Düğün Düğün İle kına arasında gün olmalımı?

lover_sound

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2012
35
0
merhaba kızlar.benim düğünüm cumartesi günü olacak.Kınayı da perşembe günü yapalım diyoruz nişanlımla.arada bir gün olursa düğün günü dinlenmiş oluruz diyoruz.düğün akşam olacağı için sabah erkenden kalkıp bütün gün koşuşturacağız.ama annem ile kayınvalidem cuma günü olsun.arada gün olmasın diyolar.memleketten gelen akrabalar olacak.öyle daha çok yorulucaz.diyolar.sizce ne yapmalıyız.özellikle evlenen arkadaşlara soruyorum.sizde kına ile düğün arasında 1 gün olmalımı yoksa gereksiz mi?

merhaba kızlar.benim düğünüm cumartesi günü olacak.Kınayı da perşembe günü yapalım diyoruz nişanlımla.arada bir gün olursa düğün günü dinlenmiş oluruz diyoruz.düğün akşam olacağı için sabah erkenden kalkıp bütün gün koşuşturacağız.ama annem ile kayınvalidem cuma günü olsun.arada gün olmasın diyolar.memleketten gelen akrabalar olacak.öyle daha çok yorulucaz.diyolar.sizce ne yapmalıyız.özellikle evlenen arkadaşlara soruyorum.sizde kına ile düğün arasında 1 gün olmalımı yoksa gereksiz mi?

Bu kişiye bağlı bir karar, şahsen ben ard arda günlerde olmasını istemiyorum. Düğünün en önemli görseli gelindir ve yorgun argın kalkmak istemem düğün günümde =)

Son düzenleme:

Olabilir öyle yapanlar çok oluyo önemli olan size uyup uymaması..

Şehir dışında bizimde misafirlerimiz olacak, ama yine de kına ve düğün arasına 1 gün koyduk. Kına perşembe düğün cumartesi.Bizde kınalar uzun sürer, kına biter tavuk alma yapılır, o biter tatlı alma yapılır,sonra kızlar bir arada kalır, sohbetler muhabbetler falan, düğün gününün çok yoğun olacağını düşünürsek en güzeli araya 1 gün koymak.

Biz kınaya herkesi çağırmayacağız, daha küçük bir grup olacak. Hem zaten düğün olacağı için hem de daha samimi bir ortam olsun istediğim için kınayı evde yakınlarımızla yapacağız. O yüzden şehir dışından fazla gelecek yok. Ama düğünümüz pazar günü olacak kısmetse, kına da cuma. O yüzden bizde sıkıntı olmadı. Az kişi bile gelse hazırlığı, eğlencesi, toplanması, temizliği çok yorucu oluyor.

ben arada iki gün bıraktım herkes yuh dedi bu ne böyle ama davetliler için durum böyle inan o iki günde ne işim bitti ne yorgunluğu atabildim benim kınamda salonda düğün gibi olduğu için çok yorulmuştum ama şu da var uzaktan gelecek olmaması bi etkendi

Ben istemem şahsen öyle.. 1 gün arayla bile istemem :KK17:
Çünkü bi gün iki gün ara olsa bile, o aralarda dinlenemiyorsun ki gene bi koşuşturmaca içerisindesin :KK34:

benim kuzenim 1 ay önce evleendi kınayla düğün arasında 1 hafta ara vardı iyikide bigün arayla yapmadım yoksa çok sıkışırdım panik sinir stres olurdum dedi :)

X