Dualarınıza çok ihtiyacım var..

Bayagı uzundu bir ara roman okuyorum sandım ama hele şükür bitti. Bence önceleri siz adamı sevmemişsiniz adamın ilgisini sevmişsiniz. Yenisi aldatınca bu adam kıymete binmiş herhalde diğerlerinden daha iyi oldugu, sevdigi ortaya çıkmış böyle oldugunu görünce de şimdi siz ısınmışsınız adama. Olacagı varsa olur zaten bu kadar sıkılmaya gerek yok. O kızdan ayrılsın evlenin bana göre yoksa aklınızda hep bir soru işareti ve pişmanlık kalacak.

Son düzenleme:
Çocuk seni çok sevmiş, çok mücadele etmiş.. 2 sene de demek?.. Tersleyip, yüz vermemene rağmen:KK14: Yazık çocuğa üzüldüm gerçekten.. Sen ilişkimiz şımarıklarım yüzünden bitmiş dedin ya, ilişkin bitmiş ama şımarık davranışların bitmemiş.. Gerçekten sevseydin ona dönüp devam ederdin.. İlişkin onun yüzünden bitseydi tamam kırılmışsın deyip anlardım ama o da senin yüzünden bitmiş.. Birlikte olduğu kıza yazık değil mi?.. Kızı resmen aldatmış oluyo, bide buluşmaya gidicem diyosun. Düşündün mü hiç o buluşmadan sonra çocuk ne hale giricek diye?.. Yazık gerçekten :KK50:

benim de bi tarafım git tut elinden bırakma, o kızın 2 senesi varsa senin 7senen var diyorum, kızın bu 2. evliliği olacakmış ve yaş olarak da büyük eski sevgilimden. annesi de çok istekli değilmiş hala beni soruyormuş, kız su an ona son şansı olarak bakıyor belki o yüzden bırakmak istemiyor, ülkemiz şartları malum dul olunca erkekler evliliğe kolay kolay sıcak bakmıyor, belki benim gibi sevgisinden değil bi yuva olsun diye onun yanında bilemiyorum, güahını almak da istemem yine. diğer tarafım işte bu günahını almak istemeyen tarafım maalesef, çekil aradan diyo. öyle zor ki, ama soylediklerinize kesinlikle katılıyorum evlilik sadece aşk değil gercekten seveceksin her haliyle. biz aylarca aynı evde kaldık onunla üniversite dönemimizde inanır mısınız arkadaşlarımızla bile görüşmüyoduk bazen günlerce, birbirimizin en iyi arkadaşıydık cünkü her seyimizi beraber yapıyoduk. ondan sonra aşık da oldum ama hem aşk, hem sevgi, hem arkadaşlığı bulduğun kişiyle gecer bi ömür. çok teşekkür ederim cevabınız için.

iyi düşün pişman olacağın bir karar verme sakın. o evlenirse eğer pişmanlıktan kendi kendini bitirebilirsin. insallah en dogru kararı verirsin. bir de ben belki yanlıs dusunuyorumdur ama insanın once kendi mutluluğunu düşünmesi gerektiğini savunurum. biraz bencilce ama hayat böyle sonucta. kimse seni düşünmez kolay kolay. o kızı cok kafana takma bence. onu da kendisini sevmeyen bir kişi ile olan evlilklten kurtarmıs olursun. evlilik ancak sevdiğin ve sevildiğin zaman güzeldir. etrafımızda bir sürü örnek var sonuçta...

bence bu durum böyle kalmamalı..
hem birbirinizden kopamayışınız hemde başka kişilerin hayatının mahvolacağı...
bu durumda en doğru olan onun nişanlısından ayrılması seninde başkasıyla evliliği düşünmemen olmalı..
kızın hayalleri için kendi hayallerinden vazgeçmek değil bu
adamın kalbide aklıda sende oldugu sürece o kızın hiçbir hayali gerçek olmayacak.....
haftaya görüştüğünüzde bence en azından evlenmemesi gerektiğini söyle..
çünkü nişanlanmasına ve 2 sene geçmesine ragmen sen onu bukadar reddetmene bile rağmen seni unutmamışsa ki sende öyle
bu uzun bir süre böyle olacak belkide hiç bitmeyecek birbirinizi istemeniz, sevginiz.
yazık bari başkaları bu durumda ezilmesin..

bide tam aksini düşünürsek içinizde ukde olarak kalmayın
evlilik ciddi ayrılması zor helede çocuk olursa ozaman çok geç kalmış olursunuz işte.
şuan durum müsait iken iyi düşünün.

