Düşmeyen ateş

Cilekliekler7

Hakediyorum her milimini bu dik gülüşün..
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2020
970
1.687
Kızlar iyi akşamlar, biliyorsunuz ciddi bir salgın var bu ara. Hasta olmayan çocuk kalmadı nerdeyse. Kızım 2 gündür çok ateşleniyo. Bugün doktora götürdüm. Boğaz enfeksiyonu ve kulak enfeksiyonu var. Hastane de serumla ateşini düşürdüler ama eve geldik 2 saat sonra tekrar yükseldi. 4 saatte bir dönüşümlü ilaç veriyorum. Banyo yaptırdık, limonlu çorap yaptık, ıslak bez koydurmuyo ama uyurken farkettimrden koyduk bikaç kez. Yine de ateşi bir türlü düşmüyor. Yanıyo resmen çocuk. Başka ne yapabiliriz düşürmek için? 2 gecedir yükselir de farketmem diye gözümü kırpmıyorum.

Kızlar iyi akşamlar, biliyorsunuz ciddi bir salgın var bu ara. Hasta olmayan çocuk kalmadı nerdeyse. Kızım 2 gündür çok ateşleniyo. Bugün doktora götürdüm. Boğaz enfeksiyonu ve kulak enfeksiyonu var. Hastane de serumla ateşini düşürdüler ama eve geldik 2 saat sonra tekrar yükseldi. 4 saatte bir dönüşümlü ilaç veriyorum. Banyo yaptırdık, limonlu çorap yaptık, ıslak bez koydurmuyo ama uyurken farkettimrden koyduk bikaç kez. Yine de ateşi bir türlü düşmüyor. Yanıyo resmen çocuk. Başka ne yapabiliriz düşürmek için? 2 gecedir yükselir de farketmem diye gözümü kırpmıyorum.
Çok geçmiş olsun. Ben önce ortami serinletiyorum . Yani peteği kapatıyorum. Ince giydiriyorum.Su içmesine dikkat ediyorum
Ananas suyu iyi.geliyor diyorlar, alabilirseniz.

Saatte bir kontrol edin atesinj, ateşi varsa yuzunu yikayin yada ben elimi ıslatıp, alnından başına doğru ıslatıyorum
Havale geçirmesi için anı ateş yükselmesi gerekiyor.diye okumuştum.
Internette kadir tugcu var Dr. Ona sormuştum. Uyuyamıyorum bir şey olacak diye. Olmaz demişti. 😊
Yani ateş virusle savasiyor İyi bir şey.

Bnim gecen haftaki halim ☹️ cok gecmis olsun antibiyotikle 5. Gun atesi dustu kizimin 38/39/40.4 aklim gitti. Ayni
Seyleri yapmisiz umarim en.kisa zamanda duzelir

Gecen hafta oglumun bogaz kulak agrisi 40 dereceleri gecti halisilasyon goruyordu okadar yani.500 pa.l bile bir iki saat anca indirdi .koltuk alti dizkapagi dirsek sirt gogus erkekler cocuklarda yumurtaliklar kafa hatta yuzu kapliyicak sekilde surekli soguk bezle sogutulmali dus aldirmali sirkeli su olsa daha fayda ediyor bu su.cok zor geciyor atesli olduhu gunler.Allah cocuklarimizi korusun.birde yeniden basladi b9gazi nasil gecicek bu bilmiyorum.

