattan çıktı, biraz zor bir burun olduğu için 5 saat sürdü. Öldük öldük dirildik, hoca hemen ameliyat çekimini telefonuma atıp, geçmiş olsun dedi, 10 dakika sonra yanıma geldi, kızımın uyanma bölümünde olduğunu, başarı bir ameliyat olduğunu söyledi, ilaçlar ve teknik detayları anlattı. Yarım saat sonra kızımı getirdiler, narkozun etkisi olmasına rağmen oldukça kafası yerindeydi, Dr Nihat bey, uyanırken başında durmuş, burnundan nefes almasını söylemiş. Tüm ameliyat ekibi ve Dr çok şefkatliydi dedi. Son anda korkmuş, sakinleştirip konuşmuşlar. 1 serum ve 1 anyibiyotikli ağrı kesici dışında bir şeye ihtiyaç olmadı, ilk bir kaç saat midesi bulandı ve kanla karışık ameliyat artığını kustu, bu esnada burna olan kusma basıncından biraz kanama oldu ama önemli değil. Kusunca hem açıldı hem çok rahatladı, yürüttük. 4 saat sonra biraz sıvı aldı ama tüm gece bir şey yemedi. Arkadaşlar, diğer hastalarla konuşmadan çıkardığım en önemli ders, ameliyat sonrası buz uygulaması. Bu iyileşmenin temeli. Küçük buz balonları var, 30 dakika bekleyip, 20 dakika dinlendiriyorum, bunu sabaha kadar yaptım. Annelik zor iş 😉 yanınızda size çok iyi bakacak biri lazım. Çok yorucu ama sonuç güzel oldu şu an için. Morluk ve ağrı sıfıra yakın. Tabi ağrı kesicilerde faydalı yani. Sabah 7 itibariyle 1 saatte 1 kereye düştük buzu. Eve kırtasiyeden en küçük balonlar aldırdım ve içlerini suyla doldurup, buzluğa attırdım, biz gidince hazır olsun. Kahvaltı da ılık çay, peynir, yarım poğaça yedi. Buz yaptım, yatıyor. Ilaçlar fıs fıs şeklinde ve sık uygulayın, kurumasın. Kızımdan izin aldım, yüzü görünmeyecek şekilde resim koyacağım. Unutmayın, dün oldu ameliyat, daha 40 kere değişir. 2'li resim dr beyin önce sonra fotoshoplu gösterdiği tahmini resim. 2. Pembe alçılı ameliyattan 3 saat sonra. En son balonlu resim, bahsettiğim buzlar. İnşallah bende bu kadar iyi atlatırım, gençlik için daha kolay.

Eklentiler

• PhotoGrid_1597554979758.jpg
    PhotoGrid_1597554979758.jpg
    555,6 KB · Görüntüleme: 491
  • PhotoGrid_1597554756435.jpg
    PhotoGrid_1597554756435.jpg
    435,2 KB · Görüntüleme: 503
  • IMG_20200815_135828.jpg
    IMG_20200815_135828.jpg
    120,3 KB · Görüntüleme: 520
Şimdi paylaşacağım resimleri şu anda çektim, göz kapakları hiç morarmadı, göz altı Çok hafif, makyajı silmeden yatmış kadar morardı ama sonra ne olur bilmiyorum. Eve giderken yolda gözüne koymak için buz isteyeceğim hastaneden. Aniden sıcakta olup damarlar genişlemesin ve kanama olmasın diye. Şimdilik bu kadar. Ben kadınlar kulübüne sık bakıyorum ama fazla yazamıyorum, oldukça eski üyeyim. Buraya Nihat Kaya için yorum yazan arkadaşlara teşekkür ederim, bizim için çok faydalı oldu. Ben de başkaları faydalansın diye teşekkür mahiyetinde yazmak istedim. Benim ameliyatıma 15 gün var, belki yazamam, hiç olmazsa kızımın izniyle not edeyim buraya dedim. Daha sonra ki resimleri ay ay atarım. Sevgiler

Eklentiler

• PhotoGrid_1597556452447.jpg
    PhotoGrid_1597556452447.jpg
    663,9 KB · Görüntüleme: 456
Şimdi Nihat hoca geldi, pazar günü olmasına rağmen, gelip kontrol etmek istemiş, açıkçası bizden 100 puan aldı bu davranışıyla. Sevindik doğal olarak. Hastasının gönlünü hoş tutması çok güzel. Kızım dedi ki, uyutulurken de uyanırken de Nihat hocayı gördüm, içim rahat etti ama şimdi çok sevindim dedi. Muayene etti, ilaçları, evde yapılacak pratik bilgileri verdi, bugün gözlerinin etrafı şişecek ve moraracak, korkma sakın, gayet normal, düzelecek sonra endişe etme, taburcu olabilir dedi. Ne diyeyim, Allah razı olsun, perşembe muayeneye gideceğiz.

