Drapeli elbise kilolu mu gösterir(resimli)

1mirac

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2016
4.992
4.182
Kızlar pek elbise giymediğim için yeni yeni alıyorum ve pek anlamıyorum. 1.52 boyunda 47 kiloyum. Elbise konusunda dar tam oturan vucudu saran modeller dışında giymiyorum. bu resimdeki elbiseyi düğün için almak istiyorum ama sanki mankeni göbekli göstermiş bana mı öyle geliyor. elbisenin modeli yapısı gereği öyle bi sorun olur mu yoksa herkeste duruşu farklı mıdır. bilenlerden cevap tavsiye bekliyorum bu tarz modeller uygun mu sizce ne bileyim yanlış seçimler zayıfı, kilolu daha kısa vs gösteriyor ya bu yüzden iyi araştırmaya çalışıyorum boşa para vermemek için 🤗

Eklentiler

• Screenshot_20220804_120013_trendyol.com.jpg
    Screenshot_20220804_120013_trendyol.com.jpg
    110,8 KB · Görüntüleme: 351
Drape kıyafetlerde bölgesel kiloyu kamufle etme amacıyla da kullanılır. Büyük beden mayolara mesela dikkat ederseniz hep karın bölgesi drapelidir. Ama drape kat kat bir yapıda olduğu için zayıf bir insanda kilo görüntüsü yaratması da bana imkansız gelmedi. Aynı modelin farklı kıyafetlerle fotoğrafını bulmaya çalışın bence

Drape kıyafetlerde bölgesel kiloyu kamufle etme amacıyla da kullanılır. Büyük beden mayolara mesela dikkat ederseniz hep karın bölgesi drapelidir. Ama drape kat kat bir yapıda olduğu için zayıf bir insanda kilo görüntüsü yaratması da bana imkansız gelmedi. Aynı modelin farklı kıyafetlerle fotoğrafını bulmaya çalışın bence
Sanırım mankenin fiziksel özelliği bu şekilde, çünkü başka elbiselerde de bu şekilde durmuş🤗

Eklentiler

• Screenshot_20220804_192250_trendyol.com.jpg
    Screenshot_20220804_192250_trendyol.com.jpg
    73,1 KB · Görüntüleme: 302
Evet kilolu göstermiş fotolarda ve nacizane fikrim elbisenin hiç hoş olmadığı yönünde 🙈
Yaa gerçekten mi. Henüz almadım ama nerdeyse 7 aydır elbise bakıyorum birtek bu içime sindi 😊

Son düzenleme:
Yani şahsen ben giymezdim giyeni de beğenmezdim öyle bir elbise 😅 daha güzel biiiii sürü model var aslında ama zevk meselesi tabi. İçine sindiyse hiç kafanı bulandırma bence 😌
Aslında biraz seçeneklerim dar o yüzden bu sinmek zorunda kaldı içime 😔 birde üst yorumumuda mankenin başka elbise ile olan fotosunu paylaştım sanırım model biraz kilolu başka elbise ile de öyle çıkmış

Aslında biraz seçeneklerim dar o yüzden bu sinmek zorunda kaldı içime 😔 birde üst yorumumuda mankenin başka elbise ile olan fotosunu paylaştım sanırım model biraz kilolu başka elbise ile de öyle çıkmış
İşte ne olursa olsun elbisenin tarzı hoşuma gitmediği için ister daha kilolu ister daha zayıf farketmiyor benim için. Bu kalıp, bu duruşu sevmiyorum ben.
Peki biraz daha farklı tarzlara baktın mı? Kalıp olarak adını bilmiyordum da hani böyle dar yapışan değil de etek kısmı tiril tiril olan elbiseler var ya onlardan bi seçenek olmaz mı 🤗

İşte ne olursa olsun elbisenin tarzı hoşuma gitmediği için ister daha kilolu ister daha zayıf farketmiyor benim için. Bu kalıp, bu duruşu sevmiyorum ben.
Peki biraz daha farklı tarzlara baktın mı? Kalıp olarak adını bilmiyordum da hani böyle dar yapışan değil de etek kısmı tiril tiril olan elbiseler var ya onlardan bi seçenek olmaz mı 🤗
O elbiseden vazgectim bende:) aslında o dediğiniz tarzlari cok beğeniyorum ama nedense bana yakışmıyor ya :KK43: o şekilde bitane aldım çokk güzel bi elbise ama kısa oldu. Sadece hoşuma o gitti başka düğün olsa giyerim ama eşimin tarafının düğünü olduğu için çok kısa giyemiyorum tutucular biraz 😊

O elbiseden vazgectim bende:) aslında o dediğiniz tarzlari cok beğeniyorum ama nedense bana yakışmıyor ya :KK43: o şekilde bitane aldım çokk güzel bi elbise ama kısa oldu. Sadece hoşuma o gitti başka düğün olsa giyerim ama eşimin tarafının düğünü olduğu için çok kısa giyemiyorum tutucular biraz 😊
Hmmm anladım😌
Peki o elbiseleri yakıştırmayan sadece sen misin yoksa başkaları mı söyledi?