Üşenmeyip bende okudum bazı yerleri atlamadım inşallah.Sen bu kişiyi sevmişsin ama zamanla araya anlatmadığın birşeyler girmiş gibi şuanda kaybetme korkusuyla sevdiğini zannedebilirsin eğer nişanlı olmasaydıda onunla birlikte olmak istermiydin yada sadece alıştığın için mi sevdiğini düşünüyorsun.

benim içim siz birbiriniz olmadan yapamazsınız diyor.Bir yandanda başkalarıyla olmuşken birbirinizi bu kadar yıpratmışken evlilik yaparsanız zorluk çekersiniz diyor.emin ol başkalarıyla evlenirseniz içinizde bi ukte kalır.Ama evlendiğinizdede bazı proplemler yaşayacağınız kanısındayım .Allah yardımcınız olsun.

kusura bakmada ben ortada ne dua edilcek durum gördum nede buyuk aşk. ikinizde bırbırınızı çok sevseydınız başklarıyla olmazdınız nokta. "sevdiğim erkek kadınlar hakkında tecrube kazansın döndun bana ıstedım" demişsin. seven kadın bunu ıster mı:KK53:gözünden kıskanır gözünden
ayrıca 1 ay sonra düğünü olan bır ınsan hala senı arıyorsa karaktersızın önde gidenidir
ikinizde başkalarıyla denemişsiniz olmamış sonra gene bırbırınıze kalmış hissetmışsınız kendınızı. buda alışkanlık .sevgi aşk değil

Konu içeriği nedeniyle ilgili başlığa taşınmıştır.

daha önceden de arkadaş ortamında tanıştığım ama sohbetim olmayan biriydi, evet muhabbetimiz sanal ortamda ve telefon konusmalarıyla ilerledi, manevi olarak çok yanımda oldu, o dönem o da 4 senelik ilişkisini bitirmişti birbirimizee destek olurken farklı bir boyut aldık.

dediklerinizi ben de çok düşündüm, acaba duygusal boşluktan mı, yoksa yalnızlık koskusu mu, onu tamamen kaybetme korkusu mu, nişanlı olmasa da böyle hisseder miydim diye. ama bazı seylerin değerini farketmeniz için bazen onu kaybetmeniz gerekir, geride bıraktığı boşluğa bakınca anlarsınız hayatınızda kapladığı o kocaman yeri. kaybetme korkunuz hiç olmamışsa ancak kaybettiğinizde kafanıza dank eder, yumruk yemişe dönersiniz. işte benim yasadığım sey tam olarak bu, sadece şimdi değil ayrıldığımız 3 ay da ben yemeden içmeden kesildim, yalnız uyuyamıyodum, evden cıkmıyodum dibe batmıştım onsuz. sadece sevgilimi değil, en yakın arkadaşımı, babamı, kardeşimi, aşkımı, kısaca herseyimi kaybetmiştim. çok iyi bi ailem, çok sevdiğim arkadaşlarım vardı ama o gidince anladım ki herseyi bulduğum tek insan, cevremdeki kalabalığa bedel tek insan oymuş. herkes aşkını sevgisini aynı yaşamıyor. bizim ilişkimizde ben bir an bile gideceğini düşünmedim, ben bu adamı 1 kez kıskanmadım, sımarıklık diye adlandırdığım sey buydu. bu egomdan filan değil bunun sebebi onun bana verdiği sonsuz güvendi, 1 kez bile kıskanmam için sebep yaratmayısıydı, o yüzden rahattım. size yemin ediyorum 3 sene içinde kıskanmak istedim resmen, delinin zoruna bak bela arıyo diyenler olabilir şimdi, ama insan arada kaybetme korkusu da yaşamak istiyo kıskanmak da istiyo, özellikle en heyecanlı yaşlarındaysa, şimdi öyle düşünmüyorum tabi şu an tek istediğim huzur.