o buz balonları çok büyük buruna ve alına baskı yapabilir daha küçük bişey koyun
Teşekkür ederim, acemilik bizim ki, hastanede koydular. Şimdi evdeyiz, dediğinizi yaptık, burun deliğinde pıhtı kabuk oluştu, nasıl alacağım bilmiyorum, Dr deniz suyu spreyi ve kulak çubuğu kullan dedi ama ben tırsıyorum

Merhaba, bugün 3.gün. Ağrı hiç olmadı desek yeridir, arada çok az sızladı, gece düzenli olarak burun fıs fısı yaptık, dün azıcık morardı ama bugün sağ tarafı morardı ve şişti. İlaçlara devam. Burun da pıhtı var, pembe kanla karışık su akıyor, normalmiş. Kızım kendini iyi hissettiğini söylüyor, görüntü seni yanıltmasın, iyiyim anne, pişman değilim diyor. Blog yapacak bu yaşadıklarını 😁. Sağ tarafta şişme ve morarma için şunu düşündük, burun kemiği C şekli çizdiği için düzeltme herhalde o taraftan daha çok oldu. Ama şu halde bile güzel, inşallah böyle devam eder. Nefes burnundan alabiliyor, her iki delikten çok az da olsa alıyor, burun spreylerinin tadını alıyor. 10 kere falan hapşırdı, kanama olmadı ama ağzı açık ve burnunu zorlamadan hapşırdı. Yeme içme yerinde, çiğneyecek şeyleri değil yumuşak şeyleri veriyorum, ılık içiyor içecekleri. Boğazı hafif tahriş olduğu için strepsil pastil alacağım bugün, azıcık da şiş. Tabii ameliyat nedeniyle. Gözünde ki şiş 1 tık indi. Gözlerinden çok yaş geliyordu, epey azaldı. Gözüne kan oturmadı. Buzun etkisi çok oldu. Evin içinde yürüyüş yapıyor. Şu anda çektiğim resimleri aktarıyorum. Bu arada merak eden varsa, gelir gelmez, yüzünü ıslatmadan duş aldı. Saçlarını ellerimle ıslattım, taradım. Malum, coronovirus var etrafta. Şimdilik bu kadar.

Eklentiler

• PhotoGrid_1597658088681.jpg
    PhotoGrid_1597658088681.jpg
    671,6 KB · Görüntüleme: 486
pıhtılar için çok fazla ellemeden kulak temizleme çubuğu ile önce deniz suyunu sıkıp almaya çalışın ama sadece dışa doğru olanları fazla içeri sokmadan etmeden dikkatlice,spreyi sıkınca onlar çözülecektir alabildiklerinizi alın.Şuan ki süreç en sıkıntılı ve zor olanı alçı ve tampon çıkınca doktor güzelce temizler sonrası daha rahat olur ama 1 ay kadar hassas olacaktır muhtemelen burun için.Malum bu dönemde maskesiz gezmek yasak o nasıl olacak acaba maske takılabilir miymiş doktorunuza sordunuz mu

pıhtılar için çok fazla ellemeden kulak temizleme çubuğu ile önce deniz suyunu sıkıp almaya çalışın ama sadece dışa doğru olanları fazla içeri sokmadan etmeden dikkatlice,spreyi sıkınca onlar çözülecektir alabildiklerinizi alın.Şuan ki süreç en sıkıntılı ve zor olanı alçı ve tampon çıkınca doktor güzelce temizler sonrası daha rahat olur ama 1 ay kadar hassas olacaktır muhtemelen burun için.Malum bu dönemde maskesiz gezmek yasak o nasıl olacak acaba maske takılabilir miymiş doktorunuza sordunuz mu
Temizlemeyi denedik ama beceremedik, kızım da biraz rahatsız oldu, bıraktım. Maske sormadık ama dışarı çıkmayı düşünmüyor zaten, hem korona hem de güneş görmemek için. Muayeneye kendi arabamla götüreceğim. Gerekirse geniş bir maske var, onu takarım, şu anda bilemedim.
Dün gece tamponlardan dolayı nefes almakta zorlamaya başladığı için İyi uyumadı, sabah birazcık burun ucu sızlıyordu, gayet normal tabii, 4 günlük burun yani, sonuçta dikiş var. Kahvaltı ile bir ağrı kesici içti, fıs fıs yaptık, geçti. Şişler aynı, dünden bu yana azalma yada artma olmadı, sık sık yürüyor evin içinde, bol bol su içiyor, şişler belki biraz yanaklara inmiş gibi. Evde perdeleri çektik, güneş görmesin diye, biraz boğaz ağrısı var, azıcık hardal yedirdim. Şimdi benim derdim, 15 gün sonra da ben olacağım aynı ameliyatı fakat internet de coronavirus yüzünden ameliyatlar iptal olacak söylentisi var. O yüzden "ya olamazsam" diye tırsıyorum. Hayırlısı bakalım. Doktor beyin ofise yazdım, bize henüz bir bilgi gelmedi dediler.

