Dua ve yardım istiy

bofobof

Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2016
363
240
Kızlar eski konularima bakarsaniz eşimle ayrılma noktasındayiz ... Biliyorum olayın yeri burasi değil ama buda bir dert sıkıntı rica ederim moderatörler kaldırmasın yalvaririm
Olayı söyle özet geçeceğim; eşimle herseyimız uyusurdu yani birbirimiz icin yaratılmış iki insandık adeta o bensiz ben onsuz duramazdik ve üst katta oturuyorduk aile binasında ,kaynanam başta çok iyiydi ... Aslında ben öyle sanarmisim bize sürekli yemek verirdi ben yaptım dememe rağmen benim yaptığım yemeği eşim seviyo diye ertesi gün kendide yeniden yapar bizede verirdi buraya kadar normal suphelenmedim doğum yaptım eşim ve ben birbirimizin gözünün içine bakıyorduk zaten ne olduysa burdan sonra başladı eşim 2 hafta içinde değişti benle ilgilenmesi gerekirken annesi ile oturup kalkmaya kadin ne derse köle olmaya başladı düşünün oglumuz kuvözdeyken anne baba olarak yaşadığımız acının tarifi yokken oğluna halıları yıka diye tutturdu bu durumdayiz ne halısı yıkmaya versin dememe rağmen eşim ses çıkaramadı gitti kuzu kuzu yaptı bu bi örnek daha , evde ameliyatliyim dikislwrim daha iyilesmedi kendi ihtiyacimi goremiyorum yatıyorum annemi evden 6. gun kovdu kv, kendide gelip bakmadı kv olacak bide bwn bakarim diye etrafta soyleniyordu bakıma muhtaç olduğumu bildiği halde eşime bi emir hoop eşim saat taa gece yarıları anne babasının emri için disarda gezerdi mesela halanin yanına gidicez bizi gotur ameliyat oldu ve daha sonrasinda ben suçlu oldum ben gitmemişim güya daha yeni doğum yapmışım 13 günlük lohusayim bebegim 10 günden sonra kuvözden çıkmış yanımda bakıma muhtaç iz ikimizde annem yok eşim yok almış götürmüş ve gitmemişim halasina !!!
Durumun tuhafligini anlamanız için anlatiyorum sadece bu basit örnekleri verdim daha bunun gibi kaç olay ve bende de bi tuhaflıklar vardı .... Nasıl derseniz artik ağzım dilim baglanmis gibiydi ne ben ne eşim bu zulumlere ses cikartamiyorduk ben içimden söylemem gerekenler söylüyodum ama disariya vuramiyor icimden puskun puskun konusuyordum surekli korkuyordum kendi kendime ve Rüyalarımda al basti diyolardi bende lohusayim herlade ondandir diye düşünüyordum aman ses cikarmayayim evde hergün bi söz dava oluyo diyordum ddim ya bağlanmışiz gibi onlara karşı helede kv karşı ses edemiyordum ... bide her ne hikmetse esim eve girer girmez gozune dusman gorunuyordum en son olaydan bi oncekinde eşim kv'eme sen bu eve ayak basmazsan kimseyi bastirmam diye herkesin içinde rest çekti bana sana bile yol var dedi kv'em tabi bu durumdan tatmin herkesin içindeki kabarmasi gözümün önünden gitmiyor bense yaşanan olaylara hatalara vuruyordum hala olayı bu garipliklerin neden olduğunu daha kestiremiyordum , onceleri esim annesine babasina karsi cikardi gerekeni ikimizde gerektigi yerde soylerdik ama her ne olduysa sus pus puskun bi hal ikimizde de benim ailem ve ben eşime düşman olduk kb ailemi helede beni çok severdi adam oglanı doğurdum deliye donmustu odama çiçekler göndermiş telefonda gülüm kızım aman dikkat et ogluma ve basta kendine diye sevincinden adam telefondan ağlamışti duydumki tutmuş başka odanın numarasina soylemis kv sonrada başka odaya gitmiş dedi kb' in gozunede kizi kadar sevmesine ve kv yaptiklarindan dolayı haksiz gormesine ragmen dusman oldu o da bana son zamanda , eşimle de son aylarda iyice birbirimizi yemeye ve anlam veremedigim bi uzaklik baslamisti esimle aramizda bide çok ciddi kavgalar boyutunu aşmıştı artik, esim dinini kitabini bilen adamken lanet hakaret savurmaya basladi ve en sonunda eşimle aramız açıldı zaten sonra mahkemelige kadar geldi durum... Ben artık olduğu yere kadar olsun diyordum eşime suç buluyordum ben bile onu o kadar sevmem rağmen artık tiksinmeye başladım...