macera aradığı konusunda da ben öyle düşünmüyorum, onu tanısaydınız bana hakverirdiniz çok net yansıtamamış olabilirim yazıyla, bu adam öyle çok fazla ilişki yaşamış biri değil, cesareti olmadığından filan da değil istese yapardı çok net, benden sonra hayatına giren tek kız da bu. onunla benim bütün iletişim yollarını kapattığım dönem beni unutmak için başladı. zamanla da alıştı çünkü o hep yanındaydı, bizse ayrı sehirlerdeydik. eğer aynı sehirde olsaydık hersey çok daha farklı olabilirdi. dışardan bakıldığında ondan çok daha üstün özellikte adamlar tanıdım su an hayatımdaki adam keza öyle, onun nişanlısı inanılmaz güzel bi kız, çok sey yaşadım ama kimsenin elini tuttuğumda eşim gibi hissetmedim kimsenin yanında evimde gibi hissetmedim.

şu an yaşadığım seyin adı herneyse, ben bu adamı ne kadar çok sevdiğimi ''onsuz yaşadıkca'' anladım. belki onunla sonsuza kadar olabilmem için, onu sonsuza kadar kaybetme ihtimalini yaşamam gerekiyodu belki onun benden başkasıyla yapamayacağını anlaması için başka bi kadını tanıması gerekiyodu. bilmiyorum. haftaya istanbul'a gidicem herseye ragmen ona söz verdim. eğer yeniden BİZ olamayacaksak bu 7seneye veda etmek için ona son kez sarılmak için gidicem. bunu yapmazsam kendimi asla affetmem. çok yogun çalıştığı için o gelemiyo, yıllarca hep o yanıma gelmişti şimdi ilk kez, belki de son kez ben onun için gidicem. eğer evlenirse yemin ediyorum ilk işim telefon numaramı değiştirmek olacak bahsettiğiniz gibi kendimi kullandırma gibi bi durum söz konusu bile olamaz.

Öncelikle sormak istediğim ; arkadaşınızın sizi tanıştırdığı çocukla siz hiç yüz yüze gelmeden 3 ay boyunca sanal ortamdan mı flört ettiniz ? cümlelerinizde bu çocuğun her kötü gününüzde yanınızda olduğunu , ama ilk buluşmayı 3 ay sonra Bursa'ya geldiğinde yaptığınızdan bahsetmişsiniz . Bu kısmı çok anlayamadım . Şu an ki durumu yorumlayacak olursam eğer ;

Bu durumu kadere bağlamamanızı tavsiye ederim . Çünkü bunun kaderle bir alakası yok . Eski sevgilinde sen de her boş kaldığınızda birbirinizi aramışsınız . İknizinde ortak noktası , yalnızlık korkusu . Sen de o da hayatlarınıza mutlu olabileceğiniz birilerini almış olsaydınız , ikinizde birbirinizi aramayacaktınız . Nitekim de yazdıklarınız bu düşüncemi doğruluyor . Çünkü siz bu çocuktan ayrıldıktan sonra başkasını tanımış , hatta bir süre sonra aşık olmuşsunuz bu çocuğu gözünüz bile görmemiş . Ama tanıştığınız çocuğun defolu olduğunu öğrendiğiniz gibi tüm hayalleriniz yıkılmış , bir süre acı çekmiş , sonra o bunalımda tekrar eskiye ihtiyaç duymussunuz . Eğer tanıştığınız insan sizin tabirinizle defolu çıkmasaydı asla şuan bahsettiğiniz çocuğu anmayacaktınız bile . Siz duygusal olarak boşlukta kaldığınız için şuan bu çocuğa ihityaç duymuşsunuz . Eski sevgilinizde de aynı tutum mevcut . O da mutlu olacağı kadını bulmuş olsaydı eğer sizin adınızı bile anmayacaktı .

