Duphaston ilacı kullananlar

strawberry12

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2023
65
11
kızlar aşılamadan önce regl iken gel demişti doktor geçen aydan yumurta kaldığı için duphaston yazdı adet olmayı bekle dedi aşılamadan önce neler yapılıyor eğer bu ilaç hamileliğe engele mi ?

Birşey sormak istiyorum bende aşılama oldum ama tutmadı doktor bu ay rahim dinlendirme yapcaz dedi ne demek rahim dinlendirme
Ben aşılama olmadım çatlatma iğnesi uygulandı bu süreçti rahım dahah iyi sonuç versin diye olduğunu düşünüyorum sonuçta tedavıde zedeleniyor oda

Ben aşılama olmadım çatlatma iğnesi uygulandı bu süreçti rahım dahah iyi sonuç versin diye olduğunu düşünüyorum sonuçta tedavıde zedeleniyor oda
Hayır değil gebelik varsa destek sağlıyor yoksa adet olmayı sağlıyor
Anladım adet olursam eğer tekrar bakacak yenilenmiş olması gerekiyor sanırım eski yumurta kalmaması lazım belki de ondan aşılamayı yapacak

Birşey sormak istiyorum. Benim adetim 36 gün gecikti geçenlerde doktora gittim bana duphaston ve yumurtlama düzenleyici ilaç verdi 10 gündür kullanıyorum ama hâlâ adet olamadım olacakmış hissi filan da yok daha önceden duphaston kullandigimda gelmişti adetim bu sefer niye böyle oldu anlamadım ha birde tiroidlerim yavaş calisiyomus biraz ilaca başlandı. İçimde de bir şüphe var doktora gittiğimde kan testinde gebelik çıkmadı fakat sonraki ilişkilerde ya gebelik olduysa diye korkuyorum. Böyle bir durum yaşadınız duydunuz mu yardımcı olur musunuz?

Birşey sormak istiyorum. Benim adetim 36 gün gecikti geçenlerde doktora gittim bana duphaston ve yumurtlama düzenleyici ilaç verdi 10 gündür kullanıyorum ama hâlâ adet olamadım olacakmış hissi filan da yok daha önceden duphaston kullandigimda gelmişti adetim bu sefer niye böyle oldu anlamadım ha birde tiroidlerim yavaş calisiyomus biraz ilaca başlandı. İçimde de bir şüphe var doktora gittiğimde kan testinde gebelik çıkmadı fakat sonraki ilişkilerde ya gebelik olduysa diye korkuyorum. Böyle bir durum yaşadınız duydunuz mu yardımcı olur musunuz?
Ben duphastonu daha yeni kullanmaya başladım bakalım bende ne etki vericek doktora sorabilirsiniz bu duphastonu ilaçını kullanırken aynı zamanda hamile kalınır mı

X