Dudak Makyajı dudaklarını doğal yollarla dolgunlaştırmak isteyenlere öneriler

Dudak Bakımı (rujlar, kalemler)

rapisa

Guru
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2010
5.561
1.657
herkese merhaba. arkadaşlar benim dudaklarım çok ince değil ama daha dolgun görünmesini istiyorum benim gibi dudakları dolgunlaşsın isteyen arkadaşlar için deneyimlerimi paylaşmak istedim.
- dudakları fırçalamak: kan dolaşımını hızlandırdığı için dudakların rengini daha belirginleştirir azda olsa kısa bir süre dudaklarınızın dolgun gözükmesini sağlar
- tarçın yağı sürmek: tarçın yağı kan dolaşımını hızlandırır yakıcı bir yağdır dudağınıza sürdüğünüzde yanma hissedersiniz 1-3 saat arasında biraz dolgunluk sağlarsınız fakat düzenli kullandığınızda dudaklarınız ve dudak çevreniz tahriş olur ne kadar bakım yapsanızda memnun kalmayıp bırakırsınız
- viks : vikste tarçın yağı kadar bir dolgunluk elde etmedim bekli saatlerce sürsem etkisini anlardım
- bal: bak cilt için çok güzel bir bakım ürünüdür nereye sürerseniz dolgunluk verir :KK3: üstelikte tahriş etmez fakat bal dudağınızda dolaşamayacağınız için bakı dışarı çıkmadan 1 saat önce yada gece yatarken kalın bir tabaka olarak sürmelisiniz.

gelelim benim dudaklarıma yaptığım kalınlaştırıcı bakıma.ben dişlerimi fırçalarken yarım dakika belki 1 dakika dudaklarımı da fırçalıyorum. bu dudağıma sürdüğüm kremin daha iyi emilmesini sağlıyor. dudağıma ciltte dolgunlaştırıcı etkisi olan colajen yada hyolinoik asit içeren herhangi bir kremi kalın bir tabaka olarak sürüyorum . bu arada yarım saat 1 saat ne kadar vvaktim varsa dudağımda krem kalıyor. aslında önceden innova marka colajen li krem kullanıyordum kremi bulamayınca bende colajenli herhangi krem denedim evet dolgunlaşma oldu hyolinoik asitli kremde güzel etki ediyor. zaten farkındaysanız dudağına dolgu yaptıranlarda zaten colajen dolgusu kullanıyorlar. birde en önemlisi bende dermaroller var 2 günde bir bu kremlerden birini sürmeden önce dermaroller ı dudaklarımda gezdiriyorum üstüne kremi sürünce çok güzel emiyor kremi. bu arada çok fazla beklentiye girmemek gerek doğal yollarla en iyi etkiyi aldığım yöntem bu.

Dun gece tarcın kırmızı biber ve balı karıştırıp dudaklarıma sürdüm sabaha kadar öyle bekledim.Şuanda dolgun haldeler.Kuru biraz fırcaya vazelin sürüp fırcalayacağım ve her aksam bu karısımı uygulayacagım :KK70:

Dun gece tarcın kırmızı biber ve balı karıştırıp dudaklarıma sürdüm sabaha kadar öyle bekledim.Şuanda dolgun haldeler.Kuru biraz fırcaya vazelin sürüp fırcalayacağım ve her aksam bu karısımı uygulayacagım :KK70:
canım bende yeni birşey denedim biten rujumun dibinde kalan az bir miktarla bal ve hidistan cevizi yağını karıştırıp benmari usulü erittim. sonrada minik bir kaba koydum o da dudak bakım kremi gibi oldu kullanıyorum ama bunlar yaptığın sürece işe yarıyor ileride dolgu yaptırmayı düşünüyorum.

canım bende yeni birşey denedim biten rujumun dibinde kalan az bir miktarla bal ve hidistan cevizi yağını karıştırıp benmari usulü erittim. sonrada minik bir kaba koydum o da dudak bakım kremi gibi oldu kullanıyorum ama bunlar yaptığın sürece işe yarıyor ileride dolgu yaptırmayı düşünüyorum.
Bıraktıktan sonra eski haline dönüyor sanırım tek care dolgu

sen hiç yaptırdın mı canım dolgu . 2 yıl kalıcı olduğunu söyledikleri dolgular var ama geçen bir dr yk öyle birşey dedi kafam karıştı senin bilgin varmı
Yaptırmadım ben hic.Kalıcı bir yöntem yok sanırım dolgu bile gecici

ben vazgeçtim dudaklarımı dolgunlaştırmaktan. yani dolgu maddesi kullanmaktan .doğal yollara başvurucam şimdilik.
Sonuc alırsanız bize de haber verin:) gerci ben anlık ise yaramaktan baska bir sey olacagını sanmıyorum :S

X