Merhaba, bugün 6. gün. Dr Nihat beye kontrole gittik, bu zarfında herhangi bir ağrı sızı olmadı, sadece dün hapşırınca burnunun bir deliğinden ince bir boru gibi bir şey hafifçe çıktı. Meğerse diren varmış, Dr bir şey olmaz zaten yarın geliyorsunuz dediği için panik olmadık. Dr beyin ofisine gittik, durumunu gayet iyi gördü, '' hep burnundan nefes alabildi" dedik. Tamam dedi, muayene etti, önce diren ve tamponu aldı, öyle bir ağrı olmadı sadece kuruyan kana yapışan yerlerde çimdik kadar acı oldu dedi kızım. Baş dönmesi, kanama, kusma falan olmadı. Sonra alçıyı da alıyorum dedi, biz hem şaşırdık hem sevindik. Alçıyı alıp, burnu bandaj yapmadan önce gösterdi, şiş olmasına rağmen çok güzel olmuş. I esnada foto çekmeyi unuttum. Burnun içini temizledi ve şimdi eve geldik, bir sıkıntı olmadı. Bu arada maske taktık, biraz genişceydi. Burun ucu hassas sonuçta. Şu anlık sıkıntı yok, evde yürüyüş yapıyor kızım, ödemler çenesine ve yanaklarına indi, yanaklar tombik oldu 😊. 27 Ağustos da dikişleri alacak Dr. Şimdilik bu kadar, aşağıdaki resimleri şimdi çektim. Şimdi eklediğim de muayenehaneden çıkınca arabada çektiğim fotoğrafları. Görüşürüz

Eklentiler

• PhotoGrid_1597927239509.jpg
    PhotoGrid_1597927239509.jpg
    701,1 KB · Görüntüleme: 437
  • PhotoGrid_1597928088988.jpg
    PhotoGrid_1597928088988.jpg
    558,1 KB · Görüntüleme: 490
Merhaba, bugün 7. Gün
Şişlerin çoğu indi ama doğal olarak hala biraz var, yanaklar epey tombik hala. Burun bandajlı ve hafif şiş. Bu sabah burun derisinin inanılmaz kaşındığını söyledi kızım, iyileştiği için diye düşünüyorum. Bu sabah ki fotoyu paylaşıyorum.

Eklentiler

• Screenshot_20200822-102355~2.png
    Screenshot_20200822-102355~2.png
    507,3 KB · Görüntüleme: 367
Merhaba
Dün kızımın dikişleri alındı, pazar günü çıkaracağı bant yapıldı. biraz ödem var, az su içtiği için. Dr Nihat bey, günde 3 litreye çıkmasını söyledi, burun şu haliyle bile çok zarif, 1.5 yılda tam oturacak dedi Doktor. 6 hafta deniz suyu spreyine devam dedi. Pazar günü duş alabilecek ve yumuşayan bantları kendi çıkaracak. Resimleri dün dikişleri alındıktan sonra çektim.

Eklentiler

• PhotoGrid_1598594508152.jpg
    PhotoGrid_1598594508152.jpg
    575,6 KB · Görüntüleme: 424
Merhaba, benim ameliyat 1 hafta teknik nedenlerle ertelendi. Kızımın ise tam 16.günü. Bugün saçını boyadı ve duş alıp, altında yumuşayan burun bantlarını çıkarttı. Doktor dün için çıkarabilirsin demişti. Acımadı, yavaşça çekince geldi, burun derisi ince zar halinde dökülmeye başladı. Çok hoş görünüyor ama şiş tabi. Doktor 1 yıl dedi. Bizim 16.gün. Bunu unutmayın.

Eklentiler

• PhotoGrid_1598883314011.jpg
    PhotoGrid_1598883314011.jpg
    692 KB · Görüntüleme: 410
X