Düşmeyen beta hcg...

bebekedi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2017
1.450
2.014
Cok yorgunum hepinizin desteğine hatta yardımina ihtiyacım var biraz uzun olucak ama beni benim gibi olanlar anlar daha çok ve ciddi anlamda benim gibi olan birine cok ihtiyacım var.. 27 yaşındayım 3 senelik evliyim 3 sene icinde 9 düsük yaşadım hepsinin hikayesi resmen birbirinden farklı anlatınca yok artık diyen doktorlar ben seninle ilgilenemem diyen doktorlar daha once boyle bi vaka gormedik diyen doktorlar ile dolu etrafım.. kime gidecek olsam önce para diyor kime anlatacak olsam bana doktorluğumu ögretiyorsun diyor.. yeri geliyor ki eşin bile anlamıyor kimseyi uzmemek adına icimde yaşıyorum bir çok şeyi ben üzülsem annem üzülür diye ağlayamıyorum bile..
Konuya nerden başlayacağım inanın kestiremiyorum ilk 3 düsük 6 haftalık kese etrafi kanama kalp atısı olmama nedeninile yapildı 4. Gebelik oncesi pihtilasma testleri genetik testler histereskopi sperm testleri hersey hersey yapildi.. 10 yıllık tip 1 diyabetliyim ve sekerim duzenlidir bilenler bilir hba1c degerim 6.0 .. pıhtılasma testinde cok onemli saymadıkları MHTFR 677C MHTFR1298A ve faktör V HETEREZİGOT cıktı.. bi cok doktorda uzmanda prof da igneye gerek yok desede igne olmadan bebeklerimin kalbi calışmadı 4. Gebeligimde 0.4 oksapar ile devam ettim 8. Haftasnda kaybettim yavrumu 5. Ve 6. Gebeligimde 0.4 oksapar ve aspirin ile devam ederken kanamalarim oldu 7. Haftalarda igne dozunu arttirarak 0.6 ve 0.8 de kullandım fakat olmadi 8. Haftasnda bebegimi yine kaybettim 6. Gebelikten sonra rahim icerine histereskopibyapildi ve kist veya herhangi bi parca olabilecek bir sey alindi o sirada damarım kesilmis ve ic kanama gecirdim doktorum damara dikis atmis 7 gebeligi denedik ama sonuc aynıydı 8. Haftada kaybettik bunun uzerine daha farjli doktor arastirmalarina girdim ve 8. Gebelikte ilk defa 4. Aya kadar geldik ama hergün oyle kanamalarim oluyorduki anlam veremiyorduk 15 haftada bebegimi evde ellerime dusurdum ellerimde kaldı öylece oyle zorduki sonrasnda anladikki o kesinlen damar yuzunden kanama oluyormus iyi bir radyolog hoca sayesinde rahim ici anjio yapilarak kanama olan damar tikandı.. uygulanan son tedavimde 0m4 oksapar aspirin ve deltacortril vardi.. 7 ay sonra 9. Gebeligi denedik ve 5. Haftamda kanama ile kese dagildi ilaclar birakildi ve kese toparladi kalp atisi basladı tabii biz demekki igne veya aspirin fazla geliyor diyerek herseyi kestik sadece bagisik icin deltacortril kullaniyorduk birde covid nedeni ile igne bile bulamadım.. ama bebegim cok iyi toparlamisken 8. Haftasnda onuda kaybettim.. ve artik gücüm bitti yalvarirım bana bi ornek gosterin en son doktorum profosör o bile bu kadar hasta gordüm senin gibisini gormedim dedi ben tükendim bi daha deneyecek gucum kalmadı allaha cok sukür hamilelik icin sorun yasamadım ama bi tanesini kucağıma alamadım... Subyan icinde muska yaptirdim yani akıla ne geliyosa dualarda yazdirdım rabbimden hergece istedimde olmuyor nolur bi yol gösterin bana

Konumu daha onceden takip edenler bilir... Kuretaj 13 agustosta yapildı o gunden bu zamana adet olmadım o arada hamilelik olmus ama beta hcg 496 dna yukari cikmamisti 28 eylul de test ile ogrendim 3 gun sonra 1 ekimde tekrar kan verdim 360 dustu deger kimyasal gebelik olustu diye bekledik fakat bugun yine test yaptım hala cizgi kopkoyu cikiyor adet olacak gibide hissetmiyorum kendimi bu deger dusup tekrar yukselirmi doktoruma sordum gel tekrar kan bakalim dedi su an hamile kalmam aslinda biraz tehlikeli boyle bi durum yasayan varmi

• Beğen
Reactions: H M
Canım konularını biliyorum ama eğer parça kaldıysa beta yüksek çıkıyor olabilir

Doktor a gitmenize fayda var. İyice bakıldımı eminmisiniz parça kalmadığına?

