Düğün Düğüne gelecek davetliler

tekerleklisandalye

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2014
11
0
34
Merak ediyorum simdi davetiyeleri dagitacagiz dagittiktan sonra herkese tek tek gelecekmisiniz diye soracakmiyiz ayip olur mu nasıl olacak.. Çünkü salonunda kapasitesi var orayada haber vermek gerek su kadar kisi geliyor diye ama davetiye verip sonrada arayip geliyomusunuz demek nasil olacak.. siz nasil yaptiniz tecrubeliler vardir

şimdi bazı düğün mekanları oldkça özel oluyor , davetiyelerin altına "cocuklara ıyı uykular" yazılıyor, davetiyemız ıkı kışılıktır" yazılıyor, hatta dugun sahb i verrken bizat soruyor, mekanımız bole bole bize geri dönüş yaparsanız sevnrz diye... ben cok sahıt oldum, pek cok davetye aldım bu şekılde, once garip gelıyor sonra alısıyor herkes.. ama düğün tarznza mekanınıza bağlı. herkesın kı sandalye başı anlaşmalı oluyor ama biz kimseye solemedık gelmıceksenz arayın falan diye, salona gelen oldkce sandalye ekleniyor zaten, ve hesaba işliyor...

biraz cevrenız ilede alakalı, mısafırlerınz bu tarz seylere alışık değil ise çok ayıplarlar... ama alışık iseler zaten coğunun başından gecmış olur, aynı şeyı uygulamış olur ozaman sorun olmaz. normalde düğündür bu mısafırlerın gelmesı memnunıyet verr tabıkı :)

Ama ona gore yemek hazirlanir sonuçta kisi sayisi beklenenden cok gelirse yemek yetmezse mesela. Davetiyeye gelecekseniz haber verinde yazilabiliyor ama aramayip gelende olur gibi

Ama ona gore yemek hazirlanir sonuçta kisi sayisi beklenenden cok gelirse yemek yetmezse mesela. Davetiyeye gelecekseniz haber verinde yazilabiliyor ama aramayip gelende olur gibi

ortalama sayı vereceksnz mecburen az cok tahmın edersnz, zaten salonlar beklenmedık mısafırı hesaplamak zorundalar, herzaman fazla hazırlar. ha sız 300 deyıp 600 gelırse onu bılmem. bız 450 kışlk ayırttık mesela, hep eklenenler oldu daha sonradan. ama 300 ayrtsaydık booomm olcaktık :) gelmeyenler arayacak, onuda yazıyorlar, mazertnz var ise geri dönüş yapın falan dıye yazılıyor. ama dedğim gibi cevrenıze baglı tamamen. coluk cocuk bebek belek de gelınebılıyor.

ortalama sayı vereceksnz mecburen az cok tahmın edersnz, zaten salonlar beklenmedık mısafırı hesaplamak zorundalar, herzaman fazla hazırlar. ha sız 300 deyıp 600 gelırse onu bılmem. bız 450 kışlk ayırttık mesela, hep eklenenler oldu daha sonradan. ama 300 ayrtsaydık booomm olcaktık :) gelmeyenler arayacak, onuda yazıyorlar, mazertnz var ise geri dönüş yapın falan dıye yazılıyor. ama dedğim gibi cevrenıze baglı tamamen. coluk cocuk bebek belek de gelınebılıyor.
Biz en cok 800 kişi dedik ama bana 900 gelir gibi geliyor fazla gelirse garsonlar zor yetisir dediler bide ins kazasiz hallederiz su isi :KK66:)

Biz en cok 800 kişi dedik ama bana 900 gelir gibi geliyor fazla gelirse garsonlar zor yetisir dediler bide ins kazasiz hallederiz su isi :KK66:)

hım tabı kız ve erkek tarafı karşılıklı ıyı hesaplamanz lazım, bızım ayrı sehırlerde oldgu ıcın sdc erkek tarafı vardı, onlarda tam saydılar fazlasıda normaldi yani. inşallah hallolur bereketı içinde olur merak etmeyın :)

X