Böyle birşey olabilir
eşinizin tarafı tutucuysa o ilk elbise hiç olmaz o zaman mantıken :)
Bende bu tarz seviyorum belki size uyar

Böyle birşey olabilir
eşinizin tarafı tutucuysa o ilk elbise hiç olmaz o zaman mantıken :)
Bende bu tarz seviyorum belki size uyar
Çok teşekkür ederim♥️ bunun siyahı var bende, tutucular ama bende çok kapalı giyemiyorum sıfır kol askılı vs haricinde giyerim dedim eşime. Şu altta resimdekini aldım. İlk fotosu kullanıcı yorumu. kullanıcı yorumlarında elbise daha güzel görünüyor bordo ve bu kadar cırtlak değil eşimde onaylayınca aldım bakalım olmazsada iade ederim artık 🤗

Buarada düğün görümcemin oğlunun sünnet düğünü. Ve eşimin sadece aşırı beğendiği giy dediği elbise şu sondaki siyah olan. Bunuda aldım güzel oldu ama çok günlük değil mi ya. Sonuçta kendi düğünümüz sayılır 🤔

Eklentiler

• Screenshot_20220805_091103_trendyol.com.jpg
    Screenshot_20220805_091103_trendyol.com.jpg
    57,2 KB · Görüntüleme: 198
  • Screenshot_20220804_210048_trendyol.com.jpg
    Screenshot_20220804_210048_trendyol.com.jpg
    48,3 KB · Görüntüleme: 185
  • Screenshot_20220805_104323_trendyol.com.jpg
    Screenshot_20220805_104323_trendyol.com.jpg
    46,8 KB · Görüntüleme: 232
Son düzenleme:
Hmmm anladım😌
Peki o elbiseleri yakıştırmayan sadece sen misin yoksa başkaları mı söyledi?
Sanırım sadece benim çevremdekiler pek kırmamak için de söylemez 😊 kısa olduğum için yakıştıramıyorum sanırım birde kemikli bi yapım var hafif bol salaş şeyler giyince çubuğa bağlanmış gibi emanet gibi falan duruyor içinde kaybolmuş gibi hissediyorum :KK70: normal bluzlerim bile dar/ kısa tam oturan şekilde giyiyorum tunik vs giyemem mesela:)

Çok teşekkür ederim♥️ bunun siyahı var bende, tutucular ama bende çok kapalı giyemiyorum sıfır kol askılı vs haricinde giyerim dedim eşime. Şu altta resimdekini aldım. kullanıcı yorumlarında elbise daha güzel görünüyor bordo ve bu kadar cırtlak değil eşimde onaylayınca aldım bakalım olmazsada iade ederim artık 🤗

Buarada düğün görümcemin oğlunun sünnet düğünü. Ve eşimin sadece aşırı beğendiği giy dediği elbise şu siyah olan. Bunuda aldım güzel oldu ama çok günlük değil mi ya. Sonuçta kendi düğünümüz sayılır 🤔
Yok siyah akşam yürüyüşü için ideal 😬
Kırmızı daha iyi evet güle güle kullanın
Uçuş uçuş çan etek tarzı elbiseler daha havalı görünüyor bana ondan çok tercih ediyorum😁 hafif rüzgar olduğunda etek kalkmasın diye tutma çabası da olaya renk katıyor🤪

Yok siyah akşam yürüyüşü için ideal 😬
Kırmızı daha iyi evet güle güle kullanın
Uçuş uçuş çan etek tarzı elbiseler daha havalı görünüyor bana ondan çok tercih ediyorum😁 hafif rüzgar olduğunda etek kalkmasın diye tutma çabası da olaya renk katıyor🤪
Çok teşekkür ederim 🤗 bende çok beğeniyorum kendime yakıştırmasamda 😊

Çok teşekkür ederim 🤗 bende çok beğeniyorum kendime yakıştırmasamda 😊
Benmde kendme yakışmadğnı düşündğüm elbiseler oluyor
Bi kere farklı olsun diye giymiştim herkes nerden aldığımı sordu 😀 belki de biz öyle düşünüyoruzdur belki de yakışıyor ama sen konduramıyorsun hayır bu kadar mükemmele yakın olamam diye🤭🤭

Benmde kendme yakışmadğnı düşündğüm elbiseler oluyor
Bi kere farklı olsun diye giymiştim herkes nerden aldığımı sordu 😀 belki de biz öyle düşünüyoruzdur belki de yakışıyor ama sen konduramıyorsun hayır bu kadar mükemmele yakın olamam diye🤭🤭
Evet çok doğru gözümde alışkın gelmiyor sanırım ondan hep belli başlı tarzlar giymeye alışınca zaten farklılığa çok kapalı bir insanım belkide dışardan yakışıyordur🤗🤗

Ilk fotoda olan elbise guzel degil bence.. kumasi modeli vs. Ayrica evet kilolu gosterebilir. Mesela gobegin varsa 2 katina cikarir bence.

X