Doktor a gitmenize fayda var. İyice bakıldımı eminmisiniz parça kalmadığına?
Kese hic olusmadı deger 496 da kalmisti sonra 360 a dusunce tekrar gitmedim doktorum bugun binara gel bidahankan testi yapalim dedi yani zaten kese 1500 deger vebsonrasnda olusuyorya kimyasal olmusr adet olursun demisti adet olmayinca bi daha test yaptim yine koyu cikinca korktuk yani neden diye en yakin zamanda bi daha kan vericem ama bu deger dusmeye baslamisken tekrar yukselmesi normal mi

Aklıma başka birşey gelmedi canım.Acaba ikiz falan mıydı da biri düştü biri kaldı.Eğer parça yoksa yeni bir gebelik de olabilir.
Hic kanamam olmadı ki biri dusse digeri kalsa yani bilemiyorum ki hic kese falan birsey goremedik biz rahimnicerisinde birsey yoktu bu deger daha once dusup sonra tekrar yukselen varmıki yani oespese gebe kalmis olamam 28 eylulde biz gebeligi ogrenince bidaha birliktelik olmadi zaten 19 hazirandan bu yana adette olmadim

Konumu daha onceden takip edenler bilir... Kuretaj 13 agustosta yapildı o gunden bu zamana adet olmadım o arada hamilelik olmus ama beta hcg 496 dna yukari cikmamisti 28 eylul de test ile ogrendim 3 gun sonra 1 ekimde tekrar kan verdim 360 dustu deger kimyasal gebelik olustu diye bekledik fakat bugun yine test yaptım hala cizgi kopkoyu cikiyor adet olacak gibide hissetmiyorum kendimi bu deger dusup tekrar yukselirmi doktoruma sordum gel tekrar kan bakalim dedi su an hamile kalmam aslinda biraz tehlikeli boyle bi durum yasayan varmi
Öncelikle çok geçmiş olsun rabbim sabır versin. Benimde tekrarlayan düşüklerim var. Hiç bir doktor bebeklerin genetiginde problem olabileceğini söylemedi mi ? Çünkü benim 4 düşüğüm var ve bu kanıya varıldı. Diğer soruna gelecek olursak beta hemen düşmez yavaş yavaş düşer testler beta 50 60 bile olsa kırmızı çizgi verir. Bundan olabileceğini düşünüyorum.

Öncelikle çok geçmiş olsun rabbim sabır versin. Benimde tekrarlayan düşüklerim var. Hiç bir doktor bebeklerin genetiginde problem olabileceğini söylemedi mi ? Çünkü benim 4 düşüğüm var ve bu kanıya varıldı. Diğer soruna gelecek olursak beta hemen düşmez yavaş yavaş düşer testler beta 50 60 bile olsa kırmızı çizgi verir. Bundan olabileceğini düşünüyorum.
Doktorum adet olman lazimdi 8 gun gecti en son verdigin kandan sıfırlamis olmaliydi dedi o biraz kafami karistirdı allah razi olsun sagolun yanitiniz icin

Bilemiyorum bende ondan korktum ama tuplerde de yoktu kese yani anlayamadım acıkcası deger dusuk oldugu icin ustunde durmadık ama nasil oldu yada nasil olacak bilmiyorum
Benm de değerim düşük olduğu için tüplerde gözükmedi dış gebeliğim hemen dr gitmeni öneririm iç kanama geçirme bike riskin var inşallah en kısa zqmanda bu acıların biter ve sağlıklı bir gebelik geçirirsin

Benm de değerim düşük olduğu için tüplerde gözükmedi dış gebeliğim hemen dr gitmeni öneririm iç kanama geçirme bike riskin var inşallah en kısa zqmanda bu acıların biter ve sağlıklı bir gebelik geçirirsin
Simdi gidiyorum yola cıktım insallah dış gebelik degildir dua edin nolur

Simdi gidiyorum yola cıktım insallah dış gebelik degildir dua edin nolur
Ayy canım inşallah kötü bsy yoktur.. beta bakildimi tekrar peki..
Hamilelikse de hayırlı hamilelik olur inşallah ama karışmış herşey.. korunmuyormusun peki

Ayy canım inşallah kötü bsy yoktur.. beta bakildimi tekrar peki..
Hamilelikse de hayırlı hamilelik olur inşallah ama karışmış herşey.. korunmuyormusun peki
İlac falan degil ama kendi yontemlerimizlede korunmak pek bi ise yaramadi.. tekrar beta baktirmadm hersey girdi birbirine hemde simdi ankaraya gidiyorum insallah guzel hayirli haberler alirim hic sanmiyorm ama korkuyorum artik ya 😭😭😭

• Üzgünüm
Reactions: H M
İlac falan degil ama kendi yontemlerimizlede korunmak pek bi ise yaramadi.. tekrar beta baktirmadm hersey girdi birbirine hemde simdi ankaraya gidiyorum insallah guzel hayirli haberler alirim hic sanmiyorm ama korkuyorum artik ya 😭😭😭
Ya bu durumlar karışık oluyor işte ben betam sıfırlanana kadar takip ettim idrar testiyle.. yeni sıfırlandi.
İnşallah dış gebelik filan olmasında belki tam sifirlanmadigindandir.haberdar et mutlaka.

X