Çok geçmiş olsun 😔 Benim 2 yaşında ki kızıma hasta olduğu zaman yaptığım bi kür var belki duymuşsunuzdur zeytinyağlı sarımsak. Sarımsaktan 2 diş ezip 1 yemek kaşığı zeytinyağın içine koyuyorum,5 dakika kadar sarımsağın suyunun yağa bulaşmasını bekledikten sonra pamuk yardımıyla yağa bandırıp kızımın ayaklarının altına sürüyorum(sarımsak taneleri kalmaması gerekiyor ayağın altında) sonrasında çorap giydirip yatırıyorum. Sabah kalkınca güzel bi kahvaltı sonrası ılık duş,turp gibi oluyor🤗 Belki işinize yarar,tekrar geçmiş olsun 💐

Çok geçmiş olsun yazın bizde o durumdaydık İnşaAllah hemen geçer 🙏 emiyorsa bebeğiniz sarımsak yutun sütünüzden ona da geçer enfeksiyon için doğal antibiyotik olur. Ben sürekli duş aldırnıştım ama hava müsait değil artık

Çok geçmiş olsun 😔 Benim 2 yaşında ki kızıma hasta olduğu zaman yaptığım bi kür var belki duymuşsunuzdur zeytinyağlı sarımsak. Sarımsaktan 2 diş ezip 1 yemek kaşığı zeytinyağın içine koyuyorum,5 dakika kadar sarımsağın suyunun yağa bulaşmasını bekledikten sonra pamuk yardımıyla yağa bandırıp kızımın ayaklarının altına sürüyorum(sarımsak taneleri kalmaması gerekiyor ayağın altında) sonrasında çorap giydirip yatırıyorum. Sabah kalkınca güzel bi kahvaltı sonrası ılık duş,turp gibi oluyor🤗 Belki işinize yarar,tekrar geçmiş olsun 💐
Çok teşekkürler, bu kürü daha önce annem yapmıştı dolabımda vardı unutmuşum. Siz söyleyince hatırlayıp sürdüm, ilaç saatine gelmişti ilacını da verdim 1 saat sonra düştü ateşi.

Gecen hafta oglumun bogaz kulak agrisi 40 dereceleri gecti halisilasyon goruyordu okadar yani.500 pa.l bile bir iki saat anca indirdi .koltuk alti dizkapagi dirsek sirt gogus erkekler cocuklarda yumurtaliklar kafa hatta yuzu kapliyicak sekilde surekli soguk bezle sogutulmali dus aldirmali sirkeli su olsa daha fayda ediyor bu su.cok zor geciyor atesli olduhu gunler.Allah cocuklarimizi korusun.birde yeniden basladi b9gazi nasil gecicek bu bilmiyorum.
Gerçekten o kadar zor ki tek lokma geçmiyor boğazından. Yemedikçe halsiz düşüyor ilaçlarını aç karnına veremiyoruz kusuyor. Nerden tutsak elimizde kalıyor. 2 bucuk yaşında şimdiye kadar hiç böyle hasta olmamıştı. Ne yapacağımı şaşırdım.

Bizde bu yöntemle düşuruyoruz. Ve eline limon veriyorum az az yiyor

Çok teşekkürler, bu kürü daha önce annem yapmıştı dolabımda vardı unutmuşum. Siz söyleyince hatırlayıp sürdüm, ilaç saatine gelmişti ilacını da verdim 1 saat sonra düştü ateşi.
Çok sevindim,inşallah inatçı ateş yoktur da tekrar etmez.. Ben de tek kür olarak bunu yaparım kızıma hemen işe yarar ☺️ Tekrar geçmiş olsun 💐

Kulakta sıvı birikmesi olduğunu söyledi doktor antibiyotik sprey falan 4 çeşit ilaç verdi işitmesi bariz şekilde azaldı 4 yaşında acaba ne kadar sürede düzelir okul başladığın beri iki haftada bir hasta olup antibiyotik kullanıyoruz doktor kreşi bırakması gerekir dedi. Artık göndermeyeceğim Oğlum kreşe kadar hiç bir ilaç kullanmış çocuk değildi çok sağlıklıydı.işitme problemi beni endişelendirdi yaşayan var mı

Benim oğlumda 5 gündür ateşli özelliklede dün geceden beri hiç düşmüyor antibiyotikte kullanıyoruz ne yapcambilmiyorum

X