Yalnız şunu altını çizmek isterim ki ; bazı erkekler mutlu olacağı kadını bulsalar bile , sırf aç gözlülüklerinden hala eskiyi yoklama , macera arama derdinde olurlar . Senin sevgilinde şuan bunu yapıyor . Erkekler unutmadığı birinin üzerine başkalarıyla sevgili olabilirler , ancak asla evlenmezler ! bunu unutmayın . Sevgiliniz evlilik kararı alabildiyse eğer , sizi çoktan unuttuğunun işaretidir bu . Sadece beyfendi macera arıyor o kadar .

Son cümleleriniz de demişsiniz ki ; "Çocuğun kafasını karıştırdığımı düşünüp belki de bana kızacaksınız" demissiniz . Hayır size kızmıyorum ama samimi itiraf da bulunacak olursam eğer , size hem üzüldüm hem acıdım . Çünkü eski sevgilinizin macera arayışını kader olarak yorumlayışınıza gerçekten üzüldüm . Size kızamayız , çünkü siz değil o sizin aklınızı karıştırıyor . Çünkü sevgiliniz o kızla zaten evlenecek , olan size olacak , siz kalacaksınız ortada . Belki de özür dileyerek söylüyorum , ama yasak ilişki olarak devam eedeceksiniz . Burada böyle konu çok gördük . Adam hem başkasıyla evleniyor , hem de eski sevgilisiyle unutamadım, zorla evlendirildim ayaklarıyla ilişkisine devam ediyor . Sevgilinizin tutumunda bunu sezdim ben . Umarım bu kader diye adlandırdığınız yanlış durumdan hemen döner , gururunuzu ayaklar altına almasına izin vermez , kendinizi kullandırtmazsınız .

öncelikle şu an yaptığım sey şımarıklık değil, aksine onu düşündüğüm icin uzakta kaldım ben, sucumu bildiğim için kafasını karıştırmamak için sessiz kaldım, hayatında biri olduğu için, ondan tamamen ayrılmasını bekledim, ben bekledikce, uzak kaldıkca zaman geçti, işin bu kadar ciddiye bineceğini düşünmemiştim keşke o zaman bencillik yapsaydım diyorum şimdi, başkasına üzülüp adım atmadığınızda üzülünecek taraf oluyorsunuzi. onun yanına gitme konusuna gelince de o yanıma geleceğini söylemişti hatta evinin önünde beklerim eğer görüşmek istemezsen i illa cıkıcaksın dışarı ve seni görücem dedi, ki yapar yapmadığı seyler değil. oyle olunca çok agır çalısıyo bu dönem çok yogun, tamam ben gelicem dedim. söz verdim. her gün arayıp ne zaman geliceksin diye soruyo. istediğinizi deyin bencil, kafa karıştıran kız olarak görün, ne yaşadığımı ben bilirim. yine de teşekkür ederim zahmet edip okumuşsunuz.
Çocuk seni çok sevmiş, çok mücadele etmiş.. 2 sene de demek?.. Tersleyip, yüz vermemene rağmen:KK14: Yazık çocuğa üzüldüm gerçekten.. Sen ilişkimiz şımarıklarım yüzünden bitmiş dedin ya, ilişkin bitmiş ama şımarık davranışların bitmemiş.. Gerçekten sevseydin ona dönüp devam ederdin.. İlişkin onun yüzünden bitseydi tamam kırılmışsın deyip anlardım ama o da senin yüzünden bitmiş.. Birlikte olduğu kıza yazık değil mi?.. Kızı resmen aldatmış oluyo, bide buluşmaya gidicem diyosun. Düşündün mü hiç o buluşmadan sonra çocuk ne hale giricek diye?.. Yazık gerçekten :KK50:

çok teşekkür ederim böyle seyler duymaya çok ihtiyacım vardı, ben zaten hep başkalarını düşünmekten kaybediyorum, aman o üzülmesin bu üzülmesin derken kendimi harcıyorum farkında olmadan. bu yüzden bu kez kendim için bi sey yapıcam, ki onun da çok istediği bi sey. her gece aradığında noktayı koyuyoruz demek dediğimde sen bi gel diyo. gelsem ne olucak bitti işte bu sefer gercekten yollarımız ayrılıyo diyorum sen bi gel nolur ne olacağı belli olmaz diyo.

