duphaston hakkında

banu13

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2008
389
0
40
selam arkadaşlar.bi düşüğün ardından nihayet toparlandım ve tekrar bebiş istiyorum.sanki hemen kalıcakmışım gibi,buna bile zor kalmıştım:roflol:neyse doktor bana duphaston verdi.adetlerim düzensiz 33-35 günde bir oluyorum.şimdi öğrenmek istediğim şey bu ilaç adet düzenlediği için düzenli olarak yumurtlamaya yardımcı oluyor mu?bir de bu ilacı kullanıp hamile kalan var mı acaba aranızda?şimdiden teşekkürler ve hepinize hayırlı ramazanlara.s.

canım ben geçen ay duphastonla adet oldum....ama yumurta oluşması için klomen kullanıyorum...

canım ben geçen ay duphastonla adet oldum....ama yumurta oluşması için klomen kullanıyorum...

canım çok sağol cevabın için.benim progesteron hormonum düşük 5 çıktı.doktor onun için verdi.ama bu ilacın aynı zamanda yumurtalara da etki edeceğini söyledi.bu ilaçla hamile kalan yok mu acaba?

canım kimse yok yine ben yazıyım bari.....şimdi duphaston yumurtlamaya yardımcı bir ilaç değil....adet olamamak ayrı yumurtlamamak ayrı bir sorun....şimdi senin sorunun sadece adet olamamak veya düzensiz olmaksa duphaston adet olmanı sağlıyor ve adet oluncada yumurtlamanda bir sorun yoksa yumurtalar oluşuyor....Ama benim gibi yumurtlama sorunu yaşıyosan önce adet söktürücülerle adet oluyosun sonrada yumurtlamak için klomen vs.ilaçlar veya iğneler kullanıyosun...

canım ayrıca senin yumurtlamanda bir sorun yok ki daha önce hamile kalabilmişsin...O yüzden bence dr.un bundan dolayı sadece adet olabilmen için duphaston vermiş...Demekki yumurtlamanda bir sorun görmemiş....Öyle olsa benim dr.um gibi önce duphaston kullanıcaz ardından da klomene başlıcaz derdi..Yani sen içini ferah tut....

canım kimse yok yine ben yazıyım bari.....şimdi duphaston yumurtlamaya yardımcı bir ilaç değil....adet olamamak ayrı yumurtlamamak ayrı bir sorun....şimdi senin sorunun sadece adet olamamak veya düzensiz olmaksa duphaston adet olmanı sağlıyor ve adet oluncada yumurtlamanda bir sorun yoksa yumurtalar oluşuyor....Ama benim gibi yumurtlama sorunu yaşıyosan önce adet söktürücülerle adet oluyosun sonrada yumurtlamak için klomen vs.ilaçlar veya iğneler kullanıyosun...

canım benim çok teşekkür ederim cevabın için.benim adetlerim düzensiz.onun için verdi sanırım.ama benim hormonum da düşük ve hamile kalmak istiyorum.sanırım benim de yumurta geliştirici ilaçlar kullanmam gerekecek.tekrar sağol minik cim

ben de yeni başlıcam bugün buna ama ben yanında bir de estrofem kullanıyorum. daha evvel estrofem ile başka bir ilaç kullanıyordum fakat alerjik reaksyon yaptı.

ben de duphaston kullandım.adetim geciktiği için.biteli 11 gün oldu ama hala adet olmadım.gebelik testi de yaptırdım.souç negatif.

ben de adet düzensizliğinden dolayı duphaston kullandım.bilgisi olan var mı?bugün 11. gün hala adetolmadım.

selam kızlar 6 aydır duphaston kullanıyorum adet düzenlemesi için
ayrıca dktrum yumurtalıklarımda bi sorun olmadığını sölemişti yani yumurtlama ilacı değil bildiğim kadarıyla
hal hamiş değilim ama bende tiroid çıktı adetlerimi düzensiz yapanda hamiş kalmamı engelleyende buymuş :jeyyar:

portakalbahçesi
ayrıca canım ben ilacı 16 gün almaya başlıyorum 10 gnü içiyorum 3 gün sonra regl oluyorum
ama birkeresinde 5 6 güne sarkmıştı bende hamişim sanıp çoookkk heveslenmiştim hatta ertesi gün tahlil yaptıracaktım ki kötü kırmızılar geldi kötükedihüso

benim adetim düzensizdi geçen ay onun için vermişti dr.henüz beklemedeyim.bakalım nolcakkafamçokkarıştı

ben de duphaston kullandim gecen ay dr.um adetimi duzenlemesi icin verdi ama adetimi falan duzenlemedi ilac biteli 3 gun sonra adet oldum gec yumurtladim ve 14 gun sonra adet tam 38. gun hic bir sey deyismedi yani. ama umarim senin icin sifa olur ben bazi kisilerin duphaston kullanarak gebe kaldigini okumustum opuyorumnanaktan

inşallah:Saruboceq: a ozaman ben bi kaçgün daha bekleyeyim.ilaç bittikten 3 gün sonra olması normal ama.ilacı kullanırken adet olmuyosun zaten.dr bana ilaçbittikten en fazla 10 günsonra olursun demişti.

X