Dünya ismi nasıl sizce?

Masaldunyam

''Inna lillahi ve Inna ileyhi raciun''
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2020
104
78
32
Bebeğimin cinsiyeti belli oldu.Kızmış. Benimde hayalimde bebeğim olsun ismi Dünya olsun vardı. Eşime söyledim ilk başlarda sıcak gibiydi şimdi saçma degilmi falan diyor. Sizce nasıl??

Bence ileride akran zorbalığına maruz kalabilir bu isimle. Gerçi güneş ismi filan da var ama bilemedim.

Bana ileride dalga konusu olabilecek bir isim gibi geldi .Kızım olursa ben de düşünmüştüm .Esim başladı kutuplardan basık ekvatordan şişkin ,yuvarlak derler .Yalan dünya derler .Bu dünyanın kahrı çekilir mi derler .Derler de derler .Soğuttu beni bu isimden.😂😂
Ay haykırdım kutuplardan basik ekvatordan şişkin 😂😂😂😂

Dolunay'ı düşünüyordum ben ama anlamı biraz kafamı karıştırdı o yüzden vazgeçtim. Dünya da olabilir ..

Ben sevdim ama gereksiz bir isim gibi sanki.. Tam emin olamadım.. Karşılığı daha anlamlı, daha naif olan bir isim tercih etmek isterdim ben açıkçası.. Ama kulağa da hoş geliyor bence..

Son kararım.. Ben olsam koymazdım.. ☺️Ama Dünya isimli bir prenses görsem de ayyy bu ne be, ne saçma bir isim demezdim.. Sağlıkla alın kucağınıza inşallah..

Bana ileride dalga konusu olabilecek bir isim gibi geldi .Kızım olursa ben de düşünmüştüm .Esim başladı kutuplardan basık ekvatordan şişkin ,yuvarlak derler .Yalan dünya derler .Bu dünyanın kahrı çekilir mi derler .Derler de derler .Soğuttu beni bu isimden.😂😂
Ya çocuk tam da esinizin dünya tarifindeki gibi bir cocuk olsaydi 😅

Soyad ile yakışıyorsa koy,yani olumsuz bir durum oluşmasın çocuğun dünyasını karartma sjghskgh
Şaka şaka
Hayalin bu ise gerçekleştir tabi😊

İleride nasıl isimler olacak bence Dünya gayet güzel bir isim, belki yanına uygun bir isim bulursunuz böylece kendisi Dünya'yı kullanmayı pek tercih etmezse diğerini kullanır ama bence normal, ne isimler var, birkaç Dünya tanıdım hepsi de ismini seviyordu:)

X