az önce abim aradı gecen gün telefonumu vermiştim son aramalarda onun aradığını görmüştü, ki abim bu hayatta görüp görebilleceğiniz en mükemmel erkektir abim diye söylemiyorum her anlamda kusursuz, kusursuz bir evlat, kusursuz bir abi, kusursuz bir eş. kalbinin temizliğinden hisleri inanılmaz güçlüdür ve biz ayrıyken bile hep bana söylediği siz çok yakısıyodunuz keşke ayrılmasaydınız olmuştur, normalde çok kıskanc bi abi olmasına rağmen, bence siz evleniceksiniz bak hala arıyo çocuk dedi numarayı görünce, tanısıyolar da zaten. sonra ben anlattım dün telefonda abime durumu, evlenmek üzere olduğunu. abim de 1 senelik evli, az önce aradı ne oldu diye sordu ve istanbul'a gitsene sen bi görüşün dedi, bu işlerin ne olacağı belli olmaz abicim, nikahtan dönüyo millet, karısını örnek verdi ben böyle bi durumda olsam o bana son gün dönse ben vazgecerdim onun için, yemişim düğününü, rezilliğini filan dedi. ben abime taparım o bi sey diyorsa içime sinmese bile yaparım, şimdi benimle aynı fikirde olduğunu görünce bir an önce istanbul'a gitmek istiyorum
iyi düşün pişman olacağın bir karar verme sakın. o evlenirse eğer pişmanlıktan kendi kendini bitirebilirsin. insallah en dogru kararı verirsin. bir de ben belki yanlıs dusunuyorumdur ama insanın once kendi mutluluğunu düşünmesi gerektiğini savunurum. biraz bencilce ama hayat böyle sonucta. kimse seni düşünmez kolay kolay. o kızı cok kafana takma bence. onu da kendisini sevmeyen bir kişi ile olan evlilklten kurtarmıs olursun. evlilik ancak sevdiğin ve sevildiğin zaman güzeldir. etrafımızda bir sürü örnek var sonuçta...

çok teşekkür ederim ne güzel yazmışsınız. ama düğüne 1 ay kala nikahtan dönmesi çok zor gibi geliyor bana, kıza da acıyo 2. evliliği olacak bi de kızın, 2.kez yüzüstü kalıcak diye üzülüyo.. gercekten çok zor, o benden daha zor durumda su an
bide tam aksini düşünürsek içinizde ukde olarak kalmayın
evlilik ciddi ayrılması zor helede çocuk olursa ozaman çok geç kalmış olursunuz işte.
şuan durum müsait iken iyi düşünün.

sashamia88 e yazdığım cevapta da söyledim, bunu çok düşündüm nişanlı olmasaydı da onunla birlikte olmak istedim evet, bu sadece zaten olan duygularımın tavana vurmasını sagladı. sevdiğiniz adamın evlenmek üzere olması öyle büyük bi acı kı tarif edilemez. ben o 11 mayıs günü ne yapıcam düşünmek bile istemiyorum, gecen her saniye zehir oluyo zaman dursun istiyorum.
Üşenmeyip bende okudum bazı yerleri atlamadım inşallah.Sen bu kişiyi sevmişsin ama zamanla araya anlatmadığın birşeyler girmiş gibi şuanda kaybetme korkusuyla sevdiğini zannedebilirsin eğer nişanlı olmasaydıda onunla birlikte olmak istermiydin yada sadece alıştığın için mi sevdiğini düşünüyorsun.

