Dünyayı kurtarın ... o çikolatanın olduğu tek gezegendir.

xsxulem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
687
23
52
Suaygırı ve dev kaplumbağın gerçek hikayesi ...

“Hayatın büyük bir kısmı asla açıklanamaz, ancak yaşananlara şahit olunur."(Rachel Naomi Remen)

Resmi kaynakların bildirdiğine göre, Tsunami dalgaları ile Kenya kıyılarına getirilen ve yaşayabilen bir bebek suaygırı, bir hayvan barınağında yaşamakta olan dev bir yüzyıllık kaplumbağ ile kuvvetli bir arkadaşlık ağı kurdu.

300 kilogramlık Suaygırı bebeği, Sabaki nehri ile Hint okyanusuna, ordan da Tsunami dalgaları ile 26 Aralık 2004'de Kenya kıyılarına sürüklendi ve burda korucular tarafından kurtarıldı.
"İnanılmaz. Bir yaşından küçük bir suaygırı yüzyıllık bir erkek kaplumbağ tarafından evlat edinildi. Kaplumbağ da "anne" olmaktan mutlu gibi görünüyor." diyor Lafarge Park'ın sorumlusu Paula Kahumbu.

"Sürüklenip, annesini kaybedince, suaygırı sarsıntı geçirmişti. Annesinin yerini tutabilecek birini aramaya başladı. Büyük bir şans eseri kaplumbağ ile karşılaştı, artık birlikte yüzüyorlar, yiyorlar ve uyuyorlar. Suaygırı kaplumbğı aynı annesini takip ettiği gibi takip etmekte. Birisi de kaplumbağa saldırmaya kalkıştığında, suaygırı saldırganlaşıyor, sanki öz annesini koruyormuş gibi.
Suaygırı daha küçük bir bebek ve küçük bir yaşta yalnız kaldı. Doğal olarak suaygırları çok sosyal hayvanlardır ve genelde anneleriyle birlikte 4 yıl kalırlar.

Bu gerçek bir hikayedir ve bize, biribirimize ihtiyaç duyduğumuzda farklılıkların önemli olmadığını göstermekte.

Hepimiz bu iki canlıdan bir şey öğrenebiliriz.

Farklılıkların ötesine bakın ve aynı yolda birlikte yol almanın yöntemlerini araştırın.

Save the Earth... it's the only planet with chocolate /
Dünyayı kurtarın ... o çikolatanın olduğu tek gezegendir. :))
 
X