Düğün istemiyorum.

Pestososlumakarnam

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2021
1.397
1.235
Buraya yıllar önce bu başlıkla konu açmıştım sağolsun herkes destek olmuştu. Tek basıma ceketimi alıp çıktım o ve sevgilisi iki yıl eşyalarımla yaşadılar. Sadece kendi eşyalarımı aldım mobilyaları almadım.
Kız takılarımı taktı bornoz takımıma kadar kullanmış. Kişisel eşyalarımı bijuteri küpe kolyemi bile takmış.

Çekişmelinin sonunda o eşyaları da onlara bıraktım soyadımı aldım sadece.
Tam 4 yıl geçmiş. Çok şükür gönlüme göre biri çıktı karşıma duygusal zekası olan.. çokta seviyorum onunla bir yuvam olsa benden mutlusu huzurlusu olmaz ama..

Ne nişan ne düğün ne saçma sapan isteme gibi şeyler istemiyorum. Erkek arkadaşımın ilk evliliği o da düğüne sıcak bakmıyor ailem de kararıma saygı duyar diyorda iş ciddiye binince nelerin nelerin değiştiğini kimlerin nasıl insanlara dönüştüğünü çok iyi yaşadım.

Bir evin bir oğlu ilk evliliği olacak , flört döneminde annesini iki saat aramayınca “ güzel oğlum canım neden aramadın merak ettim” diye yazan bi kadın gerçekten anormal derecede değerli.

Annesi tüm birikimini hemencecik gönderdi arabası için.

E ben bunlara nasıl diyeceğim ben düğün düğün salonu istemiyorum. Hele ki sizin şehirde (8 saat uzak) düğün hiç istemiyorum. İkimizde buradayız bi nikah yeter diye. Ay yazarken yoruldum. Neden bizde hiçbir şey sade değil.
Prenses model gelinlik giymeden nişanda kafama kuş kondurmadan dümdüz şeyler istiyorum. Hiç mümkün değil gibi görünüyor. 😔😔😔 şimdiye evlenecektik hatta ben erteledim o angaryadan kaçabilirim sandım 😔 napcam bilmiyorum

erkek arkadasınız ne düşünüyor. Biraz ana kuzusu sanki inşallah değildir. eğer oda istemezse annesi o kadar seviyosa bi şekilde onu ikna edebilir belki. ama bi yandanda empati yapmak lazım tek cocuksa mürrüve adı altında illa tuttururlar sende sade istedigini belirterek söz al orta yolda buluşun :)

Annesinin canim oglum... Vs yazmasi ve birikimini vermesiyle, dugun istemiyoruz diyememenin ne alakasi var anlamadim. Dugun yapmayanlari anne babasj sevmiyor mu? 😂😂😂

Biz dugun yaptik bu arada, benim için olmasa da olurdu ama illa istemiyorum desem söylerdim.

Şunu demek istedim annesi ger şeyin en iyisini em güzelini layık görüyor basit bi nikah istemez

Buraya yıllar önce bu başlıkla konu açmıştım sağolsun herkes destek olmuştu. Tek basıma ceketimi alıp çıktım o ve sevgilisi iki yıl eşyalarımla yaşadılar. Sadece kendi eşyalarımı aldım mobilyaları almadım.
Kız takılarımı taktı bornoz takımıma kadar kullanmış. Kişisel eşyalarımı bijuteri küpe kolyemi bile takmış.

Tam 4 yıl geçmiş. Çok şükür gönlüme göre biri çıktı karşıma duygusal zekası olan.. çokta seviyorum onunla bir yuvam olsa benden mutlusu huzurlusu olmaz ama..

Ne nişan ne düğün ne saçma sapan isteme gibi şeyler istemiyorum. Erkek arkadaşımın ilk evliliği o da düğüne sıcak bakmıyor ailem de kararıma saygı duyar diyorda iş ciddiye binince nelerin nelerin değiştiğini kimlerin nasıl insanlara dönüştüğünü çok iyi yaşadım.

Bir evin bir oğlu ilk evliliği olacak , flört döneminde annesini iki saat aramayınca “ güzel oğlum canım neden aramadın merak ettim” diye yazan bi kadın gerçekten anormal derecede değerli.

E ben bunlara nasıl diyeceğim ben düğün düğün salonu istemiyorum. Hele ki sizin şehirde (8 saat uzak) düğün hiç istemiyorum. İkimizde buradayız bi nikah yeter diye. Ay yazarken yoruldum. Neden bizde hiçbir şey sade değil.
Prenses model gelinlik giymeden nişanda kafama kuş kondurmadan dümdüz şeyler istiyorum. Hiç mümkün değil gibi görünüyor. 😔😔😔 şimdiye evlenecektik hatta ben erteledim o angaryadan kaçabilirim sandım 😔 napcam bilmiyorum
başlıkla yazdıklarınızın alakası nedir
güncelleme : yazmışlar tmm :KK70:

Çocuğun olmazsa bosayan kim?

Eski esi boyle demis. Basta bende anlamistim tekrar okuyunca anladim.

Eski esi ve eski konusu ile bu konuyu birlestirmesi konu sahibinin evlilige pek hazir olmadigini dusundurdu bana.

Hayatta her sey insanlar icindir. Yasanmis ve bitmis. Ben bunlari yasadim, ben boyle istedim, ben ben diyerek yeni bir evlilige adim atma dusuncesi bana pek saglikli gelmedi.

Yasadiklarindan ders almasi, temkinli olmasi gerekir ona bir lafim yok ama daha simdiden cok gereksiz seylere taklkmasini normal bulmadim.

Eski esi boyle demis. Basta bende anlamistim tekrar okuyunca anladim.

Eski esi ve eski konusu ile bu konuyu birlestirmesi konu sahibinin evlilige pek hazir olmadigini dusundurdu bana.

Hayatta her sey insanlar icindir. Yasanmis ve bitmis. Ben bunlari yasadim, ben boyle istedim, ben ben diyerek yeni bir evlilige adim atma dusuncesi bana pek saglikli gelmedi bana.

Yasadiklarindan ders almasi, temkinli olmasi gerekir ona bir lafim yok ama daha simdiden cok gereksiz seylere taklkmasini normal bulmadim.

Düğün nişan kuma istememek gereksiz mi sizce

Her şeyin bir orta yolu bulunur, konuşmadan bilemezsiniz. Benim ilk eşimin ikinci evliliği idi, yaşım ve sevdiğim şeyleri düşününce düğün istemedim, gelinlik giymekte istemedim ama eşimin ailesi düğünde çok ısrarlıydı, kv dem oğlum bunu yaşadı sen yaşamadın evlendikten sonra içine dert olur, ailen akrabaların laf eder üzülürsün senin için istiyorum bunu dedi. Düğün salonu vs istemem madem düğün istiyorlar mekanı ben seçerim dedim ok dediler. Gelinliği de çok çok sade abartılmamış bir model diktirdim oldu bitti. Teferruata girmedim, nişan yapmadım, gelin arabası yapmadım. Düğün oldu ama istediğim şekilde oldu organizasyon konuşun, isteklerinizi dile getirin konuşmadan bilemezsiniz. İlaveten düğünden sonra kv me hak verdim, güzel anılarım oldu, iyi oldu

X