Gelelim esas demek istedigime ....Ben bu durumlari olabilecek olaylar diye tanimlarken bi komsumuz annem evine geldiğini duymuş çok üzülmus sagolsun durumu bi tanıdığına anlatmış o kadında kıza ve oglana 9 ay önce bişeyler yedirilip icirilmis demiş ben bozamam ama çok büyük bişey yapılmış demiş son olarakta kavgadan sonra çocuk ve geline karşı soğuk dursun diye bağlanmış bi ay once kadar gercektende ayri kalmamiza ragemn esim oglumuzu sevmeye yanimiza gelirdi arada bir ihtiyacini sorardi ama o sure kadar esim ne oglani sorar oldu nede bi ihtiyaci var mi diye sorardı , komşuların ve is yerindeki arkadaşlarinin dediğine göre resmen robot gibi kv ne zaman arasa toplantıdan apar topar çıkıyor her ne koşulda olursa olsun cevapsiz bırakmıyor evden kv copunu atmadan çıkmıyor iki kaynım ve kb evde olmasına rağmen bütün evin her işini kendi ustleniyormus ... ve evimizi esyalarimizi kendi isteğine göre seçip aldı benim evimde benim eşyalarıma oturuyor ben diyordum bu adam ne kadar kansızmis hadi eşyalar anladım bizim hatıralarimizn olduğu evde nasıl bide ailesiyle durabilirsin nasıl dayanabiliyosun diye meğerse etki altindaymis ve bu buyu oldugunu soyleyen kadın beni tanımıyor birakin adimi bile bilmiyor olan olaylarin detayıni komsumuz dahi bilmezken basimdan geçen olaylari komşumuza tek tek şu zamn şunu yaşamış oğlan söyle davranmış kız böyle demiş ve harfi harfini tarihi tarihine aynı , eğer bunları demeseydi diyecektim atmıştır ya nerden büyü kim yapacak ama dediklerinin atmasıyla birsi tutar ikisi tutar hepsinde bilemezki ve evimde bi dua vardi asılı duanin nerde olduğuna kadar söylemesi beni inandırdi açıkçası ... Son olarakta illa ben çıkartıcam kırkıni oglanın dediydi zaten biz o gün en ciddi kavgamızi yaşadık ve hemen o günden sonra ayrıldık , dedim ya ses cikartamiyoruz baglanmis gibiyiz eşimle gelsin dedik
Geldi kv oglanin yikanacagi suya iki iğde dalı birde siyah yassı bir taş attı ben ondan önce yıkadıydim zaten oğlumu sadece giyinmesine yardım et dedim giydirdik o an suphelenmedim sonrada attım taşıdı iğdeyide aklımda bişey gelmedi annem hep der kızım aklına getirme yoksa bile aklınla var edersin Rabbimë siginacaksin diye bende öyle şeylere inanmak istemeyen insanim helede ne kadar kotu olursak olalim asla ve asla kv den suphelenmedim istemem ama komsumuzun bu dediginden sonra korkmaya başladım kadin demiş bi an once çaresinet baksin ogluylada kızlada hâla uğraşıyor demiş

Ben sizden yardım istiyorum bu nasıl çözülür felak nas bende okuyorum duami elden asla birakmiyorum yikaniyorum sirkeyle ama bi düzelme yok bende olsa bile eşimdekini nasıl bozabilirim ki ve yapılan seyin nasıl ne yapıldığını bilinmiyor o kadınla iletisime geçtim ben yapamam kızım bilsem derdim sadece bildiğimi söyledim çaresini bul bozdur esin ve sendekini dedi yakında oğluna yapmaya niyeti olur evini esini elinden alan bu yaptiklariyla kalmaz diyor ve sahiden de öyle versin ben mamayla bakarım diye söyleniyorlarmis eşimi kb bana düşman etti ortalıkta da boyle soyleyip duruyorlar korkuyorum
Asla oğlumu vermem Allahin izniyle de ama bu yaptıklarını duydukları sonra bi care arıyorum bu işlerden anlayan çözeceğini bilen varsa bana bi şekilde Allah rızası için ulaşabilir mi