Allah razı olsun dualarınıza gercekten çok ihtiyacım var, çok büyük çıkmazdayım. biz eğer herseye ragmen tekrar biz olursak ona neden baskasıyla bu yola girdigiyle ilgili tek soru sormam herseyin cevabı var bende çünkü herseyin farkındayım ona kızamıyorum, o da bana kızmıyor her gün konusuyoruz, herseyin sebebini biliyoruz bir mucize olur da yeniden başlarsa bu ilişki, herseyi bilerek başlayacak hayali bile imkansız geliyor ama olur da yeniden bilrikte olursak bursa'da benim şehrimde yaşarız, her zaman onu istanbul'da tutan bi sey olmadığını söylerdi zaten.
benim içim siz birbiriniz olmadan yapamazsınız diyor.Bir yandanda başkalarıyla olmuşken birbirinizi bu kadar yıpratmışken evlilik yaparsanız zorluk çekersiniz diyor.emin ol başkalarıyla evlenirseniz içinizde bi ukte kalır.Ama evlendiğinizdede bazı proplemler yaşayacağınız kanısındayım .Allah yardımcınız olsun.

sizin bakış açınız, sizin gözünüzle görünen tablo oyle olabilir, diyecek lafım yok, zaten birilerine laf yetiştirmeye mecalim yok. beni anlayıp iyi dileklerde bulunanlardan Allah razı olsun, benim en güzel hikayemi, karaktersiz bi adam ve sevgilisini kıskanmayacak kadar geniş heyecan peşinde bi kızın hikayesi olarak gören senin de canın sağolsun.
kusura bakmada ben ortada ne dua edilcek durum gördum nede buyuk aşk. ikinizde bırbırınızı çok sevseydınız başklarıyla olmazdınız nokta. "sevdiğim erkek kadınlar hakkında tecrube kazansın döndun bana ıstedım" demişsin. seven kadın bunu ıster mı:KK53:gözünden kıskanır gözünden
ayrıca 1 ay sonra düğünü olan bır ınsan hala senı arıyorsa karaktersızın önde gidenidir
ikinizde başkalarıyla denemişsiniz olmamış sonra gene bırbırınıze kalmış hissetmışsınız kendınızı. buda alışkanlık .sevgi aşk değil

bastan hatalı sizsiniz bana kalırsa ilişkiyi bu hale getirende sizsiniz cektirmişsiniz o insana oda en sonunda basmıs gitmiş haklı aradıgında barısmadınız hayatınıza biri girdi diye hani desemki adamda bu kıza cok cektirmiş korkuyor barısmaktan oylede degilmiş o da haklı tabiki size karsı tavır almıs geri dondugunde seviyorsanız eger kabul ederdiniz ama etmeyip baskasıyla devam etmişsiniz o adam kotu cıkınca eski aşk yeniden canlanmıs sonrasında yine kabul etmemişsiniz ben anlamadımki sizide adam evlenme arefesine gelmiş hala goruusp ama evlen he evleniceksin diyorsunuz ama gelcek sarılcam ona falan sizin ne yapmaya calıstıgınızı anlamadım madem seviyorsanız ben seni seviyorum sende seviyorsan birlikte olalım diyceksiniz pembe diziye cevirmişsiniz olayı hem karsı tarafın nişanlısına acıdım asıl ben ya

Son düzenleme:
Olumlu cevaplara eyvallah, olumsuzlara eyvah eyvahhh!.. O zaman konu açmasaydın veya yazdıklarının sonunda 'Not: olumsuz şeyleri kabul etmiyorum' deseydin.. Yorumumu da iyice anlamamışsınız demek, bende iyi bilirim o acıyı, zamanında bende yemeden içmeden kesildim, haplarla ayakta durdum, empati kurmadan konuşmam hiçbir zaman..Yolunuz açık olsun ne diyeyim :KK34:

Son düzenleme:
bence o cocuk ayrılsın senle olsun sız tam tencere kapaksınız ne istediğinizi bilmeyen her boş kaldıgınızda eskı sevgılıyı aşk ozanneden mutlu olmayı bılmeyen kişiliklersiniz gercekten tuhafıma gıttınız..
ne olacak smdı adam baskasıyla nısanlanınca kıymete bındı ama adam da ewlenmekten vazgecmıyor ama senden de vazgecmıyor, ilginççç..ben buna aşk demem sevgı hiç demem ..

ha bıde hızımı alamadım bol bol sarılın adama emı hasret gıderın cok acıklı bı sahne yazık uzuldum adınıza........

X