Bu duyduklarimdan sonra içime bi umut dogdu dua da ediyorum ama işin ehlinide arıyorum
Eger bi bildiginiz varsa nolur yardım edin KK ailesi ... Türkiye'nin neresi olursa olsun ne kadar para isterlerse istesinler veririm yalnız vebal almayın sahtekarlara bulasacak olsam internette çok var benim gibi olupta yada duyduğu bildiği olan vardır diye buraya sorayım dedim İster özelden ister buraya söyleyin ne yapmam gerekiyorsa Allah rızası için sevabindan geri kalmayın

Ozet
Kayinvalidenin buyu yaptigini dusunuyor konu sahibi.

Boyle seylere inanmayiniz efendim.
Bol bol dua edin ibadet edin icinizi rahatlatin.
Gidip abuk sabuk islere bulasmayin.
Esinizin degisesi varmis degismis.
Allah yardimciniz olsun

Bu tarz şeylerden uzak durun .

Yaşadıkların üzücü evet , hem de çok .

Ama dua et , Yaradana sığın .

Onlardan da uzak durarak koru kendini .

Son düzenleme:
Boyle seylere inanmayin
Siz inandikca elinize birsey gecmeyecek vesveseden baska

ben büyüye inanırım.
Kur'an'da da geçer zaten, ve büyük bir günah olduğu yazar.
Ama bu konuda burda kimse yardımcı olamaz size.
çünkü bu tarz konular yasak.

Bastada dediğim gibi asla inanmazdim duami virdimi yapan biriyim. Ama bu söylenenleri duyunca şok oldum ayrıca dediğiniz gibi buranin yeri olmadığıni biliyroum ama burda birçok insanın sıkıntısı var, bilen varsa yardım edebilir mi dedim
Büyü vs bu gibi şeylere bulasmak istemiyorum sadece çaresini arıyorum

isterse moderatörler kaldırabilir ama nolur bilen varsa özelden bildirsin bana
Bi duası bi hocası (tabi kötü seylerlte ugrasan degil) varsa diyorum

Keşke konu açmadan önce kuralları okusaydınız. Bu tarz konular yasak.
Göz var insanda bu kadar uzun konu mu olur içinizi dökmüşsünüz resmen. Eşinizin değişesi varmış değişmiş dua edin bol bol.

eşiniz basiretsiz büyü müyü yok annesinin kuzusu çocuklarla evlenip annelerinin evlerinin dibinde yaşarsanız bir de sanki dünyadaki tek adammış gibi herşeye eyvallah derseniz sonuç bu olur. büyü olsa bozulsa bunca olandan sonra biraraya gelseniz nolcak ki?

eşiniz basiretsiz büyü müyü yok annesinin kuzusu çocuklarla evlenip annelerinin evlerinin dibinde yaşarsanız bir de sanki dünyadaki tek adammış gibi herşeye eyvallah derseniz sonuç bu olur. büyü olsa bozulsa bunca olandan sonra biraraya gelseniz nolcak ki?

Biz öncesinde gayet iyi bir çiftdik eşim ailesine düşkundü ama böyle bağımlı zayıf bi kişiliğide yoktu demeye calistim ayrıca ev dibinde yaşamaya ikimizde hoşnut degildik ama maddi açıdan rahatladiktan sonra çıkacaktık ki zaten çıkmamiza zinhar karşı çıktı annesi zaten bu olan tartışmaların bir büyük sebebide aynı evde oturup ayri yere cikmak istetmemizden çıktı işin iç kısmını tam anlamıyla bilmediginizden yorumunuzu anlayabiliyorum

Büyü elbette var ama yapa inda yaptiraninda ne bu ne obur dunyada yeri yok. Peygamber efendimizede yapilmis buyu ve buyu icin felak ve nas sureleri inmis.
Bol bol okuyun felak ve nas surelerini eger oyle bir suphen varsa.

X